3. oktoober 2010 Tagadi vanatehnika laat!

Võistlused, laadad, messid, kokkutulekud, matkad ja reisikirjad
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

3. oktoober 2010 Tagadi vanatehnika laat!

Unread post by Nobody »

Nädal aega jäänud nimetatud oodatud sündmuseni. Kohtumiseni seal!

Täpsem info: http://unic-moto.ee/
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Huvitav mis kellani see laat kestab?
Tahaks kindlasti päevapeale läbi astuda :P
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

14ni vist on ametlikult kui mälu ei peta....ise olen ka tavaliselt alles 11-12 paiku kohale läinud.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Tank85 wrote:Huvitav mis kellani see laat kestab?
Tahaks kindlasti päevapeale läbi astuda :P
Miks sa arvad, et hommikul ei jõua? Muide Tafka, Tank, millega/kuidas lähete?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Nobody wrote:Muide Tafka, Tank, millega/kuidas lähete?
Ei ole kindel kas üldse lähen seekord.Raha eriti pole ja hetkel nagu ei meenu, et midagi vaja ka oleks. Aga kui minek siis sõltub ilmast ja sellest kas mul peres keegi veel kaasa tahab tulla.(ehk Honda vs auto)
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Endal kindlalt minek, olenemata sellest ka kindlalt midagi vaja või mitte.
Kahjuks see aasta müüma ei lähe, aga no saabki rahulikult ringi vaadata ja varusid täiendada.
Start hommikul kell 6, kohal hiljemalt kell 8.00. Ja siis käib laat juba üsna suure hooga, loodan ainult, et tuleks hea ilm.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
eru
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 19. Mar 2010 01:00
Contact:

Unread post by eru »

Olen ka kindlalt minemas. Kui vihma ei tule, siis lähen Dnepriga otse peavärava alla
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Hommikul mul jalka, hooaja viimane mäng ja sealt puududa ei saa, miski 13 kanti saaks laada poole kimada aga ei tea kas on siis enam mõtet.
Ja Asko, ikka autoga liigun.
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Selleks korraks käidud. Saabusin kohale hommikul kell 8, kuid võinuks isegi varem minna. Sõites Tallinnast välja, murdus sumbuti keevitusest lahti. 1.1se mootori 40kW tulid puhtalt välja, oi kus lörises, oi kus oli häbi.

Jõudsin platsi üle vaadata izi mehe pilguga. Palju jäi silma neid küünlajalgade-pudelite müüjaid. Kindlasti on proovitud neid piirkonniti paigutada, aga ikkagi on kaup risti-rästi.

Sünnipäeva järgne mitmepäevane pohmakas, katkine sumbuti ja masu rahakotis tegid meele veidi nukramaks, kuid lootust kaotada ei tohi.

Heakene küll, sai siis omale vajalikku nodi valitud. Masu on vist müüjaid pannud agressiivsemat hinda küsima. Iz küljejalg 500, jupiter lömmis leegitoru 300 tk. Sattusin ka ühte tuttavat kohtama, kes eelnimetatud jupid lubas oma garaazist üles otsida ja hiljem kaupa teha. : )

Veidi läks aega ning leidsin ka ühe toreda müüja uute vene juppidega, sai oma izile paar väntvõlli simmerit võetud. Kirun, et mehe kontakti üles ei kirjutanud. Ehk keegi mäletab, müüs valgest bussist, leti peal olid uued puksid, kontaktid iz jupid jne.

Kella 11 ajal lahkudes oli kogu ümbruskaudne maa autodesse mattunud ja taevale tänu, et enda oma sai sissepääsu juurde varakult pargitud.

