izh planeta 2 1967, planeta 4, minsk 3.115 1987

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

izh planeta 2 1967, planeta 4, minsk 3.115 1987

Unread post by Vabam6tleja »

Tere,

Kuna k750 sai suuremalt jaolt valmis (mõned täiustused),oli paras aeg uus ehitus ettevõtta. Algne plaan oli lihtsalt korrastada ja ülevärvida, aga plaan muutus täielikult. Plaan on vöimalikult originaali lähedaseks saada.
Tegu on mu isa endise mootorrattaga, kuni 2000 aastani seisis ta niiskes töökojas. Peale masina kojutoomist sai ta ülesehitatud ja nauditud söitmist. Suve löpus tödesin et roostet on uuesti tekkinud liiga palju ja ka mootor vajab ülevaatamist.
Selline nägi hetkel välja.
Image
Image

Mootorratas on juppideks võetud ning hetkel käib sorteerimine, komplekteerimine ja vaikselt ka taastamine. Originaal värv on kindlaks tehtud spidomeetri kinnitus pleki abil sama värv oli ka ühel juhtme plekist sidemel, mis oli alles jäänud eelmisest korrast garaazi.

Istmepõhi on keevitatud ja uus kate ömmeldud, istme tsink jupid vaja teha lasta ning avamis nupp kroomida.
Ostetud pump ning uuesti taastatud. Sain ka originaal pumba toru.
Komplekteerin tööriista kotti, mõned võtmed veel puudu.
Terve eilse päeva üritasin polte komplekteerida, hetkel on veel möned puudu. Kui poldid koos, saab kõik asjad tsinkimisse ära saata. Lisaks tuleb posu polte kroomimisse saata.
Tagumised amortisaatorid on lahti vöetud, värvitud ja koos uute tihenditega kokku pandud.
Piduri klotisd on puhastatud ja uuesti värvitud, edasi lähevad uute katete lisamisele.

Hetkel olen tellinud erinevatest interneti avarustets puuduolevaid juppe(neid mida olen leidnud)

Mis kindlalt puudu on:
esimeste amortisaatorite plekid (ilma suunatule aukudettea)
tööriistad 2-5, 7, 9, 15 ja 16
Image
kaitsmepesa akukastis (äkki on kellelgi pilti)
Korralik spidomeeter, kus numbrid pole tuhmunud.
Kui kellelgi pakkuda on midagi siis võib pakkuda.

Küsimused.
mis on triipude laius ?
kas seisuhargi vedrud olid värvitud vöi tsingitud? Külje jala oma oli värvitud seda tean.
dekompressiooni klapp, must kollane vöi valge tsink?
Kas 1967 aasta planetal olid pildil kujutatud summutid vöi vanem tüüp sellest?
Millega asendate istme all olevat tihendit, mis kinnitub klambritega istme põhjakülge ( U kujuline)

Edasised plaanid on asjad tsinkimisse ära saata, ning alustada mootoriga. Mootori poldid ja kruvid on juba uue katte saanud. Kuna silinder on eelnevalt tehtud, ning sees uus kolb, siis sellega tegelema ei pea. Kindlast tuleb vahetada mõned tihendid, mis on hakanud lekkima. Lisaks käimalöömis vänt käib vahepeal tühja. Eeldan, et sidurikorvi taga olev hammasratas on kulunud.

Kere läheb liivapritsi, kui amortisaatori plekid leian. Ning siis edasi värvimisse ja triipude tegemisse.

hetkel köik :)
Parimat.
Last edited by Vabam6tleja on 21. Aug 2022 20:44, edited 1 time in total.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Veidi aega möödas, mis tehtud siis on:
1) mootor lahti vöetud, vahetatud: siduri korv, osad kettad, mootori kett ja hammakas, ning ka käimalöömise vända hammakas. Lisaks silinder värvitud.
Image
Siin mõned mutrid valed, möned alles tsinkimises.

2)Kere detailid said liivapritsi ning uue krundi selga. Kaotatud on köik üleliigsed augud ning taastatud akukarp. Algselt oli vahesein puudu, ning sein oli auke täis lastud. Vaheseina keevitamisel sai imiteeritud punktkeevituse jälgi, seega välimus jäi nii nagu peab. Hetkel olen kambrist koju toonud raami detailid, teistega tegeleme veel. Tagumine poritiib vajas ka veidi suuremaid keevitusi, just nendest kohtadest, kus on juhtme läbiviigu toru.
Image

3) lisaks olen otsinu kokku erinevaid juppe mis originaalist puudu näiteks leidsin: originaal pumba toru, öhufiltri lödvikute klambrid, korralik heledapöhjaga spidomeeter jne.

