Armid seoses mootoratta/mopeedi sõiduga

Kõrvalised, kuid HUVITAVAD ja olulised teemad
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Hehe.. :D Teiste üle küll ei naerda, kuid midagi nii naljakat pole juba tükk aega näinud. :lol: :lol: Aga eks see konstaabel läks ka naerukrampides tuppa, naeris ju teine üsna palju seal ukse najal, lõpp hea, kõik hea.
User avatar
casher
Tavakasutaja
Posts: 78
Joined: 27. Sep 2006 00:00
Location: Saaremaa

Unread post by casher »

Reymo1995: Sa leidsid ikka koha küll kus ennast käntsa tõmmata :lol:

Aga jah. Iga suve traditsioon on mul teha mõni hunnikusse keeramine. Sel korral juhtus see juuli algul. Kõik hea, läksin õhtul Deltaga poodi et vennale Gini viia. Ginid ostetud pidin minema teistele korvpalli tooma minema. Panin Ginnid varrukasse ja sõitsin asula vahel. Keerasin selle tee peale kus palliomanik elab, esimene käik ja gaas põhja teine käik ja nägin kuidas sõbra vanemad remondivad maja. Sõidan mina edasi umbes mingi 40 km/h sees järsku nende peni jookseb täie rahaga minu poole. Mõtlesin et põikan natuke rohkem tee äärde et äkki lipsan läbi aga siis hakkas mulle piduripedaalike meeldima. Nii kui puudutasin tagupidureid nii see krants oli mul esirattas ja ma lendasin nagu Superman (sõber kes pealt nägi ütles pärast nii) otse kõhuli keset asfaldit. Kui ma siis lõpuks püsti sain nägin mis moodi koer oli Delta all. Sõbra isa tuli ülivihasena sinna. Võttis mu Delta ja viskas selle teistpidi ja hakkas veel minuga õiendama. Õnneks olin ma rahulik ja vastasin viisakalt, et koerad peaksid olema rihma otsas või teistest eraldatud kohas. Tõmbasin endal jope ja pusa seljast (sest need olid Ginist läbi ligunenud) ja hakkasin haave vaatama. Käed olid kriimud ja põlved olid ilusasti katki. Viidi mind traumapunkti isegi õmblema. 2 õmblust tehti ja oligi asi olemas. Praegu on ka veel põlved lillad väheke.
Kõige toredam oli see et ma olin ju totaalne puujalg. Üks jalg ei liikunud põlvest üldse (mida õmmeldi) aga teine väheke liikus ja ma pidin veel heina ka tegema minema. Aga oli tore traktorisse tungida :twisted:
User avatar
vazmees
Tavakasutaja
Posts: 44
Joined: 08. Mar 2007 01:00
Location: Hiiumaa, Kärdla
Contact:

Unread post by vazmees »

Mul juhtus üks aasta sitt lugu sõitsin maja ees oma iz jupiteriga millel korv küljes ja siis oli vaja veidi tagasi lükata et saaks proovisõitu jätkata.
Panin siis vasaku jala maha ja hakkasin lükkama ise sikli seljas ja käik oli sees ja siduri link libises näpude vahelt kuna käed nii õlised ja sikkel liikus edasi ja suri välja ja minu jalg libises sikkili alla ja jäi kinni. Jalg vastu leegitoru ja kätte ei saa kuna tagasi enam lükata suutnud sest käik sees ja valudest ei tulnud selle peale et sidurit alla uuest vajutada siis kukkutasin end vastu asvaldit maha et jalg kätte saada ja kukutamisest lõin käe ka katki.
Pärast kui ema oli juba mind veidi ravitsend läksin võtsin sikli ka maja eest ära ja avastasin et väga ära kõrbend naha tükk veel leegika küljes :D

MEHED EI NUTA!!! 8 ) Kuigi väga valus oli.
3x Iz jupiter 2x Pannonia 1x Minsk 2x Mini 2x Delta
1x Tuula TG 200-K 1x Riga 7 1x Riga 5 1x Gauja 1x Kart 1x Riga11 1x Riga13 2x Vijatka
Kaarup
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 03. Oct 2008 00:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by Kaarup »

