hillar: IZH Planeta

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

hillar: IZH Planeta

Unread post by hillar »

Ostsin siis izp4, suht kehvas seisus, hetkel ei sõida kuna puudu sidurikorv. Veel vajab tegemist elektrisüsteem ja küsiksin teilt:
1. kas izp4 ja izp5 elektri skeemid on samad?
2. kui palju on vaja teha, et saada säde ja laadimine?
Rattast veel. Mootoris pidiavat olema heas korras väntvõll uute laagritega, uus 0 kolv, aga silinder on 1. remont ja vajab puurimist. käigukasti laagrid vajavad vahetamist ja sidur. Puudub veel ketikopsiku õlipunn ja kummist ketikaitsmed (saan varsti), benapaak mõlkis, küljekarpidelt ja benabaagilt embleemid puudu, roolitõukeleevendi puudub. aha esituli on ka. Kõike juppe puudus mul ei tule kuna vanaisal oli omalajal jupiter (1) ja 56.
küsin, et mis asi see on: http://fotoalbum.ee/photos/hillar/8613614

PILDID: http://fotoalbum.ee/photos/hillar/sets/170200
IZ jupiteri(1) ja planeta4 sidurikorvide erinevus(katkine izp4) http://fotoalbum.ee/photos/hillar/8614024

edit1:meelde veel tuli, et esimene mootorikinnitus on vist vale. lõikan uue plasmaga välja, kui mootori maha võtan.
Last edited by hillar on 11. Dec 2007 19:06, edited 3 times in total.
Silm sirkel, nina vinkel.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

http://fotoalbum.ee/photos/hillar/8613614

See on kontaktivaba pingerelee. Ülemine klemm läheb ergutusse, alumine aku +. Pealmine kaas on puudu.

Jupiteri ja Planeta sidurikorvid on läbi aegade erinevad.

Karburaator, mis peal oli, on tutikas, kasutamata. Ma kruvisin ta peale ja kui käima panna tahtsin, siis sidur enam ei vedanud. Nii et timmida ma seda ei jõudnud.

Kui tahad sama kolbi kasutada, siis oleks mõistlik peale panna 0 silinder. Antud silinder on tõesti 1. remont (mille katkine kolb mul siin kõrval vahib) ja vväike kraaps oli peegelpinnal. Üks P-4 silinder sai kah kaasa, sellega oli asi täitsa mäda.

Esikahvli laagrid vaata üle- ma vist olin laisk ja ei viitsinud vinti parandada, suskasin sinna miskit vahele. Natukene viili ja vahele torgatud jupi võib ära võtta ja laagrid toimivad normaalselt. Tegelikult tuleks ka kuulid üle vaadata.

Sädeme jaoks vii akust üks juhe massi, teine süütepooli. Süütepoolist juhe kontaktidesse.
Laadimiseks on sul vaja kuskilt alaldi leida. Ziguli generaatorist saaks selle välja võtta, kuid saab ka kuuest dioodist ise teha. Siis pingereleesse aku +, ülemisele klemmile ergutus. Ergutusmähise teine klemm massi. Kolm faasi viia alaldisse. Alaldist tuleb siis vastavalt + aku peale, - massi.

P5 ja P4 skeemidel on mõningaid erinevusi, need on üsna väiksed. 12V genekas on mõlemal sama.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

tegin skeemi, laadimist sinna ei märkinud kuna mul ei ole alaldit ja relee-regulaatorit. ehk keegi kontrollib kas skeem sai õigesti. tänan.
http://www.hot.ee/hennhillar/moto/el.bmp
Silm sirkel, nina vinkel.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

süütepooli teine klemm käib kontaktidesse. saadan homme sulle oma skeemi, kui viitsin. mul see arvutis olemas.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

ostsin täna remondiraamatu IZH, venekeeles. Sealt sain ka elektriskeemi.
edit: ostsin ka gaasitrossi, otsa pidi jootekolviga gaasirutðka külge kärsatama, muidu pääses ära ja nüüd tekkiski küsimus: kas gaasisiiber saab karpase minna ainult ühtpidi :oops: ?
Silm sirkel, nina vinkel.
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Siiber peab sees olema väljalõikega õhupuhasti poole, läheb ka teistpidi.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Tänu segunõela asukohale ta siiski teistpidi sisse ei lähe...
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Kui on karburaator K62, siis läheb mõlematpidi, sest segunõel asub siibri tsentris.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

selge, aga kas izh i elektroonilist relee regulaatorit ei saa remontida.
Silm sirkel, nina vinkel.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Kindlasti saab, kui leiab mõne elektroonikamehe, kes on vanemate asjadega tegelenud. See regulaator, mis kaasa sai, on ühe mu tuttava poolt kunagi remonditud. Kaua see aga vastu ei pidanud. Usun, et kui seal takistid, konded jms värk samasuguste, uute vastu vahetada, saab sellest asja küll.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Re: hillar: IZH Planeta4

