Tagadi vanatehnika laat sellel 2011 aastal 01.mai

Võistlused, laadad, messid, kokkutulekud, matkad ja reisikirjad
User avatar
eru
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 19. Mar 2010 01:00
Contact:

Tagadi vanatehnika laat sellel 2011 aastal 01.mai

Unread post by eru »

Loodame, et ilm ikka sama ilus kui varasematel aastatel ja hinnad ei ole euro hullusest lakke aetud. Külgkorvile hääled sisse ja laadale. Kas ka teisi külkavendi on tulemas?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Tulek on enam kui kindel, kuid arvatavasti ka seekord autoga. Kuhugi peab vanaraua kilod mahutama. :?

Loodan, et lätlastest juute seekord vähem on.... kõver iz küljejalg 600 krooni :evil:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
ats97
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 29. Nov 2005 01:00

Unread post by ats97 »

Esialgne plaan on külkaga tulla laupäeval Tallinna ning pühapäeva hommikul siis Tagadile - loodame siis head ilma(ning naiste mõistvat suhtumist :wink: ).
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Unread post by Myrka »

... või auklikuks roostetanud iz planeta esitule kopsik 400 krooni :)

Olen kohal igal juhul.
irukas
Tavakasutaja
Posts: 184
Joined: 03. Sep 2009 00:00
Location: tallinn,iru

Unread post by irukas »

Kohal olen küll aga millega seda ei tea 8 )
Kaarup
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 03. Oct 2008 00:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by Kaarup »

Kohal nagu ikka:)
->Iz Jupiter 3<->Jawa 638/350/1991<->CZ 514/380/1986<-
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Plaan ka minna, aga ei tea kas transporti saab. Äkki keegi läheb jõgevalt ja pakuks küüti?
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Kui ilm ilus siis üritan ka Dnepriga kohale töristada...kui vastu peab :roll:
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Difrid ja mootorid võid mulle kasti tõsta, sõidan järgi :D
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
nex
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 26. Oct 2008 00:00
Contact:

Unread post by nex »

Kohal , naq ikka ;)
kaalur
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 14. Dec 2010 01:00

Unread post by kaalur »

mul ei jää palju muud üle, mul ainult 3 kilti sinna 8 )
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Käidud,ostetud ja nähtud.
Paar reflektorit ja kolvirõngast rikkamana lahkusin.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Ma ikka pean vinguma/jonnima.
2 EURi sissepääs on minuarust overkill :?
Ja see aasta oli kuidagi kehv valik tehnilise poole pealt...vähemalt minule tundus nii.Ühesõnaga suhteliselt pettunud :D
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Oldud ja nähtud.. pilet piletiks, veel kannatas käia. Eks korraldajal läheb ka seda raha vaja platsi hoolduseks tulevikus ja meeskonna leidmiseks. Loodan, et ikka viimast teeb :wink:

Saabusin mõni minut enne 8't, juba siis oli parkla heasti täitunud. Tsiklijuppe jätkus, kuid endale vajalikku seal seekord väga ei leidnud ja müügil olev oli endal olemas. Tõmmitsad, mõni võrrijupp ja paar pisividinat.. tore päevaalgus ikka! 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
irukas
Tavakasutaja
Posts: 184
Joined: 03. Sep 2009 00:00
Location: tallinn,iru

Unread post by irukas »

Valik oli kuidagi kesine tänavu aga pika otsimise peale ikka midagi leidis. Üldiselt jäin rahule. 8 )
Aspelund
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 26. Feb 2010 01:00

Unread post by Aspelund »

Ise väravas kella kuuest hommikul kella kaheni päeval vahetpidamata pileteid müünuna kuulsin erinevaid repliike pileti hinna kohta rohkelt.

Selgituseks: vana 10-kroonine pääsme hind oli meil olnud aastaid. Inflatsioon oli sellest järele jätnud vaid räbalad.

Teiseks: uue pileti hind vanas rahas oli pealt üle 30 krooni. Kas see on tõesti ilmvõimatu suurus? Üks toidupoes käik maksab pereinimesele kordades rohkem. Sisuliselt kahe õlle raha neile, kes seda jooki tarbivad. Brittidel pole üle kümne naela või sakslastel paarikümne euroni küündiv piletiraha mingi haruldus.

Piletist saadud rahaga tuleb klubil maksta erinevad rendid (sealhulgas suur parkla), samuti riigimaksud ja muud kohustuslikud lõivud. Need ei ole ka väiksed summad.

Lihtsalt varasem annetus MTÜ'le, mis oli ühtlasi sisenemistasuks, ei omanud riigi ees suuri kohustusi. Ametlik numereeritud piletite müük sunnib aga päris palju ära andma.