4) Köik jupid on tsinkimises ning tööriistad läksid mustaks oksudeeruma. Mõned lehtvötmed ja näpitsad on jätkuvalt puudu :evil:

Värvitoon peaks paigas olema, pildidl proovi värvimine koos vana värviga. Kui peaks tekkima arutlus, kas need juhtme kinnitus ribad olid ikka värvitud vöi ei, siis vöin saata eraldi pildi originaal seisukorras masinast, sama toon ja sama lahendus :D
Image

Hetkel veel jätkuvalt on suureks probleemiks istme alla käiv kummitihend, seda ei leia ligilähedast kuskilt. Sama profiiliga on ukse tihendid, aga materjal ei sobi.
Image

Lisaks oleks vaja akukarbis oleva kaitsme pesa, vöi selle mööte, et järgi teha.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Nobody »

Sellest tuleb üks väga ilus ratas, põnev jälgida! Mis tootja ja sarja värvidega teed?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Tootja osas jään hetkel vastuse völgu. Kui ma ei eksi siis Glasurit. Hetkel käivad mötisklused triipude osas, kas teha ise vöi lasta teha. Pole oma käe stabiilsuses nii kindel. :D
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Nobody »

IMG_20190825_163730.jpg
IMG_20190825_163340.jpg
Mõned kaitsmepesa näidised.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Väljendasin end äkki valesti :) pidasin silmas bakaliidist/tekstoliidist kaitsme pesa, mis kinnitub seal vaheseinas olevate körvade vahele. Kaitse oli lühem, umbes cm pikk, See on olemas.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Juhtmestik on põhimõtteliselt valmis, köik peale mootori juhtmete tulid uued. Värvi poolelt on erinevus ainult selles, et tagumise tule juhe, mis liigub pirnist lülitisse peaks olema roheline, aga mul läks see punasega, set punasega peab ta pärast edasi liikuma. Juhtmete rüü valikuga olen rahul, veidi paksem materjal ja meenutab originaal valget rüüd. Istme alla läksid originaal pistikud, mis sai puhastataud ja uuesti külge pandud.

Juhtmestikust on jätkuval puudu kaitsme pesa.
Image
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by madeinussr »

Mul on olemas kaitsme pesa. Saan sulle õhtul pildi teha kui sa pole veel leidnud (eeskujuks, 3d printeriga võid replika teha kuni originaali otsid). Istmealuseid tihendeid peaks mul olema, aga neid leiab vanade mädand istmepõhjade küljest küllaga, vaatan palju neid on ja ku üle on annan teada.
Kuidas summutitega toimetasid? Värvid ära?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
binaat
Tavakasutaja
Posts: 41
Joined: 04. Dec 2009 01:00

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by binaat »

Väga ilus töö, mõnus puhas töökoht, mida on alati hea vaadata. Lihtsalt huvi pärast küsin, kes sadula taastas?
Edu igaljuhul!
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by hmm »

Kus kohast selle juhtmerüü said?
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Tervist. Juhtme rüü on tellitud inglismaalt läbi ebay, kui vaja saan sulle lingi saata. Sadula tegi Erkki Järvekülg pärnust.

Kaitsmepesa pildid ja möödud oleks supper, saaksid uue välja printida. oluline oleks just mõõdud. Kui on pakkuda ühestükis tihendit oleks väga oodatud :)
Summutite osas ei oska ma veel kommenteerida. Tagumised otsad on juba kroomitud (sisemine külg matt). Kesmise osaga pole kindel, vaatasin hindamisakte, seal pole kordagi mainitud puudusena värvitud keskmist osa, kuigi minu arusaama järgi oli see värvitud teema rohkem järelturu toodete tulemus ja tehasest tulid ikkagi kroomituna. Hetkel olen kahevahel.
Hetkel ootan polte nii tsinkimisest kui ka kroomimisest, siis saan edasi tegutseda.
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by hmm »

Vabam6tleja wrote: 13. Sep 2019 22:49 Tervist. Juhtme rüü on tellitud inglismaalt läbi ebay, kui vaja saan sulle lingi saata.
See link oleks hea küll.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by madeinussr »

