Markus122- Riga 11

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
Markus122
Tavakasutaja
Posts: 93
Joined: 21. Sep 2016 17:34
Location: Lääne-Virumaa

Markus122- Riga 11

Unread post by Markus122 »

Mõnda aega tagasi pakkus sõbra onu mulle võrri müüa. Raami ja mootori numbrid samad ehk siis originaal mootor veel peal. Ainult et võrr ise on kellegi poolt üle värvitud. Tuled pidavat töötama ja vändadki küljes aga ei tööta. Küsis siis tolle eest 150 eurot. Lubasin veel mõelda ja sinna see asi jäi. Kuni mõni nädal hiljem oli ta mul ukse taga ja pakkus mulle müüa kahte masinat. Samust Riga 11 ja veel Zid Piloti ja mõlema eest tahtis saada 200 eurot kuna tal oli vaja kiiremaskorras raha saada. Olin siis nõus ja maksin pool raha ette kuna tal oli juba ka teisi huvilisi kes olid masinatest huvitatud. Paari päeva pärast oligi masinad mu koduhoovil. Võrr nägi üsna viisakas välja. Puudu oli võrril sadulakate ja tagatule klaas oli katki ja pirn läbi. Vändad hakkasid minu käes isernesest tööle. Võrr käivitus muidugu väga halvasti. Ilma topkata käima minna ei tahtnud. Selles oli süüdi arvatavasti vana bensiin mis paagis veel oli. Paak oli seest ka nii roostet täis aga selle vastu leidsin rohtu. Paak äädikat täis ja paar päeva seisis ning hiljem sooda lahusega üle. Installisin uue bensiini sisse ning käivitus paremini. Hiljem vahetasin ära ka kolvi ja rõngad. Nüüd on minek päris hea. Aga ükshetk tekkis selline probleem et sain paar km sõita ja säde kadunud. Vahetasin siis mähise ära ja probleem kadus. Aga kuna too mähis pole originaal siis kavatsen ikka õige D6 mähise peale osta. Bensiini voolik vaja veel läbi raami viia ja üks pedaal murdus ka ära.
Tulekvikus kavatsen võrri üle värvida ja enam-vähem originaaliks kõpitseda.
Last edited by Markus122 on 26. Mar 2018 17:30, edited 1 time in total.
Ostan vene mootorrattaid ja Riga võrre.
Markus122
Tavakasutaja
Posts: 93
Joined: 21. Sep 2016 17:34
Location: Lääne-Virumaa

Re: Markus122- Riga 11

Unread post by Markus122 »

Jutt läks natuke pikaks :D Vahelduseks jutule paar pilti ka.
20180129_210844.jpg
20180129_210909.jpg



Kui kellelgi vedeleb töökorras D6 mähis siis võib mulle pakkuda
Ostan vene mootorrattaid ja Riga võrre.
Markus122
Tavakasutaja
Posts: 93
Joined: 21. Sep 2016 17:34
Location: Lääne-Virumaa

Re: Markus122- Riga 11

Unread post by Markus122 »

Keegi kunagi ise võrrile mähist on kerinud? Sellist nagu D6, ehk siis klemmi ja ühe juhtmega, niimoodi et tuled ka toimima saab. Kus kohast nii peenikest traati üldse leida võib ja kuidas see kerimine välja näeb? See peenike traat ju seal üsna tihedalt keritud. Kas oluline on keerdude arv või traadi pikkus?
Ostan vene mootorrattaid ja Riga võrre.
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: Markus122- Riga 11

Unread post by hmm »

Sul läheb vaja keerdude arvu kui traadi pikkust.
Ehk siis 1 mähis (valgustus ja ergutus vool) 183 keerdu 0,59 traati - mis on suht jäme ja peale kõrgepinge pool 8000 keerdu 0,06 traati, mis on väga peenike...
1 mähise iga kihi vahele õhuke kondekapaber + lakk, teisel mähisel iga ~2000 keeru järel kondekapaber ja lakk.
Image

Esimese mähisega ei ole probleeme, kuid teise mähisega on nii, et lugeja võiks olla automaatne ja rakis kindlasti.
Igatahes ajasõbralikum on hankida korras mähis, kui kerida. Juhul kui sul on mähisetraat olemas siis jah (kõige peenema leidsin 0,12 oomipoest ja hinnaks 15,67€, TME-st tellides saab ka väiksema rulli 9€, lisaks läheb sul vaja 0,6 traati ja 97m maksab 9€, lisaks on sul vaja isoleerpaberit no 5€ kuskil vanas elektroonikakaupade poest ehk saad - nüüd kalkuleeri, kumb tuleb odavam kas otsid korras mähise või kerid)

D6 mähist saad kontrollida takistusi mõõtes.
Minu omal on nii, et valgustusvoolu otsast massi mõõdetuna 0,6 oomi ja kõrgepinge ühenduskohast massi 2,4 oomi.

