Iz Planeta

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
vilinurmvillu
Tavakasutaja
Posts: 82
Joined: 23. Sep 2012 00:00
Location: Pärnumaa, Saarde Vald, Veelikse Küla
Contact:

Iz Planeta

Unread post by vilinurmvillu »

Suvi 2012 soetasin endale Planeta , aasta arvu ei tea, osad jupid puudu aga mind ei morjenda, peal 175'se süüde, suvel sai natuke sõidetud, kuigi väga hästi ei sõitnud :D ning siis hakkasin vaikselt värvimisega tegelema, albumis progress näha : http://fotoalbum.ee/photos/vilinurmvillu/sets/1352619
algus
Image
hetke seis
Image
vilinurmvillu
Tavakasutaja
Posts: 82
Joined: 23. Sep 2012 00:00
Location: Pärnumaa, Saarde Vald, Veelikse Küla
Contact:

Unread post by vilinurmvillu »

Mootori oli lahjaks jäänud ja naabrimehelt ostsin teise mootori millel oli kolb kannatada saanud aga muidu oli ok, siis võtsin mõlemad lahti ja ladusin korraliku kokku, simmerid läksid kõik uued, kuna laagrid olid veel korralikud jäid need, aga enamvähem kokku pannes selgus et 1.ja3. käik puudu, katsetasin igat pidi ja vahepeal ei viitsinud enam tegeledagi, aga täina võtsin lahti ja keerasin ühe hammasratta teist pidi ja sinna see koer oligi maetud, nüüd siis kolb külge ja silinder peale ning mootor raami vahele, siis saan edasi tegutseda
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Pole paha- vähemalt on korda tehtud. See mootor vist seal peal on Planeta 4 oma, ülejäänud tundub olevat Planeta 3- lt pärit.
vilinurmvillu
Tavakasutaja
Posts: 82
Joined: 23. Sep 2012 00:00
Location: Pärnumaa, Saarde Vald, Veelikse Küla
Contact:

Unread post by vilinurmvillu »

Ega see mootorgi mis peal algselt oli oli erinevatest juppidest kokku pandu, sidur oli iz 49 oma, käigukast oli ka erinevates kokku pandu, teisel mootoril mille ostsin olid pooled hammakad väiksemad ja ka vähem kulunud seega läks see käigukas kasutusse.
Täna panin mootori peaagu kokku ära, mootori raami vahele ära panema ja siis viimsed pudinad külge ja saab hakkata

Taga on mul 18 tolline velg korraliku rehviga ja ees 19 tolline ja selle rehvi vahetamine oli ikka päris raske, ei tahtnud üldse peale minna aga lõpuks sain hakkama, Rehv täitsa kasutamata aga tundub et väga kaua seisnud, aga kas keegi teab on see mingi rinka rehv või?
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

vilinurmvillu wrote:Ega see mootorgi mis peal algselt oli oli erinevatest juppidest kokku pandu, sidur oli iz 49 oma, käigukast oli ka erinevates kokku pandu, teisel mootoril mille ostsin olid pooled hammakad väiksemad ja ka vähem kulunud seega läks see käigukas kasutusse.
Täna panin mootori peaagu kokku ära, mootori raami vahele ära panema ja siis viimsed pudinad külge ja saab hakkata

Taga on mul 18 tolline velg korraliku rehviga ja ees 19 tolline ja selle rehvi vahetamine oli ikka päris raske, ei tahtnud üldse peale minna aga lõpuks sain hakkama, Rehv täitsa kasutamata aga tundub et väga kaua seisnud, aga kas keegi teab on see mingi rinka rehv või?
Panoonial oli selline rehv minu mäletamistmööda- väga ilus-
Omal ka plaanis ette panna 19 ja taha 18
Planeta 3 paagi asendan Planeta 2 paagiga- see 3 paak vähe ebaõnnestunud (minu arvamus)