Musta üsna audentset juhtme rüüd olen esvikast saanud, oli päris palju erinevaid mõõte. Oli ka valget aga seda oli ainult ühte suurust.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Valge värviga on jah raskusi, saatsin lingi PS-i.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Rehviparandus komplekt on peaaegu koos. Puudu on kummi riiv/viil, täpset nime ei teagi. Juhise paberil on sama aasta tempel, nagu minu iz-i väljalaske aasta. :D Ise olen rahul, kui tagaotsitava ka leian. Kummiliim on veidi moodsam. Nagu aru saan, siis ei kontrollita selle komplekti olemasolugi musta numbri taotlemisel.
Image

Tagaotsitav:
Image
Kui kellegil leidub, olen nöus kerge raha eest seda ostma :lol:
Lisaks kas keegi targem oskab õelda mis paberit kasutati vanasti asjade hoidmiseks, vihjeks viimase pildi nurgas paistab paber.
Igor
Tavakasutaja
Posts: 28
Joined: 01. Jun 2006 00:00
Location: Lõuna-Harjumaa

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Igor »

Nagu õlist läbiimbunud jõupaber🤔 Lihtsalt esimene mõte, millega sarnaneb.
Kovrovets 1961
Jawa 1988
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by hmm »

Mul vanem versioon olemas, seal teistsugune sisu. Olen sellist kaabitsat kuskil enda (või vanavanemate) juures näinud... ei anna pead, et üles leian.... sest just toimus garaazhi puhastus.

minu komplekt on siin: viewtopic.php?p=104067#p104067
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by roosakummik »

Pildil pakutav olemas.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by madeinussr »

No küll mõnel võib lihtne asi ikka aega võtta. Siin ammu ammu lubatud pildid.
Attachments
6D384512-51B0-4488-BE19-30F50ACDB758.jpeg
EC0562A8-A6A5-4CAA-92D3-D6864F8AE69F.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Üks komplekt on koos, nimelt suured tänud kasutajale roosakummik, kes saatis puuduoleva kummiviili
Image

Tänud kaitsmepesa möötude eest : ) , lasen kaks komplekti esialgu väljaprintida, vaatab kuidas jäävad.
Hea on näha, et ikka terveid pesasid ka liigub :D
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Image
Homme printima.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by madeinussr »

Ma sain neid pesasi suurema portsu kunagi, mõned jagasin ära ja mõne komplekti jätsin oma projektide tarbeks alles.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by madeinussr »

Loodan, et tema algataja ei pahanda, panen siia ka Jupiter 5-e rehviparanduskomplekti pildi. 1992 aasta oma vist oli. Täitsa kasutamata.
Attachments
20191002_004243.jpg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

See on kindlasti müüa ? :D
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by madeinussr »

Kõik on müüdav aga hinna tõttu tihti pole mõtet osta 🙂
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Image

Prototüüp on valmis, kui see sobib ilusti, siis teeb neid juurde.

Muidugi tule teha veel pinna viimistlus.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by madeinussr »

Kas musta plasti polnud printeris🙂?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Kahjuks käepärast eile polnud, ja kuna ta jääb siiski poorne, siis värvin ja lakin üle matiks.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Pole ammu siia midagi kirjutan, asjad on vahepeal veninud, aga nüüd saab hoo üles uuesti. Kõik jupid on värvitud ning triibud tömmatud. Uued kroompoldid peaks jöudma kohale järgmine nädal ning siis saab kokku laduma hakata.

Jätkuvalt teeb muret istmealune kumm, ei leia öiget profiili ja materjali. Pilte hetkel pole, kui suurem areng näha, siis lisan.
Teemast körvale ka. Vahepeal on tegeletud teiste masinatega sai üks jawa päästetud oksjonilt. Teen seda elukaaslasele kulgemiseks. teen mingihetk eraldi teema. Hetkel komplekteerin kokku.
Image
Image
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by hmm »

Vaatasin seda JAWAt, kui sa paigaldad selliselt need aftermarketi summutid.... kuidas õnnestub sul käimalöömise vända trajektoor juhtida nii, et see vastu summutit ei lähe?
Ehk teed summuti tagumisest kinnitusest eradi pildid.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Nobody »

Väga lahe, et selle ära võtsid! :)
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Ütleme nii, et hind jäi väga odavaks. samas on seal Jawal palju probleeme, paljud neist lahendatud juba. eelmine mehaanik pole just köige tugevam olnud sellel alal.

Aga nüüd teemase. Väike areng on toimunud
Image
juhtmestik on lõpetatud , ainult tulest lülitisse minevad veel vaja teha. Struktuur hakkab kokku saama. Inglis maalt tellitud kroompoldid sobisid ideaalselt . peamöödud ilusti õiged ja kroomi kvaliteet super.

