Yamaha DT 125

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
rokman
Posts: 4
Joined: 21. Mar 2007 01:00
Location: Viljandi

Yamaha DT 125

Unread post by rokman »

Tervist.

Räägin vähe lähemalt.
Vahetasin ta rolleri vastu ja maksin veel natuke peale. Suur tuhin oli osta just endurot. Aga kui lõpuks kätte sain, ja vaatama hakkasin, sain teada, et hiina ehk ATM-i mootor peale aretatud. Kõik asjad lahti. Elekter on ainult aretatud selleks et masin käiks, ei mitte ühte tuld ei saa põlema, mitte midagi. Tuju läks algul täitsa ära. Kuid siis järsku mõtlesin ja küsisin enda käest, kas ma ostsin selle endale seisma v? JA siis hakkasin vaikselt nokitsema, mingi süütepool oli kaasas ka, aretasin sellepeale, sealt lausa tuli 5 juhet, aga vool väga väga nõrk, et uut süütemängu vaja. Keerasin kõik asjad kinni. Ja oli juba parem sõita. Täna siis aretasin väiksema hammaka taha, et tip kiirust juurde saada. Sain ka . 80 km/h polnud mittemingi näitaja.Aga esimene ja teine käik ei taha sees püsida kui soojaks läheb.Mingi kastitäie juppe sain ka kaasa, seal tundub täitsa üks varu käigukast olema, et vaatan homme proovin. Aga jah, juba panin ta müüki ja mõtlesin, et vahetaks rolleri vastu tagasi. Pakkumisi tuli häid. Aga täna jälle arutasin siin ja mõtlesin, et krt tsikkel on ikka parem kui tolmuimeja, või föön, mis iganes:).

Et nüüd edasised plaanid.
Esiteks, üritaks esimese ja teisekäigu korda saada.
Uue süütemängu. Tuled värgid korda. Ja natuke parem taga hammakas ka .
Siiis sõidaks selle suve ja sügise lõpuni. Ja talvel teeks siis nii, et kakuks kõik puhtaks, värviks ära, kulunud osasi veel vahetada, ja kevadel , uue ja uhke masinaga linnapeale kevadet kuulutama:D!!


Palve siis foorumi kaaslastele. Äkki kellegil süütemängu pakkuda ATMI-i , just et 5 juhet tuleks sealt välja mitte üks.
Esitulemaski. Mingit ägedat.
Ja taha hammakat, umbkaudselt 10-15 cm pikkupidi , muidugi ei saa täpselt nii mõõta , aga umbes saab mingi mõõdu ikka.

Aitab lobast, näitan ka pilte;)!!


Pildid siin: http://fotoalbum.ee/photos/rokman/sets/1028891

Ei oska kahjuks pilte siia panna.
Äkki keegi õpetab. Oleks parem ülevaade
IZH
Tavakasutaja
Posts: 97
Joined: 03. Jul 2009 00:00
Location: Tõrva
Contact:

Unread post by IZH »

Tere, kas Teil on antud masin arvel, kuna piltidel ei hakanud numbrit silma :D
Lihtsalt selline huvi, ei midagi muud :D
Vanatehnikahuviline :)
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Tegelikult on rattaks DT50R 90ndate algusest, millele on peale pandud pitbike mootor. Peaks mainima et sitasti ehitatud, raam on küll vist nõrgavõitu... :?

Hammakate juures on muide määrav keti mõõt (a'la 420, 428), hammaste arv ja kinnitus veljele (poltide arv ja kaugus, keskava diam.)
Antud mootorile tulede mähisega süüteplaat maksab www.cn-parts.ee 700.-, vaja on ka pingereleed.

Raskeks läheb see sitast saia tegemine kindlasti, kui on vähe kogemust ja varasemat kokkupuudet. Soovin edu ja järjepidevust, eriti seda viimast sest selle tõttu paljud projektid pooleli jäävad...
rokman
Posts: 4
Joined: 21. Mar 2007 01:00
Location: Viljandi

Unread post by rokman »

Masinal on 50cc paberid.

