Mini mopeed!

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Mini mopeed!

Unread post by minimopeed »

Tervist, mõtlesin et teen enda minist ka siia teema igavusest. Et tegemist on siis mini mopeediga millel peal V-50 M mootor, ja käsikäigud. See mopeed tuli meie perre juba väga ammu, oma 5 aastat tagasi ( isegi rohkem ) . Selle sai minu vend selle eest et ta oli korralik õpilane. Kui ta selle sai siis ma olin alles päga ja ei jaganud mitte midagi sellest. Siis varsti õpetasid isa ja vend mind sellega sõitma. No siis sai sõidetud ikka natuke kodukandis. Siis kunagi läks ta katki ja algul seisis ta niisama, kuni üks talv vend viis ta naabri poole, kes jagab vene masinatest päris palju ja tollel mehel endal ka mitu deltat jne. Siis sealt tuli ta tagasi paljude puudustega. Siis see talv hakkas mul igav ja ajasin mopi sooja garaazi, tahtsin teda sõidukorda saada. Kuna ma ise midagi ei jaganud eriti, kuna polnud elusees sellise mootoriga kokku puutunud. Sai siis moppi tegema hakkatud, ja isa õpetas mind vägapalju. Sai mootor siis endale kõik uued SK tihendid ja kõik tavalised tihendid. Siis uue sidurikorvi puksi vms ja siis uued kolvirõngad ja uued sidurivõlli. Sai siis masin kokku pandud ja raami peale. Sai siis pekstud, ja algul käima ei läinud, siis isa hoidis toorest nagu poole peal vms ja siis läks pill käima. Aga mitte kauaks. Varsti jäi seisma ja pärast seda enam ei käivitunud. Järgmine päev avastasin et sealt mähise küljest oli üks juhe lahti tulnud. Panin siis tolle külge ja siis oli laksu pill. Ja masin töötab siiamaani täiesti normaalselt. Kunagi enne suve peaks ära vahetama kolvi, sest jõudu kunagi vähe. Taha panen ka isa vana kardi hammaka, mis on suurem kui mopi oma, ma arvan et siin maal on rohkem maastiku peal sõitu jne , et mul rohkem jõudu ikka vaja. Aga mis ma ikka siin kirjutan. Pilt ütleb kõik.
http://fotoalbum.ee/photos/RihoT/101974703/
http://fotoalbum.ee/photos/RihoT/101974707/
http://fotoalbum.ee/photos/RihoT/101974713/
http://fotoalbum.ee/photos/RihoT/101974717/

Vabandust, aga ei oska pilte siia lisada.

Ja edasised plaanid on sellised, et kunagi tahaksin ta ka veel üle värvida ja välimuselt nagu korda teha, sest mootor on enamvähem.
Ja suve poole toon endale ühe delta ka odava raha eest, aga sellest teen kunagi eraldi teema.


Ilusat kevadet,
R
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Mini mopeed!

Unread post by minimopeed »

Sain oma kauaoodatud hammaka ka kätte lõpuks. Treialil oli see meelest ära läinud ja siis käisin ükspäev ta juures ja siis tuletasin meelde ja tegigi ära . nüüd võtsin tagaratta alt ja vaatasin, et piduriklotsid olid väga kulunud, et vahetan need ka ära kuna ei piduranud ka enam hästi.

http://fotoalbum.ee/photos/RihoT/103389191
siin hammakast ka pilt.
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: Mini mopeed!

Unread post by urmet48 »

4 poldiauku? Kuidas sa selle mini külge saad? Tollel 3 auguga hammakas käib ju.
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Mini mopeed!

Unread post by minimopeed »

puurisin uued augud.
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Mini mopeed!

Unread post by minimopeed »

masin tossab hullult.oskab keegi aidata mis viga võib olla ?
ja kuidas saaks ära tihendada leegika ja sumpsi omavahel ? mul tuleb sealt vahel ka tossu välja
vilinurmvillu
Tavakasutaja
Posts: 82
Joined: 23. Sep 2012 00:00
Location: Pärnumaa, Saarde Vald, Veelikse Küla
Contact:

Re: Mini mopeed!

Unread post by vilinurmvillu »

võib olla sai liiga palju õli bensiini sisse?
Krossi Voshod, Delta ja Druzba aretis, Minivõrr
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Mini mopeed!

Unread post by minimopeed »

no võib olla küll jah. kuna võtsin isa saebensu . võibolla tõesti on seal sees liigapalju õli.
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: Mini mopeed!