Oli üks suvine varahommik ja kaste oli maas, läksin siis muruteele sõitma. Suutsin teise käigu oma Jawa638-l peeneks lasta , siis sattus masin külglibisemisse ja läks tee suhtes totaalselt risti. Siis tõmbas masin maasse kinni ja ma tegin kerge õhulennu vastu suurt veemahutit, oma reitega.Kiirus oli umbes 60km/h. Õnneks jäid luud terveks ,aga kõndimisest ei tasunud unistadagi. Jawal läksid juhtlenksud mahakandmisele.
Enda vana Iziga olen saanud korduvalt põletushaavu, mis umbes 3-4 aastat tagasi juhtusid,, ja siiani veel paistavad
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Olin oma masina eile korralikult tööle saanud ja ise jumala õnnelik selle üle. 5 min möödudes sain oma esimene põletushaava kui käiguhooba oli vaja korra käega sättida. Loodan, et hullemaid asju ei tule.
reymo1995
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 05. Aug 2008 00:00
Contact:

Unread post by reymo1995 »

Oi jah kui palju istme all olnud kraami tänase päeva seisuga sealt kohast üles korjanud olen :D
casher wrote:Reymo1995: Sa leidsid ikka koha küll kus ennast käntsa tõmmata :lol:
koppel
Tavakasutaja
Posts: 54
Joined: 27. Apr 2009 00:00

Unread post by koppel »

Sõitsin metsavahel künklikul teel võrriga , august läbi ja lenksu kinnitused tulid lahti ja lenksu vedrud järsku paagi peal , midagi teha ei osanud, panin üle ja otse võssa , midagi ei juhtunud õnneks ,ainult võrri pidi keevitama
RT
Posts: 4
Joined: 11. Mar 2009 01:00

armid.

Unread post by RT »

kui hakata lugema ajast mida enam-vähem mäletan siis 5 aastaselt tehti mulle võrr läks rangluu. edasi tuli mopp riga 12 sellega ei jõudnud kukkuda kuna lagunes enne ära :D aga edasi 2 korda käe luu,ribid ja 2korda peapõrutus.viimane kord võttis tükiks ajaks tsikli isu ära.umbes 20 aastaks.nüüd proovin 250 cz-ga kontot täiendama hakata.
User avatar
vorrimen
Tavakasutaja
Posts: 277
Joined: 29. Dec 2007 01:00
Location: võrumaa

Unread post by vorrimen »

kunagi ma oma lolli aruga üritasin võrriga tagurpidi mäest alla veerema hakkata ja võrr kukkus mulle peale ja mina jäin alla ja jalad valutasid

kunagi veel sai oma klassivenna 175 krosaga talvel mäest ülesse hakatud sõitma,aga seal oli palju vanu jälgi lumes ja esi ratas läks teise jälge ja olin küllili


rolluga on ka plokid põhja vajutatud ja sõber sõitis atv-ga tagant sisse suunatule klaas katki tagatule klaas katki

ja 65cc line krosa alt ära läinud ma panin 1 käigu sisse ja kaas põhja ja lasin siduri lahti ja alt ta kaduski ,sest olen võrriga harjunud
Kuivati
Tavakasutaja
Posts: 55
Joined: 14. Aug 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Kuivati »

Esimene kukkumine oli 6. klassi ajal. Läksin maal ühel hommikul bussi peale. Sõber oli oma Riga4-ga väljas ja pakkus mulle küüti. Läksin peale ja raskuskese liikus tahapoole. Siis sattus teepeal täpselt üks suur kivi esiratta alla ja külili me olimegi. Mul olid püksid ja põlved lõhki. Sõbra vigastusi ei mäleta, midagi hullu polnud. Mopeed jäi ka ilusti terveks. Otsustasin peale seda veel bussi peale jõuda ja linna sõita. Bussist maha minnes oli päris valus kõndida, kuna bussis harjusid põlved istumisega ära. Püsti tõusmine mõjus väga ärritavalt.