Laadale minnes sai endale lubatud, et kas leian vajalikud 56 jupid või ostan võrri. Kõiki juppe ei saanud, seega tuli mõte poolitada. Koju tuli selline asi:

Image

Saan end jälle võrrimeheks pidada. Ja puuduvaid juppe otsin sellele ka. Ilusat päeva!
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
silverMR
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 18. Jul 2004 00:00
Location: Tallinn/Kuressaare
Contact:

Unread post by silverMR »

...samuti laadalt tagasi.
Mina vaatasin platsi läbi Jawamehe pilguga ning silma midagi väga erku ei jäänudki. Mõned üsna krõbeda hinnaga vanad Jawad, paar ronti 634 ja mõni raam. Kahju oli jah sellest, et see pudi-padi oli kohati tehnikaga segamini, nood võiks täitsa eraldi olla seal. Aga iseenesest tsiklinodi oli kõvasti, hindasid küsiti jah, nagu Nobody mainis, üsna julgelt, aga enda soovide puhul sain inimestega ikka jutule ja hinnadki mõistlikumaks.

Endal õnnestus vana toodangu 634 tutikad silindrid lätlastelt ära osta ning lisaks veel nipet-näpet pudipadi.

Kena ilm ja kordaläinud üritus igatahes, silmale oli värava taga ilusat vaatamist ka : )
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Eeldusel, et selliseid punnvõrre, nagu Nobody hankis, palju ei olnud - siis ma jalutasin sust mööda parklas :lol: Õla peal oli tutikas 634 "sigar" summuti. Peale selle õnnestus saada ka tuttuus Jawa 353-250 silindripea, mis mul hädasti puudu oli. Vanadele Jawadele oli uusi plekke ka omajagu aga noh, eks ole varutud ka.
Sõidan nagu suudan.
silverMR
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 18. Jul 2004 00:00
Location: Tallinn/Kuressaare
Contact:

Unread post by silverMR »

Mattu wrote:Eeldusel, et selliseid punnvõrre, nagu Nobody hankis, palju ei olnud - siis ma jalutasin sust mööda parklas :lol: Õla peal oli tutikas 634 "sigar" summuti. Peale selle õnnestus saada ka tuttuus Jawa 353-250 silindripea, mis mul hädasti puudu oli. Vanadele Jawadele oli uusi plekke ka omajagu aga noh, eks ole varutud ka.
Tohib küsida, mis hinnaga selle sigari kätte said? :wink:
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Kah laadalt tagasi, leidsin palju võrri juppe, hankisin endale riga 3, pool kogemata, ja ühe riga 11ne.
ja palju juppe

Üldiselt hinnad on ikka seinast seina, 16" mopi velgi ma ei leinduki...
Last edited by randoainlo on 03. Oct 2010 19:44, edited 1 time in total.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Mina olin kaa koos oma sõbraga kohal nagu alati. Põhiliselt otsisin võrri (sääreväristaja) ja mopi mootori juppe. Juhuslikult leidsin hoopis "päris võrri" CZ 516 korraliku ümberlõikamatta 1988 aasta raami millega komplektis veel kaks paaki, tagaratas koos võlli ja piduritega. Kuna minu 516 -ne raamil on peale roolikannu peaaegu kõik mitteoriginaal, siis see oligi "täielikust õnnest" veel puudu. Hiljem koperdasin CZ 511 mootori otsa, muidugi oli vaja see kaa veel ära osta. Raamaturiiulisse sain 25 krooniga E.Kaldma 1979. a. raamatu "Ringrajal". Muidigi kohtasin mitmeid tuttavaid nagu alati. Nobody oli igatahes kohtumisel ilma valge võrrita ja platsil ei juhtunud ka seda võrri nägema.
Oman mõnda roostes mootorratast.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Platsil oli see valge võrr täitsa olemas, uurisin ise kah seda.Aga hind oli minu jaoks liiga kirves.
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

randoainlo wrote:Platsil oli see valge võrr täitsa olemas, uurisin ise kah seda.Aga hind oli minu jaoks liiga kirves.
Küsimise asi või tahtis müüja sellest lõpuks lahti saada.