Unread post by sass14 »

Kui suits on sinine siis peaks viga olema rohkes õlis nagu juba enne mainiti. tihendadmine: isa ostis mulle sellise tulekindla nööri, hallikat värvi ja üpris paks kah teine aga surud sinna mutri ja leegika vahele ja siis keerad mutri kinni ja jääb tihe küll. mul see toimis aga ajas ikka läbi ja siis hakkasin uurima kust läbi ajab ja siis tuli välja et see kus see keere sumpal on keevitatud kokku summutiga seal on keevitusel väike auk vahel. :/
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Mini mopeed!

Unread post by minimopeed »

tervist,
Mini on jäänud kauaks seisma minu laiskuse ja ajapuuduse tõttu. Koguaeg on ta seisnud nüüd soojas garaažis. Sai nüüd paar päeva tagasi masin jälle ette võetud. panin mootorile tutika siduri surveplaadi ja muud midagi ei teinudgi. Siis panin mootori kokku ja raamile. siis hakkas õli tilkuma vaikselt. võtsin lahti ja selle tilkumise koha peal olid täked sees mootoriplokil, panin hermetsi täis ja käib kah. siis tihendasin veel leegika ja sumpsi ära, sest varem oli nagu mingi maitia misasi, plärises hullumoodi. sai siis täna essast laksust käima löödud. masin tuksub ilusti. homme siis timmin käigud ära, hetkel pole esimest käiku ja siis lähen proovisõidule ilmselgelt. Edasi on vaja veel ära vahetada piduriklotsid ja siis peaks asi valmis olema suveks.
Lumist kevadet rahvas !
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Mini mopeed!

Unread post by minimopeed »

täna sai sõidetud natuke. jõudu on masinal ja ühetgi halba sõna ei ütle. töötab ilusti. aint bensiin sai otsa ja täna enam ilmselt eisaa ka kuskilt niiet jah, tuleb ilma olla. homme kui meeles on teen pildid ka ja panen ülesse
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Mini mopeed!

Unread post by minimopeed »

srry, hetkel ei saa pilte telefonist kätte. aga ehk saaks keegi teha pilti kuidas tal on oma esiratas all ? ma olen ise proovinud igatepidi aga koguaeg kisub ühele poole ära.
ettetänades
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: Mini mopeed!

Unread post by sass14 »

Kuidas ta kisub ära? kas ta on sirgelt aga ühe poole peal või viltu all?
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Mini mopeed!

Unread post by minimopeed »

Jääb viltu alla. Ühele poole on rohkem kaldu
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Re: Mini mopeed!

Unread post by minimo »

Ühelt poolt peaks minema piduriklotse hoidva alumiiniumist jorniga vastu amorditoru, teiselpool on üks puks ning lisaks veel läheb amorditoru seest teine puks, mis pingutades ei lase torusid pingesse suruda.
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Mini mopeed!

Unread post by minimopeed »

Tervist.
Hetke seis siis selline:
http://fotoalbum.ee/photos/RihoT/105958565/
http://fotoalbum.ee/photos/RihoT/105958583/

Et hetkel seisab siis asi uue kraani taga, mille peaks saama homme. Vana kraan lasi veitsa läbi paagi vahelt ja siis panin sinna ühe rõngastihendi vahele ja keerasin liiga kõvasti kinni ja kraanil see keermeosa murdus ära lihtsalt. Ederattale tegin ise ühe puksi juurde ja nüüd on see ka sirgelt all. Veel tõstsin ma esimesed ja tagumised piduriklotsid ümber, sest esimesed on vähem kulunud kui tagumised. Muidugi ostan mõlemad klotsipaarid uued kui kunagi selline raha tekib ja saab kuskile suuremasse linna kust saaks hankida endale siis uued piduriklotsid. Aga muud midagi, ilusat kevadet :)
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Mini mopeed!

Unread post by minimopeed »

Tervist, pole ammu midagi kirjutanud. Eelmine suvi sai terve suvi peaaegu mopiga sõidetud ja kõik pidas ilusti vastu. Aga suve lõpus kadus ükshetk teise käiguga jõud lihtsalt ära. oskab keegi aidata, et millest see võib olla tingitud?
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: Mini mopeed!

Unread post by sass14 »

Puhasta karpa ja kraan ära, kontrolli sädet, vaheta küünalt. Kui midagi ei muutu, võiks kahtlustada kolvirõngaid. Omal oli mopil sama jama. Ajapikku vaikselt jõud vähenes, kuid ei osanud midagi sellest arvata ja sõitsin edasi. Ühel päeval hakkas jõud järsku kaduma, umbes 10km sõiduga oli jõud nii kadunud, et esimese käiguga sai gaas põhjas vaevalt koju veereda, kolvirõngad olid väga õhukeseks kulunud ja soones kinni. Kontrolli ka süüde üle, et kruvid poleks lahti tulnud, ning süüde paigast poleks läinud.
Post Reply