Järgmine kullumine tuli suvevaheajal ennem 9. klassi(mingi 2006/07). Ostsin siis omale delta. Käisin sellega niisama kärutamas. Ükskord tulin põllu pealt tee peale. Rohu sees oli aga vagu ja juhitavus kadus sellest läbi sõites. Parem põlv oli jälle lõhki, kuid mitte väga hullusti. Deltaga sai jalga ka mitu korda ära põletatud.

Peale seda oli üsna rahulik aeg. Aasta tagasi juhtus viimane kukkumine. Siis oli istumise all jälle uus masin, millega mul polnud veel piisavalt pikka sõidukogemust. Tegin kuivati ümber ringi ja sattusin koheva lume all olevasse vakku. Kiirus oli nii väike, et ma kukkusin lihtsalt külili. Viga sai parem suunatuli, mis on nüüdseks superliimiga kokku lapitud.

Midagi hullu mul polegi nagu juhtunud. Ma olen selline rahulik vend. Sooviks vähemalt 80 aastat ära elada. 90 aastaga oleks üsna rahul. Seega peab ennast igasugustest traumadest hoidma ja muust jamast ka :D
urru
Tavakasutaja
Posts: 31
Joined: 01. Jan 2009 01:00
Location: L-Virumaa

heh

Unread post by urru »

Ma riivasin jaffiga autole küljepealt sisse...auto juhipoolne uks täiega mõlkis, jaffil õnneks olid laibakad küljes ...muidu krt oleks väga valus jalal olnud.

MOD: Prooviks ilma "karvasteta" hakkama saada!
User avatar
ishijupp
Moderaator
Posts: 123
Joined: 05. Oct 2005 00:00
Location: Harku

Re: heh

Unread post by ishijupp »

urru wrote:miks? karvased on lahedad:D
Mitte foorumis!
OT läbu kustutatud!
Last edited by ishijupp on 26. Sep 2009 14:36, edited 1 time in total.
karlerik110
Tavakasutaja
Posts: 182
Joined: 17. Jun 2005 00:00
Location: Abja-Paluoja
Contact:

Unread post by karlerik110 »

habemik wrote:karvased? nii palju kui ma aru saan siis te mõtlete pikajuukselisi, üleni mustast käivaid metalmuusika lembeseid? ja kui nii... siis peaksin foorumist kaduma?

ja et see jutt teemasse läheks siis arme mul pole.
Ma arvan et "karvaste" all mõeldi ebaesteetilisi sõnu/väljendeid.

Ja et OT poleks, siis kunagi 11-aastasena õnnestus Minski leegitoru vastu jalg ära põletada, arm on siiamaani jala peal. Ja Pitbike leegitoru vastu põletasin käelaba ära, see juhtus eelmine aasta. Arm on alles. Muud nagu ei ole, eks kriimustusi jms. on ikka tulnud, aga jälgi pole jäänud. Õnneks ühtki luud pole ka veel murdnud (ptui-ptui-ptui)
Abja Tehnikaringi koduleht: Www.abjatehnikaring.com
Sellelt lehelt leiate kõik, mis puudutab võrrivõidusõitu!
raits1997
Tavakasutaja
Posts: 21
Joined: 27. Sep 2009 00:00
Location: Hiiumaa

Unread post by raits1997 »

2 rattaliste liikuritega on palju probleeme olnud aga kõige hullem juhtus paar nädalat tagasi kui olin sõbra juure öösel. Kui hommikul sõber teleka mängima pani see oli u poole 8 aegas siis ärkasin mina ka üles ja läksime kõõki teed jooma ja seal nägime aknast et härmatis oli maas ja siis mõtlesime et teeks natuke pulli ja läheks tõmbaks druzba mootoriga mini käima ja teeks nii et tuleks mäe pealt suure kiirusega alla ja tõmbaks tagukad blokki ja siis sõidaks garaasi tagasi ja jääks seisma. Ja proovisimegi aga mina olin teine. kui minu kord oli siis mäe peal vaatasime kõik üle ja kõik oli korras aga kui oli aeg pidurdada siis avastasin et tagukate tross oli pooleks läind ja siis ma sitsingi garaasi tagumisest uksest läbi ja vigastused olid Kolmest kohast murdund käeluu ja välja väänatud 2 näppu ja käsi on siiani kipsis.imelik on see et kui me mäel kontrollisime siis oli kõik korras.
Mh käsi hakkas kuidagi palju valutama praegu kui ma seda kirjutasin
User avatar
STELLA
Tavakasutaja
Posts: 42
Joined: 26. Aug 2009 00:00
Location: sõmeru
Contact:

Unread post by STELLA »

Kui keegi viitsib minu juttu lugeda siis väikesed äpardused mis on minuga juhtunud.

