JAWA "Cafe Racer"

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

tule kinnituse värvin lähiajal mustaks ... siis paistab ilusti selle taustalt välja ... algul oli endal ka mõte number ilma aluseta panna aga läks vastupidi ning peale tänast sõiduproovi jääb number koos alusega ...
kuna peale rehvivahetust on vibra sees siis homme tõenäoliselt ees teekond rehvitöökotta ... arvatavalt vibrab esimene ratas kuna rehvi vahetades märkasin , et veidi kõver ... teeb esimese korda ja siis proovib uuesti ...
lähiajal lähevad tõenäoliselt vahetusse ka suunatuled ... leidsin ülipisikesed 27x18mm ... arvatavasti näevad vinged välja ... see tähendab oma suuruse tõttu eriti neid siiski vist ei näe ... :D

sellised suunad siis plaanis muretseda ...

http://fotoalbum.ee/photos/xander4/54915817
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Unread post by vootele »

Kellad saab madalale väga lihtsalt. Kellade all on eraldi plekk, mis on prillide küljes poltidega. Selle pleki annab panna lihtsate vahenditega (keermelatt vms.) allapoole prilli.
Ainuke aga on selles, et tuleb teha uus tule kinnitus, kuna muidu jääb tuli kelladele ette.
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

vootele wrote:Kellad saab madalale väga lihtsalt. Kellade all on eraldi plekk, mis on prillide küljes poltidega. Selle pleki annab panna lihtsate vahenditega (keermelatt vms.) allapoole prilli.
Ainuke aga on selles, et tuleb teha uus tule kinnitus, kuna muidu jääb tuli kelladele ette.

pole paha mõte aga jätan "kellad" nagu nad hetkel on ... :wink:


sain täna kätte raamatu cafe raceritest ja sellega seonduvast millest ka eespool põgusalt juttu oli ... väga vinge teos ... kel huvi siis soovitan soojalt endale ka muretseda ...
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

täna hommikul lasin siis tagumise ratta ka ära balanseerida ... eelmisel proovisõidul raputas nii , et tagarattal oli peale sõitu üks mutter hakanud end lahti kerima ...
käisin ka väiksel proovisõidul ja paistab , et kõik toimib nüüd ... 8 )
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

eile hommikul jõudsid siis kaugelt hiinamaalt kohale kaua oodatud
led - suunad ... esmamulje oli super aga paigaldades alles hakkas nalja saama ... :twisted:
kõigepealt õnnestus ühel neljast keerata kinnitus pooleks ... sai siis veidi nokitsetud ja tuli parem kui varem ... enne lõplikku installeerimist sai väike proov tehtud ning toimis ilusti ... seejärel avastasin , et pinge all on kahel tulel klaasid lahti tulnud ... hädast aitas välja super attack ... :wink:
igaks juhuks jõudsin juba vahepeal varupaari tellida ... siit aga siis väike ülevaade piltides ...

http://fotoalbum.ee/photos/xander4/55918719
http://fotoalbum.ee/photos/xander4/55918723
http://fotoalbum.ee/photos/xander4/55918725
http://fotoalbum.ee/photos/xander4/55918727
http://fotoalbum.ee/photos/xander4/55918729
User avatar
casher
Tavakasutaja
Posts: 78
Joined: 27. Sep 2006 00:00
Location: Saaremaa

Unread post by casher »

On ikka pisikesed jullad küll :lol:
Aga muidu paistab kõik väga kuri :twisted:
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

antuand
Tavakasutaja
Posts: 312
Joined: 10. Jan 2009 01:00
Location: lehola
Contact:

Unread post by antuand »

teed äkki minu jawast ka sellise :D 8 )
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

antuand wrote:teed äkki minu jawast ka sellise :D 8 )

kuhu siis isetegemise rõõm jääb ... :wink:
antuand
Tavakasutaja
Posts: 312
Joined: 10. Jan 2009 01:00
Location: lehola
Contact:

Unread post by antuand »

ei teeks kül aga üksi kül mitte . :? : )
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

huvi pärast sai tehtud umbkaudsed kalkulatsioonid ... palju see kaherattaline siis kukrut suve jooksul kergendanud on ... :twisted:

ratas ise ... 6000 kr.
riigilõiv ... 900 kr.
kindlustus ... 200 kr.

mõne aja pärast tekkis soov uuema tüübi numbri järele ...

number ... 450 kr.
riigilõiv ... 300 kr.

kulutused värvile , pahtlile jms. ... lisaks uued rehvid , suunatuled ,kleebised jms. ... õlid , bensiin ...

umbes 6000 kr.

