IZ 49 1957

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

IZ 49 1957

Unread post by Myrka »

Eks me kõik teame seda tunnet, kui parasjagu pole raha ega aega ja siis pakutakse väga hea hinnaga ühte ratast. Ratast, mida oled ammu tahtnud. Mõtlemiseks oli aega mul mõned tunnid. Rattale oli teine tahtja veel. Elukaaslasega kiired läbirääkimised ja autole käru sappa. Sõit oli pikk, teisele poole kodumaad. Vanale peremehele soe käepigistus , mõned pildid ja kodu poole minek. Ratas peaks päris olema Saaremaalt. Sealt see 2009 aastal müüdi. Mina tõin teiselt pool Eestit. Peale Saaremaalt ostmist sõideti sellega mõned kilomeetrid ja seisma ta jäi. Tervis ei lubanud sõita. Nii ta seisis kuivas varjualuses. Nüüd mees leidis, et temast enam sõitjat ei ole . Minust aga oleks sõitjat küll.
Teoreetiliselt peaks olema sõitev isend. Aku ära vahetada ja bensiin sisse ja võiks käivituda isegi. Proovisin ainult, et mootor käib ringi ja kompressioon on ok. Rohkem pole aega olnud asja uurida. Käru pealt maha ja garaazi. Ühe pildi jõudsin ka teha.
Ratas nüüd juba minu nimel kenasti. Plaan oleks järgmiseks suveks see korda saada. Tehniliselt siis. Kahjuks pole originaalvärv. Või siis õnneks, ei teagi. Tulevikus saab ratas siis uue värvkatte.

Kes võõrkehasid leiab , võib julgelt teada anda.
S2520001v.jpg
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: IZ 49 1957

Unread post by Nobody »

Palju õnne, ilus leid! 🙂

Tänan, et siin päevikutes järjekordse kahetattalise jäädvustad.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Re: IZ 49 1957

Unread post by Myrka »

Üritasin peal olevat akut laadida, aga tulutult. Tõin poest uue, mingi suvalise 6v 6A . Et saaks käima proovida. Ühendasin uue aku külge ja oh imet - süütekarbil süttis tuluke. Ärkas ellu. Paak oli tühi. Tavaliselt pikalt seisnud masinatel vana küte paagis. Mul vähemalt on nii juhtunud. No see ollus, mis paagis on, on pigem õli. Ja see ollus ei põle. Kuna paak tühi, siis ilmselt kraan lekib. Valasin pool liitrit segubensiini paaki. Veidi aja pärast hakkaski kraanist tilkuma. Hoova vahelt. No pole hullu, käivitusproovi saab ära teha. Kerge uputus, 2 lööki ette, süüde sisse ja kolmas löök juba pani leegi kolvile. Popsus kenasti. Lisaks toimivad ka kõik tuled. Ühtegi pilti ei teinud, kuna töötoas puudub praegu elekter ja taskulambivalges tuli tegutseda.
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Re: IZ 49 1957

Unread post by Myrka »

Eest hargil plekid valed, suunatule kinnitusaukudega. Mul üks teine luukere. Targemad äkki aitavad, kas saab sealt õigemad asjad või mitte. Panen paar pilti teisest raamist.
S2660002v.jpg
S2660003v.jpg
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Re: IZ 49 1957

Unread post by fomoco »

Õigemad on juba selle poolest, et auke pole.
Minu massinal on sellised:
Image
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Re: IZ 49 1957

Unread post by Myrka »

Mis mõõtu rehvid peaks vaatama ? 3.25 x 19? Praegu all 3.75 x 19, need aga kasutuskõlbmatud. Küll aga istub mõnusalt porika ligidal see kõrgem rehv.
Post Reply