Naljakad juhtumised?

Kõrvalised, kuid HUVITAVAD ja olulised teemad
ernesto15
Posts: 1
Joined: 03. Jul 2009 00:00

Naljakad juhtumised?

Unread post by ernesto15 »

jagage oma naljakaid kogemusi siis kaheratalistega seoses : )


Endal juhtus kord selline lugu et sai punnaga kolmekesi sõidetud, yks sõber pakiraamil ja teine paagil istumas. mis see punna välja võis joosta kolmekesi nii 35-40 km/h , sai sõidetud ja oli vaja hooga lombist läbi sõita ja aga lobis oli suht suur kivi,, ja saime nii poolteist meetrit hyppet ja kõige parem on see et tuttava taguotsa jälg on siiani paagil väga hästi näha:D
User avatar
vorrimen
Tavakasutaja
Posts: 277
Joined: 29. Dec 2007 01:00
Location: võrumaa

Unread post by vorrimen »

mul pole veel juhtunud kui isa rääki mis tal juhtus:tal oli võrr gaugaja (nimi on valesti vist)ta sõitis kahe sõbraga kruusa teel nii et isa juhtis ja üks sõber istus taga pakikal ja üks oli lenksu peal ja kelegil polnud pluusi seljas ja nad olid nii sõitnud umbes 15 km ning siis ühes kurvis sõitsid teelt välja ja käisid võrriga üle pea
karlerik110
Tavakasutaja
Posts: 182
Joined: 17. Jun 2005 00:00
Location: Abja-Paluoja
Contact:

Unread post by karlerik110 »

vorrimen wrote:mul pole veel juhtunud kui isa rääki mis tal juhtus:tal oli võrr gaugaja (nimi on valesti vist)ta sõitis kahe sõbraga kruusa teel nii et isa juhtis ja üks sõber istus taga pakikal ja üks oli lenksu peal ja kelegil polnud pluusi seljas ja nad olid nii sõitnud umbes 15 km ning siis ühes kurvis sõitsid teelt välja ja käisid võrriga üle pea
OT: See tundub suht naljakas küll jah :x ja arvatavasti mõtlesid gaugaja all Gauja't!
Abja Tehnikaringi koduleht: Www.abjatehnikaring.com
Sellelt lehelt leiate kõik, mis puudutab võrrivõidusõitu!
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Sõitsin seljakotina. Kurv oli väga sirge ja sõber olevat tahtnud tee ääres seisma jääda kuna põuetaskus oli üht-teist paigast liikunud ja ähvardas maha kukkuda, kuid peatumise asemel sõitis ta 20-30 km/h sisekurvist alla kraavi ja seal peatus tsikkel juba ise. Kõik toimus kottpimedas ja pärast oli ikka tegemist, et masin tee peale tagasi saada. Kuna just oli sadanud vihma, olime peale motika tee peale nügimist ülepeakaela porised nagu mingid pa*akäiad. Õhtu lõppes sellega, et mina magasin 3 tundi sõbra venna Zigulis, siis ajasin selle venna veel kell 6.20 üles et oma tsikli võti toast kätte saada ja koju minna.
User avatar
casher
Tavakasutaja
Posts: 78
Joined: 27. Sep 2006 00:00
Location: Saaremaa

Unread post by casher »

Kunagi kuulsin kellegi käest ühte juttu kus tüüp oli ostnud sääreka endale mingi leivaraha eest ja see ei tahtnud üldse ilusti töötada. Oli siis mootori pealt maha võtnud ja oli mõttes mootorile remont teha. Kiskus seal karburaatori ja süütemängu küljest ära ning siis hakkas silindrit maha võtma. Ja ennäe mis sealt alt välja tuli. Pidi nagu olema kahe rõngaga kolv aga hoopis oli ühe rõngaga ja vasetatud traadiga hoopiski :D. Keegi andekas oli ühe rõnga asemele pannud vasetatud traadi sinna ja mõelnud et ehk aitab seegi :D. Võttis selle "tuuning rõnga" sealt ära ning pani õige asemele ning lappis uuesti kokku tagasi ning sääru töötas pärast nagu kellavärk :twisted:
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Samamoodi tehnikalugu oli see, kus kästi õpipoisil traktori kõik tavotiniplid täis lüüa. Käivitusmootori (kahetaktiline) karteri põhjas olev punn oli aga samuti asendatud tavotinipliga ja poiss lõi käivitusmootori määret täis, käis veel mitu korda pritsi täitmas.

