IZ Planeta 5 1990 /rallitaja

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

IZ Planeta 5 1990 /rallitaja

Unread post by rallitaja »

Siin tutvustan oma uut mootorrratast.
Kui 8. Veebruaril oma vana Planeta ära müüsin, ei saanud ma 24 tundigi ilma mootorrattata olla: juba 9. Veebruari hommikul sõitsin bussiga Viljandisse, sealt edasi mootorratta ostukohta. Sai proovitud, käru peale pandud, diil tehtud. Isa viis tsikli enda juurde ja mina läksin bussidega koju tagasi.
Järgmisel nädalavahetusel, kui Abjas võrrisõidusõidud toimusid, tahtsin maale minna, et tsiklit sättida ja võidusõitu vaatama minna. Tänu minu isa juhtumisele, et tal oma venna sünnipäev hiljavõitu meelde tuli, pidin plaanid tagasi mulda matma. Nüüd, 21. Veebruaril, on jäänud üks päev minu sünnipäevani - 22. veebruarini. Peale kooli sain Adavere bensiinijaama juures isaga kokku, sõitsime Põltsamaale, tsikkel kärus. Laadisime laadungid maha, sõime koos isa ja väikeste vendade, õega torti ja muud head-paremat. Mina mandariinideni ei jõudnud, kuna läksin tsiklit putitama.

Tegin amortidega nalja. Vahepeal tegime väikese sõidu, et ma sõbra juurest vajaminevad jupid ära saaks tuua. Jupid toodud, edasi ehitama. Koostasin kahest ja poolest paarist esiamortidest ühe paari korralikke, valisin välja parimad detailid. 6 tundi rasket tööd raskemuusika saatel ja ta on valmis! Panin veel tsikli käima, nautisin minutikese põmm-põmm-põmm'i ja läksin tuppa seda juttu kirjutama.

Mootor on tsiklil hea, olevat hiljuti kapremondi saanud. Väike tirin on sees - ilmselt kolvisõrme puks. Juhtmestik tuleks ka uus vedada. Üks viga on ka see, et suunatuled ei vilgu, vaid põlevad.

Ja siin on siis pildid minu uuest raudratsust: http://fotoalbum.ee/photos/rallitaja/sets/358975/

Nüüd peab "krossitamiseks" ka ühe tsikli otsima... Selle eksemplariga ei taha midagi julma ette võtta. Teeme ta ikka ilusti korda.
mesamees
Tavakasutaja
Posts: 61
Joined: 12. Oct 2006 00:00
Location: Türi , Järvamaa
Contact:

Unread post by mesamees »

No see ikka kõvasti kobedam kui eelmine 8 )
Sõidaks või seenele... www.sohver.ee
User avatar
agent007
Tavakasutaja
Posts: 30
Joined: 14. May 2005 00:00
Location: -- Tartumaa -- Mobiil: 58454535
Contact:

Unread post by agent007 »

Ei tunne küll P5 -te, kuid suunatulede jaoks peaks olema relee. Releel on 3 klemmi ja peaks seal olema ka sihuke süvend kus on mutri pea paista. Sealt saab reguleerida kui kiiresti tahad, et nad vilguks. Kõige parem on seda teha töötava mootoriga.
Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa)
mart91
Tavakasutaja
Posts: 24
Joined: 15. Oct 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by mart91 »

Tundub reg. numbri järgi, et tegeist on täitsa arvel isendiga?
Jawa 638,5, Delta RMR24, Riga 22, Riga 11, Aprilia RS 125
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Aitäh, mesamees! Muide, kuidas Sinu tsiklitall on, tõid omale IZ-i?

Planeta 5 suunatule releel on kaks klemmi ja tegu elektroonilise releega. Sõbra omal vähemalt on. Eks ma õhtul takseerin enda jao ka üle.

