K: pocet bike ei käivitu- TEEMA LUKKU !

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

K: pocet bike ei käivitu- TEEMA LUKKU !

Unread post by russivend »

küsimus siis selline et pocet bike ei käivitu, säde on , bena kah saab aga ikka käima ei lähe, oskab keegi öelda milles probleem on?
Last edited by russivend on 27. Nov 2011 19:54, edited 1 time in total.
arvi
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 01. Nov 2011 01:00
Contact:

Unread post by arvi »

kompressioon on?
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

kompressioon on ka olemas
arvi
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 01. Nov 2011 01:00
Contact:

Unread post by arvi »

no juhul kui ta seisnud tükk aega siis ta eriti ei käivitugi, kui kaua seisnud proovi topkat anda.
Ega need taskubaigid parjad käkid kah. Endal samamoodi üks päev tõmbasin nii kus jaksasin- no mis teha lihtsalt ei lähe!
järgmine päev- kaks tõmmet uue omaniku käes siis juba ja mootor töötas.
Ega mul oli mootor suht läbi kah. Täpsema ülevaatuse sellele kulutatud summadest annab kasutaja antuand.
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

no seisnud ta umbes üle aasta, eelmine omanik kinnitas et mootor töökorras, aga eks peab siis topkat andma ja vaatab mis siis saama saab.

vb ka mootoris mingi kala sees
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Algatuseks keera küünal maha ja puhasta silinder. Või siis lükkad kolvi alumisse surnud seisu ja lükkad küünlaaugust põleva riidetükiga traadi sisse. Riie peab olema muidugi kõvasti kinni. Ise olen kasutanud põlevat presentriiet. Point järgmine - kui sul on masin pikalt seisnud, siis tema silindris on raudselt kõikvõimalikud vaigud ja tõrvad hulgaliselt vett sidunud ja on ka üsna lahti. Kui nüüd kolb liikuma hakkab, siis see saast lühistab kiirelt küünla ja aidaa sädemeke. Eriti nõme oleks muidugi variant, kus mootor jäi aastaks seisma kolb alumises surnud seisus. Siis lisandub kõigele muule ka rooste.

Ühel mootoril tegin isegi nii, et valasin kõigepealt WD-40 tiba silindrisse sisse, keerasin kolbi senikaua, kuni suuremad takistused kadusid, siis põletasin silindri puhtaks, valasin pool mõõtu eetrit ujukiruumi ja kui mootor juba käis, siis kerisin filtri maha ja lasin sealtsamast sisse karburaatorite puhastamise spreid. Seda spreid lasen ise aegajalt teistesse masinatesse ka ja mootorid käivad nagu kellavärk. See sprei ongi mõeldud nende tüütute vaikude eemaldamiseks. Neid puhasteid saab muidu igast tõsiseltvõetavast tanklast ja nad peavad sisaldama LPG-d ja eetrit ning ei tohi sisaldada DME-d. Kui LPG-d (Liquid Petroleum Gas) ei ole, siis sellega ei ole midagi peale hakata.

Mul siin tuttav võrrimees ei viitsi nende spreidega jännata, ja kuna ta sõidab iga päev vähemalt 30 km, siis aegajalt tuleb tal silinder maha võtta ja kogu seda ilu ööpäeva naftas leotada. Nafta võtab ka need vaigud maha.
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

selge
User avatar
jarve6
Tavakasutaja
Posts: 103
Joined: 27. May 2010 00:00

Unread post by jarve6 »

Endal oli ka sama jama. Talv otsa seisis kuuris, lõpuks vara kevadel proovisin käima sikutada, ei lähe ega lähe. Tuttav ütles et aja silinder puhuriga soojaks ja proovi siis. Peale tegemist oli matsupill.
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

selge, proovin siis seda varjanti ka
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

küsimus nüüd selline et kas kellegil oleks pakkuda käsistarterit kogu kupatusega, vana käsistarter lõpetas oma töö ja nüüd oleks vaja korraliku asemele osta,pilt siis siin millist vaja : http://www.okidoki.ee/item/1248864/

pakkumised ES.
antuand
Tavakasutaja
Posts: 312
Joined: 10. Jan 2009 01:00
Location: lehola
Contact:

Unread post by antuand »

Seda plastikust sitta ära kindlasti osta. See ei pea kaua vastu. Ostad, siis osta alumiinium raamil olev starter.

