p2kk: Riga 7

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
User avatar
suslik83
Tavakasutaja
Posts: 98
Joined: 20. Dec 2007 01:00
Location: Paide
Contact:

riga 7

Unread post by suslik83 »

ka mina olen omanud seda nn tavalise korgiga paaki...keermega punnid said vist laost otsa ning sellest tulenevalt hakati sobitama paakidele teist kaelust.
elu ongi mäng!
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

Aga, äkki ikkagi osadele 7metele paigaldati ka sellist paaki nagu mul on?
3x Riga; Stella; Golf 1
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

Tere!

On möödunud palju aega, kui ma alustasin selle projektiga.
Asi on veninud ja veninud.. Kuid vahepeal olen siis saanud ühe mootori kokku laduda.
Raam ootab ikka veel oma järge. :lol:

Nüüd ongi palve mul, et soovitage mingit head värvikoodi. Tahaks värvi ära osta ja laon võrri ilusti kokku.
3x Riga; Stella; Golf 1
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

Hei.

Oskab keegi anda nõu, kuidas velgi sirgendada?
3x Riga; Stella; Golf 1
User avatar
Sisse
Tavakasutaja
Posts: 193
Joined: 06. May 2011 00:00
Location: raplamaa
Contact:

Unread post by Sisse »

Kui viskab siis tuleb kodaraid pingutada.
uazik.
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

Kas oleks võimalik Tartus, mõnes poes ka näiteks uusi kodaraid saada?

Millega olete taastanud velje kroomi? Olete ka mingit kaitsvat ainet peale kandnud?


Kas tasuks ka raamile panna ka happekrunt peale?

Üleskutse, otsin ketikaitset, seisukord võiks olla rahuldav.
3x Riga; Stella; Golf 1
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Velje kroomi taastamise nimel kõigepealt nühi neid. Võtad tavalise majapidamissvammi ja selle tagumise karusema osaga nühid. Vedeldajaks sobib suurepäraselt Coca-cola. Kroomi ajab mõnusalt läikima ka tinapaberiga nühkimine.

Kui kodaraid vahetad, ära vanade kodarate polte kuskile kaota - uued on pehmemast sulamist.

Ketikaitse otsi ka omale vana, sest uued on väga pehmed. Ka rulliku plastik ei kannata suurt kriitikat.

Ja kui sa juba raamile happekrundi peale läratad, siis mõtle enne, mis krundi sa selle peale lased - happekrunt otse kattevärviga kõige paremini ei sobitu. Ja osade kattevärvidega happekrunt kohe üldse ei istu. Milleks täpsemalt seda happekrunti üldse nagu vaja on? Igaks juhuks pole mõtet.
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

Väga hea, veljed saan ilusti läikima kuna ei ole äga suuri rooste kahjustusi.
Vanad kodarad on kõik alles, ainult 1,2 läks katki, kuna olid mõnusalt roostes.Poldid on alles.

Eks, ketikaitsmega tuleb vaeva näha.

Ma just mõtlesin, kuna vaatan, et väga paljud on kasutanud raamide juures happekrunti, ja siis täitekrunti. Kuid kui nüüd mõelda, siis ega see raam nüüd nähtavalt ka ära ei haitu. Et peaks piisama ka lihtsalt korralikust krundist ja heast värvist. Mis firma värvi soovitate muidu, millega keegi teinud on?
(Nv mõned pildikaadrid ka lisaks jutule) : )
3x Riga; Stella; Golf 1
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

No lätlased ise omal ajal kasutasid lihtsat pentaftaalemaili, mida siis kanti haljastele raamidele temperatuuril +80 kraadi. Elu on näidanud, et ega see tulemus tegelikult paha ei ole olnud. Pentaprimi pentaftaalvärvid on needsamad, mida siis lätlased kasutasid, ainult et madalal temperatuuril kuivades need nii püsivat tulemust küll ei anna.

Seega mis seal muud kui kõvendiga kattevärv ja sellele sobiv aluskrunt... Siin midagi soovitada ei ole mõtet, kuna lähtuda tuleb kahjuks enamasti sellest, mida kohalik värvipood pakub.

Või näiteks kui tahta minna kindlat ja kiiret teed - vali militaarvärvide balloonvärvide seast omale sobiv ja lase käia. Klantsläiget ja suurt ilu ei saa, aga kõva värv tuleb peale küll.
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

Tänud soovituste eest!

Eks tahan nädalavahetusel siis krundi alla detailid ära saada, siis kannatb veel natuke oodata põhivärvini, nii kaua otsin vaja minevaid juppe:)
3x Riga; Stella; Golf 1
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

3x Riga; Stella; Golf 1
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

Mida arvata velje lakkimisest näiteks. Just, et tekiks mingi kaitsekiht peale. Või pakub keegi midagi veel välja , mida läbipaistvat peale pintseldada, kui on üldse mõtet.
3x Riga; Stella; Golf 1
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Velje lakkimine eriti tooniva lakiga annab välimusele 300% juurde. Ainult et siis peab lakk olema mittepöörduv. Ka nitrolakk hädapärast ajaks asja ära. Ainult et siin on 1 probleem - nii ilusat võrri sa lõpuks ikkagi endale ei tee. Teed valmis ja siis on 2 varianti - vaatad kodus klaasi taga või lähed sellega sõitma, et anda varastele võimalus masin tuuri panna. Elame me ju ikkagi Eestimaal... ainsas Euroopa riigis, kus on näiteks kotivaraste jaoks eraldi liiklusmärk olemas.

