Tule oma vana motikaga 14 augusti Karksi-Nuia lennupäevadele

Võistlused, laadad, messid, kokkutulekud, matkad ja reisikirjad
User avatar
eru
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 19. Mar 2010 01:00
Contact:

Tule oma vana motikaga 14 augusti Karksi-Nuia lennupäevadele

Unread post by eru »

KARKSI LENNUP�EV - 14.08.2010

--------------------------------------------------------------------------------
Tulge kohale! 2006. aastal avatud Karksi lennuväljal tuleb taas lennupäev. Osalevad väikelennukid, motodeltaplaanid, mudelistid ja mootorvarjurid. Traditsiooniliselt lõpetab lennupäeva lennuraja jooksukross, mille võitjad pääsevad huvilennule Karksi valla kohale (kiireim laps, kiireim mees ja kiireim naine ). Põnevaks osutub taas vigursõidu võistlus Ladaga. Karksi Lennupäeva korraldab Mulgimaa Elu Edendamise Keskus ning Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liit.

Esmakordne! Päeva avab Mulgimaa uunikumide paraad, mis algab Karksi-Nuia keskväljakult. Langevarjurid võetakse uunikumide peale just siit ning viiakse lennupäeva avahüpet tegema. Paraadil saab näha Eesti ainsat külgkorviga I¸-49, briljantses seisukorras GAZ-51, GAZ-69, UAZ-3909, vana Volgat GAZ-21, mitut unustatud Ladat (kuid nagu-tehase-väravast), 1-silindrilise bensiiinimootoriga Harkovi traktoritehase traktor DT-20 jm põnevat.


Lennukid on oodatud alates kella 10.00st. Lennupäeva avab langevarjurite avahüpe kell 12.00. Päeva jooksul toimuvad lennukite demoesinemised ja lennuralli väikelennukitele, mida kroonivad atraktiivset kaasaelamist pakkuvad täpsusmaandumis- ja pommitamisvõistlused. Loodetavasti lendavab kohale ka Kaitseliidu lennukorpuse AN-2 Sõjaväe langevarjuklubi langevarjuritega ning kindlasti aga erapiloodid oma väikelennukitega. Pealtvaatajatele huvipakkuvaks kujuneb kindlasti erapilootide ühine grupilend väikelennukitega, mille lennuomadusi tutvustatakse oma ala parimate asjatundjate poolt.Ürituse toimumine 14. augustil 2010 (mittesobivate ilmastikutingimuste korral 15.08.09. Sobimatute ilmastikutingimuste korral jääb lennupäev ära)-


KAVA
08.00 - 10.50 Lennukite saabumine Karksi lennuväljale;

11.00 Uunikumide paraad - algus Karksi-Nuia keskväljakult - paraadi lõpprivistus ja näitus Karksi lennuväljal;
11.45 - 12.00 Langevarjurite avahüpped.;
11.00 Pilootide ja korraldustoimkonna briifing, lennueelne ettevalmistus, samal ajal mudellennukite demoesinemised;
12.00 Karksi Lennupäeva avamine, Lennuralli (samal ajal lennukite õpitoad), Lada vigursõit (kogu päeva vältel);

13.00 Täpsusmaandumis- ja pommitamisvõistlused, (samaaegselt mootorvarjude, tuule- ja veolohede demonstratsioonesinemised);
15.00 Karksi lennuraja jooksukross 1350 m. Peakohtunik Madis Agur ,
16.00 Võitjate autasustamine. Äralennud, õhuruumiklass G, lennud ilma lennuinformaatorita, piknik;
19.00 Lennupäeva lõpp.

Oodatud on kõik lahedad vanemad nõukaaegsed mootorrattad ja vanemad autod. Mootorratas ei pea olema ideaalsed. Tähtis on osavõtt ja sõit. Osavõtumaksu ei ole. Sõidetakse väike tiir ja pärast seda saab nautida lennushowd.

Mina võtan uunikumide paraadist osa oma militaarse dnepriga. loodan, et ka teisigi külkavendasid seal näha.
jaan6
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 24. Jun 2007 00:00

tere

Unread post by jaan6 »

Saab näha eestis ainsat iz-49-t?
Kindlasti mitte, mina tean juba ühte kodanikku, kel korviga masin seisab, täitsa töökorras, ainult pole eestis registris.
User avatar
eru
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 19. Mar 2010 01:00
Contact:

Unread post by eru »

See info on otse kopitud www.mulgimaa.ee maha. mina isiklikult võtsin hr Aguriga telefonitsi ühendust ja ta ütles, et oodatud on kindlasti ka kõik nõukaaja tehnika. Nii, et olge tulemas oma vanade rariteetidega.
eliisa25
Tavakasutaja
Posts: 28
Joined: 26. Jul 2009 00:00
Location: Kehra - Tallinn.
Contact:

Unread post by eliisa25 »

Näed Sa! Kogu aeg vaja uriseda siin üksteise ja igasugu faktide ja väljendite üle! Üritus tundub väga vahva tulevat ja vahet pole palju neid i¸-49 on. :(
Mina igal juhul olen kohal. : )
Jawa, mis siis muu...mopeede ka mõni.
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

ma ka : )
User avatar
eru
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 19. Mar 2010 01:00
Contact:

Unread post by eru »

Teen teema jälle aktiivseks. Oodatud kõik masinamehed, nii mootorrattad, kui ka vanad autod. Kõik, kes tunnevad, et neil on midagi rahvale vana näidata, on oodatud. Mina lähen näiteks Dnepri mt-10-ga. Kõik IZ-i, JAWA, M-i ja muud nõukatehnikamehed (ka näiteks vanad võrrid oleks tore) tulge kohale ja teeme selle ürituse värvikamaks. Jälgige infot www.mulgimaa.ee sest kehva ilma tõttu lükatakse see pühapäevasele päevale. Ilmajaam lubas ka nädalavahetuseks tormi ja sellega võib see üritus lõrri minna, sest lennukid ei talu sellist tormi.
Post Reply