õnneks tööraha olen pidanud maksma ainult rataste balanseerimise eest ...

300 kr.

Hetkeseisuga siis kokku läinud nats üle 14 tuhande ... seega võib pidada veel säästuprojektiks ... :wink:
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

täna sai siis aeg maha võetud ja tehtud rattaga väike tiir mööda kruusateid ... kokku sai maha vuratud mingi paarkümmend kilomeetrit ... kahjuks oli teed värskelt hooldatud ja sõit toimus nagu herneste peal aga tervelt jõudsin tagasi ...
päris jamadeta siiski sõit ei möödunud ... umbes poolteist kilti sõidetud , jäi ratas lambist seisma ... proovisin käivitada , kuid edutult ... käisin paar tiiru ümber ratta ja proovisin uuesti ... läks käima ja jõudsin ilusti sihtkohta ... tagasi tulema hakates ei tahtnud ratas jälle käivituda ... näppisin karpat ja sain käima ... lasin siis veidi soojeneda ja timmisin karpa tunde järgi uuesti paika ... tagasitee möödus probleemideta ... nüüd vaja vaid ratas ka tolmust puhtaks küürida ...
vahetusse läheb ka bensiinivoolik ... praeguse sisemine läbimõõt on originaaliga võrreldes väiksem ... peale sai ta ka aetud puhuriga otsi soojendades ...

siit ka üks fotosüüdistus ...

http://fotoalbum.ee/photos/xander4/57981405
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Jah oleksid võinud sõitta asfalti peal ja mulle külla näiteks :D siis ei oleks ratas mustaks läinud. Ma ise ka alles eile küürisin enda ratast- gruusateed on jubedad :evil:
DirtNasty
Tavakasutaja
Posts: 103
Joined: 19. Oct 2008 00:00
Contact:

Unread post by DirtNasty »

märkasin motors24.ee-s seda müügil, plaanid maha müüa juba või see igaksjuhuks seal:D?
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

DirtNasty wrote:märkasin motors24.ee-s seda müügil, plaanid maha müüa juba või see igaksjuhuks seal:D?

kui keegi selle hinnaga ostab siis võib ju loobuda ... vahetevahel pistan oma lemmikuid suht ilusa hinnaga müüki ... mõnikord krt on isegi diiliks läind ...
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

roosakummik wrote:Jah oleksid võinud sõitta asfalti peal ja mulle külla näiteks :D siis ei oleks ratas mustaks läinud. Ma ise ka alles eile küürisin enda ratast- gruusateed on jubedad :evil:
mul olid juba selle jupi sõitmisest käed läbi ... :D
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

täna sai siis üle pika aja ratast käivitatud ... leidsin ka üles arvatava vea , miks ratas lambist möödunud suve viimase sõidu ajal seisma jäi ja käivitada ei tahtnud ... ühe süütepooli juhe oli oma pesas ausõna peal ... nii kui pihta läksin , kukkus välja ... sai siis kõik ühendused üle kontrollitud ja toimis ilusti ...
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

vaatan, et kuulutad ka vaikselt kevadet
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

roosakummik wrote:vaatan, et kuulutad ka vaikselt kevadet



mis seal ikka kuulutada ... minu jaoks märg ja külm ... ootame ikka päikest ... 8 )
aga mootor sai korra soojaks lastud ... vaatab mida ilmataat kuu lõpu poole lubab ... peaks korra ka ülevaatusele minema ...
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

täna siis ei ajanud lihtsalt ratast käivitamiseks varju alt välja vaid sai ka väike ring tehtud ... seda siiski koduaias kus pikem lõik pea 100m ... kuna ülevaatus siiani vormistamata siis tuli leppida töristamisega murul ...
Tushaar
Tavakasutaja
Posts: 20
Joined: 25. Jul 2009 00:00
Contact:

Re: ...

Unread post by Tushaar »

xander4 wrote:täna siis ei ajanud lihtsalt ratast käivitamiseks varju alt välja vaid sai ka väike ring tehtud ... seda siiski koduaias kus pikem lõik pea 100m ... kuna ülevaatus siiani vormistamata siis tuli leppida töristamisega murul ...
Hehe ^^ Enda jawal pole dokumentegi, sõidan suure tee peal, politsei käib 2-3 nädalas, risk on suur, hirm sees, aga tööl peab käima ^^
Riga 13 -> Iz Jupiter 3 -> Jawa 634/638 -> Jawa 638 -> Suzuki GSX-750F ->
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

täna saabusid uued suunad ,mis ka õhtuks külge said ... lisaks sai ka kaassõitjale käetoed nokitsetud ... nüüd jääb veel ära oodata kaassõitja jalatugede saabumine ... :arrow:



Image
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

ülevaatusel käidud ja seega paberid jälle korras ... sellega seoses sai ka paarkümmend kilomeetrit maha vuratud ... :arrow:



Image
Image
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Vura siis mulle ka külla.
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

roosakummik wrote:Vura siis mulle ka külla.

pole probleemi ... ainult sõiduvahendiks valin mõne oma neljarattalistest ... :wink:
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

täna oli siis see päev kui selle aastanumbri sees sai rattale hääled sisse ... ratas olis siis seisnud möödunud aasta juulist alates ... kahjuks oli see seismine mõjunud dramaatiliselt ratta akule ... aga pole hullu , nüüd uus Boschi aku peal ...
tegin koduhoovis ka paar tiiru ja parkisin ratta uuesti varju alla ... kuna minu jaoks rattal kasutusotstarve puudub siis panen ta uuesti müüki ...
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Jäta see endale äkki poiss sul kunagi tahab sellega sõitta. Minu projekt venib täiega.
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

roosakummik wrote:Jäta see endale äkki poiss sul kunagi tahab sellega sõitta. Minu projekt venib täiega.

karta on , et jääbki ... pole siiamaani ühtki tõsist pakkumist tulnud ... :D
habemik
Tavakasutaja
Posts: 52
Joined: 02. Jan 2009 01:00
Location: Põlva / Tartu
Contact:

Re: ...

Unread post by habemik »

xander4 wrote: karta on , et jääbki ... pole siiamaani ühtki tõsist pakkumist tulnud ... :D
Asi on kõik hinnas kinni.
Vb ka ehk selles, et Eestist ei ole veel see caferacer maania üle käinud. Vähemalt minu arvates.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

See pill on tõesti hästi hoitud ja sinna on ka pappi sisse pandud. Uued tagaamordid, led suunakad ja tagatuled+ veel nipet näpet.
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

Re: ...

Unread post by xander4 »

habemik wrote:
xander4 wrote: karta on , et jääbki ... pole siiamaani ühtki tõsist pakkumist tulnud ... :D
Asi on kõik hinnas kinni.
Vb ka ehk selles, et Eestist ei ole veel see caferacer maania üle käinud. Vähemalt minu arvates.

hind on alati kahe otsaga asi ... pole mõtet müüa korralikult toimivat asja sama hinnaga kui komplektseid ja mitte toimivaid ... kui enda oma ostsin, siis sai käidud vaatamas selliseid 200-300 EUR`i (tol ajal küll veel kroonides) maksvaid asju ... korralikke rehve ei onud neil ühelgi ... rääkimata sellest, et üks , teine kui ka kolmas asi ei toiminud jne.

Cafe Racer`i teemaga muidugi selline asi, et vaevalt see kunagi siia maale üldse jõuab ... Olen vestelnud vanade motomeestega ja kui teemaks tuleb Cafe Racer siis vaadatakse suurte tõllarattaid meenutavate silmadega otsa ja küsitakse ... messe mees nyid räegib ...

Seega ... mnjah ... :roll:
User avatar
priito
Auliige
Posts: 133
Joined: 23. Nov 2003 01:00
Location: Eesti

Re: ...

Unread post by priito »

xander4 wrote:
habemik wrote:
xander4 wrote: karta on , et jääbki ... pole siiamaani ühtki tõsist pakkumist tulnud ... :D
Asi on kõik hinnas kinni.
Vb ka ehk selles, et Eestist ei ole veel see caferacer maania üle käinud. Vähemalt minu arvates.

...datakse suurte tõllarattaid meenutavate silmadega otsa ja küsitakse ... messe mees nyid räegib ...
Seega ... mnjah ... :roll:
Cafe racerid ju puhta USA kultuuripärandist. Tol ajal olid Eesti riigis hoopis teised tuuled ja pigem mäletavad need vanemad sõitjad "kauni" ENSV aegseid racereid. : )
Jawa 250; Iz Planeta 4
Peaaegu nagu pealinna soomlane Kari Munõ
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Parandaks, cafe racerite värk sai siiski alguse Inglismaalt, mitte USA-st.
Harjutamine teeb harjutajaks.
GSX-R 1146
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

alguse sai asi tõesti Inglismaalt ja levis edasi ka ameerika mandrile ... samas ega mujal euroopas asi sellist populaarsust ei saavutanudki ... lisasin pildi raamatust , kus päris hea ülevaade asjast ning palju ilusate tsiklite pilte ... :arrow:


Image
Post Reply