2x Riga 11, 4x Riga 13 , Riga 22, Riga 12

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
oliverjuurik
Posts: 4
Joined: 10. Aug 2014 19:18

2x Riga 11, 4x Riga 13 , Riga 22, Riga 12

Unread post by oliverjuurik »

Tervist foorumi rahvas! Mõtlesin ka enda võrridest pisikese ülevaata pajatada.

Esimene võrr on siis Riga 13 1987. Ostsin selle ühe vanaisa käest, kes ei jõudnud enam tervise tõttu võrriga tegeleda. Võrr käes, tegin korda. Pill oli hästi hoitud ja hooldatud. Hiljem tuli ka pisikene mõte võrr ilusaks teha. Võtsin kõik osadeks, raam vanast värvist puhtaks. Masinal oli veel peal originaal tehase värv, kuid oli paista siin-seal roostet. Oleksin jätnud originaali, aga see ei olnud nii ilus. Mootorile tegin ka uueks - uued tihendid, laagrid, kolb, rõngad, väntvõll jne. Värvisin siis ilusa rohelise ja mustaga üle. Tulemus tuli oodatust ilusam. Masinal kõik tuled, vändad ja pidurid töökorras. Kuid siis juhtus õnnetus - autoga sõideti üle ja kogu töö tuli alustada otsast. Porlad, paak, raam, hark ja kõik muud olid kõverad. Mootor oli õnneks veel terve ning ka veel mõned pisidetailid. Võrri tagusin kõik sirgu ja läks uuesti värvimisele. Saab ka väga edukalt kahekesti sellega sõidetud. Selle võrriga olen saavutanud kiirust kuni 50 km/h. Kui soovid, siis võid ka vaadata videot, kuidas võrri läikima lõin: https://www.youtube.com/watch?v=wWo_Jz6i_4s
Enne
minu 13 enne.JPG
Pärast
minu 13 pärast.jpg
Sai võrris ka üks ilus klõps tehtud :)
ilus klõps.JPG
Teine võrr on siis Riga 11 1976. Ostsin selle ühelt koolipoisilt, kes müüs oma vanaisa võrri, et ise mingit raha saada. Muidugi poiss ei teadnud masina väärtusest midagi ja sain selle väga hea hinnaga. Kui masina ostsin, siis olid olemas peaaegu kõik, peale mootori ja õigete rataste. Masinal on säilinud väga heas korras originaal värv. Kuna esi porla polnud originaal, siis panin sinna teise, kuid selle värv polnud enam originaalis. Roostet paista pole. Sellel olen otsustanud, et jätan selle värvi. Mootori panin sellele kokku juppidest, mille riiuli pealt võtsin. Kõik töötab, peale tulede kuna pole mähist, mis toodaks ka voolu tuledele. Selle võrriga olen saavutanud kiirust kuni 55 km/h.
Enne
punane 11 enne.JPG
Pärast
punane 11 pärast.jpg

Jätkub...
Last edited by oliverjuurik on 17. Aug 2014 23:34, edited 1 time in total.
oliverjuurik
Posts: 4
Joined: 10. Aug 2014 19:18

Re: 2x Riga 11, 4x Riga 13 , Riga 22

Unread post by oliverjuurik »

Kolmas võrr on siis Riga 13 1987. Selle ostsin ühelt koolipoisilt, kes tegeles võrridega, aga puudus aeg ja teadmised. Otsustasin siis võrrid ära päärast tema käest. Algne seisund oli jube. Kõik tuli alustada otsast. Kortsud siin-seal. Teatud detailid katki. Aga minu jaoks polnud see mingi probleem. Sain võrri korda ja 100% töökorda. Kõik tuled, pidurid ja vändad töötavad nii nagu ette nähtud. Masin värvimisse ei jõudnud kuna vanem vend tahtis ka omale võrri ja siis ostis minult ära selle. See võrr lippas ka kiiresti, kuid kiirust ei oska öelda, jäi sinna 40-50 km/h kanti.
Enne
sinine enne.JPG
Pärast
sinine pärast.jpg
Neljas võrr on siis Riga 11 1976. Ostsin selle ühelt vanemalt mehelt, kes ei viitsinud enam võrridega tegeleda. Algne seisinud oli lihtsalt jube. Sellega oli kaasas ka üks mootor, millele oli peale ehitatud traktori magneto ning seetõttu karter ära lõhutud. Hetkel ei ole veel võrri korda saanud, aga tegelen sellega. Siiani korras rattad, esihark ning mootori lappisin peaaegu uutest juppidest kokku
Enne (Vasakul)
Riga 11 ja 13.jpg
Pärast
hall 11 pärast.jpg
Jätkub...
oliverjuurik
Posts: 4
Joined: 10. Aug 2014 19:18

