sass14 Mini Stunt

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
sass14
Tavakasutaja
Posts: 87
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

sass14 Mini Stunt

Unread post by sass14 » 03. Jul 2015 17:46

Tegu on pooleli oleva projektiga. Raamiks on Mini mopeedi raam, mille tagaosa oli kellegi külasepa poolt ruineeritud(loe: Torud olid murdunud ning peale oli pandud liiga suur toru ning väga halvasti keevitatud jne, jama). Taga osa lõikasin maha ning nüüdseks on see täiesti uus, ise käsitööna tehtud. Jalaraudasi polnud, need on kahest erinevast paarist tehtud, väliselt täpselt samasugused. Tagahark on Delta oma, lühemaks tehtud, uued amordi kinnitus kõrvad. Küljejalg on nullist ise tehtud. Kuna tulesid pole vaja, siis on esihargilt kõik mittevajalik maha lõigatud. Peal on madalam lenks.
Sellele isendile üritan sobitada kõikvõimalikud jupid mis mul kastides seisavad, ning puudu olevad pean täikalt /odavalt/ leidma. Kuna tegu ikkagi stunt (trikitamine, tagarattal sõitmine jne :twisted: ) mopeediga, siis raam ja muu on tehtud nii, et stuntimine oleks selle mopiga võimalik ja mugav. Raami valmistamise mingeid jooniseid ei teinud, kõik valmis käigupealt.
Mootori jupid on enamjaolt olemas, sõrme puksi turult ei saanud, sõbralt sain, kuid jäi kepsu sisse loksuma, mis tähendab et sõrmel saab kasutada nõellaagrit, kuid minu arvates see ennast ei õigusta, seega üritan leida sobivat materjali, milles sõrmele puks teha.
Ülekandest- Stuntimiseks on vaja võimalikult palju jõudu, kiirust vaja pole. Peast käis läbi võrri kett ja hammakad. Võrri hammakad istutaks mopi hammakatele peale ja kasutaks võrri ketti, kuna nii on ülekanne aeglasem ja jõulisem :roll:
Kuna trikitamise ajal jalad vahest piduripedaali ei puudutagi, siis on vaja uut tagapidurisüsteemi. Süsteem tuleb taoline: Piduriklotside juurest jookseb tross piduripedaali hoovani ning sealt edasi lenksu peale. Siduri heeblile ühendan piduri, ning siduri (mida niipalju vaja ei lähe) jaoks on jalgratta piduri heebel.
Hetkel läheb originaal silinder koos originaal kolvi ja rõgastega peale, tulevikuplaanid võivad natuke kurjemad olla :twisted:
Sai küll pikk jutt ja midagi jäi nagunii rääkimata, aga nendest asjadest siis edaspidi. :P

Pilte ka

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

8 )Post Reply