segukruvi asend ( stock mootor )

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
rainer
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 11. Jul 2013 13:51

segukruvi asend ( stock mootor )

Unread post by rainer »

Tere ,

Uudishimust küsin , milline on teil olnud tavalise, tuunimata võrri mootori (.. .D5, D6 ... ) ja orig.karbussi ( orig.õhupuhastiga) kasutatav segukruvi nullasendist lahtipööratuse vahemik , suurusjärguliselt? Endale tundub, et magus osa on 2 1/2 pööret (lahjemad tasapinnalisemad kiiremad ja "tuules" sõidud) , kuni seal kusagil 3 1/4 pööret ? K34B vist markeering sel enim toodetud karbussil...

R
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: segukruvi asend ( stock mootor )

Unread post by roosakummik »

rainer wrote:Tere ,

Uudishimust küsin , milline on teil olnud tavalise, tuunimata võrri mootori (.. .D5, D6 ... ) ja orig.karbussi ( orig.õhupuhastiga) kasutatav segukruvi nullasendist lahtipööratuse vahemik , suurusjärguliselt? Endale tundub, et magus osa on 2 1/2 pööret (lahjemad tasapinnalisemad kiiremad ja "tuules" sõidud) , kuni seal kusagil 3 1/4 pööret ? K34B vist markeering sel enim toodetud karbussil...

R
Mina olen aru saanud, et seda segukruvi tuleb võrril kogu aeg keerata. Külma mootori puhul rohkem lahti sooja mootori puhul kinni? Mina pole suutnud küll jätta ühte kindlasse asendisse ikka peab seda sindrit kruvima.
rainer
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 11. Jul 2013 13:51

Re: segukruvi asend ( stock mootor )

Unread post by rainer »

einojah seda kyll - tuules ja pöördes lahjemaks ja külmalt ja ülesmäge rikkamaks, isegi ilm ( õhurõhk) jne mõjuvad, nii et mudida teda tuleb, mu joodetud eurokahesendine on asja eest kruvi pea otsas :) , aga ikkagi, kasutusmõistlik vahemik ? Eks ta nii 2,5 kuni 3,5 pööret nullist lahti olegi ?
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: segukruvi asend ( stock mootor )

Unread post by urmet48 »

Mul Riga-7l on täitsa kinni ja käib nagu vanakurat. Ei olene segukruvi asend tal kuufaasidest ega päikese asendist. Samas Riga-13l on 1,5 ringi avatud ja töötab eeskujulikult. Milleks teie segukruvi koguaeg krutite jääb mulle arusaamatuks.
rainer
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 11. Jul 2013 13:51

Re: segukruvi asend ( stock mootor )

Unread post by rainer »

äkki on ta sul siis hoopis tuimavõitu ? :) või on siis see korralikum, koonusotsaga karbussi versioon? võrri elementaar-karburaator ei saa teha alati parimat segu iga ilma, koormuse ja temperatuuri juures ja seejuures samas segukruvi asendis , on vähemalt minu kindel veendumus. veerand tiiru on vahel suur muutus, sealjuures kord tahab sisse-, kord väljapoole.
Post Reply