Arvile teadmiseks: Sinu pocket ei käivitanud sellepärast, et küünal oli läbi endaga. Ja muidugi minule sa rääkisid, et see pocket on ikka see kõige parem. Mootor väga heas seisus ja puha. Mahlad sisse kallates jooksid mahlad mootorist koheselt ka välja. Mootorile läks väga vähe kulutusi. Radikad ja möllud olid kallid ainult.
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

see oleks parem kindlasti aga kus seda saada, palju selline uus ka maksta võib?
arvi
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 01. Nov 2011 01:00
Contact:

Unread post by arvi »

to antuand: peale küünlavahetust käis siis kohe? ega mina viitsin seda laiali ka lammutada ja vaadata :oops: aga odvalt said kah kuna mõni ei müü õhkjahutust ka nii odavalt, aga see selleks.
antuand
Tavakasutaja
Posts: 312
Joined: 10. Jan 2009 01:00
Location: lehola
Contact:

Unread post by antuand »

russivend : vaata cn-parts.com Sealt saad tellida või tallinnast kohapealt osta. 10-20 ringis oli hind kuskil.

arvi: No sul ei olnud seal midagi korras kui aus olla. Küsisin kas radikas korras, See pidi korras olema. Aga tglt oli puruks. Ja mis kõige naljakam. :D:D:D Sa müüsid mulle 40 euriga vist selle. Ja ma ostsin kõik uued asjad. Ja sa küsisid, et ma ostan 40 tagasi:D Ma küsisin, et nalja teed w ? Siis vastasid, et mina müüsin küll odavalt sulle. (Y)
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

eks ma uuri sealt siis

see jah imelik et kui 40¤ müüa ja pärast veel 40¤ tagasi osta, täis tsirkus ju :D
arvi
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 01. Nov 2011 01:00
Contact:

Unread post by arvi »

tegelt ma varsti saan vist 20¤ eest tiptop korras õhkjahutuse
aga jah pärast olin teada saand et see raivo isa oli saand selle 6pakki eest ja ennem oli teda niimoodi retsitud et jube. ega jah enamasti odvalt midagi korraliku ei saa:D
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

kui korralku asja tahta siis tuleb ka raha välja käia : )
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

et küsiks siia veel et mida ültse arvate pocet bikedest, kaua umbes vastu asjad peavad jne
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

bike jätkuvalt ei käivitu, nüüd korra juba turtsatas käima ja suri kohe välja ja nüüd jälle enam käima ei saa, küünlaid olen vahetanud, säde ilus aga vot vana tõhk käima ei lähe ! :o
antuand
Tavakasutaja
Posts: 312
Joined: 10. Jan 2009 01:00
Location: lehola
Contact:

Unread post by antuand »

no need baigid peavad vastu küll, kuid tahavad ikka aegajalt nokitsemist saada. Kui keegi tahab siis võin pakkuda esiotsa pocketile, millel on ka amordid. Siis peab paremini vastu ja endal ka mugavam.


Võta starteri kaas maha ja süütepoolt regulli nii lähedale kui võimalik aga pihta ei tohi käia magneetole.
siis
proovi dopkat teha.
Või pane ennem küünal põlema ja pane dopkat ka silkusse ning siis pane see kuum küünal sisse. Ja proovi siis.

Veel variant on see, et kui sul on trelli või akutrelli siis pane magneeto otsa ja käia niikaua kui tööle saad :D
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

ma juba akutrelliga proovinud, sellest tolku pole, lihtsam sikutada :D
topkat olen ka andnud aga ei midagi
küünlaid ka tuhat ja üks tükki proovinud
aga ma siis reguleerin vähe süüte pooli, ja vaatam mis siis saab.
russivend
Tavakasutaja
Posts: 59
Joined: 25. Apr 2011 00:00
Location: Kesk-Eesti
Contact:

Unread post by russivend »

tekkis veel küsimus et kas pocet bikele on mõtet peale aretada delta k60b karburaator?
Post Reply