Surveplaat!

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Surveplaat!

Unread post by minimopeed »

Tervist,
pöördun teie poole kui targemate inimeste poole.
Et ladusin eelmine nädal mini mopeedi mootori kokku ja siis kõik oli korras ja värki. Läks ilusti käima jne. Siis läksin esimest proovisõitu tegema ja ma kaugele ei jõudnud. Algul ei saanud aru et mis värk on et miks kohapealt minema ei liigu et käik läheb sisse aga ei liigu. Võtsin siis siduripoolse kaane maha ja leidsin sealt selle, et surveplaat oli oma kohalt lahkunud. Nüüd siit tulebki küsimus, et kataloogis olid mingid seibid märgitud surveplaadist allapoole, nagu stopperseib vms. Ma tahaks et keegi mulle ära seletaks mis kasu on nendest seibidest kui nad on allpool. Loogiline oleks ju kui nad oleks pealpool et kui surveplaat liigub paigast siis ta ei tule sealt nagu üle .
Ettetänades,
R

Kui mu jutt jäi segaseks siis lisan ka ühe pildi .
http://fotoalbum.ee/photos/RihoT/101818613
lipamets
Tavakasutaja
Posts: 187
Joined: 28. Jan 2010 01:00
Location: pärnu

Re: Surveplaat!

Unread post by lipamets »

kui mu jutt jäi segaseks siis lisan ka ühe pildi .
http://fotoalbum.ee/photos/RihoT/101818613[/quote] Nende seibide ülessanne on hoida, et sidurit lahutades plaat ei saaks ennast lahti keerata.
MargusM
Tavakasutaja
Posts: 84
Joined: 08. Nov 2011 01:00
Location: Harjumaa/ Pärnumaa
Contact:

Re: Surveplaat!

Unread post by MargusM »

Nii palju kui kuulnud olen tuleb need seibid kui nad peaks olemas olema suure kaarega põõsasse visata, kuna oma kohal nad püsida ei taha ja lahkudes lõhuvad siduri ja mootori (ei ole veel üheski mootoris mida lahanud olen neid seibe näinud). Pakun, et surveplaadil tihvti augud kulunud ja sellepärast plaat oma kohalt ka lahkus.
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Surveplaat!

Unread post by minimopeed »

no asi ongi selles, et ma eile käisin niipaljud võru poed läbi mis ma teadsin ja enamus olid kinni ka, aga ma olin varem ka käinud nendes poodides ja seda surveplaati pole näinud. Tartusse peaksin varsti liikuma küll aga, praegu head ilmad ja tahaks ikka mopiga sõita, niiet ma arvan et hangin alguses ikkagi need seibid.
Aga tänud teile abi eest
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: Surveplaat!

Unread post by iceman »

minimopeed wrote:no asi ongi selles, et ma eile käisin niipaljud võru poed läbi mis ma teadsin ja enamus olid kinni ka, aga ma olin varem ka käinud nendes poodides ja seda surveplaati pole näinud. Tartusse peaksin varsti liikuma küll aga, praegu head ilmad ja tahaks ikka mopiga sõita, niiet ma arvan et hangin alguses ikkagi need seibid.
Aga tänud teile abi eest
ise pole kunagi kahekäigulistega tahtnud tegemist teha, põhjuseks justnimelt see sidur,mis erakordselt ebakvaliteetne,laguneb igast otsast. lisaks on väga kehvad käigukast ja süüde .
olen palju kolanud venemaa mobomeeste lehtedel, nemad seal ikka üritavad,kuigi varuosadega on sealgi kehvad lood. vot kui tahad kasutada vairase mootorit mitu korda järjest ,tuleb ikka enamus sõlmi ülekäia või ümber ehitada, kuna tehnilised lahendused ei taha toimida, materjal ja teostus vägaviletsa kvaliteediga.
esimesna tuleks see ülespidi jalgadega laud või taburett ,kuidas keegi nimetab, üle käia. need jalad millekülge see surveplaat peaks kinnituma tuleks tagumise plaadi külge kinni keevitada, või üldse asendada,sellistega,mis võimaldavad mõistlikumat stoperdamist(mutrid , nn kondid, mingid stopperseibid). eks ta üks tuuleveskitega võitlemise üritus kipub olema, kui metallitöö kogemust või võimalust pole on asi üsna hapu.
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Re: Surveplaat!

Unread post by mellpoiss »

Äkki hoopis š mootori surveplaat kuidagi mängu sattunud?
Seljuhul peabki kohe maha tulema, sest nende vändad käivad teistpidi ringi.
Nende stopperite puudumisel pole mul veel ükski plaat maha tulnud.
tom
Tavakasutaja
Posts: 126
Joined: 05. May 2009 00:00
Location: Tartu
Contact:

Re: Surveplaat!

Unread post by tom »

Mina näiteks olen siduriga igati rahul, koostatud sai ta peotäiest kasutatud juppidest, valisin parimad palad välja, lasin keevitusega punktid jalgatele veel tugevduseks, ainult sidurikettad said uued ja metallist. Stopperseibid panin ka alla - kui need on all, ei saa platet maha keerata - vähemalt minul on nii. Tänaseks on mootor kevad-suvi-sügishooajal töös olnud 2,5 aastat ning sidur toimib hästi.
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Surveplaat!

Unread post by minimopeed »

tõesti oli sattunud mulle vale surveplaat. Eile sai hangitud õige surveplaat ja pandud ilma stopperseibideta( kuid isa just ostis eile need ka ). Igaltahes mopp läks ilusti käima ja sõitsin takka isegi. Ainult väga halb ilm oli.

Tänan abi eest, masin on nüüd korras ja töötab

Tänades,
R
Post Reply