K: Hinnapäring.

Kõrvalised, kuid HUVITAVAD ja olulised teemad
frazon
Posts: 4
Joined: 19. Mar 2012 01:00

K: Hinnapäring.

Unread post by frazon »

Tere! Oleks abi vaja uunikumi hinnapäringu kohta, et palju selline masin väärt on.

Riiklik Registeerimismärk: 372AA
Sõiduki liik: Mootoratas
Kere tüüp: Külgkorviga
Mark: K
Mudel: 750 M
Värvus: ROHELINE
Tehasetähis: Numbrita
Väljalaske aasta: 1967
Istekohtade arv koos juhiga: 3
Kütuse liik: BENSIIN

DOKUMENDID olemas.
Sooviks asjatundjate abi, kes on asjadega kursis.
Asi on töökorras natuke nokitseda sõidab oma ratastel, kuna on 2 a seisnud, isegi roostet ei ole sel masinal.
User avatar
ats97
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 29. Nov 2005 01:00

Unread post by ats97 »

1 pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna!
Dokumentide olemasolu on suur pluss, mis aitab hinnale kaasa.
Aga muu sõltub ikka väga konkreetsest rattast - rulliga värvitud/originaalvärv, koosneb õigetest osadest/suvalistest tükkidest kokku laotud jne jne jne.
Dokumentidega sõitva isendi hinnad pakusin ca.200.- alates - muu sõltub ikka konkreetsest rattast.
Ats.
frazon
Posts: 4
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by frazon »

Tõesti nii vähe? Sellise aasta arvuga masin on tavaliselt väga hinnas, vähemalt naaber riigis , soomes. Nemad armastavad uunikume. :D
MAZ
Tavakasutaja
Posts: 137
Joined: 22. Oct 2006 00:00
Location: Elva
Contact:

Unread post by MAZ »

Üldiselt pane fotosid masinast, nagu Ats ütles hind sõltub ikka muudest teguritest ka,ilma asja nägemata ei saa mingit hinnangut anda. Sommidele hakata parseldama on mõtetu üritus, seal riigis on viimasel ajal see Dneprite,K-750de hullus üle läinud rahval ja tahetakse teisi asju.
frazon
Posts: 4
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by frazon »

urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

600 ja peale nende piltide järgi pakuks mina. :wink:
MAZ
Tavakasutaja
Posts: 137
Joined: 22. Oct 2006 00:00
Location: Elva
Contact:

Unread post by MAZ »

Ma arvan ka,et 600 EUR oleks selline kuldne keskmine, kuigi värv ilmselt originaalne pole ja tagaporilaud koos tulega on ilmselt vanema mudeli oma.
Seega 600 sellest küsida poleks paha.
raivoku
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 14. Jan 2005 01:00
Location: Tartu
Contact:

Unread post by raivoku »

Oodatav tulemus.
Hetkel ei pakuta sulle hinda millega oleks soovitatav müüa vaid seda millega "soodsalt kätte saaks"

Mitte alati, kuid enamjaolt on nii, et "soodne hind x 2" on reaalne hind.
Pane mingi hind ette ja hakka seda langetama senikaua kuni huvilised tekivad.
Igasuguste viimase aja vaheltkasu võtjatega ei ole soovitatav kaupa teha, kui just tasuta - või peale maksta ei taha.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Eks Raivoko jutus on tõde.

2x eelpool pakutud hinnaga neid müüakse ka lehtedes ja mujal, kuid mõnedki kuulutused juba pikka aega olnud.

