Nõukogude aegne tuuning

Kõrvalised, kuid HUVITAVAD ja olulised teemad
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Nõukogude aegne tuuning

Unread post by Mattu »

Ei osanud ausalt öeldes teemat paremasse kohta paigutada. Pole nagu projekt, pole nagu tehniline...

Ühesõnaga oleks huvitav ja tore näha, milliseid tuuninguid nõukogude perioodil siinsed kasutajad (või nende issid või vanaisad :D ) oma ratastele tegid. Mootorratastega peaks ka kindlasti tegu olema (JAWA; I´; Pannonia). Punnvõrrindus ja igatsorti sajakate tuunimised hetkel ei pingesta, M-ilised ka nagu klass oma ette : )
Ka netist leitud pildid on ok, kuniks on arusaada, et tegemist nõukaaajaga (1970ndad just praegu huvi all). Samuti võib pilte jagada senini säilinud masinatest. Koos kirjeldustega, mida tehti jne oleks samuti tore. Kui küsite, mis üleskutse/teema väljund on siis... ei saa lubada piimajõgesid ja pudrumägesid aga võimalikku silmailu oleks ehk ikka näha :wink:
Lõppude lõpuks, ei saa mina piirata, mida siia keegi postitab nii, et andke tuld! Ise kohe ei tulista puusalt - ootan oma albumini jõudmise ära :wink:
Sõidan nagu suudan.
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Tsikkel tsikliks, aga "munakoorele" lihtsalt pidi kolm isoleerpaelalinti vahedega peale kleepima. Must keskele ja sinised äärtele. Ma ei ole siiani veel mitte ühtki nõukaaegset munakoorekiivrit näinud, millele ei oleks niisugust tuuningut tehtud ja näinud olen ma neid palju. Filmis "Noor pensionär" on vist ka kiivritel täpselt selline ilustis peal. No et ägedam oleks.
User avatar
ats97
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 29. Nov 2005 01:00

Unread post by ats97 »

Väga paljud nn.vana Jawa omanikud lõikasid spidi "lennuki" väiksemaks, et saaks peale panna kõrgemad ning laiemad lenksud. Laibakad olid väga popid ning kes aga sai lasi võimalikult palju plekke ära kroomida - minu oanduses vana Jawa kroomitud osadest siis: küljekarbid, õhupuhasti katteplekid, kärbitud lennuk koos selle allakäiva plekiga, amordikatted, esiporilaud(kitsas versioon). Tagumist poritiiba olen ka näinud, kuid kas mul ta olemas enam on ei tea.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Panen siis ühe pildi:
Image

On kuuldavasti ka kroomitud raami nähtud Eestimaa pinnal. Ei imestaks, sellel ajal ei maksnud kroomimine ju mitte midagi.
Sõidan nagu suudan.
karpaadid
Tavakasutaja
Posts: 50
Joined: 25. Dec 2007 01:00
Location: Jõgevamaa/Tartu

Unread post by karpaadid »

Kunagi vedasin endale sellise isendi. Kah huvitavaid lahendusi märgata. Suured laibarauad, juba mainitud äralõigatud "lennuk", ja imelikud punnid summutite otsas (Et tuul küünlaid ära ei puhuks? :D). Kahjuks kitsastes oludes ja pimedas tehtud pilt, paremat pole võtta. Lisaks on läbi kainud ka paar isoleertuuninguga munakoort ning Jawa tagaratas, millele liiklusmärkidest on kinnised katted peale aretatud.



Image
User avatar
ats97
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 29. Nov 2005 01:00

Unread post by ats97 »

karpaadid wrote:Kunagi vedasin endale sellise isendi. Kah huvitavaid lahendusi märgata. Suured laibarauad, juba mainitud äralõigatud "lennuk", ja imelikud punnid summutite otsas (Et tuul küünlaid ära ei puhuks? :D). Kahjuks kitsastes oludes ja pimedas tehtud pilt, paremat pole võtta. Lisaks on läbi kainud ka paar isoleertuuninguga munakoort ning Jawa tagaratas, millele liiklusmärkidest on kinnised katted peale aretatud.



Image
just sellised summutiotstesse kinni punktitud jalgratta sadulatorud olid ka minu ühel jawal olemas!
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Ilmselt oli see üsna populaarne modifikatsioon, sest ka minu isa rääkis, et temal summuti otstesse torud olid pandud.
Laibakad ja laiem juhtraud koos lennuki lõikamisega olid samuti masslevinud värk.

Üks sõber rääkis, et jawameeste seas olla püütud ka Californianit "järele teha".
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Meie küla vahel liikusid Jawad millele oli 2x või isegi 3x rohkem peegleid pandud, laibakate külge 2-4 ja lenksul kah veel mõned.
Uuemate Jawade koledaim rats oli sadula banaaniks väänamine, ka minu esimene PS oli sama tunda saanud.
Lisaks igasugused kroomimised, mul oli kroomitud paagi ja porilaudadega minimopeed.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Jah, summuti otstesse pandi tõesti erinevaid (ka jalgratta osadest saetud) "vilesid". Sõelad visati siis tavaliselt välja. Hääl... on igaljuhul huvitav.

Edit: leidsin ühe pildi kõvakettalt. Kuigi ma usun, et Californianit polnud just nähtud...

Image
Sõidan nagu suudan.
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Siinkandis olevat liikunud üleni kroomitud Jawa, ise pole näinud, aga rääkijateks need kes ise 70 -ndatel sellistega sõitsid. Türi-Allikul tehti kroomimist, maksevahendiks enamasti pudel sõltumata detailide arvust. Lenksu laius olevat olnud piiratud ja tehnilises passis kiirusepiirang.
Oman mõnda roostes mootorratast.
User avatar
indrek1000
Tavakasutaja
Posts: 23
Joined: 17. Mar 2009 01:00
Location: Mõisaküla

Unread post by indrek1000 »

Summutiotstes pikendused = põlemata küttesegu mitte sattumine seljas olevatele riietele. Sellise eesmärgiga olid minu jupiterile pandud pikendused.
Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Post Reply