Motikatega seondub küll ainult niivõrd, et Belarusi käivitusmootor omab teatud sarnasusi IZ Planetaga, aga lugu missugune! Kuulsin seda ühe sõbra käest, kes põllumajandust õpib.
karpaadid
Tavakasutaja
Posts: 50
Joined: 25. Dec 2007 01:00
Location: Jõgevamaa/Tartu

Unread post by karpaadid »

No on näiteks mopeedi hea sada meetrit käima lükatud - no tee mis tahad, käima ei lähe. Oh seda vandumist, kui avastati, et küünlal polnud kübarat peas.
Teinekord oli Minsk käima saadud suure vaevaga. Töötas ainult suurematel pööretel ja tahtis siiski vägisi välja surra. Pärast mootori laialikiskumist avastati ka "rike" - Väntvõll nii kinni jooksnud, et käega ringi ei ajanud, käigukastis ühest võllist 4cm pikkune jupp murdunud. Käima läks sellegipoolest!
Ka on inimesed Karpatõ S-62 mootorit silmitsedes arvanud, et tegu on 62cm3 mootoriga. Mis selliste inimeste peas toimub, ei tea.
ralliace14
Posts: 8
Joined: 10. Jun 2006 00:00
Location: Valgamaa
Contact:

Unread post by ralliace14 »

rallitaja wrote:Samamoodi tehnikalugu oli see, kus kästi õpipoisil traktori kõik tavotiniplid täis lüüa. Käivitusmootori (kahetaktiline) karteri põhjas olev punn oli aga samuti asendatud tavotinipliga ja poiss lõi käivitusmootori määret täis, käis veel mitu korda pritsi täitmas.

Motikatega seondub küll ainult niivõrd, et Belarusi käivitusmootor omab teatud sarnasusi IZ Planetaga, aga lugu missugune! Kuulsin seda ühe sõbra käest, kes põllumajandust õpib.
Planetale istub käivitusmootori kolb peale, kuid pikkus oli vist natuke liialt pikk, mäletan sest sai proovitud toda invaka mootori peale ajada.
Muidu endal eriti sellist teiste jaoks huvitavat seika ei meenugi, vb seda saab nimetada: sai siis Jawal sidurit togitud ja kuna mul pole originaal piduri pedaal või hoob( kudias keegi nimetab), sai see siis eest ära visatud ja no kellel teda enam meeles peale toppida oli. Mulle meenus päris kiiresti kui juba ~80 sees oli ja garaazi sein üsna lähedal! :D Õnneks suutsin kähku masinat väänata ja liuglesin auto kõrvalt aiast välja.

Isa juttudest meenus see kuidas nad panid oma vanatüübi 634-le külka külge ja siis üks neist proovis kohe, et kuidas külkaga punn põhjas sõita on. Läks edasi küll, aga nagu külkadega ikka, siis ühele poole pööramine on natuke raskendatud. Tsikkel ja puldi taga olnud isik lõpetasid maja esikus, läbi ukse loomulikult. :D
User avatar
silver1994
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 23. Dec 2008 01:00
Location: raplamaa,reonda

Unread post by silver1994 »

Ma ei tea kui naljakas see juhtum on aga kummaline on küll.
Sai siis hakatud paar aastat aida nurgas seisnud deltat korda tegema(jäi seisma kuna kovirõngaid polnud).Sai siis muretsetud siis uued kolvirõngas ja peale pandud.Kuna ma enne ponus sellise mootoriga kokku puutunud ei osanud ma arvatagi et kolvisõrmele käivad stopperid ette.Sai siis natuke aega sõidetud ja ´midagi ei juhtunud silinder oli korras ja kõik oli hea.Ühel päeval jooksis sidur lahti ja siis tegin avastuse et väntvõlli otsas olev keere oli täiesti maas.Sai siis ostetud üks mootor varuosadeks.Kolvi ära võttes tegin avastuse et sõrmele käivad stoprid.Sai siis väntvõll vahetatud ja kolvi sõrmele ilusti stopperid ka ette ja sõitma.Sõitsin siis sõpradega kaheksa kilomeetrit ujuma.Panin masina seisma ja läksin ujuma,natukes aja pärast hakkan koju minema,jooksin masina käima(minu arust mugavam kui vändast lüüa)läks ilusti käima ja kaks meetrit sai sõidetud ja järsku mootor kinni,mitte üks mats ei liigu enam.Sai siis jala koju minema hakatud delta käe kõrval,jõuan koju võtan silindri maha ja mis ma näen,sõrme stopper välja hüppand ja kovi sisse sulanud.Silindri ja kolviga polnud enam midagi teha.
karpaadid
Tavakasutaja
Posts: 50
Joined: 25. Dec 2007 01:00
Location: Jõgevamaa/Tartu

Unread post by karpaadid »