Re: 2x Riga 11, 4x Riga 13 , Riga 22

Unread post by oliverjuurik »

Viies võrr on siis Riga 13 1987. Ostsin selle koos eelmise Riga 11'ga vanamehelt. Lugu pmst sama - algne seis jube, kuid mitte kõige hullem. Sellele võtsin riiulist töötava mootori peale, rattad tegin korda, hargilaagrid korda ja siis sain ka sõitma minna. Sõidukiirus on hea - 43 km/h.
Enne (paremal)
Riga 11 ja 13.jpg
Pärast
oranz pärast.jpg
Kuues võrr on siis riga 22 1984. Sain selle kingitusena, kuna kogemata sõideti rohelisest Riga 13'st üle. Olin selle kallal vaeva näinud tohutult ning võrrist üle sõitnud autojuht ja tema sõbrad panid raha kokku ja ostsid mulle selle. (Juhtunust saad lugeda esimese võrri kirjelduses) Olin seda võrri tahtnud juba ammu. Kogusin juba raha, müüaga oli ka juba kõik räägitud, et ostan ära, kuid nemad jõudsid ette. Vahva kingitus! Nüüd siis vigadest - pidureid polnud, mootor ei töötanud, sumps puruks. Eelmine omanik oli 2 aastat üritanud võrri käima saada, kuid tulutult. Endiselt, minu jaoks pole miskit probleemiks. Tegin võrri korda. Hetkel ei oska ainult juhtmeid vedada, et saaks ka tule põlema. Ehk keegi oskab aidata? Võrr läheb 1-2 löögiga vändast käima ka külma mootoriga. Kiirused on osutunud suureks, läheb välja kuni 57 km/h.
Enne
22 enne.jpg
Pärast
22 pärast.jpg
Jätkub...
oliverjuurik
Posts: 4
Joined: 10. Aug 2014 19:18

Re: 2x Riga 11, 4x Riga 13 , Riga 22

Unread post by oliverjuurik »

Nüüd on siis kokku 7 võrri :) Kõige uuem pereliige on siis Riga 13. Ostsin selle ühelt facebooki sõbralt. Sain võrriga kaasa ka hulganisti varuosi. Järgmised nädalad on nüüd kõvasti tööd täis. Mootorit peab nüüd kusagilt otsima hakkama, kuna pole riiulis piisavalt juppe, et uus mootor kokku panna. Puudu ainult kiilud ja siduri pulk ( or kuidas seda nimetatakse). Selle võrri lasen nii originaali kui võimalik.
Veidi aega putitamist ja võrr näeb juba võrri moodi välja :) Ei ole suutnud veel kõike korda teha, aga võrr pidurdab ja sidurdab :)

Enne
roheline enne.jpg
Pärast
Roheline pärast.jpg

Nonii, sai siis juba uus võrr koju toodud. Selleks isendiks siis Riga 12 1974. Ostsin selle siis motokuuri foorumi kaudu. Ehk omanik tunneb ise ära. Masinal tehtud mootoril kap. remont. 98 % komplektne, puudu iste ja spidokas ja muidu kompu pill. Keerasin siis kohe mootori peale ja proovisin, mis teeb. Läks käima küll, tegi ilusat häält ja puha. Järgmisena plaanis kõik muu korda asada - tuled, pidurid ja muud võrrile vajalikud funktsioonid. Aga üks pilt ei teeks ka paha :)
CAM00328.jpg
Tahtsin panna kõik ühte postitusse, aga sai ainult lisada 5 pilti ja siis tuli sedasi jupitada.


Oodatud on kõik kommentaarid võrride kohta - mida oleks võinud paremini teha, mis sobiks paremini jne. Jagage muljeid. Mis meeldib, mis mitte. :)
Post Reply