Unread post by rallitaja »

hillar wrote:Kõike juppe puudus mul ei tule kuna vanaisal oli omalajal jupiter (1) ja 56.
56 sidurikorv ja -kettad sobivad Planetale kah. Sama käib vist ka uuema 56 silindri kohta, veel sobivad ketikaitsmed, käimarijupid jne...
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Iz56 sidurikorv sobib esimestele Planetadele, kuid kindlasti mitte Planeta 4 ja Planeta 5 -le. Nimelt sidurivõlli mõõdud on erinevad, vanematel võll peenem ja uuematel jämedam. Sama kehtib ka korvi sees oleva veetavate ketaste rummu kohta (nuudid erinevad). Vanemad korvid pöörlevad ainult puksil, uuemad puksil ja laagril. Sidurikettad on kõigil Iz-del praktiliselt samasugused. Kägukaste on vähemalt 3 erinevat varjanti, kuid osad hammasrattad kattuvad. Alumiiniumist ketikaitsmeid on kahte tüüpi, plekkrummuga veljele ja alumiiniumrummuga veljele, omavahel vahetada ei saa. Silindreid saab kõiki (kaasaarvatud Iz350 ja Iz49) omavahel vahetada, välja arvatud Planeta Sport. On võimalik paigaldada ka käivitusmootorite P-350 ja P-10u vedelikjahutusega silindreid.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

teints wrote:Alumiiniumist ketikaitsmeid on kahte tüüpi, plekkrummuga veljele ja alumiiniumrummuga veljele, omavahel vahetada ei saa.
Täpsustan! Alumiinium rummuga veljele mõeldud ketikaitsele saab plekkrummuga velge panna! Vastupidi aga hakkab ketikaitse äärt sööma ning pidureid vastu ajama.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

sain siduri kätte. panin algul kõik peale-väntvõll ei liigu. tõusin püsti vaatan - kett ripub naela otsas. :? egas midagi jälle lahti siis.
üks küsimus ka siis: kui surveplaati pole peal kas siis sidur peab vedama (väntvõll ka liigub). ja kickstarterit tagasi lastes kõriseb.
Silm sirkel, nina vinkel.
User avatar
wake
Moderaator
Posts: 85
Joined: 25. Oct 2003 00:00
Location: Saare talu - Põlva - Värska
Contact:

Unread post by wake »

hillar wrote:kui surveplaati pole peal kas siis sidur peab vedama (väntvõll ka liigub)
Sidur ei vea, aga väntvõll liigub, kui kett on peal.
hillar wrote:ja kickstarterit tagasi lastes kõriseb.
Jah, kõrisebki, kui lasta vänta aeglaselt algasendisse tagasi.
Korstnapühkimistööd - 5258784
www.laurilinnus.ee
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

siduri sain tööle, kuid ei leia sädet üles. Laenasin ka jawa süütepooli, kuid ei midagi. Aga kas ma olen õigesti aru saand, et 1 on mass ja 15 on faas. need numbrid siis süütepooli klemmide juures. Mida veel kontrollida? Oman digitestrit. Kontaktid lasin ka liivapaberiga üle.
Silm sirkel, nina vinkel.
juhan
Posts: 1
Joined: 02. Sep 2007 00:00

Unread post by juhan »

Keera küünal välja, pane piibu otsa ja vajuta ta piibuga vastu pütat nii et oleks jälle vooluring. Keera samal ajal väntvõlli/ankrut ja vaata kas säde tekib.
Proovi sedasama minimaalse hulga külge ühendatud elektrivärgiga.
Mõõda testriga, kas juhtmetest vool läbi käib - takistus peab olema väike, samas ei tohi lahutatud kontaktide korral olla ühendust kere ja pooli vahel.
Proovi pooli asemel pirniga, kas üleüldse ankru pööramine vooluringi avab-suleb.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Vaata, kas juhe, mis kontaktisele läheb, kontaktivedru ja kontaktid on korralikult isoleeritud! Ise mõtlesin ennast haigeks, kuni sõber tuli ja ütles et kontaktid lühises. Kui minu tegemised sealt läinud, siis pead uue isolatsiooni välja mõtlema.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

