IZ Planeta 5k

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
langmati
Tavakasutaja
Posts: 29
Joined: 04. Oct 2006 00:00

IZ Planeta 5k

Unread post by langmati »

Tere

Sai suvel peale Jaanipäeva ostetud IZ planeta 5 koos korviga. Masin on suht jõhkrat kohtlemist saanud ja vähe hooldust aga plussiks on see, et vana omanik on olemas.
Esimese asjana sai vaatama hakatud mida on vaja teha. Sadulaplekk on suht olematu, spidoplokk on puudu, rattalaagrid kutud, keti katted puudu, lisaks kõigele sellele tuleb kogu ratas ülevärvida. Kõige hullemaks probleemiks on mootor hetkel. Eelmise omaniku käes on karburaator maha võetud, kalts sisselaske ette topitud ja keegi on mõõdaminnes vänta andnud. Kaltsu tõmbas silindri ja kolvi vahele. Selleks et silinder kätte saada tuli kolb ära lõhkuda, silinder on õnneks korralik. Mootoris tuleb vahatada veel laagrid ja simmerid ning uus kolb hankida. Kas Planeta 3 kolb istub Planeta 5 mootorisse?
Korvi üldine seisukord on suhteliselt hea, kuid puudu on korvi iste. Korvi põhi on keevitatud roostevabast plekist eelmise omaniku poolt.

Mõningad pildid ka: http://nagi.ee/photos/matipeeter/sets/378533/

Plaaniks on masin järgmiseks suveks kenasti sõitma panna.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: IZ Planeta 5k

Unread post by roosakummik »

Planeta 3 kolb sobib, kui just pole teise remontmõõtu puuritud.

Sul on üks ilusamaid Planeta 3- sid mida näinud olen. Ilus töö. Mis aasta Planeta 3 ?
langmati
Tavakasutaja
Posts: 29
Joined: 04. Oct 2006 00:00

Re: IZ Planeta 5k

Unread post by langmati »

Planeta3 on 72 aasta ratas. Ise olen teinud vähe sellel. Ajasin eelmine suvi onu juurest garaazist välja panin aku peale, bensu sisse ja sõitsin ülevaatusele, eelnevalt on ratas jutu järgi 25 aastat seisnud. Läbisõit, kui mina selle oma kätte sain, oli 12700. Mulle igatahes see ratas meeldib, pole kordagi ei mind ega onu teele jätnud. Sellel oli kuni selle suve alguseni veel karburaatoris piiraja sees aga see tuli kaane küljest lahti.
Kui kellegil on pakkuda Planeta3 karburaatori katete kinnitust ja süüteluku katet, siis oleksin nendest huvitatud.
langmati
Tavakasutaja
Posts: 29
Joined: 04. Oct 2006 00:00

Re: IZ Planeta 5k

Unread post by langmati »

Nii 16 126 km on nüüdseks planeta 3 ees ja vaja oleks teada kõigi mootori simmerite ning laagrite mõõte. Aeg on oma töö teinud. Karter pole enam hermeetiline ja sööb käigukasti õli. Muidu käivitub alati vähemalt teisest matsust.
Planeta 5 siis niipalju, et raam ja asjad on värvitud, lähiajal ilmselt komplekteerima. Siiamaani on puudu sadul, spidokas, spidotross ja korvivann. Pilte tuleb ilmselt siis kui järgmise nädala jooksul saan uue telefoni kätte, pole hetkel millegiga pildistada
Post Reply