Tööriista kott ka komplekteeritud, aga hetkel ma ei saa aru kuidas see kokkupakkida, et see sinna karpi ära mahuks :D
Image
Lasin võtmed mustaks teha, mingi oksüdatsiooni teel, täpselt ei tea. 80% võtmetest on öiged ülejäänud on asendatud. Tavotiprits pole algselt seal komplektis, aga lisana sai hankida nagu olen aru saanud.

AGA NÜÜD SUUR MURE

Kas kellelgi on kiirelt pakkuda korralikke keskjala vedrusid. Oleks vaja enne 1 märtsi, sest siis saadan uuesti möned asjad tsinkimisse, mis vaja uuesti teha.
Kui kellegi on pakkuda oleks väga önnelik.

Lp,
Tim
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

PS tean et piip on vale, lähen täna öigele järgi :)
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Image

Eile sai ostetud uued pidurikatted ja needid. Saab vötta ette pidurite uuenduse.
Lisaks sai tellitud ära uued nos leegitorud ning esimeste amortide tihendid.

Hetkel on jube suur mure tekkinud tagatulega ning küünla piibuga.

Piip peaks olema pruuni värvi ning tagatuli hoopis metall korpusega. Proovin leida, poolast saaks mingi jubeda hinnaga uue tule, aga otsin veel eesti pinnalt.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Tere taas. Hetkel liigub projekt vaiksemalt, sest enamus tellitud asjad venivad kuskil piiridel. Pole miskit parata. :)
Image

Esimesed amordid on koos ja küljes. Esimene poritiib on ka küljes. Lähipäevadel panen ka esitule külge ja teen elektri lõpuni. Viimased jupid on tsinkimisest valmis ning saab veel mõned jupid külge keerata.

Piduri klotside neetimine önnestus ilusti, nüüd peaks saama piduritestist ilusti läbi. :D
Tagatule põhja sain, aga tule pealmise osaga läks kehvasti. Tuli välja, et müüja oli juba mingiaeg selle ära müünud ja ei mäletanud seda sell hetkel, seega peab veel otsima.

Osta oksjonilt sain ka originaal NOS piibu ja uue NOS käimalöömis vända. Eks paistab kas tuleb ülekroomida vöi mitte.

Paaki ei saa veel peale kuna pole tellinud veel uusi trosse. Peaks lähipäevil ära tellima.

Järgmiseks tuleb hakata summuteid korrastama ja värvima.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Täna sai tehtud kiire toiduvarude varumise päev ning korraga vötsin ka smartpostist ma käimalöömis vända ära. Puhastasin tavotist ära ning vöib tödeda, et tasus pakkuda. kroom on ilma ühegi roostetäpita. Ainult kinnitus polt on defektiga, selle vahetab välja.

Eile sain oksjonilt ka tutika komplektse esitule, rohkem panustasin spidomeetri pärast, oli täpselt selline nagu peab ja punased numbrid pole ära pleekinud. Kätte saan lisan pildi.
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by hmm »

Jälgisin seda tule oksionit, juhul kui see oli osta.ee-s, see asi läks seal suht käest ära... aga saan aru miks.

Varsti on sul masin selline, et iga käivitus on hingele valus.
Hea on vaadata, kui asju tehakse hästi.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Tere,

See sama oksjon jah. Eks hinna määrab turg. Aga kui eraldi hakkata otsima väga korralikke asju, siis läheks kallimaks. Korralikku heledapõhjaga spidomeetrit nii lihtsalt ei leia. Mul kodus mitu erinevat varutud, aga köigil miskit häda, peamine on muidugi see, et punane numbri sektor on ära pleekinud. Heleda tausta osas olen ka üritanud siiditrüki pakkumisi saada, aga keegi ei vöta jutule nii väikse koguse peale.

Mul oli maksimum hind ees ning raamatupidaja jälgis (loe naine) önneks üle ei läinud :D
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Nobody »

Oksjoni lõpp oli üllatav. Hea teada, et läks õigesse kohta. Oli seda raha väärt! 8 )

PS! Sellepärast peame praeguse kriisi ajal end hoidma. Sest muidu me naised müüvad vara maha selle hinnaga, mis me neile öelnud oleme :D
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Ma olen palju neid NOS asju otsinud välja :D
Ainuke suur mure on veel tagatule metallist korpus jätkuvalt. Algne varjant kahjuks kukkus ära, poola on veel enam vähem möistliku hinnaga olemas.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Väike areng.
Image
Image

Tuli küljes ja juhtmed tulesees ühendatud. Hetkel tuleb veel panna kaug- ja lähitule juhtmed külge. Avastasin et must juhe oli otsa saanud, peab juurde tooma. Tulega olen rahul spidomeeter vastas ootustele.