Numereeritud piletite kasutuselevõtt oli tingitud soovist fikseerida täpsemalt külastajate arv ning nii laekuvad summad.

Vaadates neid kaubavooge, mis väravatest välja suundusid, olen ma veendunud, et enamus Tagadi laada külastajaid jäid oma piletiraha eest vastutasuks saadud elamuste ja leidudega igati rahule.

Ja seekord enamus piletimüüjaid/parkimiskorraldajaid/asjamehi tasu ei saanud. Kogu protsess toimus vabatahtlikuse alusel.

Ning kui kellelgi on mõtteid ja ettepanekuid, kuidas laada korraldust veelgi paremaks muuta või soov ise selle korraldamises kaasa lüüa, siis tasub kindlasti klubiga ühendust võtta ja oma mõtted ning soovid edastada.

A.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Kas väravatagused müüjad kihutati minema või seekord neid lihtsalt ei olnud? Ainult ühte võrri müüdi.. ?
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Unread post by vootele »

Ma ei saa aru, kas nad teevad seda meelega, aga absoluutselt iga kord on neil laat kõige halvemal ajal - päev enne palgapäeva...
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

vootele wrote:Ma ei saa aru, kas nad teevad seda meelega, aga absoluutselt iga kord on neil laat kõige halvemal ajal - päev enne palgapäeva...
Ja sügiseti päev vahetult peale sünnipäeva... :twisted:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Aspelund
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 26. Feb 2010 01:00

Unread post by Aspelund »

Kahjuks ma ise jõudnud ringi vaadata enne kui kell kaks päeval, seega teeäärset üldpilti ei tea. Paar müüjat siiski silma jäi, neist ühe vorstimüüja paiknemise üle oli ka "mõttevahetus".

Üldiselt üritame selliseid "vorstiärimehi" vältida. Aga jah, kedagi minema minu teada ei "pekstud". Üritame olla tsiviliseeritud :)

Mai ja oktoobri esimene pühapäev on aga traditsioonilised. Alternatiiviks sobib kuu keskel toimuv Nõo laat.

A.
User avatar
vipi666
Tavakasutaja
Posts: 25
Joined: 17. Sep 2009 00:00

Unread post by vipi666 »

Käidud jällegi, aga külm ja tuul oli lihtsalt tappev, mis sundis ka varem lahkuma kahjuks.
Üks pildike ka:

http://www.upload.ee/image/1311087/DSC00652.JPG
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Laadal käidud, algul oli mõte väikseid juppe osta, aga ära minnes oli kärus kaks säärekat ja vanem minsk.
laat oli super muidu, ehhki hinnad olid osades kohtades julmad.
tuul oli tõesti külm ja vastik

Mind isegi fotografeeriti laadal, kui ma minski lükkasin, saab näha kas kuskil üleval ka varsti on :D
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Unread post by Myrka »

Käidud. Tundus mullegi et raua osakaal oli väiksem kui viimati ja portselani osakaal jällegi suurem. Meeldiv oli see, et leidus mõningaid mõistlikke müüjaid, kelle jaoks rooste ei ole kullaga samas hinnaklassis :)
User avatar
eru
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 19. Mar 2010 01:00
Contact:

Unread post by eru »

Nii minagi käisin ja ikka oma armsa dnepriga. Üldiselt ma siiski palju külkavendi ei näinud. Mõned soomlased ja üks must hübriid oli ka müügiks.
Lätlastelt tuleks müügiõigus ära võtta, sest nemad ostavad kella kuuest eestlastelt kauba ja kella kaheksa aeg on see kaup kaks korda kallim. Sain oma minskile siiki lätlastelt seisuhargi 12 EUR!!!!, samas kui seesama randoainlo ostetud vanem MINSK maksis koos hargiga vaid 45 EUR!!!!!ˇ. Ebaõiglus, aga selline on elu. Soovisin saada veel Mosse 401 sisevalgustust, Muravei kahte vanematüübi suunatulesi (nikkel raamiga) ja Mingisuguse emmilise (minul vähemalt M-63) piduri konna, sellist sissekeeratavat, aga rahakott ei hakanud lätlaste hinnale peale. Eks sügisel siis midagi jälle. Üldiselt jäin rahule, aga ilm ei olnud kõige soojem. Kuna tulin dnepriga siis õnneks oli ka selle sõidu puhul soojemad riided seljas. Korraldajatele äkki soovitaks teha tulevikus näit poole hinnaga või siis täitsa tasuta sissepääs vanatehnikaga ja nõuka aegse tehnikaga kohaletulijatele. Nii motiveerib ehk ka rohkem sellelaadse tehnika kohalolek, sest nagu näha uudistajaid ikka seal peaväravas on.
Dnepr MT-10, Ural M-63, Minsk 3.112, TGA-200-01F «Muravei» ja sellest elu vaid ei koosne
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