Võrr peab olema totaalne paugupill ja välja nägema niisugune, et see varast ei peibutaks.
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

See oli mul lihtalt üks mõttevälgatus, et säilitada seda korraliku velge.
Sest tuleb öelda , et olen saanud suhteliselt hästi säilinud veljed omale.
Eks vaatan kuidas asi läheb.

Aga hoian teid kursis.

Meedivat suvelõppu.
3x Riga; Stella; Golf 1
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

Nonii,

Sai käidud täna ARK-is , arvele ei saanud.
Sain arvele ainult ühe R13, Stella. R7 ja teine R13 arvele ei võtud. R13 oli siis pedaalide asemel pulk, mis toodi põhjenduseks, mitte registreerimiseks.
Ja R7 pmst ei hakatud vaatamagi.

Riga 7-mel oli rattad all, mootor peal lenks külles. Öeldi, et masin peab olema komplektis täielikult ja vihjega öeldud et töötama. ..

Järgmisel aastal pidi siis olema Rigadel arvele võtmine raskendatud.
Mistõttu, siis saab see RIGA 7 ilusti lõpuni ehitatud ja uuel aastal jälle lähen proovin ta arvele saada. Eks tuleb üks raske protsess, sellest RIGAst.

Ilusat aastavahetust!
3x Riga; Stella; Golf 1
Staze
Tavakasutaja
Posts: 16
Joined: 12. Nov 2012 01:00
Location: Soohara/Põlva
Contact:

võrr

Unread post by Staze »

Tere! Kui tohib küsida kus ARK-is sa käisid võrri registreerimas?
Riga 16, Riga 13
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

Õigus jäi mainimata.

Põlva ARK , Teenindaja oli Siim (perek. ei tea)
3x Riga; Stella; Golf 1
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Unread post by iceman »

p2kk wrote:Nonii,

Sai käidud täna ARK-is , arvele ei saanud.
Sain arvele ainult ühe R13, Stella. R7 ja teine R13 arvele ei võtud. R13 oli siis pedaalide asemel pulk, mis toodi põhjenduseks, mitte registreerimiseks.
Ja R7 pmst ei hakatud vaatamagi.

Riga 7-mel oli rattad all, mootor peal lenks külles. Öeldi, et masin peab olema komplektis täielikult ja vihjega öeldud et töötama. ..

Järgmisel aastal pidi siis olema Rigadel arvele võtmine raskendatud.
Mistõttu, siis saab see RIGA 7 ilusti lõpuni ehitatud ja uuel aastal jälle lähen proovin ta arvele saada. Eks tuleb üks raske protsess, sellest RIGAst

Ilusat aastavahetust!
mine kusagile tsivilisatsioonile lähemal asuvasse ARK-sse , pealinnas üllatavalt asjalik suhtumine, võidusõidu sääru ilma tuledetta probleemivabalt angaaris ette näidatud, samas täna kutid käisid minu pick-upiga,millel kast oli jäänuseid täis, ning arvele said kõik. oluline numbriga raam ja teadmine täpse margi kohta. homme veel võimalik 9-14.30 tallinnas mäepealse tänaval pillid ette näidata ja ARK ise vist töötab samadel kellaaegadel. mul buss servani gaujasid b901-sid ja 902-sid täis, mis kõik on pehmeltöeldes ebakomplektsed. homme arki uksedaga näeme , RAISK.
Staze
Tavakasutaja
Posts: 16
Joined: 12. Nov 2012 01:00
Location: Soohara/Põlva
Contact:

ark

Unread post by Staze »

hmm...ma lähen ka homme põlva ARK-i aga ei tea kas mindki siis läbi lasevad :?
Riga 16, Riga 13
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Unread post by sass14 »

Tegelikult ju ei ole vahet mis seisukorras masin on, registrisse peab ikka saama. On ju ka võetud arvele selliseid võrre mis on raam kastis ja mõned jupid. Isegi raami number kleepsul antakse vajadusel uus.
p2kk
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 14. Sep 2008 00:00
Location: Treski, Värska
Contact:

Unread post by p2kk »

Eks ta nii ole jah, ega enam ma nendel päevadel kihutada kuhugile ei jõua. Endal buss ka veel katki.

Ühele R13 kleebiti kleeps peale.

Teiste kohta öeldi, et peavad olema korralikult komplektis, liikumisvõimelised ja tehasenõuetele vastavad.
Kuigi jah tehnoseisund on ikkagi omaniku vastutada, seda siis mopeedide puhul.
3x Riga; Stella; Golf 1
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Unread post by iceman »

sass14 wrote:Tegelikult ju ei ole vahet mis seisukorras masin on, registrisse peab ikka saama. On ju ka võetud arvele selliseid võrre mis on raam kastis ja mõned jupid. Isegi raami number kleepsul antakse vajadusel uus.

näituseks üle kolmekümne aasta vanusel autol ei pea kerenumber olema säilinud.
ja veel, varasematel r7-tel oli number ka sadulakinnituse piirkonnas.
ning teistel rigadel ka siis, mis vanemad kui varajane r7.(GAUJA ,R5)
K4trin
Posts: 1
Joined: 04. Oct 2012 00:00
Contact:

Unread post by K4trin »

iceman rääkis eespool sellest:
Image

8-st võrrist 2 olid enam-vähem komplektsed (puudusid tuled ja seisuhark), ülejäänud olid raamid. Polnud mingit probleemi arvele saamisega :)
Post Reply