säde leitud. ei puhastanud kontakte korralikult ära ja massiühendus oli ka kehva.
edit: panin ka sumpa külge, nüüd see häda, et ei saa käikuhooba allapoole vajutada, leegitoru jääb ette. proovin izh jupiteri hooba mis on 2 poolega(nagu emmidel)
Silm sirkel, nina vinkel.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

sai siis proovitud. vänta ei saa kõvasti lüüa, sest poolku hammakad ei ole korras. proovisin lükata, kuid üksiki käik ei läinud sisse :cry: ja suutsin poole mäe peal käigupedaali ära kaotada. ainult korra sain 4. käigu sisse, kuid siis sidur oli peal ja väntvõll ei liikunud. paremat küljekaant ma ei ole peale pand nii, et siduri trossi reguleeringu viga see ei saa olla. pean vist siduri jälle lahti võtma ja üle vaatama.
ehk on kellelgi ideid mis häda võib olla.

edit. karpa laseb ka bena läbi. ujukinõel on 2. astmes.
Silm sirkel, nina vinkel.
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Kui käimalöömissektoril on esimesed kaks hammast vigased, siis saab viga parandada nende mahalõikamisega.
Käikude mittelülitumine viitab kahvleid liigutava võlli ja sektori valele hambumisele, koostatakse märkide järgi.
Siduri libisemist võib põhjustada vedrude nõrk pinge, aitab kõikide vedrude pealekeeramine ja ühtlaseks reguleerimine.
Millise karburaatoriga tegu, kas K62, K36 või midagi muud? Karpal K62 ei ole ujukinõela astmelist reguleerimisvõimalust, kuid taset saab reguleerida nõelale suruva keele painutamisega. Tünnikujulise ujukiga karpal K36 võib astmeline reguleerimisvõimalus olla, kui on messingplekist valmistatud ujuk, plastist tehtutel pole sellist võimalust märganud.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

käimalõõmis sektor annab keskelt üle. täna võtsin siduri maha ja nägin, et käigukasti võll liikus(käigud on korras). vahepeal pesin sidurikettad õlist puhtaks ja pingutasin vedrusid kuid ikkagi ei saand tulemust. homme tuleb izhi mees ja vaatab mis teha annab.
:lol: ujukinõle läks mul segunõelaga sassi.
Silm sirkel, nina vinkel.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Hillar, mul on üks küsimus: Kas sa siduri friktsioonikettad ka ära vahetasid? Kui ei, siis on loomulik, et sidur libiseb.

Vändahammakas andis üle juba siis, kui ma ta sain. Sellepärast ei olnud mul ka vänta seal küljes... Käigud mul töötasid, aga 1. käik tuli veidi raskelt välja. Selleks pidi pedaali õrnalt jõnksutama. Seega peab 1-lt teisele vahetades "nippi" kasutama.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

friksioon kettad said peaaegu uued. vanadel ei olnd ühelgi hambaid. käigud töötavad, sest ma eemaldasin siduri ja võll liikus. äkki on automaatsiudur peal :?:

EDIT: onu käis, vaatas ja ütles, et pulk mis läheb läbi sidurivõlli on ära murdunud. kavatsen nüüd uue treida. kas selle peab keevitama surveplaadi külge? lisaks ütles ta, et pane kahe pulga vahele kuul, siis ei kulu pulgad ära.
Silm sirkel, nina vinkel.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Surveplaadi külge ei ole vaja midagi keevitada. Kuul pane kindlasti vahele. Automaatsidurit sellel masinal ei ole, ma pole seda ühelgi Planetal näinud.

Muide- kui leiad mingi vana, sobivas mõõdus kaarutaja pii, siis saad siduripulga jaoks sobiliku materiali sealt. Keevitad veel selle "junni" kah otsa ja saab üsna asjalik.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

sai siis materjali otsitud, treitud, keevitatud, lõigatud, käiatud, viilitud ja veel lõigatud..... :evil: aga ikka ei hakanud sidur lahutama. parema pulga pikkus sai nii, et täpselt on kummitihendiga tasa. kui siduri linki vajutan siis on näha kuidas surveplaat liigub. sai siis tigu peale keeratud parema küljekaane juures ja vedrusid pingutatud/lõdvendatud. Maha keeratud vedrudega liikus surveplaat rohkem.
Kui palju peab olema pulk üle kummitihendi :?:
Silm sirkel, nina vinkel.
User avatar
Jorxx
Tavakasutaja
Posts: 14
Joined: 11. Aug 2005 00:00
Location: Pärnumaa
Contact:

