Tulede probleem Riga 13

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 720
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Tulede probleem Riga 13

Unread post by roosakummik »

mure
Nimelt kui lülitan tuled sisse, siis sureb võrr välja, kui viin pöörded ülesse ja lülitan, siis tuled sisse, siiis töötavad, kuid võrri mootori käimisest on tunda, et tuled segavad võrri mootori normaalset tööd.
Kas mähis peksab kuskilt üle, või mingi muu viga. Aru ei ole saanud ka selle esitule lambipesas oleva mähisest. Kas see teeb voolu ühtlasemaks?
Mähis on kahe väljaviiguga d8 oma, kust läheb süütepooli ja eraldi tuledesse.
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: Tulede probleem Riga 13

Unread post by urmet48 »

Diood lühises. Olen sama probleem ees olnud. Tulekorpuses olev mähis vähendab voolu kõikumist, et pirn ühtlasemalt põleks. Seda pisikest dioodi olen kohanud mootori mähises ja ka tule mähises.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 720
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: Tulede probleem Riga 13

Unread post by roosakummik »

Nüüdseks lahendasin probleemi järgmiselt. Eeemaldasin trosselmägise millel oli vist katkestus kuskil, sinna panin asemele dioodi.
Esitule toide tuleb süütekontaktide pealt ja tagatule toide eraldi juhtmest, kust peaksid mõlemad tuled tulema, kuna aga mul sureb sellega seoses võrr välja jagasin voolu kaheks. Nüüd töötavad mõlemad, nii tagatuli kui ka esituli.
Palju närvi ja vaeva kulus. :(
Hetkel on muidugi see probleem, et kui üks tuli põleb, siis ta põleb eredamalt, kui koos ,siis tõmbuvad mõlemad natuke tuhmimaks, kuid vähemalt ei sega nad enam süüte töötamist.
Post Reply