Kas siinsetest keegi oskab kommenteerida, et milline signaali nuppu disain oli iz planeta 2-l. Neid ümaraid nuppe on päris suures valikus erinevate valuvormidega.
Image
üks valikutest , pilt internetist. Mul neid erinevate kujutistega signaali nuppe kolme sorti.

Lisaks avastasin, et öli kork alt lekib, peab seibi ära vahetama.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Image

Selline nupp peaks olema selle aasta vahemiku lähedal, kui mu dektektiivi töö öige on. Selline önneks täitsa olemas.
Image
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Image

Taga tule alus sai uuesti kollase tsingiga kaetud nind korpus korrastatud. Ise olen peaaegu rahul. Üks asi häirib, eks paistab kas teen ümber või mitte.

Lisaks sai kaasfoorumlase käest hangitud parandusvärvi potsik. Originaalis olid nad paljasmetall, aga vist peaks matt lakiga üle katma, püsib kauem.
Uus NOS tihend peaks jöudma homme/ülehomme, siis saab küge keerata.
Vabam6tleja
Tavakasutaja
Posts: 72
Joined: 01. Mar 2019 21:34

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by Vabam6tleja »

Viimasest postitusest on päri palju aega möödas ja oleme ausad väga palju pole asi edasi liikunud hetkel. Nagu mu naine ütles suve alguses, et maja teine korrus peab valmis saama ja no eks põhi rõhk läkski sinna :D Oli kahtlus, et muidu lähevad kaherattalised pikka karantiini :D

Nüüd olen siis end käsile võtnud ja uuesti tegutsema hakanud. Vahepeal sai tellitud NOS kroom detaile ja ka uusi järeltehtud asju. Ning hetkel on veel paljud vajalikud asjad postis. (trossid, mõned kroom detailid jne)

Vahepealne areng, summutid värvitud ning täna kokku laotud. Tagumised otsad on NOS. Keskmise osa otsustasin värvida, sai veidi arutletud ja nagu aru saan siis jooksevad selles osas arvamused kaheks, igatahes mustnumber sellest ei kannata.

Lisaks sai külge pandud uus juhtraud (järelturu oma) ning juhtraua kinnitused (NOS).

Juhtmestik on üle kontrollitud. Mõned ühendused miinus poolele olid kehvad. Hetkel pean tõdema et aku on läbi, aga olgem ausad, see aku polnudki õige välimusega, seega sellest pole hullu.

Tellitud sai ka jalatoe kummid, kahjuks siiski sai mu kahtlus tõeks, et need on uuema mudeli mustriga, seega tuleb uued tellida. Kui just kellegil pole pakkuda neid. Vaja siis piki triibuga, mitte ümberringi triibuga.

Suurem probleem, mille avastasin täna, on leegitorud. Sai nagu tellitud NOS uued leegitorud, aga kuskil on midagi mõõda läinud. Hetkel on olukord nii, et leegitoru välimine diameeter on 45,5mm aga summuti ava mõõt on umbes 45mm, Igatahes leegitoru ei lähe sisse :evil: Eks peab mõtlema, mis sellega teha edasi. Järelturu omadel häirib mind painutus nurk, seega neid ei sooviks omale.

Nüüd päeva suurim küsimus õpetusnurk süüte reguleerimise osas
Faktid:
*Küünla sädevahe 0,6...0,8 mm
*kontaktivahe 0,35..0,4mm

Küsimus kui palju ÜSS tagasi peaks hakkama kontaktid avanema ? Ning teatavasti on planetal küljepeal küünal, kuidas te kasutate mikromeetrit sel juhul, kaan maha ja mingi abiseade?

Image
PS VELJED AJUTISED

Lp,
Timmo
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: izh planeta 2 1967

Unread post by hmm »

Kõige täpsemalt saad "kaan maha", kuid ka k175, voss1/2 in küünal külje peal. Siis olen häda korral kasutanud sukavarrast. Painutan sik-saki, märgin üss ja 3mm, 4mm jooned peale ning sättima.
Lõpuks oken kontrollinud kraadiketta ja stroboga tegelikku tulemit.
Samas lõpuks ütleb mootor sulle kas ja kuhu poole peaksid kontake veel nügima.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
Post Reply