2011 suvel "venerauaga" trippima?

Kõrvalised, kuid HUVITAVAD ja olulised teemad
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

2011 suvel "venerauaga" trippima?

Unread post by Nobody »

Kas on mõnda julget ja tulihingelist motohuvilist, kes tahaks see suvi ette võtta ühe muheda ringreisi Eestis ca. 1000 km. Asja huvitavamaks pooleks oleks see, et eelkõige mõni kaasveneraua omanik. Sedasi ei tee keegi nägusi, kui kiirus 80-100 vahel ujub ning koos ikka lõbusam siduritrossi vahetada või mõne järve ääres liha sussutada.

Ise plaanin veel vähemalt selle hooaja oma iz-56le ühe hea tripi kinkida. Varasemalt on olnud maksimaalselt 600-700 km'sed ringid. On eeskujulikult hakkama saanud.

Kes tunneb, et võiks liituda? 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Mõte on hea. Ja seda eriti seepärast, et plaan oleks enda Dnepr ka suveks tänavakõlbulikuks saada ja natukene sõita sellega.
Aga eks näeb mis saab. Hetkel nokitsen rohkem Honda kallal, et ta kevadel kenasti metsa/liiva valmis oleks. Dnepril on gaasitrossid vaja vahetada,elektrisüsteemi näppida/ümber teha ja tõenäoliselt käimarisse originaal 3-4s käik tagasi panna.
Aga suveni aega nii, et hoiame pöialt et saaks teha tripi....kuigi Dnepriga see 100km/h on tsipa piin :roll:
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Mina olen kahh käpp, selleks suveks võtsin juba südameasjaks oma IZ-i spidokale korralikult kilomeetreid koguda.
Peab need pisivead ja elektri kottermannid välja ravima ja läheb sõiduks :P
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Kaks suve Planeta 5 läbi tiirutatud ja ühtteist läbi elatud, kui kuupäevad sobivad löön kamppa. Minu kulgemiskirus oleks 80- 85 km/h. Olen aru saanu, et see kiirus kõige parem vene rauale. :D Aga ega mul kiiret pole kunagi olnud.
Igatahes lahe mõte- näeb teisi motokuurlasi ka.
User avatar
ats97
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 29. Nov 2005 01:00

Unread post by ats97 »

Minu K-750M on pidevalt liikumas ning suvel tiirutaks veelgi - seltsis ikka segasem!
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

"Sportlasena" mul kiirusel alla 130km/h ei sobikski nagu sõita.
Aga mõttel on jumet, loodetavasti on ka minu ratas kevadeks piisavalt jumekas, et teda teistelegi näidata.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Prii
Tavakasutaja
Posts: 345
Joined: 19. Jan 2007 01:00
Location: Tallinn/Jõgeva
Contact:

Unread post by Prii »

Väärt mõte. Viimased suved ongi vene rauaga liiga vähe liigutud.
Ma olen mõelnud, et Tallinna inimestega võiks suviti teha ka niisama linnavahel ja -lähedasi kulgemisi. Midagi analoogset, nagu on juba massiürituseks kujunevad vanatehnika lustisõidud..
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

On teema-algatajal mingit visiooni umbmäärasest ajast? Mõni konkreetne kuu oleks suureks abiks mõtlemisel/võimalikul ettevalmistusel.
Sõidan nagu suudan.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Üldiselt on ajalugu näidanud, et "suured" plaanid kukuvad läbi ja sünnitavad vaid tühja loba. Reaalselt on nii, et tuleb lihtsalt masin käima panna ja minna.

Ise näen hea plaanina kas juuni esimene pool või juulikuu. Tahaksin ära käia saartel, Lääne Eestis ja otsaga veel ida poole jõuda. Viimane tundub kõige huvipakkuvam, sest pean sealseid retki pea olematuteks senini. Ehk siis varasemalt Põhi-Lõuna suunal tahaksin seekord läbi käia Ida-Lääne :)

Teiste Põhja-Eesti poiste kohta, siis see on küll meie tänamatu laiskus, et me pole siiani aktiivsemalt näole andnud. Tavaliselt suvel sõidan isegi, mõne üksiku sõbraga koos (kellest enamus on venerauast välja kasvanud) ja õlut juues ohkavad, et olid ajad. :D