Küllap tõde seal kahe piiri vahel on. Sina langetad oma soovi, ostjad panevad tsipa juurde.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
MAZ
Tavakasutaja
Posts: 137
Joined: 22. Oct 2006 00:00
Location: Elva
Contact:

Unread post by MAZ »

Ma veidi vaidleks selle koha pealt, hind on suuresti ka kokkuleppe küsimus.
Neid vahendajaid leidub alati ja mõni ei põlga ka suuremat hinna numbrit ära. Hetkel ei tundu aga K-750M järele olema meeletut nõudlust kui oli 3-6.a tagasi.
Samas,miks ei võiks soodsalt asju kättesaada, reaalselt vaadates keskmise kodaniku sissetulekut on veidi ülepingutatud küsida rohkem. Ma saan aru,et tahetakse utiili või enne buumi aegse hinnaga kokkuosta aga 600 EUR kindlasti enam selle kategooria alla ei kvalifitseeru.
paukjapostivahe
Posts: 5
Joined: 22. Jul 2010 00:00

Unread post by paukjapostivahe »

Pildi järgi on raam,käigukast,tagaamordid tunduvalt hilisemast ajast,kui 1967 s.o. Dnepr MT-9 jne.omad.
frazon
Posts: 4
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by frazon »

raivoku wrote:Oodatav tulemus.
Hetkel ei pakuta sulle hinda millega oleks soovitatav müüa vaid seda millega "soodsalt kätte saaks"

Mitte alati, kuid enamjaolt on nii, et "soodne hind x 2" on reaalne hind.
Pane mingi hind ette ja hakka seda langetama senikaua kuni huvilised tekivad.
Igasuguste viimase aja vaheltkasu võtjatega ei ole soovitatav kaupa teha, kui just tasuta - või peale maksta ei taha.
Üks aus vastus, tänan sind selle eest. Mulle neid "soodsaid pakkumisi" tehtud küll ja küll juba, telefon on lausa punane . Katsuvad minult saada odavalt ja ise parseldavad kuhugi kallimalt.
Enzo
Tavakasutaja
Posts: 17
Joined: 07. Feb 2012 01:00

Unread post by Enzo »

No Auto.24 kuulutuse hind on juba klass omaette.......selle raha eest eeldaks juba täielikult originaalvärvi ja osadega, või restaureeritud, väga, väga heas korras ratast. Soovitan uurida Saksamaa Ebay.de oksjonikeskkonda ja vaadata mis hindadega sealsed heaoluühiskonnas tegutsevad entusiastid kauplevad......on ruumi küll veel hinnast õhku välja lasta, arvestades, et meie nii rikkad ei ole.
Last edited by Enzo on 21. Mar 2012 10:03, edited 1 time in total.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Mina küsiks parem sellise küsimuse, et kas omanik kes passis/dokumentides kirjas on, on ka ostu-müügi lepingu võimeline väljastama.
Kuna tegu on vana numbriga ja ma eeldan, et ülevaatust tal enam pole ja tõenäoliselt sellise numbriga enam pole ta ka ARKi andmebaasis kirjas.
Seega nii palju kui mina olen ARKiga kokku puutunud siis enamasti kui omaniku ette pole näidata siis pole nendest dokkidest väga kasu ka...
Aga kui omaniku osas asi korras siis Eestisse müües hetkel piltide pealt vaadates olukorda pakuks ka 600-800.
Soomlased vist jah väga enam ei taha aga Rootsis on minuteada huvi veel küll olemas just M/K750 vastu....aaaga nad eeldavad ka, et saavad ilgelt odavalt kätte : )
Minu kaks mõttetera :)
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Ratas isegi on ARK-i andmebaasis. Kehtiv liikluskindlustus puudub. :wink:
Alguses arvasin ka, et enamus alt teravaid läks nii aastat kümme tagasi maha.

Piisab ostu-müügi lepingust, pole ühelgi rattal omanikku kaasa tassinud kuhugile (ka nõukogude aegsete passide puhul).
Sõidan nagu suudan.
raivoku
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 14. Jan 2005 01:00
Location: Tartu
Contact:

Unread post by raivoku »

teema on vähemalt õiges rubriigis.

Raffale soovitan uurida retrostiilis "Maajat" - või kuidas ta ka kirjutati.
Saate aimu naiste keha kumerustest. Fantoompiltide pealt ja supi leeme pealt raske välimust ennustada. Keeruline keeruline.

