Iz Planeta 5 (semipro)

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
semipro
Tavakasutaja
Posts: 10
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Saaremaa

Iz Planeta 5 (semipro)

Unread post by semipro »

Kirjutan siis ennast ka ülesse.

16.Juuli 2010a. mõtlesin ,et ostan ka omale esimese tsikli.Kuna mõttest teoni oli vaid üks päev ,siis kaua ei valinud ja kohe jäi silma üks Iz Planeta 5 , mis õnneks asus ka kodusaarel (Saaremaal). Sai siis masin õhtuks juba koju toodud koos igasuguste juppidega ,mis kaasa sai ja järgmine hommik täpsemalt vaadates selgus,et masin on igati korralik ja hästi hoitud ,aga üks viga siiski leidus. Nimelt ei tahtnud motikas kuidagi arendada kiirust üle 100 km/h. Ja ega ma sellest veast pole siiamaani täielikult lahti saanud , kuigi asi on paremusepoole liikunud.
Mootrrattast siis natukene: Mudeliks on 7.107 ljuks (Planeta 5) , Väljalase on 1990 . See ljuks tähenab ,et motikal on tuuleklaas , pakiraam , laibakad , põlvede tuulekaitsmed. Käigukasti valasin Valvoline 4t 20w-50 mootorratta õli , mis on mõeldud märgsidurile ja segutegemiseks kasutan Valvoline Motorcycle 2t oli vahekorras 1:30 .

Tehtud tööd:
Lisatud tagumistesse amortidesse õli juurde ja pandud uued simmekad
Regullitud siduri poldid
vahetatud käigukasti õli
Puhastatud karpa ja kraan
Pestud õhufilter ja sinna uus õli
Puhastatud väljalase tahmast

Praeguseks olen tsikliga juba üle 1000 kilomeetri sõitnud ja kordagi pole ta mind alt vedanud. Sai isegi saarelt Viljandisse 16 juuli sõidetud tohutu palava ilmaga (30 kraadi) ja aega kulus 4 h ning kiiruseks oli pmst koguaeg 90km/h .Pooleteepeal tabas mind veel üllatus ,et motikas on kuidagi võimasamaks muutunud - 90 lt gaasi andes suutis motikas naljalt 120 ka sisse kerida. See oli vist kuumuse tõttu kuna tagasi tulles oli jahedam ilm ja siis oli motikas jälle suurematel pööretel uimane.

Olen nüüdseks esimest korda külje ka maha istutanud. Juhtus see siis 18 juuli mandrilt tagasitulles ,kui olin praamilt pääsenud ja oli jube vihmane ilm ning Muhumaal Liiva alevis jalakäiate teele inimene tuli ja kui autod ees pidurdasid , siis mina magasin natuke sisse ja märgates pidurdasin lombis vihmaga liiga julmalt ning ratas pani külje maha. Õnneks midagi hullu ei juhtund , tsiklil oli vaid üks laibakas veidi kõver , mille juba olen tagasi painutanud. Sai vähemalt kogemusi.
Post Reply