planeta5

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
User avatar
roller321
Posts: 6
Joined: 28. Nov 2005 01:00
Contact:

planeta5

Unread post by roller321 »

Tervist. Lugesin motokuuris teemasid ja mõtlesin, et mida enda planetaga peale hakata. Üks mõte oli selline:
http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id=3504333&size=o
Loodan et kasutaja Lapik ei pahanda et tema pilti kasutan
Minu planeta näeb hetkel välja selline:
http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id=3504247&size=l
Kas tasuks selline projektikas teha või mitte? Mõtlesin et kui projekt teha siis saaks oma ehitusoskusi arendada, aga samas originaaliks taastamine ei oleks ka paha mõte. Ehk oskab keegi nõu anda
User avatar
ats97
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 29. Nov 2005 01:00

Unread post by ats97 »

Nagu mulle paistab on Sinu jupiter väärt originaaliks jätmist/tegemist - kahju oleks korralik toorik ära rikkuda. Projekti jaoks sobivaid vrakke on leida piisavalt ja soodsalt mida pole kahju väheke rappida. Alles pakuti mulle odavalt planeta 5 suht odavalt, kuid oli ka läbi aetud samas selliseks rappimisprojektiks sobiv(kui huvi on siis võin kontaktid anda). Nagu siin varem on üks kaasfoorumlane välja öenud, et 99% selliseid isearetatud "projekte" rändab paari aasta pärast metallihundi lõugade vahele. Järeldused tee ise.
Koguja
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 31. Aug 2007 00:00
Location: Anija
Contact:

Unread post by Koguja »

Tere, Palun ära seda raami küll nüüd risustama hakka. Nagu Ats ütles otsi parem mingi risustatud raam selleks puhuks.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Siiralt kahju, kui vähekenegi paremas seisus raamid ja detailid peaks sellise kohutava lõpu leidma nagu enamus projekte.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Palun ära seda Planetat rikkuma hakka... Tee temast ilus tsikkel, nagu ma siiamaani enda omast olen "üritanud" teha.

Või siis... Osta minu oma ära. Aga müün siis, kui ta headesse kätesse satub - mul endal teise tsikli vastu huvi, nii kurb, kui see ka ei ole.

Muide, mul on korralik laadmisrelee... :lol:
Sul oli vist seda vaja?
User avatar
roller321
Posts: 6
Joined: 28. Nov 2005 01:00
Contact:

Unread post by roller321 »

nu siis teen ikka korralikuks. võtab rohkem aega ja raha aga saan vast hakkama. jawa tahab ka veel tegemist. aga planeta 5 mootorit mul ikkagi ei ole nii et 100% ma teda originaaliks ei saa. mul on Pl4 mootor ja poolik Pl1 mootor.

to rallitaja: vb läheb vaja küll. aga uus juhtmestik tuleb kh teha. see mis praegu peal on ikka täielik p*rno. aga elektrisüsteem on minu nõrgem külg, seega ma paluks sinu abi. saada mulle oma nr.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Mul number profiilis, asukoha järel kirjas ;) .

See mootor, mis sul seal peal oli, on ristsugutis. Selles mõttes, et silinder oli 4 pealt, karteripooled (vähemalt genekapoolne) oli 3 või veel vanema oma, kuna 6V genekat pole ühelgi Planeta 4-5l. Paras kompott. Ma ei kujuta ettegi, mis seal sees veel olla võib.

Juhtmetega aitan ikka, kui vaja.

Palju raha sul seal minna ei saa, jupid on enamvähem korralikud. Kui, siis selliste pisividinate peale nagu poldid, mutrid jne... Värvkate on tal kah enamvähem. Vähemalt siis oli, kui ma temaga pahandust tegin.

Need juhtmed kisu sealt absoluutselt kõik alguses maha. Hiljem saab vaadata, mitut % neist üldse vaja oli. Neid on seal ikka kamaluga peale jagatud.
User avatar
roller321
Posts: 6
Joined: 28. Nov 2005 01:00
Contact:

Unread post by roller321 »

Arendan siis pisut teemat edasi. Panime täna rallitajaga mootori kokku ja võtsin raamilt kõik juhtmed maha. Järgmise asjana hakkan uut juhtmestikku vedama. Tekkis selline küsimus et kas 6v genekas on võimeline tuled KORRALIKULT ära toitma(et esimene tuli näitaks ikka korralikult mitte nagu seasilm)? Või tuleks kuskilt ikka 12v süsteem hankida? Ja kas 12v genekat kannatab 6v genekale mõeldud karteripoolmesse ratsida?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

roller321 wrote: Ja kas 12v genekat kannatab 6v genekale mõeldud karteripoolmesse ratsida?
Täiesti võimalik, kui teed vastava vahetüki ja vahetad ka rootori.
uuri joonist:

Image
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Kui nüüd tuled ka põlema saame siis on väga pro! Võtan homme tina juurde. Vast see relee ikka töötab.

Asi on ikka julmalt edasi arenenud vahepeal. : )
Suunatuled on, säde on. Esitule saime ka korraks põlema lõpus. Külmjoode ei andnud ühendust ja ma vahetasin sellepärast lüliti ka veel ära...
User avatar
roller321
Posts: 6
Joined: 28. Nov 2005 01:00
Contact:

Unread post by roller321 »

sai jh siis uued rõngad ja mootor kokku pandud. sai veel terve juhtmestik nullist tehtud. põhimõtteliselt oleks võinud juba täna vänta anda. vast homme jõuab. pilte saab kh homme. sumpsid on küll rõvedused aga nh pole paremat võtta.
NB!~see isend on müügiks. nii et kui huvi siis ES
User avatar
roller321
Posts: 6
Joined: 28. Nov 2005 01:00
Contact:

Unread post by roller321 »

sai siis täna masin lõpuni kokku laotud. panin kütuse paaki, uputasin, andsin vänta ja käiski. vägevalt ikka mootor matsub :D Tuleb veel natuke sättida ja siis peaks ok olema. Pilte leiab aadressil
http://nagi.ee/photos/rollu1/3973113/
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Läks esimese löögiga või pidid ette ka tampima? Kui esimesest löögist, siis on sama hea kui minu oma oli : ) .

Ma homme tulen, siis hakkame juudi jõulupuud ehitama. Sul poleerimisvahendeid on? Võiks proovida sumpside poleerimist, saaks natukenegi paremaks.
User avatar
roller321
Posts: 6
Joined: 28. Nov 2005 01:00
Contact:

Unread post by roller321 »

alguses kui proovisin polnud sädet. siis tõstsin vähe juhtmeid ja siis 1. paugust. ja terve hoov oli sinist tossu täis
Post Reply