Õnneks ei ole minulgi erilisi vigastusi ja kukkumisi (välja arvatud) mõned põletused ja küllili käimiseid.

1. JUHTUM.

Minu kõigesuurem kukkumine oli kui sain endale (STELLA v-50). Alguses oli kõik normis mingi 3 nädalat. siis aga lasin veits oma pilli forseerida ja veel mitu imet teha. polnud ammu sõitnud oli sõiduisu suur, nagu ikka proovisin kiirenduse ja tõmbe järgi. Kuna mingi juhtmestiku rikke tõttu ei töötanud mul tuled ja väljas oli kottpime siis ei näinud ma midagi, umbes 40-ga hakkas mopp kuidagi auto roopasse kiskuma keerasin nii et nagu sõidaks roopast välja aga kui hakkasin liigutama, lendasin vastu poriteed seljali la libisesin mingi 2m mööda kivist poriteed.Mopp aga kadus pimedusse kuskile põllu peale,õnneks jäi moppi mootor tööle tiksuma siis leidsin selle mürina peale ülesse. Pärast enam ei olnud tahtmist enam sõita ja viisin 2 rattalise kuuri ära. vigastused olid siis: natuke kõver lenks esituli millesse tuli mingil põhjusel mõra ja jalapiduri hoob vms kõver, endal paar sinikat aga eriti midagi suurt ei olnud sest kiiver oli peas ja paksud riided (jope mahakandmisele sest see oli ribadeks ja voodrit terve tee täis).

2. väikesed kukkumised
sain endale 2009 aasta sügisel tip-top delta. sõitsin ringi ja puha nii kaua kuni lund maas ei olnud polnud mul veel õnneks mingeid kukkumisi.Nagu talvel ikka tuleb lumi maha ja ilge vajadus mul deltaga libedasse kohta aerutama ja driftima minna, nagu ikka juhtus väikseid küllilikäimisi (mis õnneks raudsuksut - DELTAT ei kahjustanud). Aga suuri õnnetusi ei ole olnud alati kui pikali olen käinud siis olen oma moppi päästnud ja ise selle kinnipüüdnud mingil moel et midagi ei oleks mopiga juhtunud. leegika põletusi on nii käepeal kui ka jalal. 8 ) :roll:

sorry kui märkate minu tekstis kirjavigu (se on see kiiresti kirjutamine). :evil: :roll:
motokalev
Tavakasutaja
Posts: 23
Joined: 05. Sep 2007 00:00
Location: Suure-jaani

Unread post by motokalev »

casher wrote:
motokalev wrote:8sa õmbluspistet jalal, minski käimalöömis vänt läks jalga sisse kui küliti käisin lahtistel kividel ja libisesin tsikliga mööda kruusa pikalt ja see vänt rebestas selle ühe augu mingi 12 cm pikkuseks auguks :D see järel sai vähe inimese anatoomiat õppida :D Õnneks tuli kiireabi suht ruttu kohale, viidi Viljandi haiglasse mind, lapiti jalg kokku ja pärast kiireabi tõi koju tagasi :D kusjuures kodu teeotsast üks tore kiireabi onu aitas tsikli ka koju lükata :D :wink:
Sa hirmutad mind :D
Ma ei julge oma minskiga enam sõitagi :roll:

Ära karda, siis pole hirmu ka :lol:
ciffiff
Tavakasutaja
Posts: 17
Joined: 09. Nov 2009 01:00
Location: Tartu
Contact:

Unread post by ciffiff »

sai siis kah oma cziga üle tõmmatud kui tagurattal üle 3-me rea kummide sõitsin ja kui taguratas maapinnaga haakus oligi k2es kõver esipiduriheebel ja kõverdunud lenks . Ise ei julgend enam mingi 30 minni sõita jalg oli põlve tagant nii valus ja sinine et ei saanud vasakule kurvigivõtta! Aga peale seda l2ks sõit edasi kuigi valetpidi sõites rajal :lol:
raits1997
Tavakasutaja
Posts: 21
Joined: 27. Sep 2009 00:00
Location: Hiiumaa

Unread post by raits1997 »

Paar päeva tagasi käisin sugulaste Dneprit proovimas ja kuidagi liiga palju kiskus vasakule ja külje igastahes maha panin ja hüppeliigese sain kuidagi paigast ära. Käisime siis haiglas ära sain kipsi peale ja läksime sinna tagasi. Kuna minu isa seal aitab ehitada ja seal nad jändasid keldriga ja kuid nad korra õue läksid mindagi tooma, aga seal sihuke lõbus kelder et põrandas on luuk ja sealt saab sisse ja välja ronida, No oleks siis ikka võinud õelda et luugi lahti jätavad. Aga noh igavese lennuga ma sinna sisse lendasin ja sel korral siis rangluu ja üks väike sõrm. Ja oli siis jälle haiglasse sõit. Seal need arstid ütlesid ka et no jälle sinuga juhtus midagi (ma seal juba patrioot iga kuutuleb seal ära käia) :lol:
Ytram
Posts: 1
Joined: 04. Apr 2010 00:00

Unread post by Ytram »

No pauku on küll pandud. Üks juhus oli kindlasti 2 aastat tagasi, nimelt käisime sõbraga ja tema võrriga järve ääres. Ujumas käidud ning kohe minekut. Pererahval on aga selline jahikoer, et kõik mis häälitseb ja liigub sellele tuleb ette minna. Ma siis istusin pulti hakkasime vaikselt vurama ja kohe oli koer ees, mina tõmbasin kraavi, võrr jala peal. Pääsesin jubedate põletustega, sõbral oli ka väike põletus jälg.
50cc Jawaga olen ka üle nipli tõmmanud. Üleeile Atmiga sai põllu peal ära käidud muud pole midagi. Jalgratas on teemaks koguaeg olnud : )
User avatar
Qubik
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 15. Sep 2009 00:00

Unread post by Qubik »

Pistan siia sisi ühe õnneliku õnnetuse ka: Dnepriga, korv küljes ka kenasti. Kerged õlled sees, tydruksõber just hommikul mind maha jätnud. Sünnipäevapidu ja vaja sünnipäevalapsele sõitu teha Kasemetsas, suvilaterajoonis. Uljama asfaldikiirenduse järel oli vaja teha vasakpööre kruusale. Eeldasin, et nagu alati, korviratas hakkab kruusapeal läbi libisema ja saan kerge külglibisemisega edevalt pöörde sooritada. S****agi. Korviratta ette kogunes ilus kruusamägi ja kuna kiirust oli umbes 60 km/h viskus kogu ratas õhku. Sünnipäevakangelane lendas korvist välja kraavi pehme muru peale. Mina ise, ilus saksa kiiver peas, sain pildi ette tagasi ja leidsin end tsikli alt! Ehk siis ratas oli teinud täisringi ja miski hetk olin mina pudenenud teele ja ratas kõige täiega ilusti sõiduasendis mulle otsa. Sünnipäevalapse abiga sain ka sealt alt välja. Vigastused piirnesid paari sinika ja ehmatusega, kuid alatiseks jääb *Aga kui ei oleks õnneks läinud* teadmine kummitama. Ratastooli sellisest asjast oleks suht kergelt võinud saada...
Haarame mopeedil kolvist!
User avatar
-mustadpapud
Tavakasutaja
Posts: 136
Joined: 30. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by -mustadpapud »

tüüpiline oli sõbra zidiga tõmbas rööpasse ära ja oligi mingi titemats käes ,
ühekorra ajasin paar aastat tagasi 50'ega esi ja tagupiduri rolleriga sassi tõmbas kummuli laksust ,
User avatar
gyll123
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 03. Apr 2009 00:00