silver1994 wrote:Ma ei tea kui naljakas see juhtum on aga kummaline on küll.
Sai siis hakatud paar aastat aida nurgas seisnud deltat korda tegema(jäi seisma kuna kovirõngaid polnud).Sai siis muretsetud siis uued kolvirõngas ja peale pandud.Kuna ma enne ponus sellise mootoriga kokku puutunud ei osanud ma arvatagi et kolvisõrmele käivad stopperid ette.Sai siis natuke aega sõidetud ja ´midagi ei juhtunud silinder oli korras ja kõik oli hea.Ühel päeval jooksis sidur lahti ja siis tegin avastuse et väntvõlli otsas olev keere oli täiesti maas.Sai siis ostetud üks mootor varuosadeks.Kolvi ära võttes tegin avastuse et sõrmele käivad stoprid.Sai siis väntvõll vahetatud ja kolvi sõrmele ilusti stopperid ka ette ja sõitma.Sõitsin siis sõpradega kaheksa kilomeetrit ujuma.Panin masina seisma ja läksin ujuma,natukes aja pärast hakkan koju minema,jooksin masina käima(minu arust mugavam kui vändast lüüa)läks ilusti käima ja kaks meetrit sai sõidetud ja järsku mootor kinni,mitte üks mats ei liigu enam.Sai siis jala koju minema hakatud delta käe kõrval,jõuan koju võtan silindri maha ja mis ma näen,sõrme stopper välja hüppand ja kovi sisse sulanud.Silindri ja kolviga polnud enam midagi teha.
Endal on sarnane lugu juhtunud. Asi juhtus treiali tehtud kolviga, sõrmestopper oli läinud läbi kahe kolvirõnga ning pooleteise mm sügavale kolvi sisse. Sinna nahka läks mu punase Karpatõ silinder. Kolb nii kinni kui kinni, lõpuks pidi ikka lõhkuma. Huvitav oli antud silindri puhul see, et kõige ülemisest ribist jooksid mõlemalt poolt alla veel auklikud "tiivad", ilmselt õhuvoolu parandamiseks. Umbes sellise välisilmega silindrit kasutati ilmselt ¨-62 mootoritel kartide peal, kanalid olid küll minu omal tavalised. Naljast on selline värk muidugi kaugel, vanduda sai nii mis hirmus.
User avatar
casher
Tavakasutaja
Posts: 78
Joined: 27. Sep 2006 00:00
Location: Saaremaa

Unread post by casher »

Rallitaja jutt meenutab mulle seda mis minu ja kunagi ka mu venna autoremondi õpetaja oli rääkinud.
Ühel kursusel oli üks õnnetu sell kes tegi põhimõtteliselt kõike mis talle öeldi. Siis üks päev õpetaja ütles talle, et mine määri sidur ära ning andis tavotipritsi kätte. Poiss läks ja kadus ning kui tagasi tuli ütles ainult "Otsas". Pandi uuesti prits kätte ja nii käis mitu korda, lõpuks poiss tuli "Nüüd sai määritud". Õpetaja läks selle auto juurde, pani käima, käigu sisse ning hakkas ära sõitma...Tutkitki :D. Küsis siis poisi käest: "Mis autol viga on?" Poiss ei lausunud sõnagi. "Nüüd võta sidur lahti ja tee see tavotist puhtaks." Ja oligi korras :D Tagantjärgi tehtud "töö" eest sai võtmega vastu kukalt ka veel.
eliisa25
Tavakasutaja
Posts: 28
Joined: 26. Jul 2009 00:00
Location: Kehra - Tallinn.
Contact:

Unread post by eliisa25 »

See suvi väga palju Jawa Stella selgas oldud...no nii paar nädalat tagasi, keerasin taluõuelt suurele maanteele, hoog ei olnud õnneks veel põhja aetud ning siis gaasi juurde keeramise käigus juhtus see, et gaasikäepide koos kogu kupatusega tuli lenksu küljest lahti ning pihku ta jäigi. 8O 8O 8O Paar autot veel see hetk mööda sõitis ning arvan, et neil võis päris pull jälgida, et mingi poolearuline sõidab minimopeediga ning jõllitab gaasikäepidet ilma lenksuta peos...See hetk ei tundunud see küll üldse naljakas, süda jättis 3 lööki vahele, kuid siiski õnnelikult pidama sain. A rohkem ei taha... :D
Jawa, mis siis muu...mopeede ka mõni.
User avatar
vazmees
Tavakasutaja
Posts: 44
Joined: 08. Mar 2007 01:00
Location: Hiiumaa, Kärdla
Contact:

Unread post by vazmees »

Äpardus krossigaga

Paar aastat tagasi juhtus siuke lahe äpardus sõbraga et sai ise tehtud krossikas millega läksime krossi sõitma ja siis sinna minnes sõber läks täie lennudga hüppese ja sõber juhtis ja mina olin taga ja iste kadus meie alt järsku ära ja siis lendasin oma tagaotsaga kummi ja se oli valus ja ma hoitsin end sõbrast kinni nii tugevalt et rohkem kummi ei puutuks aga ta ei saanud enam kaasi maha võtta kuna ma hoitsin temast kinni ja siis päästis meid pehme heina maa :D

Äpardus 2 krossigaga

Vaatasime kuskilt ajakirjast mäkke tõusumasinaid sõbraga ja mõtlesime et proovime järgi mis tunne on nimodi mäkke sõita pean ütlema et väga valus kui sikkel otsa kukkus :D

Äpardus 125ccm kardiga

Sai siis enale taas ehitatut midagi huvitavat nagu kart ja oli parajasti talv kui valmis sai.Peale panime auto istme et mugav oleks sõita ja mootorik origenaal 125 kardi mootor.Ühel hommikul mõtlenime sõbraga mõne tiiru mu maja ees teha.Sõber sõitis ära ütles väga libe on ole ettevaatlik et kraavi ei sõida ja sellega sõnas kõik ära sõitsin täie lennuga kraavi ise üleni mudane aga kart ei teinud teist nägugi :D

Lahedaid lugusi mis juhtus on väga palju aga nendest ei viitsi kirjutada :D
3x Iz jupiter 2x Pannonia 1x Minsk 2x Mini 2x Delta
1x Tuula TG 200-K 1x Riga 7 1x Riga 5 1x Gauja 1x Kart 1x Riga11 1x Riga13 2x Vijatka
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

