Mopp ei lähe käima.

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
Rollu89
Posts: 8
Joined: 11. Aug 2009 00:00

Mopp ei lähe käima.

Unread post by Rollu89 »

Mul töötas mopp, kuni selle ajani kui väntvõlli siduri poolt keere maha jooksis. Võtsime, siis mopi mootori molekulideks, vahetasime ära kõik laagrid, kolvi, väntvõlli, rõngad, tihendid, sidurikettad. Nüüd on kompressioon mehine ja säde on ka ülihea. Käima see ei lähe. Ennem oli nii, et küünal oli märg. Enam seda jama ple. Eile proovisime käivitada, paar korda nagu lubas ka, käima ei läinud. Arvan, et on karpas viga, või on süütemoment vale. Äkki keegi saab öelda, kuidas selle karpa peaks algasendisse timmima. Äkki oskate aidata.
User avatar
casher
Tavakasutaja
Posts: 78
Joined: 27. Sep 2006 00:00
Location: Saaremaa

Unread post by casher »

Meelita teda topkaga. Mõnikord ongi nii et kui uued osad sees ei taha algul ise käima minna. Kui topka ka ei aita siis pead hakkama süütesüsteemi üle kontrollima.
Rollu89
Posts: 8
Joined: 11. Aug 2009 00:00

Unread post by Rollu89 »

Täna üritasin teda panna käima, isegi paukus natuke, suitses ka, kui ma keerasin karpalt segu rikkamaks. Aga käima nagu ei jäänud. Mis edasi teha? Sai lihvitud silindripead ka. Nimelt uus kolb oli suurem, kui vana. Sai lihvmasinaga korralikult lastud, nii et ilusti seal käiks.
Kuivati
Tavakasutaja
Posts: 55
Joined: 14. Aug 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Kuivati »

Kommutaator korras?
Rollu89
Posts: 8
Joined: 11. Aug 2009 00:00

Unread post by Rollu89 »

Jah kommutaator on korras. Olen proovinud ka uut kommutaatorit.
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Süütemoment paigast ära ilmselt. Karpa segukruvi 1,5 keeru lahti ja tühikäigukruvi 5 keeru. Siis peaks karpa enamvähem paigas olema. Vähemalt lubama peakt küll (kui muidugi süüde paigas on).
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Kumb kumb kruvi on? Kas see gaasi oma on tühikäigukruvi?
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Segukruvi on õhupuhasti poolne. Teine kruvi on tühikäigu kruvi (reguleerib segusiibri kõrgust karburaatoris).
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Tänan, homme keeran kruvid paika.
Rollu89
Posts: 8
Joined: 11. Aug 2009 00:00

Unread post by Rollu89 »

urmet48 wrote:Süütemoment paigast ära ilmselt. Karpa segukruvi 1,5 keeru lahti ja tühikäigukruvi 5 keeru. Siis peaks karpa enamvähem paigas olema. Vähemalt lubama peakt küll (kui muidugi süüde paigas on).
1,5 keeru lahti, ei aidanud ei läinud nagu üldse. Lubama hakkas kusagil 2,5 - 3 keeru lahti. Olen proovinud ka topkaga, ei taha nagu üldse käima minna. Vändast ei saa nagu midagi, lükates tuleb summutist tossu, käima ei jää. Mida edasi teha?
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Vaata ujuki tase üle :wink:
Rollu89
Posts: 8
Joined: 11. Aug 2009 00:00

Unread post by Rollu89 »

Mõtlesin kah sellepeale, proovin ära. Suur tänu abi eest.
Rollu89
Posts: 8
Joined: 11. Aug 2009 00:00

Unread post by Rollu89 »

Vaatasin taseme üle. Vaatasin süütemomendi üle. Vaatasin karpa kruvid üle. Ikka ei lähe käima... Mida ma valesti teen? Säde on hea, kompressioon on hea, segu on ka hea. Masin turtsub lükates, käima ei jää.
karpaadid
Tavakasutaja
Posts: 50
Joined: 25. Dec 2007 01:00
Location: Jõgevamaa/Tartu

Unread post by karpaadid »

Kas väntvõlli simmerlingid said vahetatud remondi käigus? Tavaliselt kui väntvõll on sealt korra juba välja sikutatud, kaotavad need oma nooruse.
Samuti vaata üle silindripea tihend, karteri ja silindri vaheline tihend. Ilmselt on jama mingites tihendites kui masin palju suitseb ja vedu ei võta.
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Mul suitses ka, arvasin et sai lisaõhku, vahetasin simmerid ära ja ajasin karpa paika, ning läks esimesest paugust.
Rollu89
Posts: 8
Joined: 11. Aug 2009 00:00

Unread post by Rollu89 »

Simmerid said vahetatud, väntvõlli vahetamise käigus. Kompressioon on hea. Kõik tihendid uued, silikooniga mõlemalt poolt kinni. Arvan, et asi on ujuki tasemes. Keegi oskab seletada, kuidas seda paika ajada?

