v-50 sidur

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

v-50 sidur

Unread post by sass14 »

Tere.
Alustasin siis kardi jaoks mootori koostamist ja probleem tekkis siduriga. Tahaksin teada kas panin siduri õigesti kokku. Alguses väntvõlli otsa see puks, siis sidurikorv koos väikse hammakaga, kõik kettad, siis paistis siduri seest väntvõlli peal oleva puksi ja sidurikorvi sisemise ääre juures ruumi üle ja panin sinna 2 seibi ja siis selle sakilise jubina sinna siduri keskele(ei tea nimetust), siis vedru ja surveplaat. Kas tegin õigesti? sidur loksus ainult üles alla imevähe.
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by sass14 »

Midagi läks vist ikka natuke valesti, sest surveplaat ei ulatu isegi ilma vedruta nende pulkadeni :roll: , mis võis valesti olla? Kas seibid peavad olema siduri taga või sidurikorvi ees? Need seibid mis mul on lähevad täpselt väikse hammasratta all olevale puksile peale, mul on neid 2 tk. oleks ruttu abi vaja, sest mida kiiremini mootori kokku saan seda kiiremini saab hakata raami keevitama!
Kes homme kaheksandal, laupäeval Kolga laadale läheb? Ma kavatsen kohal olla. :twisted:
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by minimo »

Osadel on need pulgad lühemad ja siis ei lähe kokku...
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by sass14 »

mul on neid pulkadega kettaid 4 tk, 2 tk katki aga kõigil on sama pikad pulgad :roll: . Mängisin seibidega ja sain asja niikaugele et surveplaat läheb külge. Tegin nii et panin ühe jämedama ja ühe õhema seibi ja nüüd on sidurikorv karterist kaugemal aga nüüd kui keeran mutri kinni siis sidur on täiesti kinni nagu ei lahutaksgi.???mida ma tegema nüüd peaksin?
A ja mida teie arvate lillsidurist, on parem? mul on ainult korv olemas. Kas lillsiduril on sisu peale ketaste sama mis tavalisel siduril?
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by minimo »

Mis seibidega sa mängid seal, ma ei mõista.
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by sass14 »

:D Sinna korvi küljes oleva väikse hammasratta taha käivad reguleer seibid minuarust ja nendega ma selle vahe "omaarust" parajaks tegingi, et korv ei loksuks. Nüüd läheb surveplaat peale aga sidur ei lahuta. :evil:
Kas lillsidurist oskab keegi midagi rääkida?
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by minimo »

Viska need seibid minema, see sidurikorv loks ei mängi eriti rolli. Nii saad ka kontrollida, et kas lahutab, kui mutter peal ja ilma ketasteta keerad tagaratast nt ja väntvõlli ringi ei vea..
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by sass14 »

Okei ma vaatan neid seibe veel proovin siis ilma ka :roll:
tom
Tavakasutaja
Posts: 126
Joined: 05. May 2009 00:00
Location: Tartu
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by tom »

Minul mopil on nii - väntvõlli otsa seib - puks - korv- seib - jne. lõpuks vedruseib ja mutter. Mutter peaks olema kinnikeeratuna tasa väntvõlli otsaga, mitte ulatuma üle. Kõige esimest seibi mittepannes hakkas minu isendil sidurikorv vastu suuremat hammasratast käima. Äkki on abiks. Üks hea video ka mootori kokkupanemisest - http://www.youtube.com/watch?v=5R2DhexfhHg.
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by sass14 »

Tänan tom et selle video panid ja õpetusi jagasid!
Saime asjaga niikaugele et on vaja surveplaat peale panna aga vedrud on kõik nii tugevad et ei jõua kuidagi moodi suruda, mõtleme vaikselt juba tõmmitsa meisterdamisele.
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by minimo »

seal tee selline asi, et võta kitsam puupulk, löö sellest kaks naela täpsete auguvahedega läbi ning jäta otsa u 4mm välja. Siis saad panna puupulga peale, nii , et naelaotsad lähevad aukudesse ning siis surud peale ning keerad ära...
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by sass14 »

Tänan!
Sain juba surveplaadi külge. tegin nii et istusin väikse pingi peale ja mootori panin enda ette hästi ligidale maha. Siis surusin käega alla ja siis veel toetasin kogu kehaga surveplaadile pingilt tõustes, nii sain surveka õigele kaugusele, siis hakkasin ruttu keerama ja lõpuks sain ta kinni. Nüüd on juba küljekaan ka küljes. Nüüd on kolbi ja rõngaid vaja veel. Peab turule minema vist.

KÕIGILE KES POLE VEEL ÜHTEGI MOOTORIT KOKKU PANNUD, TEADMISEKS: ÄRGE OSTKE POE TIHENDEID, TEHKE ISE! Mul kõik tihendid vale kujuga. :x
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by minimo »

Mu mopile sobisid küll kõik poe tihendid...
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: v-50 sidur

Unread post by sass14 »

Võibolla oleneb ka kust osta?
Ise ostan juppe Tartu kesklinnast turult jalgratta juppide poest ja sealt kahe ERINEVA FIRMA tihendeid ostnud ja mõlemal valede kujudega.
Panen 1 augu paika ja kõik teised augud on nihkes ja tihend poolenisti viltu ja ei klapi kuidagi. Toppisime need tihendid koos silikooniga ära aga edaspidi tahaks ise teha neid tihendeid.
siim_pkl
Posts: 3
Joined: 02. Nov 2015 20:25

Re: v-50 sidur

Unread post by siim_pkl »

Võtsin endale ka projektiks MINI Mopeedi, mootoris osad välja vahetatud ja hakkasin kokku panema, aga kahjuks on sidurikorvi kinnitav mutter ära kadunud ja sinna ei sobi ka tavaline mutter ? Äkki oskab keegi öelda milline see mutter välja nägi ? Tagurpidikeermega või kuidas...
Post Reply