Üksi on siiamaani enamus trippe tehtud, kuna raske on leida 600se meest, kes viitsiks samas 80-100 tempos tuksuda. Aga kui on teisi selliseid kaaskannatajaid ja eneseohverdajaid, kes uhkusest või jonni pärast veel juurte juures on, siis võtaks kampa ja sõidaks! 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

sellisel juhul on jumet küll- juulis loodetavasti puhkus. Saartele oleks endalgi huvi minna (ükskord jäi sõbra rangluu murru tõttu asi poolikuks) ja Läänemaal (ka vanal Läänemaal) oskaks vast mõningaid, huvpakkuvamaid, kohti nii kaardile märkida kui kätte juhatada. Osadel juhtudel ka taustainfot rääkida või lausa loengut pidada. 80-100 parematel teedel, kiirusena oleks väga meeldiv.
Sõidan nagu suudan.
User avatar
kondekas
Tavakasutaja
Posts: 90
Joined: 31. Mar 2007 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by kondekas »

Olen isegi olnud ammu huvitatud mingisugusest tripist vene rauaga mööda eestit. Asi on aga jäänud kas masina puudumise taha või siis enamus juhtudel lihtsalt sellesse et pole kellegagi minna. Kui aga oma Vossu suveks arvele saan ja töökorda oleks isegi nõus mingisugusest tripist osa võtma, kui aga kampa võetakse, kuna pole siinse rahvaga väga kokku puutunud 8 )
Mida tasub omada, selle nimel tasub ka tööd teha.
jyrkaee
Posts: 6
Joined: 15. Nov 2005 01:00
Location: Kadrina
Contact:

Unread post by jyrkaee »

Imeline!
Kevadeks minu choperdatud Dnepr ka sõidukorras jällegi ja olen huvitatud selle hea seltskonnaga liitumisest. Tõenäolselt saartele ei tuleks, kuid ida virumaa huvitaks ennastki!
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Miks sa saari kardad? Ujuma ei pea oskama, praam viib üle 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
jyrkaee
Posts: 6
Joined: 15. Nov 2005 01:00
Location: Kadrina
Contact:

Unread post by jyrkaee »

Nobody wrote:Miks sa saari kardad? Ujuma ei pea oskama, praam viib üle 8 )
Ma olen saari ja saare naisi näind küll juba :) Kuigi - kuigi... nagu sa ennist mainisid, siis ei ole miskit kindlat. Vot kui võtangi ette ja sõidan pots ja postivahe kogu tee teiega kaasas. :evil:
Sull7
Tavakasutaja
Posts: 20
Joined: 17. Jul 2006 00:00
Location: Harjumaa
Contact:

Unread post by Sull7 »

Me oleme mõne sõbraga siin selliseid matku teinud varem mai viimasel nädalavahetusel. 2007 ja 08 sai Lõuna-Eestis käidud, 2009 Narvas ning samal suvel ainult kahe tsikliga saartel.2010 jäi paraku vahele aja- ja tehnikaprobleemide tõttu,sel aastal on plaanis küll midagi jälle teha.
Nagu eelnevalt kogetud siis saarte jaoks tuleks varuda vähemalt neli päeva et rahulikult vaatamisväärsusi nautida.Kui sõit oleks juuli teises pooles siis olen tulija, teiste eest praegu kaasa rääkida ei saa aga asja saab arutada.Oma ratas pole küll vana aga margi poolest ehk sobib teistega koos sõitma?
jyrkaee
Posts: 6
Joined: 15. Nov 2005 01:00
Location: Kadrina
Contact:

Unread post by jyrkaee »

Mis sellest mõttest saanud on? Täitsa huvitav on siiski.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Hetkel kahe vahel kas Euroopa seljakotiga või Eesti tsikliga.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Kergitame-upitame teemat küsimusega, on mingeid mõtteid-arenguid-ideid?
Kaldun arvama, et nii 14. juuli virutan saartele rattaga.
Sõidan nagu suudan.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Kõpust Emmastesse suundudes on minig 4,8 km teeremonti, mis on paras põrgu veeremiseks (Hiiumaal siis - juhul kui keegi läheb). Väheusutav, et keegi siit aga tüübile 638-ga terviseid. Olin Kalana kai peal ja ei viitsinud kohe tagasi loivata, et tere öelda. Kui tagasi jõudsin, kadusid juba vaateväljast minema. Pärast ka enam ei trehvanud. Saar suur ja lai.
Sõidan nagu suudan.
User avatar
ats97
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 29. Nov 2005 01:00

Unread post by ats97 »

01.08 või 02.08 põrutame sõbraga külkadega(K-750M ja Ural M-63) Saaremaale ca. kolmeks päevaks. Võib alati juurde astuda ning juttu teha.
Image
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

ats97 wrote:01.08 või 02.08 põrutame sõbraga külkadega(K-750M ja Ural M-63) Saaremaale ca. kolmeks päevaks. Võib alati juurde astuda ning juttu teha.
Ja ma olen just siis tööl. Noh, eks trehvab teinekord.
Mind ka kartma just ei pea.
Image
Sõidan nagu suudan.
Post Reply