Unread post by gyll123 »

Teen emmiga vaikselt stunti ja sellest ka siis emmi silindri pöletusarmid:D
Mölematel säärtel mönusad tatoveeringud:D. Aga kaovad ajapikku ära ja tekivad jälle uuesti;D
makusaku
Posts: 8
Joined: 14. May 2009 00:00
Location: koljaku küla vihula vald lääne virumaa. võsu küljeall
Contact:

armid

Unread post by makusaku »

mul on ka stella ja võrriga sõitmisest ja parandamisest põletushaavad nii kätel kui ka jalgadel
User avatar
Siim105
Tavakasutaja
Posts: 41
Joined: 16. Sep 2008 00:00
Location: Räpina
Contact:

Unread post by Siim105 »

Esimene mats Cz'ga käes, sai võimeid üle hinnatud ja väikesesse võpsikusse sõidetud kus oli üks jämedam lepa puu.
Õnnelikult läks, jalg õrnalt paistes ja õlg valus natuke.

Sõitke mõistusega !! :roll:
jaan2
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 22. Jan 2008 01:00
Location: Tartumaa
Contact:

Unread post by jaan2 »

Ise sai kah samamoodi ületõmmatud, kuna alahindasin cz-i!
Jaff
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Paar aastat tagasi sai Riga-11nega koos sõbraga sõidetud, suure maantee pealt sai täis gaasiga kruusateele keeratud ning masin tõmbas külje ette, seejärel oli umbes 120 kraadine pööre ja lendasime külili. Sõbral ei juhtunud midagi aga ma põletasin jala vastu leegitoru päris korralikult ära, siiamaani on arm alles. Muidugi imestama paneb see, et kuidas see tikutopsi suurune mootor sellist asja suutis teha.

Nüüd talvel käisin tuttava juures keevitamas, tal oli äsja 110cc krossikas korda saanud ning andis mulle ka proovida. Mina aga äsja võrri seljast tulnud ning gaasitunnetust mul selle masina suhtes absoluutselt polnud, esimese käiguga tulin ilusasti toime aga kui teise sisse panin tõmbas esimese ratta maast lahti ja nii ma külili käisingi. Masinal ei juhtunud midagi, mul oli puus üsna korralikult sinine ning põlve lonkasin ka paar päeva.
IZH
Tavakasutaja
Posts: 97
Joined: 03. Jul 2009 00:00
Location: Tõrva
Contact:

Unread post by IZH »

Ise olen samuti võrri ja deltaga alailma oma jalasäärt ja käevart vastu summutit ja silindrit ära kõrvetanud, kuid õnneks ei ole neist armi jäänud. Tsiklitega olen õnneks veel terveks jäänud (ptüi-ptüi-ptüi) :)
Vanatehnikahuviline :)
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

Oeh leegikas on jalale meeldima hakanud :P . Said ca nädal-kaks tagasi jalg ära põletatud ja järgmisel päeval põrutasime vennaga juba Tallinna, aga sealne Pirita rand hakkas meeldima seal ja sai ujumas käidud. Haav läks üsna hulluks ära ja nüüd ravin seda kodus...Imekombel sai täna jälla täpselt sama koht uuesti põletatud :?
jawa123
Posts: 2
Joined: 03. Aug 2009 00:00
Location: l-viru tamsalu vald õhmuta küla kuivakaru talu
Contact:

Unread post by jawa123 »

Umbes 3 aastat tagasi sõitsin enda 150 kuubise krossikaga autole ette,sest krossika piduritel oli midagi viga.armid siis ribidel on 12 õmblust jalaluud mõlemad puru ja kintsul oli lihatykk v2ljas kuni luuni.Yks hea asi selles ei pidand paar kuud koolis käima.
Malmiaator
Tavakasutaja
Posts: 13
Joined: 11. Oct 2008 00:00
Location: Jõgeva/Tallinn
Contact:

Unread post by Malmiaator »

Põletamisi poel old õnneks (sülitan ka 3 korda üle õla )