Unread post by Jorxx »

Ma arvan, et täpset kaugus ei oska siin keegi öelda, aga pulk peab ikka näha olema, et ta üle on. Äkki mingi 0,5-1 cm... aga ei oska täpselt öelda ka.
Jorxx @ seadis pilgu lääne poole...
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

sai siis reguleeritud. Kui küünla maha võtan ja sidurilinki vajutan siis käib väntvõll ringi, kui lahti lasen siis enam ei käi. küünlaga harva liigub nõksu. :( kas on mingeid ideid mida teha. praegu selline tunne nagu tahaks masina mäest alla järve tõugata.
Silm sirkel, nina vinkel.
User avatar
wake
Moderaator
Posts: 85
Joined: 25. Oct 2003 00:00
Location: Saare talu - Põlva - Värska
Contact:

Unread post by wake »

hillar wrote:sai siis reguleeritud. Kui küünla maha võtan ja sidurilinki vajutan siis käib väntvõll ringi, kui lahti lasen siis enam ei käi. küünlaga harva liigub nõksu. :( kas on mingeid ideid mida teha. praegu selline tunne nagu tahaks masina mäest alla järve tõugata.
Mitte ei saa aru. Vajutad sidurit ja tsiklit lükates käib väntvõll ringi? Ja lased siduri lahti, siis enam ei käi ringi?
Hinga nüüd rahulikult ja katsu enne ise asjast aru saada ning siis olukorda kirjeldada. 8 )
Korstnapühkimistööd - 5258784
www.laurilinnus.ee
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

wake wrote:
Mitte ei saa aru. Vajutad sidurit ja tsiklit lükates käib väntvõll ringi? Ja lased siduri lahti, siis enam ei käi ringi?
täpselt nii, kuid seda ainult maha keeratud küünlaga. :lol:
Silm sirkel, nina vinkel.
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Selline olukord võib olla, siis kui veetavate ketaste (terasest kettad) malmist rummul on sisemised nuudid maha tõmmanud. Sellisel juhul sidurit lahutades tekib detailide vahel piisav hõõrdumine, et väntvõlli ringi ajada, kui küünalt peal ei ole. Samas on Planeta 4 sidurivõll tunduvalt suurema läbimõõduga ja rummul suuremad nuudid kui vanematel Planetadel, seetõttu ei tohiks nuudid kergelt puruneda. Vanematel piisas rummu mutri lahtiolekust ning agresiivsest sõidutehnikast.
User avatar
wake
Moderaator
Posts: 85
Joined: 25. Oct 2003 00:00
Location: Saare talu - Põlva - Värska
Contact:

Unread post by wake »

hillar wrote:
wake wrote:
Mitte ei saa aru. Vajutad sidurit ja tsiklit lükates käib väntvõll ringi? Ja lased siduri lahti, siis enam ei käi ringi?
täpselt nii, kuid seda ainult maha keeratud küünlaga. :lol:
Pane see küünal peal ja kirjelda olukorda....kuigi väga kahtlane tundub. Lahutatud siduriga veab ringi ja ühendatud siduriga ei vea ringi? Ulme, nagu nüüd moes öelda :D
Käigukast on ikka korralikult koos, kõik töötab? Järgmiseks pane sidur kokku õigetest detailidest (korralikest). Pane mootor käima ja reguleeri sidur paika.
Korstnapühkimistööd - 5258784
www.laurilinnus.ee
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

Küünal peal ei teinud midagi. kui siduri ära lahutasin(lingi alla vajutasin) siis surveplaat käis ringi, korv ei liikunud kunagi. Sidur on kokku pantud korralikest detailidest, kuid vaatan veel üle. Kuidas muidu see siduri reguleerimine käib?

ps. hetkel selline idee, et ei puutu seda masinat see nädal üldse ja järgmine nädal lähen laagrise. hiljem saab siis suure hooga peale minna.
Silm sirkel, nina vinkel.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Re: ai bläää kui rumal