Kunagi isa sõber kinkis mulle stella .Algul sai putitatud siis juba sai sellega kalal käidus, lõpuks oli kõik korras kui ühel päeval kooles sõidu pealt ära. Ma olin siis ikka siuke algaja ei osanud arvata milles asi, ostsin uue karpa 300- ikka ei tööta, siis hakkasin mootorit laiali võtma, silinder maha ja ennenäe rõngaid ei olnud siiamaani imestan kuidas ta sai töödata. :P
Vanamiis
Posts: 1
Joined: 23. Nov 2009 01:00

Unread post by Vanamiis »

Eelmise aasta suvel sai ca.30a. vana jawaga kolmekesi ilma kiivritetta keset suve (läbi elva linna, ja rahvast täis verevi järve)õlle järgi mindud, lasime poe kõrval pargis paar õllet nahavahel ja mõtöesime randa minna hüppain siis tsikli selga et randa sõita, söbrad tahtsid jalutada, sõitsin siis paarsada meetrit ja 3 mendi autot võtsid rajalt maha pandi puhuma ja sai väike tiir selle värvilise autoga tehtud, ja siis lasti vabaks, sain siis jawa ilusti kätte jälle ja kuna enam endal sõidu tuju polnud siis lasin veel õllet nahavahele ja hüppas üks sõber pulti üks keskele ja mina tsikli taga otsa, hakkasime siis röömsalt sõitma, alles jäänd gin-i pudelid kotis ja siis keskime sõber ei suutnud kinni hoida ja vajus taha poole ära ja ega ma ka juhist ei jõudnud krabada siis vajusin asfaldile (kiirus oli kusagil 40-50km/h) ja sõber otsa mulle muidugi ja jäin õnnetult jala hoidmis koha taha jalaga kinni nii et ma lohisesin mööda maad ja söber oli ka pääl veel ja juht ei jaganud kohe matsu välja, sain 10m säänset lõbusõitu et jube, pärast aint p*rse ja selg valutasid, ja riitest ka palju enam alles ei olnud....edasist ei viisi trükkida enam..:D
User avatar
casher
Tavakasutaja
Posts: 78
Joined: 27. Sep 2006 00:00
Location: Saaremaa

Unread post by casher »

See oli ammu aega tagasi kui ma veel väike tatikas olin ja vennad mul mopeedidega ringi kihutasid. Vend sõitis Miniga ning tema sõber mingi 125 kuubikulise krossikaga. Kimasid mõõda kruusateid ringi ja siis tahtsid minna kuskile rallirajale. Sõber sõitis kaugemal ees ja siis järsku vaatas seljataha kuidas mu vend tuleb. Näitas talle sõrmega tee peale, et seal on midagi. Muidugi näitas ta teest läbi kaevatud kraavi aga mul vend pole jõudnud seda märgata. Ühel hetkel maandus ta keset teed persekile ning sekund peale seda kui ta maandus kukkusid päikeseprillid ka ninapeale. Ta sõber rääkis et see oli ikka jõle koomiline vaade olnud. Mini seisis selles samas kraavis, esiratas kõhu all.
praksuvkolv
Posts: 7
Joined: 15. Nov 2009 01:00
Contact:

naljakad juhtumised

Unread post by praksuvkolv »

Ammu tagasi kui ma mingi 10 a. olin -juhtusin võrri puhastama.Õliplekkide eemaldamiseks kasutasin bensiini, kuid sellel päeval mul seda juhtuma ei olnud.
Märkasin potsikut mille peale oli kirjutatud"ATSETOON".Pintseldasin kogu mootori sellega puhtaks teadmata mis on atsetoon.Märkasin. et sellega saab hästi
kuivanud pori lahti.Võõpasin kogu võrri atsetooniga üle sisimas endaga väga rahul.Kui ma lõunalt tagasi kuuri tulin, ennäe imet 8O kogu võrr mullitas ja
värv oli maha koorunud. :oops:

Mis teha : elu õpetab :lol:
putavend
Posts: 7
Joined: 04. Jun 2010 00:00
Location: Saaremaa,Metsküla

Unread post by putavend »

Ükskord sõitsime sõpradega mossega ja üks sõber hakkas külg ees kurvi võtma kuid järsku tuli puu ette ja olimegi külg ees vastu puud.Õnneks oli juhi aken lahti ja midagi hullu ei juhtunud.Läksime autost välja ja hakkasime uurima autol oli esiaken puruks ja juhi uks oli "banaan". Õnneks tuli just naabrimees atv-ga metsast ja tõmbas mosse puu ümbert ära. Hiljem võtsime esiklaasi ja juhi ukse eest ära ja sõitsime selle autoga veel paar kuud kuni sõber selle maha müüs.
User avatar
vorrimen
Tavakasutaja
Posts: 277
Joined: 29. Dec 2007 01:00
Location: võrumaa