Veneajal sai sellise asja pudeli eest joodikult. Tänapäeval küsitakse asjade eest ka raha. Reaalsus on see, et Eestis on 3 tüüpi inimesi
a) Koinivad inimesed, kes vinguvad iga detaili üle ja teevad igast otsast masinast nii maha kui ääretult võimalik. Kõik omaarust suured spetsialistid.
B) Vahendajad kes üritavad siis ikka veel pudeli eest asju saada ja siis suure vaheltkasuga maha müüa.
c) Reaalsed ostjad. Kui detail meeldib ja tahab osta siis enamjaolt rahanumbril ei ole siin enam väärtust.

Viimasel ajal on asi lihtsaks läindu. Kui asi meeldib siis ostetakse ka kirve hinnaga asju omale. Teine mees kõrval teeb suuri silmi.
Eestis ei lähe enam ammu a-sotsiaalide ja jõukamate inimeste hinnakiri kokku. Või õigemini nüüd on kombeks 7ste BMWdega sõitvad a tegelased, kes käisid varem 25eegistega nüüd 5 euristega tanklas ja vinguvad et küte on kallis.
Asjad ei ole kallid. Mõnel mehel lihtsalt raha vähe.

Siiamaani ei vaadanud ka ma seda teemat nii kindla pilguga. Et kas mõnes portaalis on kuulutusena üleval. Kuid koheselt hüppasid vahendajad enda suurte tarkustega kohale. Pole ma veel kohanud, et üheski vene foorumis raha korraliku asja eest välja käiakse. Ikka üritatakse moositada kopikate eest.
Teisalt ei loe ka auto24s oleva kuulutuse hind. Nagu varemgi, kuskil hinnapiiril hakkavad tekkima huvilised kellel ka raha. Jah koormate viisi tuleb kirju tegelastelt kes tahavad kohe ja soodsalt nendele tuleb lihtsalt spämmifilter peale panna.
Välismaale müük on samas suht keeruline. Keelebarjäär tuleb ette ja siis transport probleemid ja selle hind. Ka eestis on ostjaid, kes ei näri iga detaili küljes.
Arusaadavalt ei käi keegi masina eest suurt summat välja, et masin seisma jätta. ROOSTETAMA. Tegelased kellel 10 masinat hoovil ja 10 räästa all peaksid kuusakoski auto kodu kutsuma ja veidi vaimuhaiglas veetma aega. - juhul kui tõesti haige mõte tuleb mõni projekt veel seisma jätta. - Inimestele kes ehitavad 1-3 tsiklit aastas üles see loomulikult ei kehti vaid nn kogujatele.

Hindade kohapealt iga tegelane siin foorumis üritaks ka suurt hinda küsida. Palju on näiteid liikmetest kes küsivad üle 1k euri enda vanaraua eest. Siis tulevad süümekad et ikka ei loobu liiga vähe ja siis omakorda veidi aja pärast suur ülisuur rahakriis ja vii vanaraua hinna eest minema.

Seega kui on otsus tehtud, et müüa maha. Ja raha saamisega kiiret pole.- Pole raha peale vihane. Siis võib ju algul panna kirve hinna ette ja sellega müüma hakata. Mingil hetkel jah langetades leiab ka iga projekt omale hea omaniku.
Enzo
Tavakasutaja
Posts: 17
Joined: 07. Feb 2012 01:00

Unread post by Enzo »

Nagu mina aru saan on teema tehtud selleks, et saada teada kui suur on mootorratta turuhind(minu teada ei ole veel ühtegi sellises seisus ratast, sellise hinna eest, ei enne masu, ega ka peale masu müügiks pakutud, ega ka müüdud). Kas pakkumised on odavad, või kallid otsustab ikkagi müüja ise, kuigi müüja jaoks on pakutav hind alati odav ja ostja jaoks kallis, sinna ei saa miskit parata, kuid enne, kui midagi üldse müüma hakata, võiks endale selgeks teha, mida üldse müüakse. Kas asi on originaalses seisukorras, palju on küljes mitteoriginaalseid osi, jne. Ka vanaraua eest võib küsida kosmoselaeva hinda, aga kas see on mõistlik? Võiks alustuseks veidi ilmalikumaid numbreid küsida, muidu mõni "mitterikas" 1200 - 1500.- eurot omav reaalse ostusooviga kodanik ei julge masinat vaatama minnagi. Kui aga otsest müügisoovi pole ja otsitakse lihtsalt rikast "lolli", kes õnge läheks, siis on kuulutus igati omal kohal.
raivoku
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 14. Jan 2005 01:00
Location: Tartu
Contact:

