Riga 7

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
võrriehitaja2
Posts: 6
Joined: 16. Feb 2016 23:58

Riga 7

Unread post by võrriehitaja2 »

Plaan siis suvel Tallinna tänavatele ühe retro pilliga laiama minna.
Tänaseks on võrre ja juppe nii väheseks jäänud et kui suurt rahakotti pole siis peab leppima suht kehvas seisus toorikutega. Kokku olen krabanud siis 2,5 võrrijagu juppe. Ühe komplekse võrri tõin Peipsi äärest, riga 13/7 sain Võrust sõbralt ning lisaks üks poolik mootor ja Kuusalu kandist sain veel porkasid ja vändad, nendest kokku peaks saama siis ühe korraliku.
Kuna jupid sai juba tükk aega tagasi hangitud on mul juba natukene tehtud.
Attachments
sässu võrr.jpg
jupid.jpg
Last edited by võrriehitaja2 on 14. Apr 2016 16:14, edited 1 time in total.
võrriehitaja2
Posts: 6
Joined: 16. Feb 2016 23:58

Re: Riga 7

Unread post by võrriehitaja2 »

Kogutud varandusest on valmis pandud vajalikud jupid
Attachments
untitled.png
jupid.png
võrriehitaja2
Posts: 6
Joined: 16. Feb 2016 23:58

Re: Riga 7

Unread post by võrriehitaja2 »

Mootor sai uued laagrid, tihendid, 6kantpoldid, kolvirõngad ja läikima löödud. Kloostrimetsast saadud tihendikomplektist sobis sidurikaane, plokikaane ja karbussi tihend, ülejäänud sai 0,5 mm tihendipapist ise tehtud. Mootor sai läikima löödud metallvilli ja 10WD40 kasutades,pärast kui kokku saab proovin veel pastaga poleerida. Lisaks kas Kloostrimetsa motopoes müüdav väntvõlli otsa tihend töötab hästi? Väntvõlli ots on 17⌀ ja tihendi siseläbimõõt on 18⌀.
Attachments
mootor lahti.JPG
Last edited by võrriehitaja2 on 07. Apr 2016 22:37, edited 1 time in total.
võrriehitaja2
Posts: 6
Joined: 16. Feb 2016 23:58

Re: Riga 7

Unread post by võrriehitaja2 »

Rattad said lahti võetud. Rumm pastaga poleeritud, kodarad liivapaber koos 10WD40. Kodarad lähevad hiljem tsinkimisse. Võite soovitada Tallinnas ettevõtteid kes tegelevad tsinkimisega.
Attachments
metal polish.JPG
kodarate puh.JPG
poleeritiud rumm.JPG
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Riga 7

Unread post by madeinussr »

http://vasar.ee/

Tore vaadata, et keegi võrridega ka viitsib tegeleda veel.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
võrriehitaja2
Posts: 6
Joined: 16. Feb 2016 23:58

Re: Riga 7

Unread post by võrriehitaja2 »

DSC_0490.JPG
Vahepeal olen tegelenud raami ja esihargi puhastamise ja "parandus" keevisõmbluste eemaldamisega.
Lisaks sai treipingis puksid tehtud et uus õmblus tugevam jääks.
DSC_0493.JPG
võrriehitaja2
Posts: 6
Joined: 16. Feb 2016 23:58

Re: Riga 7

Unread post by võrriehitaja2 »

Kodarad, hammakad, ja muud pudinad said lihvitud ja Volta galvaanikas tsingitud. Kvaliteediga võib rahule jääda, tsink särab päris hästi, aga happes puhastamisele nad väga aega ei kuluta. mõned detailid millel roostekiht paksem jäi rooste ikka peale. Lisaks umbkeelsed venelased olid mu veljed kuskile ära kaotanud, lubasid üles otsida.
Igaljuhul pinnad mis peavad siledaks jääma peavad olema lihvitud ning suurema rooste peab ise eemaldama.
DSC_0536.JPG
Nipleid ma lihvida ei jõudnud, proovisin lihtsalt suurema osa roostet maha saada, selleks panin niplid 200 ml äädikhappesse, lisasin teelusikatäie söögisoola ja jätsin 2 päevaks seisma.
peale hapet.JPG
Peale happes seismist viskasin soodavette neutraliseerimiseks
Attachments
DSC_0538.JPG
Post Reply