(pommi) kindlat 4t mootorit?

Kõrvalised, kuid HUVITAVAD ja olulised teemad
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

(pommi) kindlat 4t mootorit?

Unread post by iz350super »

Tere,
kuna ise alles avastan 4t mootorite elu ja olu siis, kas on väljakujunenud töökindlamad pikamaasõidu 4 t mootorid just väiksemate kubatuuride peale nagu 80, 200 (olen hiinakate ridades selist kubatuuri kohanud) , 250, 125?
Ning kui räägitakse, et hiinakas 50 ja 200 püstsilinder mootorid on vahetatavad, siis kas need kinnitued on nagu standard? et saaks ka 250 honda quadi püstsilkuga mootori vahele panna? Või on taktiliselt mingi pisierinevuysed tehtud, et ikka sama firmamootorit ostaksid sellele firmale ettnähtud kerele?
T.M
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: (pommi) kindlat 4t mootorit?

Unread post by iz350super »

Kas eelistada püst või lamasilindrit? (vertikaal, horisontaal)
T.M
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Re: (pommi) kindlat 4t mootorit?

Unread post by iz350super »

Mitte keegi ei sõida 4t masinatega kubatuur alla 600 tundub.
Koguja
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 31. Aug 2007 00:00
Location: Anija
Contact:

Re: (pommi) kindlat 4t mootorit?

Unread post by Koguja »

Enda kogemusest võin öelda, et kui ikka väga kindlat asja tahta, siis valida honda, yx või mõne muu kõvema firma toodang endale.
Samas umbes 4-5.a. töötab ilusti mul tms/samurai/kung fu (kuidas keegi neid nn dirt bike nimetab ka) alt pärit mootor ja 2.a. vist juba töötab ka ATM Racing (monkey kloon) täitsa ilusti.
Hinna/saadavuse suhtes kohe saada on muidugi hiinaka motod, nt 110cc olen siiani ainult vahetanud korra rõngad, ühe käimari hammaka ja õlisid. 49cc vahetasin silindrikomplekti välja 72cc peale ära ja antud mootor peale selle ainult õli vahetusi näinud.
Üldiselt olen mina rahul nendega, kui ise hoolt kanda, siis kestavad ka.
Ja ise eelistan horisontaal mootorit + tundub kuidagi, et käivad vähe paremini edasi ka. Varuosi horiz motodele rohkem saada ja kui midagi vaja, siis ka kohe võimalik osta kasut või uus osa.
Hetke Sõiduk: Riga 11, muu niisama prooviks :P
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Re: (pommi) kindlat 4t mootorit?

Unread post by vootele »

Suzuki DR125?
Post Reply