Unread post by raivoku »

Enzo wrote: Soovitan uurida Saksamaa Ebay.de oksjonikeskkonda ja vaadata mis hindadega sealsed heaoluühiskonnas tegutsevad entusiastid kauplevad......on ruumi küll veel hinnast õhku välja lasta, arvestades, et meie nii rikkad ei ole.
just selle lause pärast tegin enda eelmise postituse.
Kust otsast meil ei ole rikkaid. Vaatan siin ise just 10a vanat saksa autot omale. Mis meil maksab 5tuh euri seal saab 3k eest kätte.
Samamoodi edasiparseldajad vedasid tsikleid autoveotreilerite kaupa saksa edasi, kuna seal maksti nende eest raha.
Söök, jook isegi munad on saksas odavamad.
On siis ostja süüdi, et ta ei oska raha teha? Õigemini ei oska küsida.
Esimesena kõnnivadki eemale vaheltkaubitsejad ja rämpsukogujad.
Aga eks niimoodi kaup müüaksegi riigist välja. Tehased pannakse kinni, kuna Eesti kodanikud ei taha investeerida ja vinguvad kõrge hinna üle.
Masinaid on eestis väheks jäänud. Kaup on koondunud kindlate inimeste kätte ja kui midagi välja immitseb ei tasu enam loota, et seda kommiraha eest kätte saab.
MAZ
Tavakasutaja
Posts: 137
Joined: 22. Oct 2006 00:00
Location: Elva
Contact:

Unread post by MAZ »

Eestis on rikkaid auto ja mototehnika kollektsionääre küll, tunnen lausa kahte neist isiklikult. Kuid nendega juttu vestes olen aru saanud,et ega nad rohkem kindlasti maksma ei hakka,kui kõige keskmisem asjahuviline,mingi pruugitud asja eest. Ise asi on juba väga ideaal korras ajad,mida pole külaseppad ega kolhoosnikud ära rikkunud aga see on ka tihti n.ö "letialune kaup". Küsimus pole selles,et raha pole. Raha on küllaga,kuid selle väärtus pole enam see,mis vanal heal ajal. Sisuliselt inflatsioon sööb kõik ära ja sellepärast pole ka sellel väärtust ega piisavalt ostujõudu.
Ise asi on Raivo mainitud sitt suhtumine ja üldine "halb" mõttemall,mis omakorda asja võimendab.
om
Moderaator
Posts: 223
Joined: 30. Aug 2004 00:00
Location: Läänemaa
Contact:

Unread post by om »

Mis krdi pärast sellist teemat teha, küsimusi esitada ja teiste inimeste aega raisata, kui see, mida vastatakse nagunii ei huvita. Peale sellist ärigeeniust tuleb järgmine samasugune, kes nägi seda kuulutust ja hakkab väitma, et need masinad ongi jubeharuldased ja kallid ja toob näiteks selle kuulutuse, et selliste hindadega neid müüaksegi.
M: K750M 1967a
Riiklik Registeerimismärk: 372AA
Sõiduki liik: Mootoratas
Kere tüüp: Külgkorviga
.....
Alghind 4500 eur
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Siin on reaalne oksjoni käigus kujunev hind..

https://www.osta.ee/25442385
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
jupiter22
Tavakasutaja
Posts: 10
Joined: 07. Aug 2008 00:00
Location: Jõgevamaa
Contact:

Unread post by jupiter22 »

Huumorinurk!
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Arvatavasti on müüja jõudnud hinnas selgusele, paneme lukku!
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Locked