Seoses foorumi tarkvara uuendamisega võib uute kasutajate liitumine olla häiritud. Probleemide korral kirjuta info(ät)motokuur.ee

MZ six days

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 275
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

MZ six days

Unread post by Myrka »

Nokitsemiseks leiab alati põhjuse.
large_18033717_VwhM.jpg
large_22615122_EIC3.jpg
large_22833227_hYki.jpg

Sellise nimetusega masin mul kuuri all seisab. Tegelikult 100% kindel ei ole millega tegu, et kes teab võib pakkuda.
Umbes kümmekond aastat tagasi ühe metsavahi käest ostsin terve oma koolivaheajal teenitud suve palga eest. Ei töötanud see masin siis, oli aga enam-vähem viisakas seisus. Sain kuidagi tööle, seõitsin mõned sajad kilomeetrid (käisin koolis sellega). Siis jäi rohkem kui 5 aastaks seisma (kutsekas, sõjavägi jne). Tegelikult ka unustasin, et mul selline ratas on ja nii ta seisma jäi :) Ikka juhtub.
Eelmie suvi leidsin ratta garaazist kultuurkihi alt üles. Käivitus poolest pöördest. Ilusast välimusest polnud enam midagi järel http://album.ee/node/18033717/50139585. Kadunud olid ka kabuss ja muud nipet-näpet. Sõita ei saanud ja meenus ka miks seisma jäi, käigukasti 4. käigu hammakas andis saba.
Kuna peal on Iz´i mootor, siis õnneks varuosadega selle koha pealt probleeme pole. Pikalt ei hakka seletama, mis kõik teha sai, aga mootor peaks pregu olema peaaegu nagu uus, raam lihtsalt eemalt vaadates viisakas. Kõpitsesin seda terve eelmise talve. Kevadel nägi välja selline http://album.ee/node/22615122/50139585
Sain umbes 5 km sõita kui nägi välja selline http://album.ee/node/22833227/50139585 Ehk siis kogu esimene osa sassis, ka paak mõlkis. Ise ei sõitnud. Sohver viidi kiirabiga minema. Õnneks kandis kiivrit ( ilma milleta ikka sõita ei maksa), mitte küll seda kiivrit mis pildil. 4 korda käis ratas üle nipli. Nägin ise laksu pealt. Kiirus võis olla kusaigl 50-60. Koer jooksis tuimalt külje pealt sisse.
Nii see masin seisma jäi jälle. Paagi tegin korda , esihargiga hakkasin eile tegelema. Amordi torud peaks sirged olema, silma järgi sai pressitud, sileda pinna peal veeretades kontrollisin. Tegin ka uued puksid amortidesse, toorikuks Iz ´i puksid. Proovisin ka sõita eile natuke, esiamort tööle ei hakanud, st üldse ei liigu. Muidu käivitub ilusti, aga vedrustusega tuleb midagi teha, sest ka tagumised amordid on liiga jäigad.

Aasta jagu olen silmad lahti hoidnud et leida uus esiratas. Vanal ussitasid kodarad sisemise osa küljest lahti ja praegu on all ajutilest Iz´i ratas, aga see liiga väike.

Myrka
Tavakasutaja
Posts: 275
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Unread post by Myrka »

Möödunud nädalavahetusel sõitsin rattaga mõned sajad meetrid. Esimesed amordid sain toimima. Küll aga ebameeldiva üllatusela tuli välja et ilmselt eelmise aasta kukkumise tagajärjel käigukasti parempoolse kaanes pragu, kus kohast ka õli lekib. Tuleb ilmselt keevitada natuke. Muidu oli sõita (liikuda pigem) täitsa mõnus.
Last edited by Myrka on 07. Jun 2015 20:59, edited 1 time in total.

Myrka
Tavakasutaja
Posts: 275
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Unread post by Myrka »

Tänaseks on käigukasti kaan keevitatud ja nüüd leidsin aega see ilusti külge panna. Käivitus 2. löögist, käisin podistamas ka. Süüde on natuke varane ilmselt, sest kippus käivitades tagasi lööma ja korra otsustas töötamise ajal tagurpidi käima hakata. Kuna mootor peale remonti pole endiselt palju töötanud, siis pole täisgaasiga sõitnud, nüüd oli kuisatus korraks rohkem keerata, jäi nälga. Tõstsin karpas nõele astme võrra ja eks kunagi saab uuesti proovida. Tulevaselt laadalt loodan leida ette uue ratta.

Myrka
Tavakasutaja
Posts: 275
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Re: MZ six days

Unread post by Myrka »

Esimest ratast pole tänase päevani leidnud. Ehk ikka leian kunagi.
Endale teadmata ajal lahkus ühest esimesest amordist õli ja asendus veega. Vesi omakorda oli talvel vähe tahkemaks muutunud ja mõned praod tekitanud. Iseenesest sirge toru, keere otsas. Lasin treialil uued torud teha. Aega võttis pea 2 aastat, aga eelmine nädal sain kätte. Varem olin juba kõik uued puksid treinud. Täna ladusin ühe amordi kokku, külge veel ei pannud.

User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2016
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: MZ six days

Unread post by Nobody »

Kas 18" izi velge on tõesti nii vähe liikvel? 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.

Myrka
Tavakasutaja
Posts: 275
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Re: MZ six days

Unread post by Myrka »

Erinevaid Iz´i velgi mul kümnete kaupa. Kahjuks ei sobi Iz´i velg. Jääb laiaks. Samas ma väga täpselt ei tea ka mille velge otsida. Peaks sobima mingi cz´i velg, täpsemalt ei ole siiani keegi osanud öelda.
Lisan pildi, mis tehtud kohe peale ratta soetamist, suvel 2000. Pilt pole küll kõige parem, aga ehk keegi oskab pakkuda, mille velg võiks sobida ja ehk isegi kellelgi pakkuda
img001v.jpg

Post Reply