Unread post by vorrimen »

olin ühe sõbra pool ja tal võrr ei töötanud
lükkasin siis võrri korrakasedasi ja nägin et kontaktivahe on paigast ,sai kontaktivahe paika ja hakkasin uuesti võrri tööle lükkama siis läks tööle ja käis üks kolks ja masin jäi seisma ,süütepool oli küljest kukkunud (traadiga oli kinni :lol: )
panin siis süütepooli korralikult kinni ja hakkasin uuesti lükkama ja masin läks tööle ja pani ees minema kuna polnud gaasi ega sidurit ,pidurist rääkimata ,peale ei tahtnud hüppat kuna iste püsis mingi imega võrri peal ,
lasin siis võrrist lahti ja võrr suundus vana vundamendi poole ja tegi ilusa õhulennu

ma imestan et see võrr ültse edassi liigub ,ma pole sellist ronti enne näind(see võrr pidavat 80 km/h edasi liikuma :lol: :lol: )


isa rääkis veel et ta gaujal lõid esiamordid pidevalt paagil kraani küljest
Riga 12 1974.a ;Yamaha tw 125 1998.a ;Qingqi classic 2000E 1995.a ;Ford Sierra 2.0 77kw 1987.a
IcePilot
Tavakasutaja
Posts: 74
Joined: 14. Mar 2010 01:00
Location: Viljandimaa
Contact:

Unread post by IcePilot »

Käisime ükskord vennaga sõitmas, tal oli käsikäikudega minimopp ja mul iz, mopil tuli kett maha ja ta kutsus mind sinna et ma hoiaks tal vabakäiku ja tsiklit püsti. Mul pole iz-il jalga, ja tulin ta kõrvale siis, ühekäega hoidsin moppi püsti ja ise istusin iz-i peal, millegi pärast ma vajusin oma umbes 100 kilose kuuma tsikliga valusa mopeedi peale nii õnnetult et ise ma enam püsti poleks saanud, vend käis seal ketiga toimetades kh pikali, aga kuidagi me püsti saime :D

Kooli ees enne tundide algust käisin oma 50cc enduuroga, kah lühikeste pükstega matsu, tulin umbes 40km/h 90kraadisesse kurve, keerates märkasin et hoog on natuke suur ja vajutasin esiratta plokki, hetkega olin maas pikali, põlv lõhki, riided mustad, kett maas jne, ühesõnaga tore koolipäeva algus. :lol:

Igasugu asju on juhtunud aga kõik ei tule meelde :D
antuand
Tavakasutaja
Posts: 312
Joined: 10. Jan 2009 01:00
Location: lehola
Contact:

Unread post by antuand »

Eks endalgi on vahest juhtunud, et jooksen krossiratast käima. Enne seda just küünalt puhastanud. jooksed jooksed. Ei midagi. Jooksed veel. Sisimas juba nii väsind et nüüd kõik. Ja siis avastad et küünlajuhe pole peal. :lol:
rayallen
Posts: 6
Joined: 04. Feb 2008 01:00

Unread post by rayallen »

Paar aastat tagasi sai omatud zidi.Võtsin tuttava taha seljakotiks ja rallisime ringi.Järsku tuli meelde et tee peal ees on hea hüpekas ...küsisn tuttavalt et teeme hüpet ka siis?aga ta ei kuulnud mida ma ütlesin ja karjus lihtsalt jaa:Djõudsime hüpekasse... ei osanud siis veel hüppeid teha kah .Viskas kohe rattal tagaotsa kõrgemale ja tuttav lendas kõrgele õhku õnneks sai mult viimasel hetkel õlast kinni muidu oleks minema kah lennanud:D
PCYX
Tavakasutaja
Posts: 46
Joined: 27. Oct 2009 01:00

Unread post by PCYX »

Kui veel R-11 raam kannatas sõitmist, käisin pika ehituse peal poes.
1) Bussijaamas istuvad parmud sõimasid: "Osta roller, säästad närve!" Saatsin n*hhui ja siis...
2) Pedaalajami keti viskas mitu korda maha (raami viga), tulemus oli väga-väga valus vasak põlv, mitu päeva ei tahtnud jalg töötada.
(Alevis kus liiklen on päris suure tõusu ja langusega künkaid- tuleb rakendada pedaaliboosti)
3) Müstilisel kombel eraldus enne kodu bensiinivoolik kapa küljest. Masin suri täpselt maja ees välja. Kiire pilk ja probleem leitud. Selle ajaga lahises päris mõnus kogus elumahlu välja.
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

