Xenon süsteem elektron süütele

Kõrvalised, kuid HUVITAVAD ja olulised teemad
User avatar
-mustadpapud
Tavakasutaja
Posts: 136
Joined: 30. May 2010 00:00
Contact:

Xenon süsteem elektron süütele

Unread post by -mustadpapud »

Kuna elektri süsteemidest niipalju ei jaga , siis küsiks ka siit teilt tarkadelt et kas on võimalik panna elektron süütele xenoni süsteemi ? huvimõttes ärge kohe peksma kukkuge : )
Sõna ''business'' tähendab aint vaid ühte suurt huiamist .
User avatar
kondekas
Tavakasutaja
Posts: 90
Joined: 31. Mar 2007 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by kondekas »

xenon süsteemi jaoks on sul vaja esmalt alalisvoolu, ehk siis peab olema masinal peal aku, ning ma ei tea mis elektrisüsteem peaks peal olema mis suudaks toota vajaliku hulga voolu mis suudaks selle ära toita. Usun et see saab suhteliselt keeruline olema, kuid ega võimatut ei ole siin midagi, lihtsalt teadmiste/oskuste taha kipub asi rohkem jääma : )
Mida tasub omada, selle nimel tasub ka tööd teha.
User avatar
-mustadpapud
Tavakasutaja
Posts: 136
Joined: 30. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by -mustadpapud »

seda ma tean et ta töötab 9v - 1x voldini , ja seda ma tean et ta peab aku pealt olema , aga kuna siin foorumis igasuguseid leiutisi nähtud , siis ma mõtlesin et keegi kindlasti kuskil mcgyverit natuke teind ja tööle saand vms .
Sõna ''business'' tähendab aint vaid ühte suurt huiamist .
User avatar
kondekas
Tavakasutaja
Posts: 90
Joined: 31. Mar 2007 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by kondekas »

Ega see oleneb ka sellest mis rattale seda mõtled panna. Sest uuematel mootorratastel minu teada ka xenon tuledega variante.
Mida tasub omada, selle nimel tasub ka tööd teha.
User avatar
-mustadpapud
Tavakasutaja
Posts: 136
Joined: 30. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by -mustadpapud »

Einoh kindlat plaani ei olegi , sest xenonidel on ju pistikute sobivused olemas et ei pea midagi puurima ega lõhkuma hakkama , lihtsalt huvmõttes küsisin kuna olen näind mida suudavad need pirnid võimaldada ühe auto peal , halogenid jäid ikka kõvasti alla , ja kuna need oli mingit viisi ise reguleerivad ka veel siis tegi asja huvitavamaks
Sõna ''business'' tähendab aint vaid ühte suurt huiamist .
gen
Tavakasutaja
Posts: 132
Joined: 30. May 2009 00:00

Unread post by gen »

Kui süsteemis on alalis vool,ei ole mingit probleemi paigaldamisel.Xenon pirnid on tavaliselt 35w seega tarbivad vähem kui H(H1-H7) tüüpi pirnid.Hiinlased teevad Xenoneid isegi H4 pesale :lol: .
Edasi tuleb pirn pesasse "sobitada", leida kuiv koht "pinge muundurile" ja juhtmed ühendada.Kindlasti tuleb tuli ümber reguleerida sest hakkab vastusõitjaid pimestama(autode puhul,ise paigaldatud Xenon pirnidega ei ole võimalik valgus vihku õigeks saada, jääbki pimestama)
(Tule reflektor on arvestaud hõõg pirni hõõgniidi asukohaga,Xenon pirnil on hõõgniit teisekohapeal sellest ongi valgusvihk erinev.)
Lihtsam on kasutusele võtta valmis tuled,siis on efekt parem.
Post Reply