Ettetänades,
Rollu89.
koppel
Tavakasutaja
Posts: 54
Joined: 27. Apr 2009 00:00

Unread post by koppel »

süüde vale
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Mina sain ujuki taseme nii paika, et hoiad karpat käes nii, et ujukikamber on all- nagu ta mootori küljes on, siis puhud bensuvoolikust. Kui õhku läbi tuleb pöörad teistpidi ja vaatad, kas nõelklapp sulgeb hetkel siis õhu juurdevoolu, tegelikkuses peaks asi töötama bensiini näöl, kuid nii saab katsetada. Proovi ja uuri
:wink: .

M
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
Janno16
Posts: 1
Joined: 26. Sep 2009 00:00

Unread post by Janno16 »

Juhul kui su mopp ei tööta siis on see silikoni viga mul oli kord sama jama lasin tihendid silikoniga üle ja enam käima ei läind puhastasin silikonist ära ja peale seda oli matsu pill
Rollu89
Posts: 8
Joined: 11. Aug 2009 00:00

Unread post by Rollu89 »

Janno16 wrote:Juhul kui su mopp ei tööta siis on see silikoni viga mul oli kord sama jama lasin tihendid silikoniga üle ja enam käima ei läind puhastasin silikonist ära ja peale seda oli matsu pill
Mul oli ennem ka silikooniga lastud tihendid, siis oli too matsupill. Nüüd, kui on vahetatud kolb, vänt, rõngad mõned laagrid jne. Samas ka viilisin silku pead, et uus kolb sinna ära mahuks käima. Kompressioon on masinal hea, mootorit käima ajades on säde ka ilus sinine, ujuki taseme ajasin korda endaarust, segu kruvi peaks ka nagu paigas olema, kuid endiselt ei lähe too käima. Vänta lüües ei luba absull, vahepeal lükates tuli sumpsist tossu ka veidi, kuid käima ei jäänud. Peale seda ajasin vist süüte paigast ära ja nüüd ei oska enam midagi teha. Mul on muidu magneetol tähised peal, kus ta oli ennem vända vahetamist, ehk keegi teab kuidas paika ajada seda, kuna uue vändaga vbl natuke muutus see asend vms.

EDIT: Ajasin originaal sätete poole magneeto ja hakkasin lükkama, hakkas paukuma ja suitsu tuli ka, timmisin karpat ja hakkas veel paremini paukuma, kuid ikkagi käima ei jäänud. Ehk teab mõni selle põhjust?
User avatar
jarve6
Tavakasutaja
Posts: 103
Joined: 27. May 2010 00:00

Unread post by jarve6 »

Küünal äkki ?
User avatar
jarve6
Tavakasutaja
Posts: 103
Joined: 27. May 2010 00:00

Unread post by jarve6 »

Mul oli küünlas viga ükskord, sõitsin ja sõitsin ja koguaeg järjest halvemini hakkas mootor käima. Siis natukese ajapärast ei töödanud ültse. Vahetasin küünla ära ja oli kõik korras jälle .
PCYX
Tavakasutaja
Posts: 46
Joined: 27. Oct 2009 01:00

Unread post by PCYX »

Tere! Ei tahaks tekitada uut sellist teemat ning saada vastuseks otsingulinke aga mul on sarnane probleem- peale remonti proovisin tööle panna. Masin käivitus. Hommikul panin külge summuti ja õhufiltri. Masin käivitus ja reageeris gaasile kuid siis suri enda lollusest välja ja enam ei käivitu, tee või tina. Topkale ei reageeri, säde hea ja paigas.
Vahetatud on kõik simmerid, tihendid, kolb, sidur. Müstika. :roll:
Mhh
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 25. Aug 2009 00:00

Unread post by Mhh »

Mis värvi küünal on?

Üks võimalustest, et segu rikas.

// Aa ja kuidas uus kolb istub (kompressiooni on?)?
MikuMike
Tavakasutaja
Posts: 17
Joined: 03. Aug 2010 00:00
Contact:

Re: Mopp ei lähe käima.

Unread post by MikuMike »

Rollu89 wrote:Mul töötas mopp, kuni selle ajani kui väntvõlli siduri poolt keere maha jooksis. Võtsime, siis mopi mootori molekulideks, vahetasime ära kõik laagrid, kolvi, väntvõlli, rõngad, tihendid, sidurikettad. Nüüd on kompressioon mehine ja säde on ka ülihea. Käima see ei lähe. Ennem oli nii, et küünal oli märg. Enam seda jama ple. Eile proovisime käivitada, paar korda nagu lubas ka, käima ei läinud. Arvan, et on karpas viga, või on süütemoment vale. Äkki keegi saab öelda, kuidas selle karpa peaks algasendisse timmima. Äkki oskate aidata.
mul samajama oli aga ma ei jätnud ennem rahule kui käima tõukasin ja lootus sureb viimasen :D
mine tõukama :) :P :P
koppel
Tavakasutaja
Posts: 54
Joined: 27. Apr 2009 00:00

Unread post by koppel »

Mäletan, kui endalgi peale kap. remonti lükates paukus ja sumpast tuli tossu, sama ka vänta andes, aga käima ei läinud. Timmisin kõik paigast ära ja märkasin siis, et gaasitross ei võta rutskas taha :lol: ,panin gaasitrossi paika, andsin gaasi ja käima ta läks, aga näppisin paigast ära, kui vändast andes ka paukus jne
Post Reply