Punane MINSK

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
Hiid

Punane MINSK

Unread post by Hiid »

Tere mehed
Sai omale hetkeemotsiooni ajendil üks Minsk koju tassitud.
Teil vist foorumis sellist üldise jutu teemat ei paista olevat. Teen siis oma projekti nime all uue teema, kus loodab abi saada.
Tahaks kõbida, et saaks mingilmoel liikuma ja poisile esimisi kogemusi pakkuda motondusega.
Esimeseks komistuskiviks on gaasirutska juurest katki läinud gaasitross. Tross paistab pidune ja rutska ka, võiks olla komplektis. Muidu käima sai, isegi seisnud bentsuga, ehk siis kõige hullem isend ei ole :P
Kas Tartus on seda kellegi pakkuda?
Tänan
Üks pilt kahh.
Image
madeinussr
Moderaator

Re: Punane MINSK

Unread post by madeinussr »

Hiid wrote: 19. Jun 2024 06:56 Tere mehed
Sai omale hetkeemotsiooni ajendil üks Minsk koju tassitud.
Teil vist foorumis sellist üldise jutu teemat ei paista olevat. Teen siis oma projekti nime all uue teema, kus loodab abi saada.
Tahaks kõbida, et saaks mingilmoel liikuma ja poisile esimisi kogemusi pakkuda motondusega.
Esimeseks komistuskiviks on gaasirutska juurest katki läinud gaasitross. Tross paistab pidune ja rutska ka, võiks olla komplektis. Muidu käima sai, isegi seisnud bentsuga, ehk siis kõige hullem isend ei ole :P
Kas Tartus on seda kellegi pakkuda?
Tänan
Üks pilt kahh.
Image
Minsk on hea ratas, meil oli külapeal selline uus liikumas ja tahtsin omalegi. Mul oli sellele mudelile lademetes uusi juppe mõned aastad tagasi. Nüüd ainult mõni pisiasi järel.
Tartu on Põlvale lähedal, ehk saad sealt puuduvaid juppe.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
fomoco
Tavakasutaja

Unread post by fomoco »

Kui soov on ise teha ning selle läbi kogemusi saada siis võta gaasirutska ja tross lahti.
Tavaliselt on trossi kiud katkenud ja kinni kuid trossi rüüd saad kasutada ning tööriistamarketist võiks osta uue trossi.
Tõmbad rüü seest trossi välja, ning lükkad uue trossi rüü sisse.
Joodad uued otsad külge ning ongi korras.
Gaasirutska võib vajada lihtsalt puhastust ja uut määret.
Hiid

Unread post by Hiid »

eks peab vaatama jahh. Tartu Turul ei olnud igatahes ühegi ratta trosse.
Olemasolev rutska meenutab pigem mingit vana sääreka oma, mis sinna kompunnitud ja paras logu.
Isa Pannonial oli ta ikka kergelt liikuv ja läks algasendisse ise tagasi.
Tross on tulnud rutska poolt välja, ei tea, kuidas seal kinni oli, paistis nagu oleks kahekorra kusagil vahel olnud.
Pingutit ka ei paista karpa juures. Ei tea, kas katseeksitumetodil parajaks lõigatud....
fomoco
Tavakasutaja

Unread post by fomoco »

Tartus Ülo äri oli selline koht kust võiks igasugu juppe leida. Teguri 30.
Kui originaalsus pole oluline siis võiks sinna ka mõne pitbike gaasi panna, neid vist saab igast motopoest.
tom
Tavakasutaja

Unread post by tom »

www.strogomoto.ee müüb ka igasugu värki.
Hiid

Unread post by Hiid »

Kas Ülo äri tõesti veel elab?! Käin läbi. Originaali taga ei aja. Vähemalt esialgu.
Strogomotot sirvisin juba, veebilehel ei olnud, eks peab helistama. Selle pidaja pidi olema Turu jalgrattaäri poeg.
madeinussr
Moderaator

Mul peaks olema originaal rutska olemas. 15.- kui on soov. Homme saan vb täpsemalt vaadata.
Hiid

Unread post by Hiid »

kus see sul keskeestis on? Mis seisus? Huvi ikka on.
hmm
Tavakasutaja

Unread post by hmm »

