planeta

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
jaan6
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 24. Jun 2007 00:00

planeta

Unread post by jaan6 »

tegu iz planetaga, mis vajab vähe tegemist, rooste puudub, vaid tolmukiht peal, kõik töötab korralikult, isegi suunad..põhimõtteliselt sõitmiseks ise seda ei soetanud, vaid läheb müüki kui huvi! paberid korras( eesti omad )

http://nagi.ee/photos/jaanzzz/5655463/
jaan6
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 24. Jun 2007 00:00

tere

Unread post by jaan6 »

pakkuge hinda! palju võiks Teie arvates küsida sellise eest!
mk
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 22. May 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by mk »

Originaalsuse seisukohast lähtudes ta mingisugust väärtust ei oma. Tal on peal juppe, mida toodeti läbi paari aastakümne ja kompott on korralik. Seega pakub see huvi ilmselt nendele, kes lihtsalt ajastukohast suvekulgurit soovivad.
jaan6
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 24. Jun 2007 00:00

:D

Unread post by jaan6 »

ma arvan, et ma tean paremini, mis on originaal ja mis mitte, sadul tahab vahetust, kõik on originaal, kuid seda ma ei tea kas originaalis tuuleklaas ja põlvekaitsmed olid- seda vist mitte...
User avatar
ishijupp
Moderaator
Posts: 123
Joined: 05. Oct 2005 00:00
Location: Harku

Re: :D

Unread post by ishijupp »

jaan6 wrote:ma arvan, et ma tean paremini, mis on originaal ja mis mitte, ...kõik on originaal
Kas küljeplekid (kuhu ühelepoole aku sisse käib) on originaalsed? Aga tagumise amordi kroomitud kate?
jaan6
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 24. Jun 2007 00:00

tere

Unread post by jaan6 »

vist mõtled et küljekarbil puuduvad neet triibud, kaldun arvama, et eri aastakäigul on kasutatud erinevaid varjante siinkohal
User avatar
ishijupp
Moderaator
Posts: 123
Joined: 05. Oct 2005 00:00
Location: Harku

Unread post by ishijupp »

ei kasutatud. Nagu eelpool juba öeldi, siis on tsiklil küljes hulgem erinevatelt ratastelt pärinevaid detaile ja uunikumina müük pole mõtekas. Seevastu sadulale uus nahk, purk lihvimisvaha, mootorile järeleaitamistunnid ja suvekulgur, millega pilke püüda missugune :)
Last edited by ishijupp on 20. May 2008 11:54, edited 1 time in total.
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Ma ei kaldu arvama, vaid tean et need küljekarbid on hoopis P/J 3 või 4 jaod.

Eri aastakäikudel erinevad olid Iz-56'l, vastavalt siis 3 triibuga ja uuemad olid 7 triibuga. Triibud kadusid ära Planeta 3-st.

Siin ei ole midagi arvama kalduda, asi on teadmistes kinni. :twisted:
jaan6
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 24. Jun 2007 00:00

IZ Jupiter 5

Unread post by jaan6 »

teadmiseks et siinkohal on nähtud igasuguseid üleminekuvarjante, kindlat ei ole kunagi midagi, võib vaid arvata. minu ladudes olevatest osadest puudus ei peaks tulema, et teda originaali sätti.. küljekarbid on see kõige väiksem mure küll siinkohal..
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Re: IZ Jupiter 5

Unread post by rallitaja »

Siiski. Planeta 2 ei ole uuema tüübi karpidega tehasest välja tulnud. 3-4 seeria karpidega on tehtud Jupiter 5.
Mis mudel see sul täpselt on, seda ma ei mõista - Planeta või Planeta 2? Varastel Planetadel on ka tagumine tuli plekist korpusega, tilgakujuline.

Need üleminekuvarjandid, mida teil sealkohal nähtud on, võivad vabalt olla tavalised rattad, millel lihtsalt kasutamise käigus detaile veidi ringi tõstetud. Iz-56 tuuniti ka omal ajal P3 juppidega.
jaan6
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 24. Jun 2007 00:00

:D

Unread post by jaan6 »

tegemist planetaga
mk
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 22. May 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: :D

Unread post by mk »

jaan6 wrote:ma arvan, et ma tean paremini, mis on originaal ja mis mitte, sadul tahab vahetust, kõik on originaal, kuid seda ma ei tea kas originaalis tuuleklaas ja põlvekaitsmed olid- seda vist mitte...
Sinu ülbus on siinkohal asjatu. Keegi ei noki siin paha pärast, vaid sulle püütakse head nõu anda. Kui sa juba nii suur spetsialist oled, siis ilmselt sa tead, et:
1. Esiklaas on hiljem lisatud.
2. Põlvekaitsmed on hilisem kooperatiivi toodang.
3. Sumbutajad on valed, neid hakati alates 2. seeriast panema.
4. Esimene iste on vale. Tagumine osa on ilmselt originaalist pooleks lõigatud, kuid sellelt fotolt pole seda hästi näha.
5. Küljekaaned on Planeta/Jupiter 3 kuni 4, samuti tulid puhtatõulised Jupiter-5-d sellistega.
6. Tagumine tuli on vale, kasutati 2. ja 3. seerial.
7. Suunatulesid sellel mudelil polnud.
8. Ilmselt on ka tagumine porilaud vale, sest originaalis oli sellel mudelil ümmargune tagatuli, mistõttu oli ka porilaual vastavakujuline kinnitusalus.
9. Fotolt ei seleta küll hästi, aga ka vasak lüliti lenksul on mingi aretis.

Kui lähemalt ja teiste nurkade alt pilte teeksid, saaks ehk veel sulle nõu anda, mida vahetama peaksid, kui originaalseisukorda seda viia tahad. See, muide, pole raske, sest juppe liigub piisavalt ja on kergesti vahetatavad. Kõige tülikam on vast elektrisüstemi originaali ajada, kui külasepp on seal ratsionaliseerimisettepanekuid katsetanud.

Jõudu ja edu.
jaan6
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 24. Jun 2007 00:00

tere

Unread post by jaan6 »

egas see ülbus ole.... vaid arvamus, igaljuhul on kindel et sadul om hoopiski M- i oma, tagumine on originaalist pooleks lõigatud, suunatuled loomulikult ise pandud koos tuulesuunajatega

9. see aretis on suunatulelüliti arvatavasti

Mode edit: kui soov masinat müüki panna, siis selleks on foorumil omaette rubriik olemas. Siin paluks ostu-müügi pakkumisi mitte teha.
mk
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 22. May 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by mk »

Niipalju veel, et kui originaalkorda taastama tahad hakata, siis ilmselt kulub kõige rohkem aega korralike sumbutajate leidmiseks. Ilma mõlkideta korralikke isendeid küll leidub, aga nende leidmine on suuresti õnne asi.

Kui sa peaksid otsustama originaalseisukorda ennistamise kasuks, siis võin sulle mõne hea foto saata.
Post Reply