Samas kui juba kerimise ettevõtad, siis võiks juba mõelda elektroonilisele süütele ja kerida juba "parem" mähis

Kui sul tuledega probleem on, siis hakka mööda juhtmeid minema.
Kõigepealt pirnid - osta 5W 6V pirn ette ja 1W 12V taha - see viimane jäta alguses välja, et arusaada kummas otsas kala.
Võta lahti ka lüliti kõik otsad, puhasta (minul oli seal kala, sest üks kiud oli väljas ning see ulatus korraks lenksuni)
Drossel mõõda üle - pole mõtet vahetada, kui lühist pole ja otsad terved. Vaata, et kondekas terve oleks ning korralikult ühendatud.
Kõige lihtsam on alguses patareiga kontrollida, et kas tuled põlema lähevad - veel parem, kui on väike toiteplokk, kus saad voolu reguleerida ning näitab ka kasutatavad amprid ära. Teine võimalus on mõõta takistusi ühendusklemmidelt - et juhtmed terved ja massi suhtes lühist poleks (njah pirni teine ots peab olema massis)
Mõõda järgmiselt võttes magneeto küljest kõik ühendused lahti:
pane pirnid sisse ja lülita kõikide tulede peale ja mõõda valgustusvoolule mineva juhtme otsast massi suhtes - palju oome?
Siis lülita ainult tagatuli - palju oome?
Võta pirnid välja - palju oome massi suhtes?
mõõda pirni pesadest läbi lüliti valgustusvoolu juhtme otsani - palju oome.

Mõõda ka mähis:
Valgustusvoolu otsast massi suhtes (peaks näitama 0,5 oomi kanti)
Süütejuhtme algusest ehk siis selle plaadikese pealt massi suhtes (peaks olema 2,45 oomi)
Kui need näitajad saad kätte, siis ära mähist näpi - sa ei saa algajana nii head kaitset mähisekeerdudele ja tavaline teip on NÕRK....

Kui nendes mõõtmistes anomaaliaid pole alles siis tasuks vaadata mähise poole.
Hädapärane lahendus on kasutada dioodi, Kuna võrril on kahepoolsusega magnet ja kontaktid avanevad ainult ühe polaarsuse ajal. Magneti pöörlemisel tekitab vahelduvavoolu ja kasutab süüteks ainult ühte polaarsust, siis diood reserveeribühe polaarsuse süüteks pinge ja sellest polaarsusest ei võeta valgustuseks voldipiuksugi.
Korras süsteemil ei ole vaja "leiutisi" paigaldada ja tuled töötavad ka tühikäigul, kui pirnid on õiged. Seega kontrolli juhtmed, lülitid, pistikud ja pirnid üle - see ju lihtne ahel.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
Markus122
Tavakasutaja
Posts: 93
Joined: 21. Sep 2016 17:34
Location: Lääne-Virumaa

Re: Markus122- Riga 11

Unread post by Markus122 »

Sellel Riga 11 töötavad mul tuled täitsa enamvähem, ainult hoog peab sees olema muidu sureb välja. Probleem on mul pigem selles, et saan sõita natukest aega ja kui võrri seisma jätan enam käima ei lähe. Sädet pole. Ja säde on üldse kuidagi imelik, pole sinine nagu tavaliselt vaid on valge. Küündlaid olen vahetanud aga tulemust ei miskit.
Ostan vene mootorrattaid ja Riga võrre.
Markus122
Tavakasutaja
Posts: 93
Joined: 21. Sep 2016 17:34
Location: Lääne-Virumaa

Re: Markus122- Riga 11

Unread post by Markus122 »

Vahepeal sai võrri sõbrale laenatud. Sõitis ta sellega mõned päevad kuniks säde ära kadus. Sai siis võrr koju tagasi toimetatud. Veel pole viitsimist ja aega olnud sellega tegeleda kuna Riga 13 tahab värvimist. Pedaali olen ainult ära jõudnud keevitada. Eks mingiaeg katsun sädeme kätte saada ja võrri ära pesta.
Ostan vene mootorrattaid ja Riga võrre.
Post Reply