Gaasi osas osta tänapäevane komplekt, millel ka trossisuunaja käepideme juures.
Siis saab trossi ilusti kohe traaversite juurde suunata.
Tänapäevastel on gaasikäepidemel mitu trossipaigutuse kohta, et vajadusel kohendada trossi pikkust.
See gaas, mis sul ratta peal, on väga lühikese käiguga ning järsk. No õnneks minsk pole nii tugev reageerija ;)

Tartus Sepa keskuses oli...(on?) intertmoto, seal on ka vanu nõugukogude aegsetele ratastele mingit kraami. Üldjuhul hiinakad aga sobivad ka nende asjad.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
Hiid

Unread post by Hiid »

hmm, kust seda tänapäevast gaasikomplekti ostetakse?
Sepas seda poodi enam ei ole vist :(
https://www.intermoto.ee/et/kontakt
hmm
Tavakasutaja

Unread post by hmm »

Võtad olemas oleva trossi kaasa, jalutad Tartus motohobi poodi ning ostad komplekti
https://motohobi.ee/tootekategooria/juhtraud/

Oliline on teada trossikõri pikkust ja mingis osas trossi enda pikkust. Trossi pikkust saab ise muuta, kuid paistab, et see käib sul vist ülejõu...
Hiid

Unread post by Hiid »

tuli ära. Ei ole siingi foorumis asjad teistmoodi.... :roll:
hmm
Tavakasutaja

Unread post by hmm »

PS mu posti ei pea lugema ega vastama aga kriban ikka

Su ratas paistab olema Minsk MMVZ 3.112 mõningate nõukogude inimese asjadega. Näiteks voshod 2 esirata, ;) Sellega tekitatud olukord kus taga on 3,0x18 rehviga ratas ning ees 3,25x16 ehk väiksem ratas. Üldjuhul on juhtitavus oluliselt parem, kui ees on suurem ratas, kui taga, kuid see on sul väikeseim probleem, sest esipidurit sul ka pole.
Õhufiltri paneks ikkagi originaali tagasi, mitte ei hoiaks svammi. Originaal on paberist ning karpast eemal, siis puhtam elu.
Hiid wrote: 20. Jun 2024 17:52 tuli ära. Ei ole siingi foorumis asjad teistmoodi.... :roll:
Mis tuli ära... et tõugatakse/suunatakse tegudele ega nämmutata 8O
Julged küsida, julge saada ka vastust.
Ma saan aru, et emotsioonid laes ning kunagistest vanaratastest kauge kogemus, siis ei peaks nii õrn hing olema
Hiid wrote: hmm, kust seda tänapäevast gaasikomplekti ostetakse?
Sorry aga miks sa seda küsid ... kasuta googlet

Gaasitross on minski juures üks väiksemaid ja tühisemaid parandusi, no tee korda ja sõida ning jaga sõitmistest kogemusi. Võid ju ka näidata kuidas trossi parajaks/korda jne tegid.
Või võta asjad näppu ja jaluta motodepoosse, seal tehakse vajadusel sulle uus tross või soetad ainult trossi sisu ning on neid n.ö. ümaraid otsi ka kruvitavaid, mitte joodetavaid.

Muide see gaasirutska paistab sul olema minski originaal (ratastele M105;M105, MMVZ 3.111, jne)... aga tee parem pilt ning ütlen

Sorry kui kuhugi hinge si..usin aga sa tegeled ju minskiga, ma arvasin, et see pole õrnahingelistele.
fomoco
Tavakasutaja

Unread post by fomoco »

Soovitan sul esipidur korda teha enne kui gaasitrossi korda teed.
madeinussr
Moderaator

Ma ka nii väga hinge ei võtaks, sa küsid ja saad vastused ja siis küsid jälle sama asjakohta. Eks me kõik heast südamest ning samast motohuvist aitame aga kui sa ise kaasa ei aita siis… Viisakaks peame siiski kõik jääma, ja väike lõõp, mis ühte innustab voib teist solvata. “Grow a pair” öeldakse inglisekeeles.
madeinussr
Moderaator

Hiid wrote: 20. Jun 2024 05:40 kus see sul keskeestis on? Mis seisus? Huvi ikka on.
Jäi su post kahe silma vahele. Mul liiguvad asjad omnivaga üle Eesti, kohaletulemine on koige suurem ja tüutum. Tavaliselt pildid sis ülekanne ja siis post. Järgi saab ise tulla Lagedile.
Post Reply