Samas, pitbike-le on lihtsam ja odavam juppe saada. Üks positiivne asigi. Yamahal silindri komplektid ja asjad maksavad hullu raha ikka. Ja otsid tikutulega taga neid. Et üks positiivne asigi vähemalt:)


Raami saab natuke kohendada paremaks. Tuleb ta nagunii tänavasõidu masin. Mõnikord metsa vb. Aga jah. Homme üritan käigukasti korda saada, ja vaatab, kuidas tol hetkel tuju on. Kas kisun ikka täitsa laiali, või teen ta sõidukõlbulikuks ja siis talvel alles värvitööd jne.:P
tundmatu987
Tavakasutaja
Posts: 130
Joined: 02. Aug 2009 00:00
Location: Harjumaa
Contact:

Unread post by tundmatu987 »

Mul endal ka DT, 80cc-line, aga pabereid pole. Üldiselt on nad minu arust suht mõnusad pillid, ei jää metsas kinni ning suudavad ka maanteel autodega sama kiirust hoida. Mulle ei jõua ainult kohale miks sa esitule kondlit tahad, originaal sul ju olemas? Endal kõik kondlid peale vasakpoolse õhufiltri pealse on ribadeks, kui sul mõni üle jääb võiksid kirjutada. Ise vaatan ka vaikselt suurema silindri poole, aga niikaua kui raha ei ole pean jaapani võrriga leppima. :cry:
Pakkuge Nõukogude Liidus valmistatud neljarattalisi.
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

rokman wrote:Yamahal silindri komplektid ja asjad maksavad hullu raha ikka. Ja otsid tikutulega taga neid. Et üks positiivne asigi vähemalt:)
Vaidleks vastu. Osi liigub omajagu nii uusi kui kasutatuid ja uued põhiosad (kepsud, kolvid, silindrid, sidurikettad, ketijooksud jpm) hingehinda küll ei maksa. Viitan ka sellele et kõike ei pea küsima margiesindusest.

Kui sa märganud pole siis mitte ainult paberid ei ole sul 50cc jaod, vaid see veermik ongi DT50 oma. 125 on palju suurem ja nendel oli taga ka ketaspidur, mida sul ei ole.
rokman
Posts: 4
Joined: 21. Mar 2007 01:00
Location: Viljandi

Unread post by rokman »

Ei meeldi esikondel.

Jah tean, et piduritd ja rattad ka 50cc omad.

Niipalju kui mina otsinud olen, ei ole väga leidnud juppe yamahale, sest algul oli kindel plaan, 125cc yamaha mootor panna peale. Aga ei leidnud.


Ostan süütemängu!!!!!!!
heinz36
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 26. May 2008 00:00
Location: Häädemeeste
Contact:

Unread post by heinz36 »

rokman wrote:
Niipalju kui mina otsinud olen, ei ole väga leidnud juppe yamahale, sest algul oli kindel plaan, 125cc yamaha mootor panna peale. Aga ei leidnud.

Parem ütle,et ei viitsinud otsida. Esimene otsing netis annab paar head vastet naiteks:
http://cgi.ebay.de/Yamaha-DT-125-DT125- ... 41517565ee
:evil:
karpuss
Tavakasutaja
Posts: 48
Joined: 06. Jun 2005 00:00
Location: tartu
Contact:

Unread post by karpuss »

rokman wrote:Ei meeldi esikondel.

Jah tean, et piduritd ja rattad ka 50cc omad.

Niipalju kui mina otsinud olen, ei ole väga leidnud juppe yamahale, sest algul oli kindel plaan, 125cc yamaha mootor panna peale. Aga ei leidnud.


Ostan süütemängu!!!!!!!
Väga väga kehv otsija oled siis, dt125ele ikka enamusi juppe saada nii eestist kui välismaalt.
rokman
Posts: 4
Joined: 21. Mar 2007 01:00
Location: Viljandi

Unread post by rokman »

Sellele raamile ei ole mõtet enam aretada yamaha mootorit. Kalliks läheks , meeletu töö.


Nii võtsin siis juba tükk aega tagasi mootori lahti.Midagi põnevat ja jama ei näinud. Käigu fiksaatorit tuunisin, ja vist läks vähe paremaks. Aga jah, kui aus olla, siis on väga kopp ees ikka. Üks häda ajab teist taga. Näed hullu moodi vaeva ja siis kohati tundub, et kasutult. Aga see käib kõik asja juurde.

Otsin taga hammakat!!!
Post Reply