Sõitsin võrriga kuskil 5a tagasi sõbrapoole ja teepeal läks iste puruet ainult raud toru jäi püsti jõutsin sõbrapoole kui tuli hea idee salaja suitsule minna alla teepeale kraavi äärde (alaealised nuh ) Ja kui ma keerasin tee kaldast alla suuremat sorti hooga siis oli seal päris korralik auk millle taha esiratas kinni jäi ja paiskas mind munadega vastu seda istme raud toru. Järgnev päev oli küll koolis hea kõnndida nagu kaboi jalad harkis :lol:

teine kord oli kui sain odavalt väikse dirt bike see mini mini laste versjoon ja prooviks kuida metsavahel maastiku kannatab ikka ka koos sõbraga kelle oli delta ja sõitsime just lükatud metsarada kui järsku mul esiratas mutta kinni masin nagu tikk püsti ja juriseb nii et hirmus ise pealt minema peapidi samase mudaauku sõber see naeris mind et jube ja ei jälgind teed oleks peaegu pand tee kõrval olevasse 1m sügavusse auku

Nuh ei hakka arvestama talviseid sõite meie kohalikelt teedel kus tavaliselt ilus läikiv kiilasjää ja neid tireleid,spagaate :wink:
User avatar
Sisse
Tavakasutaja
Posts: 193
Joined: 06. May 2011 00:00
Location: raplamaa
Contact:

Unread post by Sisse »

,Et ise sõitsin stellaga kiirus oli 30-35 seal oli ebaühtlane tee ja lenks lendas käest ära ja oligi õnnetus käes pea oli lõhki vedas ,et kiiver peas oli
uazik.
User avatar
Pihlakas
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 09. May 2011 00:00
Location: Lääne-Virumaa
Contact:

Unread post by Pihlakas »

Oli siis nii et mu väiksele õele meeldib hullult minuga võrriseljas kaasa sõita. tavaliselt istub mul taga bensu paagil ( Riga 11 ) aga seekord lasin tal endal juhtida. Tulime siis majaette kiirusega mingi 20 km/h (ei lasknud tal vägakiiresti sõita) muidu hoidsin ikka lenksust ühe käega kinni aga siis usaldasin lenksu talle... üks kõrvalevaade 2 sekundi jooksul ja panime võrriga käna... õel ei olnud häda midagi sest esimese asjana üritasin ma õe ühelepoole lükata ja võrriga teiselepoole käna panna. Õel oli nutt kurgus aga rahunes, mul endal oli jalal suur paistes sinikas vms . summutiga kõrvetasin jalga ja lenks kõveraks . Aga nüüd on võrrigakõik korras mul endal aga kui mingi asi ikka jalal selle koha vastu läheb siis annab tunda . Võrriga on ka palju teisi õnnetusi juhtunud. Ka mina arvan seda mida eespool mainiti et mida lahjem sõiduk seda rohkem matse .
kkodar
Tavakasutaja
Posts: 56
Joined: 12. Nov 2010 01:00

Unread post by kkodar »

Olen juba 19 aastane noormees ja kõige esimene selline õnnetus kus kiirabi oli vaja juhtus u nädal tagasi. Sõitsin oma cz 250-ga sõidutee servast alla ja maandusin tagarattal ning sõitsin nõnda edasi kuni vastu tuli selline väike küngas, mis tagumise amordi katki lõi ja tagumine ots vajus järsku alla ja ise lendasin vasta maad, istuvas asendis. Tulemuseks oli see, et viis selgroolüli on katki ja pool aastat masinaga sõita ei või. Muidu väiksemaid õnnetus on ka olnud kus pildi ikka tasku visanud kuid haiglasse sõita pole vaja olnud.
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

olen juba 17 aastasest saadik iziga ringi uhanud ja pole nagu otseselt pambusesse pannud...ükskord oma iz 56 sõitsin ca.70km h...järsk kurv oli 90 kraaadi ja oli vaja pidurdada,aga tagapidureid polnud ja esimestega oli vaja pidurdada,ja kuradi trossi lulla,mis on piduri hoova sees see läks puru ja käikudega pidurdada ei jõudnud,nii et otse...iz -tank nagu ta on,ei saanudki aru et midagi oleks takistanud,aint püksid lõhkus nats ära:D...pole küll selline pilli-piinaja aga sellest ajast peale kannan alati kiivrit sikliga sõites...isegi siis kui vaja metsateel vaja sõbra juurde minna....vahemaa vb 600m...