Tsikkel tahab siit-sealt värviparandust saada, näiteks paak, küljekarpide kaaned ja tagumine gondel. Tagatule probleemi lahendasin juba ära, juhe oli lahti. Uue esipiduritrossi pean ka ostma, mingiks enesetapjaks ei plaani hakata. Muide, korras amortidega on jube mõnus sõita. 8 )

Arvel peaks tsikkel olema küll ja omaniku nimi on ka teada. Kui ilmad paremaks lähevad ja aega ka on, siis lähen otsin mehe üles ja ajan paberid joonde. Enam-vähem on elupaik teada. Tsikli ostupäeval oli vähe aega, nii et meest kätte ei saanud. Helistan veel ARK-i ka ja küsin, mis see dokumendiasi mul maksma võib minna.
User avatar
tsiklivend
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 10. Jan 2005 01:00
Location: Tartu
Contact:

Unread post by tsiklivend »

rallitaja wrote:Aitäh, mesamees! Muide, kuidas Sinu tsiklitall on, tõid omale IZ-i?

Helistan veel ARK-i ka ja küsin, mis see dokumendiasi mul maksma võib minna.
600.- on ümber vormistamine
Kui sul dokumendid olemas ja ostumüügi leping, tsiklit ette ei pea näitama
mart91
Tavakasutaja
Posts: 24
Joined: 15. Oct 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by mart91 »

tsiklivend wrote:600.- on ümber vormistamine
Kui sul dokumendid olemas ja ostumüügi leping, tsiklit ette ei pea näitama
2007 aasta Jaanuaris küll niimoodi vähemalt veel ei saanud.
Kui tahad pääseda masina ette näitamisest ARK'is, peab tsiklil olema olemas kehtiv ülevaatus.
Ostu-müügi lepinguga pääsed vaid eelmise omaniku ette näitamisest.

PS. Kui oled noorem kui 18a, peab olema olemas vanema kirjalik luba, et saaks ennast masina omanikuks panna passis.
Jawa 638,5, Delta RMR24, Riga 22, Riga 11, Aprilia RS 125
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Kui on ostumüügi leping siis peaks saama ka üv ja kindlustust teha....?
Seda tasuks enne üle uurida ,kui on nii siis ei ole ju ümbervormistamist vajagi.


Autoga on tehtud igaljuhul ostumüügi lepinguga ülevaatust.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Ma arvan, et ma lähen juba koos vanemaga ARK-i.

Kehtivat ülevaatust minu teada tsiklil ei ole.

Aga kui vanad dokumendid kadunud, siis vist ikkagi omanikku ka vaja. Midagi oli ARK kodulehel ka registreerimistunnistuse A ja B osast kirjas.
mart91
Tavakasutaja
Posts: 24
Joined: 15. Oct 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by mart91 »

hautz wrote:Kui on ostumüügi leping siis peaks saama ka üv ja kindlustust teha....?
Ülevaatust saab kindlasti teha.
Sai isegi suvel käidud ühe tsikliga nii ülevaatusel, et ükski dokument ei näidanud, et mina selle masina omanik oleks, või, et volitaks mind seda masinat kasutama.
Ülevaatuseks on vaid vaja vaid masina passi.

Kindlustust ei oska täpselt õelda.
Kardan, et kindlustust saab teha vaid omanik.
Jawa 638,5, Delta RMR24, Riga 22, Riga 11, Aprilia RS 125
mart91
Tavakasutaja
Posts: 24
Joined: 15. Oct 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by mart91 »

rallitaja wrote:Aga kui vanad dokumendid kadunud, siis vist ikkagi omanikku ka vaja. Midagi oli ARK kodulehel ka registreerimistunnistuse A ja B osast kirjas.
Sellist asja nagu A ja B osa tänapäeval küll enam ei tohiks olla.
Tean vaid, et liising autodega oli küll nii, et passi A osa oli ARK'is ning auto kasutaja käes oli B osa.