Sain kunagi küla päält tasuta jalgratta raamil võrri. Sai siis päev kaks jamatud, saime käima kuid karteripoolte vaheline tihend ajas läbi.Sai siis mootor lahti võetud, aga kuna kõik paistis nii peetis olevat ta laiali jäigi.
Siis tuli mõni päev tagasi mõte see kokku tagasi panna- panin mootori ja raami kokku ja mootori raamile- algul ei saanud sädet kätte. Käisin vahepeal ise kodust eemal, tagasi tulles isa nokitses seal midagi. Säde oli olemas, kuid nõrk. Sai pandud tagasi vana süütepool ja säde selline, et süütab või vett. Hakkasime vennaga lükkama, ma istun peal ja järsku näen- karpa põleb. Karjun jää seisma, hüppan maha ja viskan võrri kummuli. Ei osanud ma millegiga algul kustutada- lihtsalt naersin kõva häälega kõrval, siis proovisin puhkuda, kuid ei aidanud, lõpuks võtsin põllult mulda ja viskasin pääle, kustus õnneks ära, hea, et tuul paagini ei keerutanud, kuna oli pool paagitäit bensiini. Muud ei juhtunud kui karpa sai mustaks ja üks juhtme rüü põles ära. Puhastasin karpa ja tagasi lükkama. Käib, aga ainult madalatel pööretel ja jõudu ei ole. Tulen tuppa ja räägin isale, et tule pane süüde paika. Rääkis seal pika jutu maha ja lõppu- ''ma panin nukkmuhvi teise soonde''. Nii kui seda kuulsin jooksin õue, panin nuki õige soonde, lükkasin ja kahe meetriga käis. Pärast seda sai kaks tiiru ümber maja tehtud ja mootor jooksis kinni.
Järgmine päev sai veel süüdet näpitud ja sõitma mindud, aga kuna sellel oli see käiguvahetuse rull gaasiks tehtud, siis keerasin gaasi põhja ja läksin lükkama- nii kui käima läks rebis käest ära ja kummuli. Tõstsin püsti ja lükkasin uuesti- ei käivitu. Tõin ära ja viskasin kuuri tagasi. Siis tegin gaasi korda ja nüüd töötab ilusti.
Sai küll elulugu maha kirjutatud, kuid endale tundub see siiani naljakas.
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

No mu isal oli siuke juhtum, et tal oli d-5 mootor jalgrattaraami peale ehitatud, siis oli siuke jama, et ei olnd enam töötavaid mähiseid sellele mootorile, siis lõpuks saime töötava mähise, uued kontaktid, kondekas, küünlajuhe jne, panime süüte paika aga süütekaant ei pand veel peale, arvasime, et peaks ehk veel sättima, siis ta läks mäest alla, nii kui siduri lahti lasi, masin töötas jõudis siis asfaldi juurde, kui järsku hakkas masin ära koolema, vaatas süütejuurde, võrr oli täiesti leekides, sest kummivoolik oli katki ja sealt jooksis kogu bena kontaktide juurde, sealt tekkis ka leek. Loomulikult pani ta enne paagi bensiini täis, võrr oli juba peaaegu täiesti leekides, bena aind jooksis peale, oli kõve tuul. Aga siis võttis pusa seljast ja sellega kustustad ka tule, siis hakkasime otsast pihta, sest kogu süüte-case oli maha põlend :D
User avatar
casher
Tavakasutaja
Posts: 78
Joined: 27. Sep 2006 00:00
Location: Saaremaa

Unread post by casher »

Vahest meeldib mul endalgi Delta suretusnupuga mängida nii et summutist natuke sinist leeki ja pauku tuleb. Ükskord läksin selle paugutamisega väheke liiale. Mängisin ja mängisin kohapeal selle nupuga, sõbrad seljataga vaatamas ja imestamas mida selline riistapuu suudab, kuid siis lõpuks käis jube mürakas ära nii et lõi mul summuti kõik puhtaks seest. Sõelad peksis kõik välja...Noh sõbrad said muidugi nende juppidega vastu sääri :lol:

Sõber oma sääruga sai ka summutist sellise paugu välja. Sõitsid kahekesi ühe tüübiga kellel oli ka sääru istmiku all. Tegid metsaringe jne. Sõber mängis suretusnupuga ja oli vinge sell et ta sääru teeb kah pauku. Teine tüüp mõtles samuti et mis ta sitem saab olla. Üritas mis ta üritas aga lõpuks ikka kuulsime pauku. Poisi nägu läks nii rõõmsaks kui ta metsast välja tuli "Mul teeb kaaa!" Aga me hakkasime selle peale valju häälega naerma kuna see polnud tema mootor mis pauku tegi vaid tagumine rehv lendas pilbasteks :lol:
User avatar
STELLA
Tavakasutaja
Posts: 42
Joined: 26. Aug 2009 00:00
Location: sõmeru
Contact:

Unread post by STELLA »

(Sorry et teemast välja) Aga kuidas annab suretus nupuga paukuma panna mootor??? wtf 8O :?
Stella v-50(druzba), Delta v-50. Pitbike 110cc.
antuand
Tavakasutaja
Posts: 312
Joined: 10. Jan 2009 01:00
Location: lehola
Contact:

Unread post by antuand »

See on lihtne. Sõiduajal paned sureti peale(ehk säde siis kaob ära) ja nati aega hoiad. Siis selle ajaga tõmbab ju bena ikka peale ja kui uuesti suretusnupp maha võtta siis (säde olemas) ja käibki pauk.
User avatar
STELLA
Tavakasutaja
Posts: 42
Joined: 26. Aug 2009 00:00
Location: sõmeru
Contact:

Unread post by STELLA »

Selge! :D
Stella v-50(druzba), Delta v-50. Pitbike 110cc.
User avatar
Tarts
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 04. Feb 2011 01:00
Location: Tartumaa
Contact:

Unread post by Tarts »

