1982 Iz planeta sport

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
IzPS
Posts: 5
Joined: 10. Dec 2016 22:17

1982 Iz planeta sport

Unread post by IzPS »

Lõpuks sain soetatud endale tahetud mootorratta Iz PS-i. Ostsin ma ta tuntud mehelt kasutaja nimega "madeinussr". Masin on vägagi komplektne. Plaan on teha ta suveks nii tehniliselt kui ka välimuselt korda, et temaga hakata tänaval pilke püüdma.
IzPS
Posts: 5
Joined: 10. Dec 2016 22:17

Re: 1982 Iz planeta sport

Unread post by IzPS »

Käisin eile prooviringil, mootori tööga võib täiesti rahule jääda. Probleem on elekter, hetkel ei tööta mitte ükski elektrividin. Esimese asjana tahaksin üle vaadata aku ühenduse. Praegu on miinus massis ja pluss jookseb süütepooli, mis ei ole elektriskeemi järgi vaadates õige. Skeemi järgi näen et pluss peaks tulema genekast(seal peaks vahel olema mingisugune kaitse ja jookseb läbi "выпрямитель" i. Kas keegi saaks mind juhendada, et kuidas see aku pluss klemm õigesti ühendada et oleks olemas laadimine.

Ette tänades, Andres!
IzPS
Posts: 5
Joined: 10. Dec 2016 22:17

Re: 1982 Iz planeta sport

Unread post by IzPS »

Kui kellegil on olemas elektriskeem (neid pidi umbes 5 erinevat olema), ise pole veel õiget leidnud, mul tuleb süütelukust 7 juhet, aga leidnud olen sellise skeemi, kus tuleb 5 juhet välja ja paljud asjad ei klapi skeemi järgi. Ehk äkki keegi oskab öelda õigete skeemide lingid.
IzPS
Posts: 5
Joined: 10. Dec 2016 22:17

Re: 1982 Iz planeta sport

Unread post by IzPS »

IMG_0937.JPG
(48.02 KiB) Downloaded 798 times
Pilt antud masinast.
IzPS
Posts: 5
Joined: 10. Dec 2016 22:17

Re: 1982 Iz planeta sport

Unread post by IzPS »

Kiire pilguga vaatasin mis juppe esialgu vaja läheks, võite kirjutada mulle meilile, kui midagi pakkuda on :wink: andres.kert.001@mail.ee

uued rehvid, esitule ja tagatule klaas, silindri ribide vahelised seibid, täistule,aku ja suunakate näidikud, eraldi õli ja neutrali näidikud, spidomeeter, spido tross/tigu, tagumised jalarauad(või eraldi ainult kummid), käsi rehvipump, tagumise piduri stop tule lüliti vedru, mootori küljekaas(geneka poolne), poleerimis pasta ja otsik drelli otsa(võite soovitada kus müüakse head pastat) panipaiga komplekt(tagant vaadates vasak poolse kopsiku all, ausalt öeldes ei teagi, mis seal tegelikult on) tagaistuja käepide, kroom suunad, kroom signaal, külgmised kaitse rauad.

Mootorisse pole veel jõudnud.
+üks küsimused, kas pildil olev paagi kork on originaal või see peab olema kroomist? Mis aasta masinatel on automaatne õli segamis süsteem?
Vihmamees
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 26. Jul 2015 17:07

Re: 1982 Iz planeta sport

Unread post by Vihmamees »

Tere.

Sellelt lingilt peaksid erinevaid skeeme nägema...
https://www.google.ee/search?q=%D1%8D%D ... UQ_AUIBigB

Mis puutub enamikku loetletud varuosadest, siis need on ülimalt defitsiitsed. Soovitan pöörduda Venemaa ja üldse endise NSVL-i netiavaruste poole, seal veel ühtteist liigub.
Ja ühtlasi tere tulemast väljavalitute hulka! :D
NB! Uinudes sule silmad!
Post Reply