2 aastat tagasi oli ka selline juhus plan-5 ga,et jalas olid mugavad sõjaväe saapad ja neil ju pikad paelad,kuigi panin paelad kinni ja saabaste sisse,nagu sõjaväes peab :D ja tiirutasin ringi,siis sõber pidas mu kinni,et paar sõna vahetada...ja harjumusest panin vasaku jala maha,aga selle paelad olid tulnud välja saapast ja käigupedaali kylge kinni jäänud,ja lihtsalt kukkusin vasaku kylje peale kohapeal seistes juba,õnneks olid laibarauad,et mina viga ei saanud...nalja oli kyll palju :lol:
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Paremat rangluud olen kokku pidanud kasvatama.
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
erw1nike
Tavakasutaja
Posts: 95
Joined: 28. Oct 2010 00:00
Location: Viljandi/Pärnu
Contact:

Unread post by erw1nike »

Minu esimeseks mootorrattaga õnnetuseks võib pidada seda ,et kevadel jäi keskmine sõrm voshodi keti ja hammasratta vahele ning kuskil 2cm sõrme otsast nüüd ilma .Valus küll polnud ,aga verd lahmas küll korralikult :D Peale seda 2kuud kõndisin Pärnu haiglat mööda pidevalt siis sidumas ja kontrollimas põletiku suhtes.Muud pole veel õnneks juhtunud : )
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Minul õnneks ühtegi luumurdu pole olnud. Aga umbes nädalaega tagasi sai kasutaja siduriga niisama külavahel ringi sõidetud. Ise olin pit bike'ga(polnud pidureid), peas ainult kiiver ja prillid ning jope. tuli ka kuskil 90 kraadine kurv, mille kõrval oli kohe kraav. Kurvi ma välja ei võtnud ja panin otse kraavi, enne kraavi maandumist hüppasin ma ratta seljast maha kuid lõpuks maanudsin poolenisit kraavi ratta peale tagasi. Midagi erilist ei juhtunud. Kõik jäi terveks. Olen ka pitipeal jala ära kõrvetanud. Sellest jääb praeu vist suht kõva arm.
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Põletusi, marrastusi, valutavaid ja mitteliikuvaid ihuliikmeid on ette tulnud, kuid mitte üht luud ei ole veel lõhkunud ja suuri püsivaid arme ei ole ka jäänud. Kõige hullem on siiani olnud põlvevigastus, mille sain krossirajal hüppe aeg "üle tõmbamisega", tookord olin mõned nädalad ühest jalast invaliid.
Niikaua kui viga ei saa, on kukkuda isegi natuke naljakas... ei tea, mul alati lõbus olnud olla kui tsiklit maast lahti sikutan et edasi panna. :lol:
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

extinction wrote:Põletusi, marrastusi, valutavaid ja mitteliikuvaid ihuliikmeid on ette tulnud, kuid mitte üht luud ei ole veel lõhkunud ja suuri püsivaid arme ei ole ka jäänud. Kõige hullem on siiani olnud põlvevigastus, mille sain krossirajal hüppe aeg "üle tõmbamisega", tookord olin mõned nädalad ühest jalast invaliid.
Niikaua kui viga ei saa, on kukkuda isegi natuke naljakas... ei tea, mul alati lõbus olnud olla kui tsiklit maast lahti sikutan et edasi panna. :lol:
Vot viimane lause on eriti hea :D .
Minu meelest on kah eriti lahe vahel kukkuda, võtab näo naerule. Mul võttis eriti siis veel kui tsikliga külg ees kurvi minnes tuli mätas tagaratta ette, tsikkel lendas teisele poole külili ja ise tegin 3 tagurpidi kukerpalli.
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
Post Reply