Unread post by hillar »

siim123 wrote:Mida te üldse teha oskate, kui sedagi ei oska reguleerida, jube lugeda, ime et gaasi keerata veel oskate. Hoorata oskate küll, aga kui midagi korrast
läheb, ongi häda kaelas.. ise eeldasin algul, et siin portaalis on ikka asjatundjad sees, kellega forseerimise värki arutada, aga no siin ei mõisteta siduritki kokku panna, vähe sellest, reguleeridagi mitte ja käigukasti kokkupanekut on teilt vist küll palju tahta, naljamehed sellised
võta hoogu maha nagu mina seda teen :roll:
Silm sirkel, nina vinkel.
User avatar
wake
Moderaator
Posts: 85
Joined: 25. Oct 2003 00:00
Location: Saare talu - Põlva - Värska
Contact:

Unread post by wake »

hillar wrote:Küünal peal ei teinud midagi. kui siduri ära lahutasin(lingi alla vajutasin) siis surveplaat käis ringi, korv ei liikunud kunagi. Sidur on kokku pantud korralikest detailidest, kuid vaatan veel üle. Kuidas muidu see siduri reguleerimine käib?
Ja kui sidurilingi lahti lased, mis siis teeb?
Põhiline - siduritross ei tohi pingule jääda, lingile peab väike lõtk sisse jääma. Sain aru, et siduri "tõukurvarda" tegid ise? Selle "pikkust" saab reguleerida mootori vasakpoolse kaane ava kaudu.
Kas planeta 4 ja 5 siduri lahutusmehanism on parempoolses mootorikaanes samasugune?
Korstnapühkimistööd - 5258784
www.laurilinnus.ee
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

vasakus mootoripooles pole ava(olen seda näinud jupiteridel) ja surveplaadil pole ka reguleerkruvi(ainult vedrude pingutamine.)
Silm sirkel, nina vinkel.
User avatar
wake
Moderaator
Posts: 85
Joined: 25. Oct 2003 00:00
Location: Saare talu - Põlva - Värska
Contact:

Unread post by wake »

No siis ma ajan jama. Ei mäleta enam hästi, endal oli planeta üle 5 aasta tagasi.
Korstnapühkimistööd - 5258784
www.laurilinnus.ee
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

No-noh, sellel genekapoolsel mootorikaanel oli ava täitsa olemas, kust reguleerkruvi välja vahib. Ainult kadumaläinud kruvi sai seal "omaloominguga" asendatud. Muidu ava täitsa olemas.

Jah, Planeta 4 ja 5 lahutusmehanism on sama.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

nhj. arvan et olen midagi ära jätnud. see nädal ei puutu seda masinat. sidurit saab reguleerida kolmest kohast: survetaldriku pingutuskruvisid keerates, tigumehanismi pealekeeramine ja siduritross leksult. mis järjekorras tuleks seda teha.
Kas kõige jämedam metallist ketas(vaheketas?) läheb kõige alla(nagu panin) või kõige peale.
Silm sirkel, nina vinkel.
siim123
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 23. Apr 2007 00:00
Contact:

tervitus

Unread post by siim123 »

kõikide planeta lahutusmehanismid on samad, jupiteril oh teistsugune hoovasüsteemiga poolautomaat, siduril metallketas loomulikult alla
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Kõige paksem ketas käib kõige alla. Peale nagu ei oleks eriti loogiline.
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

sain siduri korda. viga oli selles, et olin pand kogemata jupiteri sidurirummu(keskmine osa) sellel jämedam läbimõõt. vahetasin ära ja korras. nüüd vaja veel süütemängu poolne kaas peale panna ja proovida kas lahutama hakkab.
Silm sirkel, nina vinkel.
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Sellest rummuvarjandist ma eelmises postituses rääkisingi. Mitte ainult Jupiteril vaid ka uuematel Planetatel on rummud suurema nuudiga.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Kui ma ei eksi, siis sellel hübriidil peals olema võll ja siduri tsenter veel peenemad, kuna Planeta 4 käigukast seal sees kohe kindlasti ei olnud. Ikka peenike võll.

praegu on mul kah planeta ja kirun taga seda, et kõik peaülekande mootoripoolsed hammasrattad kaasa andsin, praegu oleks üht 18-hambalist endal tarvis...
hillar
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 06. Feb 2007 01:00
Location: Võrumaa, haanja vald
Contact:

Unread post by hillar »

võll on jah peenike ja paljude nuutidega.
praegu arvan, et hada on teomehanismis, et ei suru kettaid piisavalt lahku. vaja õige leida.
Millegi pärast on osa pikki polte ka puudu :roll: .
Silm sirkel, nina vinkel.
Post Reply