Sul on siis vist 12 voldine süüde ka nagu ma aru saan.
vilinurmvillu
Tavakasutaja
Posts: 82
Joined: 23. Sep 2012 00:00
Location: Pärnumaa, Saarde Vald, Veelikse Küla
Contact:

Unread post by vilinurmvillu »

Võib olla tõesti panonia oma. Iseenesest mul on 18 tolli velg olemas aga pole korralikku rehvi. Ma ei tea veel kas ma vahetan paagi ära, kuna teine paak mul mõeldud ühe teise projekti jaoks. Voshodi kontakt süüde on.
Täna panin mootori raami vahele, kett veel vaja peale panna ja kütuse voolik külge, siduri trossi pean ka üle vaatama ning kui nende asjadega ühel pool saab proovida kas teeb häält või ei tee üldse :D
Kroomtiib
Tavakasutaja
Posts: 63
Joined: 20. Feb 2011 01:00
Location: Tartumaa Külitse
Contact:

Unread post by Kroomtiib »

3,00-19 IZ Planeta Spordi esirehv.
Kõike mida teed,tee hästi!
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

vilinurmvillu wrote:Võib olla tõesti panonia oma. Iseenesest mul on 18 tolli velg olemas aga pole korralikku rehvi. Ma ei tea veel kas ma vahetan paagi ära, kuna teine paak mul mõeldud ühe teise projekti jaoks. Voshodi kontakt süüde on.
Täna panin mootori raami vahele, kett veel vaja peale panna ja kütuse voolik külge, siduri trossi pean ka üle vaatama ning kui nende asjadega ühel pool saab proovida kas teeb häält või ei tee üldse :D
see süüde vaheta 12 voldise Iz- i süüte vastu, tunduvalt töökindlam on.
User avatar
Sisse
Tavakasutaja
Posts: 193
Joined: 06. May 2011 00:00
Location: raplamaa
Contact:

Unread post by Sisse »

See voshodi süüde on jah paras rape , sest see ei tööta isegi voshodi peal korralikult. :x
uazik.
vilinurmvillu
Tavakasutaja
Posts: 82
Joined: 23. Sep 2012 00:00
Location: Pärnumaa, Saarde Vald, Veelikse Küla
Contact:

Unread post by vilinurmvillu »

Pigem kui vahetan siis Voshodi elekrton süüte vastu kuna Izi süüte osasi mul kõiki pole, aga ostsin Voshodi töökorras mootori kommi raha eest millel elektron süüde, ja krossikal on mul ka elektron süüde ja toimib. Aga proovida jõuan arvatavasti alles järgmisel nädalal, kuna nädala vahetus sisustatud.
hellrider
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by hellrider »

Voshodi ja Minski elektronsüüde on väga asjalik, kui toimib, siis toimib, ja kui enam ei toimi, siis on mingi osa läbi, pole sellist jama, et vahest säde on ja vahel ei ole.

Omasin kunagi Voshod kahte, sellel oli originaalis kontaktsüüde. Toimis veidralt, masin võis töötada pikka aega ja ühtegi tõrget polnud, samas vahepeal ei saanudki süüte pärast käima või siis suri lampi sõidu pealt välja ja sädet enam polnud. Pikka aega lükata ja vaheldumisi küünalt puhastada, tuli kusagilt see säde tagasi, nagu poleks vahepeal katki olnudki ja sõit jätkus . Algul arvasin, et süütepool jamab, kuid ei aidanud ka erinevad süütepoolid. Vahetasin ka mähiseid, ikka sama. Lõpuks arvasin, et kontaktides või magneetos midagi viga, kuid asendust mul polnud ja niiviisi paigaldasin elektonsüüte ja selline probleem lakkas.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

hellrider wrote:Voshodi ja Minski elektronsüüde on väga asjalik, kui toimib, siis toimib, ja kui enam ei toimi, siis on mingi osa läbi, pole sellist jama, et vahest säde on ja vahel ei ole.