Naljakaid juhtumeid on mul küllaga. Alustuseks niipalju eessõnaks, et peale minu oli kaherattalisega veel kaks sõpra. Tavaliselt sai ikka koos külavahel sõidetud ja niisama bensiini maha kärutatud. Minul oli vanaisast jäänud K-125, Ilmaril olid vahelduva eduga mopeed, K-175 ja Jawa 350. Raineril oli päris alguses võrr, siis sai ka K-175-e ja hiljem Jawa 350.
Esimene lugu on siis selline, et oli täiesti tavaline päev. Kargasin tsikli selga ja läksin Ilmari juurde (umbes 1,5 km sõitu). Ilmar ajas ka oma K-175 pöördesse ja otsustasime, et lähme vaatame Raineri juurde, et kas on ka täna pundis. Raineri juurde jõudes oli ta oma ratta (K-175) välja ajanud aga ise veel toas. Mina läksin tuppa aga Ilmar jäi välja. No kui Raika ka lõpuks välja sai, oli kindel plaan jälle koos tiirutama minna. Mõeldud tehtud. Mina koos Ilmariga panime oma rattad tööle kerge vaevaga, kuna olime sõidust ju tulnud ja mootorid veel soojad, aga Raika ratas oli külm ja oli vaja käima joosta. No meie Ilmariga sõitsime vaikselt ees minema, et küll Rainer ka järgi jõuab. Paarsada meetrit eemal üle õla vaadates, et oli ka Rainer oma rattale tule kolvile saanud ja meie Ilmariga muidugi kohe rullid põhja, et sõidame nagu Raineri eest minema. Kuna tee oli tõusude ja langustega ja ei olnud ka eriti sirge, siis mõne aja möödudes jäi Rainer oma motikaga vaateväljast välja. Sõit ise oli tagasi Ilmari maja juurde ja meil ei läinud kaua, kui olime kohal. Aga Rainerit ei tule ja ei tule. No mis siis ikka, uuesti ratastele ja sõitsime talle vastu. Olime saanud sõita umbes poolele teele, kui nägime maru vihase näoga Rainerit. Küsimuse peale, et mis juhtus, tuli kriiskav sõim Ilmari suunas. Selgus, et Ilmar arvas oma motika jõudlust hommikul väikeseks, otsustas ta proovida, kuidas Raineri motika küünal tema motika peal töötab. Kuna ta jäi enne ju Raineri juures välja, vahetas ta küünla, aga Raineri motikale keeras ta küünla niisama käega pesasse. Vibratsiooni tulemusel lendas küünal pesast välja ja otse Rainerile vastu põlve ja siis juba kurat teab kuhu rohu sisse. Selle pärast ei saanud ta ka edasi sõita ja oli tige. Kavrossil asub küünal külje peal, juhul kui keegi veel ei teadnud. Vot selline lugu.
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Mul suvel juhtus kord nii, et oma kompunnvõrriga tõin ühe külamehe juurest oma kunagise auto numbrimärke ära ja kaks külapeni tikkusid tagasiteel vägisi säärde ronima. Tee oli ka selline konarlik, nagu üldse saab olla üks pinnasetee, mida on siis vahepeal eterniiditükkidega ja tellistega silutud... no ja loomulikult lõpuks läkski sõiduriist jälle käest, aga nii "õnnelikult", et ise vajusin selili väiksemale krantsile täie raskusega selga ning võrr lendas räntsaki peale sellele suuremale.

See valge nässakas, kellel ilmselt nii mõnigi ribi kahekorra käis, kräunatas korra ning pani siis ilge kilaga poolviltu kodu poole ajama, hallil volaskil läks tsipa huvitavamalt. Nimelt mootor jäi ju käima ja et gaasirutska käis mul siis raskelt, jäi segusiiber mõnusalt lahti. Peni kiljus nii et küla kajas, sest teda kõrvetas sumpa ja võibolla ka silinder, aga minema ei saanud... sest ta oli nahka ja karvu pidi keti ja hammasratta vahel. Kuipalju ühte ja teist siis lõpuks keti vahelt läbi jooksis, ei oska ma arvata, aga tuustakut arvestades oli depilatsioon kiire ja korralik.

Sama trajektoori pidi sai suvel mitmeid kordi kärutatud, aga need koeranässid mind enam rohkem tülitanud ei ole. Ju siis said aru, et distantsi pikkuses peitub julgeolek.
User avatar
nex
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 26. Oct 2008 00:00
Contact:

Unread post by nex »

sai siis enda 638 käima joostud , kuna süüde oli endiselt vale , plaanis oli minna külamehe juurde ,et timmib ära , lükates muidugi käivitus , kuid lükkasin käis ilgelaks, sain selle õlise sõelaga täiega mööda jalga , muidugi riided määritud ja ka sinikas oli järgi;) Nii ,et süüde õigeks enne kui lükkama :)
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Umbes aastal 1991 pidasin Võnnu lähedal miskit talu moodi asja (miski maja ja natuke maad) ning üks Roometi-nimeline külamees hakkas mul seal külas käima. Sõitis ta miski kombineeritud Rigaga, millel alailma midagi häda oli. Tule asemel oli tal kinniteibitud taskulamp ja üks vänt oli puudu. Aga kui hoog sisse saadi, siis võis Roomet vaata et mõnest autostki mööda paristada.