Teints, tõin selle võrri peale meie kohtumist ära. Oli hommikul silma jäänud, kuid enne ei julgenud hinda küsida. Eelnevad müüjad olid küsinud pooliku võrrirappe eest 2000+ krooni 8O
Hiljem läksin uurima oli elu palju ilusam.. kordades.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Hinnad olid jah, julmad, mingi puruks karteritega ja kõvera raamiga võrr oli 1000.-

minult küsiti selle valge võrri eest 700.-


eespool platsil oli üks poolik riga 7, mille eest taheti 1000.- ja punane riga 13 mis oli samuti poolik ja oli 2000.-
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
User avatar
kassartur
Posts: 8
Joined: 14. Aug 2010 00:00

Unread post by kassartur »

Uurisin samuti seda valget võrri korduvalt. Lõpuks kruvis üks nooruk sellele rattad alla ja vedis minema. Võrri tükke oli üllatavalt vähe- süütemängu kaant ei leidnud ühtegi, tagatuld nägin vaid üht katkist jne. Sain siiski portsu uusi tükke võrrile- esi- ja taga hammasrattad, trossid jne. Hommikul jäin tulemisega hiljapeale, sest ei pääsenud suure uduga Kose asulast välja. Tänavad on üles kaevatud ja kinni, teeviidad maha võetud. Nuta või naera. Aga laadal oli ilm super.
-kriss-sten-
Tavakasutaja
Posts: 41
Joined: 14. Mar 2010 01:00
Location: keila
Contact:

Unread post by -kriss-sten- »

sai ka käidud :D
küsisin seal võrri peeglite hindu:
1koht: 50.-
2.koht 250.-
3koht 15.- :D
rahvast oli ikka suht palju : )
Riga 13 originaal
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Käidud!
Tunde, et sealt laadalt võib siiski kõike, tekkis ühes lätlaste boksis.
Neil oli nimelt üks kastitäis tuttuusi(kasuamata) IZ 49 tagumisi amotrisaatoreid!!!
Uskumatu lihtsalt, no kahjuks oli hind(1000.- tk) ka väheke liiga uskumatu veel, et ma omale kaasa oleks toonud sealt paari aga siiski...
Kui rahalaev ükskord minuni jõuab siis ostan omale ka ühe paari.

Punane/must poolik Riga 7 maksis minu küsimise peale 600.- vist juba.
Oli mida vaadata aga osta polndki see aasta midagi suurt, sain umbes kolm kilo metalli ja maksis see mulle 900.-.
Ise ka ei usu
:roll:

Järgmine aasta ise müüma jälle vast.

Asko vabandust, et ei jõudnud pikemalt juttu puhuda.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Sai ka oma Izhiga ära käidud ja kotti sain Jawa 634 bensiinipaagi, Izhi esitule reflektori, Vana jawa tagumise piduritrumli kronksteini ja mootorikinnitused ning Izhi 3 seeria tagatule.

Laat oli võimas ja ilm oli super hea. Nüüd aga kõik garaazidesse ja projektide kallale nokitsema- jõudu kõigile.
User avatar
nex
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 26. Oct 2008 00:00
Contact:

Unread post by nex »

Isiklikult meeldis laadal kõigerohkem see uunikum BMW , suht hämmastav kui hästi masin säilinud , oli ka üks Nsu , suht roostes , aga tundus igati lahe masin. Isiklikult ei ostnud midagi .
silverMR
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 18. Jul 2004 00:00
Location: Tallinn/Kuressaare
Contact:

Unread post by silverMR »

See 250nene NSU oli tõesti vahva. Pärines ta 1938ndasat aastast ning talle ei olnud tehtud mingit remonti, aga näe - mootor löödi koha peal käima ning väga ilusa puhta ning kulumata häälega käis.
Tol ajal ikka tehti kvaliteetseid asju.
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Käisin kahh tiiru läbi, jõudsin küll suht hilja, kella 15 kanti ja vaikselt laat hakkas juba asju kokku panema aga esimese laada hõngu sain ninna. Päris tühjade kätega õnneks ka lahkuma ei pidanud, sain head mootori tihendi pappi 25kr tükk ja tutika bensukraani.
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
Post Reply