Omasin kunagi Voshod kahte, sellel oli originaalis kontaktsüüde. Toimis veidralt, masin võis töötada pikka aega ja ühtegi tõrget polnud, samas vahepeal ei saanudki süüte pärast käima või siis suri lampi sõidu pealt välja ja sädet enam polnud. Pikka aega lükata ja vaheldumisi küünalt puhastada, tuli kusagilt see säde tagasi, nagu poleks vahepeal katki olnudki ja sõit jätkus . Algul arvasin, et süütepool jamab, kuid ei aidanud ka erinevad süütepoolid. Vahetasin ka mähiseid, ikka sama. Lõpuks arvasin, et kontaktides või magneetos midagi viga, kuid asendust mul polnud ja niiviisi paigaldasin elektonsüüte ja selline probleem lakkas.
Kes Palu Piiblit lugenud, se teab, et süütemäng on tehases paikka pandud (se tähendab mähised). Kui seal midagi eksplutatsioonis muuta ongi asi pees. Kunagi omasin 62 aasta Kovrovetsit kontaktsüütega- ja seal küll mingit probleemi polnud- süüde paikka ja sõitis.
Kontaktid- kondensaator- süütepool ja küünal korras, siis asi töötab väga hästi.
hellrider
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by hellrider »

Asi oligi selles, et originaalis polnud sealt midagi näpitud ega mootorit lahti võetud. Süüte regulleerimise poldid olid kõik laki all, aga mingi viga oli ikka sees. Teoreetiliselt on tegmist väga lihtsa süütemänguga ja kui toimib, siis on hästi, samas kui jukerdama hakkab ja nt. kontaktid ära kuluvad, siis kergem panna kontaktivaba süütemäng peale.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Planeta kontaktsüüde nüüd küll probleem ei ole. Minul hakkab Planeta3l kenasti 15k km täis saama, kuskil 5000 km tagasi läks peale 12V kasutatud Planeta 5 süsteem. Toimib siiani, vändapill. Seega ei saa ma aru, kus kohast teil need jamad tekivad.

Kontaktid puhtaks, juhtmeotsad korralikud ära teha ning nukavilti õliga määrida ja asi töötab. :roll:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
vilinurmvillu
Tavakasutaja
Posts: 82
Joined: 23. Sep 2012 00:00
Location: Pärnumaa, Saarde Vald, Veelikse Küla
Contact:

Unread post by vilinurmvillu »

no vene värk ju tehases läks pool praagist ikka käikku kuna praaki oli päris palju, kui joppas ja said korralike juppidega masina siis töötab nii et vähe ei ole
irukas
Tavakasutaja
Posts: 184
Joined: 03. Sep 2009 00:00
Location: tallinn,iru

Unread post by irukas »

Nobody wrote:Planeta kontaktsüüde nüüd küll probleem ei ole. Minul hakkab Planeta3l kenasti 15k km täis saama, kuskil 5000 km tagasi läks peale 12V kasutatud Planeta 5 süsteem. Toimib siiani, vändapill. Seega ei saa ma aru, kus kohast teil need jamad tekivad.

Kontaktid puhtaks, juhtmeotsad korralikud ära teha ning nukavilti õliga määrida ja asi töötab. :roll:
Täpselt õige jutt, on käinud neid planeta süüteid küll ja veel näpu vahelt läbi, ning probleeme pole mitte ühegagi olnud. Kui juhtmed, kontaktid korralikud ja reguleeritud siis vilt ära määrida, kontroll lambiga süüde õigeks ja tuld.
vilinurmvillu
Tavakasutaja
Posts: 82
Joined: 23. Sep 2012 00:00
Location: Pärnumaa, Saarde Vald, Veelikse Küla
Contact:

Re: Iz Planeta

Unread post by vilinurmvillu »

Image
läheb müüki kuna raha tarvis ja kõik jupid ning külka ka müügis
Krossi Voshod, Delta ja Druzba aretis, Minivõrr
Post Reply