See oli ükskord öösel veidi enne Jaanipäeva. Kuulen mina, et miski piriseb lähemale ning kui läksin siis välja, nägin Roometit hirmsa hooga õue sõitmas. Ju ta siis üritas pidurdada, aga kuna pidureid ei olnud, siis pani mees hirmsa sajatusega maja ja kuuri vahelt läbi, siis mäest alla, suure hooga läbi kilekasvuhoone ja siis plaraki selle taga olevasse tiiki. Tiiki ei olnud ma siis veel puhastanud ja see oli üsna täis mingit helerohelist ilgust, millest osa moodustas miski taimestik ja osa konnakudu. Tiigipõhja ja vee vahel oli nii umbes 40cm venivat kohevat muda. Nii et kui ma siis vaatama jooksin, et mis vaesest Roometist alles on jäänud, nägin ma veest välja tulemas tõelist limakolli. Ka üsna veritsevat limakolli. Aga peamine asi - põues olev viinapudel - oli terveks jäänud ja sealt tuli ka leevendus. Kõvera sõnnikuhargiga kammisime siis põhja üle ja tõmbasime võrri välja. Ega see ka elulooma moodi välja ei näinud. Nii siis võttis Roomet ratta käekõrvale ja asus tagasiteele.

Järgmise päeva pärastlõunal tuli Roomet jälle meile, jälle sellesama võrri seljas, ohtralt plaastreid täis ning mees oli niipalju tegus, et lisaks viinajoomisele parandas ka kasvuhoone ära. Roometi õde tõi pärast veel kümmekond uut tomatitaime äratallatute asemele.
User avatar
vorrimen
Tavakasutaja
Posts: 277
Joined: 29. Dec 2007 01:00
Location: võrumaa

Unread post by vorrimen »

sai kunagi öösel sõbra pool ta rollerit remonditud
tal oli ka hull ront delta sealsamas garaazis
mõtlesin et teeks ühe tiiru deltaga, aga sellel deltal esituli töötas vahelduva eduga
siis kustus deltal esituli ära , põlema läks ta aga enne ühte suurt puud ,pidurit masinal polnud
Riga 12 1974.a ;Yamaha tw 125 1998.a ;Qingqi classic 2000E 1995.a ;Ford Sierra 2.0 77kw 1987.a
User avatar
Tarts
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 04. Feb 2011 01:00
Location: Tartumaa
Contact:

Unread post by Tarts »

Siin videos sõidame minu sõbraga omaloomingulisel motikal kevadisel põllul. Lumi oli sulanud ja põllu selliseks vesiseks jätnud, mis omakorda muutus küllaltki poriseks. Sai siis seal tiirutatud nii kaua, kui gaasitross käepideme juurest katki läks. Kiire remondi tulemusel sai gaasitross küll korda aga kuna trossi ots läks ikkagi otsast katki, pidime uue otsa tegema. Selle tulemusena sai tross natuke lühem ja gaasisiiber jäi natuke lahti. Kuna vändast enam tööle ei läinud, siis sai käima joostud. Nii kui mootor esimesi töötakte tegi hüppasin sadulasse ja sõitsin hoovi pealt minema. Rataste muster oli veel muda täis ja nii kui ma aru sain, et gaas on peal ja hoovipealt väljasõidutee hakkab lõppema, pidin "suure" tee peal uue kursi navigeerima. Ei jõudnud arugi saada, kui tsikkel otse läks ja mina tee peale külili vajusin. Mudugi polnud mingitki turva varustust seljas-peas-kätes ja sain ikka põrutada kukkumisega. Õnneks küll konte ei murdnud aga näpp jäi küll lenksu ja tee vahele.
Video tutvustuses on ka näha, millest see motikas kokku on pantud.
Siin on video minu Kawast
K-125, K-175, Kawasaki KZ 750, Ja üks oma kokkupandud peerukaarik
Condamed
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 10. Feb 2010 01:00

Unread post by Condamed »

Haha , 2010 aasta suvel , umbes nädal peale oma esimese mopi saamist läksime umbes 15 km kaugusele ujuma ( mina mopiga , ja 2 sõpra ühe võrri seljas ) . Kui olime 15 kilti maha sõitnud ja soovitud karjääri jõudnud kus pidi olema nagu ,, paradiis '' , siis ujusime oma tunnikese ja hakkasime kodu poole liikuma . Ehk hakkas teine 15 kilti . Nemad võrriga sõitsid ees , kuna ma ei tundnud neid teid . kui olime umbes 2 kilti ära sõitnud , tuli mul ,, hallkarbist'' juhe välja . Nemad ei pannud tähelegi ning sõitsid kodu poole edasi . ( muidugi ma ise seda ei osanud täheldada , et hallkarbist juhe väljas , ikkagi oma esimene mopeed ja varasem sõidukogemus puudus ) niisiis ma kõmpisin umbes 13 kilti koju , ise vandusin nii et jube . ,, Muidugi '' oli ju mopeed loll ja paha . :D Kojujõudes vanaisa näitas , mis viga oli :D
Post Reply