Kui tsiklil on dokumendid kadunud, tuleb masin ARK'is üle näidata, aga omanik- kahtlane, kui on ilusti korralikult vormistatud ja kuupäevastatud ning allkirjadega ostu-müügi leping.
Jawa 638,5, Delta RMR24, Riga 22, Riga 11, Aprilia RS 125
User avatar
wake
Moderaator
Posts: 85
Joined: 25. Oct 2003 00:00
Location: Saare talu - Põlva - Värska
Contact:

Unread post by wake »

Ülevaatust saab teha ükskõik kes, sama kindlustusega.
A ja B osad tehnilisel passil ei ole mingid haruldused veel. Endalgi on üks tsikkel sellise passiga. Ja sellisel juhul on vaja kindlasti passi A ja B osa. Kui tuli kasutusele uus europass, siis kadusid passi osad, on vaid üks paber.
Korstnapühkimistööd - 5258784
www.laurilinnus.ee
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Tänu kasutajale canyondrift valmis niisugune pilt:

http://fotoalbum.ee/photos/rallitaja/21340357

Mulle hakkas meeldima : )
jaan6
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 24. Jun 2007 00:00

ter

Unread post by jaan6 »

kui saladus pole siis palju see planeta maksis?
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Ma vist korra erasõnumi teel mainisin seda - 3000 EEK.
User avatar
canyondrift
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 13. Apr 2007 00:00
Location: Antsla
Contact:

Unread post by canyondrift »

rallitaja wrote:Tänu kasutajale canyondrift valmis niisugune pilt:

http://fotoalbum.ee/photos/rallitaja/21340357

Mulle hakkas meeldima : )
Kes tahab endale ka, võib alati küsida ja ma proovin aidata... MSN'ist saate ka mind kätte: jaanus_120@hotmail.com
[img]http://i212.photobucket.com/albums/cc47/canyondrift/Signature-0-1.jpg[/img]
mesamees
Tavakasutaja
Posts: 61
Joined: 12. Oct 2006 00:00
Location: Türi , Järvamaa
Contact:

Unread post by mesamees »

rallitaja wrote:Aitäh, mesamees! Muide, kuidas Sinu tsiklitall on, tõid omale IZ-i?

Planeta 5 suunatule releel on kaks klemmi ja tegu elektroonilise releega. Sõbra omal vähemalt on. Eks ma õhtul takseerin enda jao ka üle.

Tsikkel tahab siit-sealt värviparandust saada, näiteks paak, küljekarpide kaaned ja tagumine gondel. Tagatule probleemi lahendasin juba ära, juhe oli lahti. Uue esipiduritrossi pean ka ostma, mingiks enesetapjaks ei plaani hakata. Muide, korras amortidega on jube mõnus sõita. 8 )

Arvel peaks tsikkel olema küll ja omaniku nimi on ka teada. Kui ilmad paremaks lähevad ja aega ka on, siis lähen otsin mehe üles ja ajan paberid joonde. Enam-vähem on elupaik teada. Tsikli ostupäeval oli vähe aega, nii et meest kätte ei saanud. Helistan veel ARK-i ka ja küsin, mis see dokumendiasi mul maksma võib minna.
Tõin jahh ikka ära 8 ) ,tegu on siis IZ 56-ga,pilte veel pole,aga tuleb.Oled esimene kes näeb kui tahad,hetkel käib kokkupanek peale värvimist.Igapäev ligi ei pääse kuna asub kodust kaugemal Paides(ise olen Kabalas).Ahjaa täna (23.02.08) tõin omale veel K-58 aastast 1959 puudu ainult mootor ja mõni pisividin.
Sõidaks või seenele... www.sohver.ee
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Tegin täna suurpuhastust, nüüd tsikkel enam porine ei ole. Ei taha pori sees sõita ka...

Iz-56 tahaks küll näha. Mis aasta oma ta sul on ja kui hea komplektsusega?
mesamees
Tavakasutaja
Posts: 61
Joined: 12. Oct 2006 00:00
Location: Türi , Järvamaa
Contact:

Unread post by mesamees »

Täpset aastat ei tea veel,vict on mingi 59-61 aasta,pole dokusid veel kätte saanud,on seisnud aastakümneid lakas lahtivõetult ja originaalläbisõiduga 2 ja 3 tuhande vahel 8 ) .
Sõidaks või seenele... www.sohver.ee
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Pildid nähtud. Ilus masin. :wink:

Minu tsikkel peab ka hästi vastu. Kohendasin süütelukku. Ajutiselt käib küll, aga vahetust tahab ikkagi. Kui ennem üks esimene suunatuli ei funksinud, siis nüüd töötab seegi, seismise ajal oli üht-teist lihtsalt ära oksüdeerunud. Releed on endiselt vaja.
Esiamortidele oleks neid pikki katteid peale vaja, loobib sõidu ajal amorditorud poriseks ja vesi satub ka sisse. Pean veel mõnd poodi külastama ja kattemutrite sisse kummirõngad ostma - see vilt ei tee seal ikka mitte midagi. Vildi ja toru vahel on nii palju ruumi, et sellega lihtsalt tuleb midagi ette võtta. Kuigi said mitmete hulgast valitud minimaalse loksuga puksid, oleks neidki uusi vaja. Kattemutreid ka loomulikult.
Ja tagatipuks on aku ka vaja osta. Praegu on proovimise mõttes 12V drelli aku peal. :roll:

Mis mul üle on... Üks ühe hoovaga esimene pidurikilp koos klotsidega 19" plekkrummuga rattale, spidomeetriajam on sees. Veel vedeleb üks Jupiteri sisselaskekollektor. Kellel nimetatud asju vaja, siis olen nõus nad ära jagama.
User avatar
vintizvint
Tavakasutaja
Posts: 151
Joined: 13. Feb 2008 01:00
Location: Soome> Riihimäki
Contact:

RE

Unread post by vintizvint »

Mull on suuna relee olemas kui huvi pakub, se on jup. 5 -e oma, elektrooniline, aga peaks sobima.
Täiesti töökorras asi.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Uuematel Juppidel ja Planetadel olidki elektroonilsed releed. Hetkel aga kulutusi teha ei saa; raha läheb mujale.

Tegin ühe video, kuigi pimedas. Vähemalt hääled kuuleb ära. Sõrmepuksiga pean küll midagi ette võtma, see tirin kostab päris hästi välja. Samas ei tahaks mootorit lahti võtta, teised jupid töötavad alles sisse.
http://www.youtube.com/watch?v=eeuejpXTqs8
Tziklivend
Posts: 7
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Contact:

Unread post by Tziklivend »

Sõrmepuksiga pean küll midagi ette võtma, see tirin kostab päris hästi välja. Samas ei tahaks mootorit lahti võtta, teised jupid töötavad alles sisse.
http://www.youtube.com/watch?v=eeuejpXTqs8[/quote]



arvesta sellega,et uued puksid võivad kohati veel hullemad olla.
...kui neid praegu üldse saada on,kurtnast ehk ainuke lootus.
oled dokinduse korda ajanud?Peale kordasaamist tee talle 1 konjak või viinusk kah...
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Sõrmepuksi osas kaalun varianti, et ostan seest veidi kitsama mõõduga puksi ja ajan selle siis reguleeritava hõõritsaga kolvisõrme järgi mõõtu. Teine variant oleks lasta treialil uus puks treida.

Dokumente pole ma veel korda teinud, aga Märtsi lõpus plaanin Viljandimaale tulekut, siis on kavas asjad jutti ajada. Eks ma haaran siis kangemat joogipoolist ka kaasa.

Nüüd hakkan mõtlema, et poleks pidanud ratast veel Põltsamaale tooma. Ehk tahavad ARKis näha, siis pole muud kui et vii tagasi. Hea, et endal käru olemas on, vähemalt saab selle arvelt kokku hoida.

Uued pildid ka fotoalbumis.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Ostsin täna uue süüteküünla ja tagatuli sai uue parktulepirni. Kulud kokku 33+7 krooni.

Uue küünlaga töötab tühikäigul küllaltki ühtlasemalt. Vana küünal oli alt veidi tahmane. Peale väikest sõitu on uus küünal alt õiget värvi.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Mina olen sellest iludusest kahjuks ilma. Teema võiks lukustada. Müügi põhjuseid siin välja ei too, aga kahju on küll natukene, sest masin oli väga aus.
Locked