See lätlaste asi on ennemgi jutuks olnud. Meeletud hinnad ja veel otsa sõim, kuidas sa julged nii vähe pakkuda. Niipalju, kui jutujärgi kuulda on olnud, siis käivadki mõned ärimehed Eestis müümas. Kohalikud kuuri tühjaks müüjad ei sõida ju 400+km maha, et midagi müüa.

Ikka näed ja tajud seda, "kus tänapäevane mõttemall ei kehti ja vana raua taastajad üksteisega sõbralikult kokku saavad ja osi hangivad".

Rahalõhn on ikka ja endiselt liiga magus ning naiivsed ostjad lasevad sel sündida. Löö kasvõi läti müügiportaalid lahti, kaherattalisi kümnetes kordades rohkem ja seinast-seina hindadega. Kui ostjad on laisad ning ei jõua/viitsi/taha ise turgu uurida ja ostavad laadalt juudihinnaga, on nende oma süü.

Loomulikult oli häid müüjaid, mõne juures käisin täna isegi 3. korda ostmas. Mõnega ei saanud kaubale, aga sai räägitud üle veerand tunni juttu... mine tea, ehk ristuvad teed kunagi tulevikus. Tegu on ikkagi laadaga ja kohaga, kus teisi endasuguseid kohata.8 )

Ainult, kui müüja pistab kõva häälega sõimama, et osta siis 200 euroga poolik tsikkel, kui selle esitule eest 100 ei taha maksta, on ta küll puhta NAHAAL!

Oli hetki, kus ma "turuhindu" ei teadnud ja nüüd tagantjärgi enda üle naerdes tõesti ebareaalselt vähe pakkusin. Hiljem uurides, sõpradega rääkides ja müüjat loogiliselt ära kuulates selgus, et tegelik väärtus on muu ja siiski tuli ta vägagi korralikult vastu. Kiitus! 8 )
Last edited by Nobody on 02. May 2011 00:14, edited 1 time in total.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
izh350
Tavakasutaja
Posts: 120
Joined: 28. Apr 2006 00:00

Unread post by izh350 »

:roll:
Last edited by izh350 on 24. Sep 2012 12:42, edited 1 time in total.
om
Moderaator
Posts: 223
Joined: 30. Aug 2004 00:00
Location: Läänemaa
Contact:

Unread post by om »

Mina Tonyga täpselt sama lätlaselembene ja ei kurda üldse ei suhtumise ega ka hindade üle. Alati saab nendelt väga mõistlike hindadega asjalikke asju (liikunud ka naljahindadega tehaste vanu laojääke) ja ka niisama maast ja ilmast lobiseda - paljud neist Tagadi püsikunded juba palju rohkem aastaid kui siinse foorumi noorem generatsioon ja osad neist ajaga juba tuttavaks muutunud + lisaks ka läti laatadel kohtutud.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Ei eita eelnevaid seisukohti, ei kuuluta 100% tõeks. Mõlemat äärmust on näha olnud, sõltumata rahvusestst ja keelest.

Muigele ajab mõne tõredama müüja 2-3 laata samade raamide müümine. On alles visadus! 8 )
irukas
Tavakasutaja
Posts: 184
Joined: 03. Sep 2009 00:00
Location: tallinn,iru

Unread post by irukas »

Ühe lätlase käest tahtsin osta delta tagatuld, oli teine kriimuline ja ühest tükis. Küsis selle eest 19 euri pärast sain mujalt tutika tule 5 euriga.
mk
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 22. May 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by mk »

Mina oleks need kaks korda aastas valmis sissepääsupiletile panustama ka rohkem. Võtan mütsi maha nende ees, kes teistele sellised tingimused loovad.

Aga lätlastest - minu arust on neid kahte sorti. Esimene on see, kelle puhul tekib kahtlus, kas ta sulle üldse müüa tahabki. Otsisin ühte detaili GAZ-24-le ja müüa püüdis mulle järjepidevalt ühte (halvasti ja valesti) järeletehtud vidinat sokutas. Pidavat 100% originaal olema. Kui peale paarikümneminutilist kaevamist lõpuks kastidest selle õige üles leidsin, siis poole tunni jooksul ei olnud tal võimalust seda mulle müüa. Sinna see jäigi, küllap oli oma osa selles saarlaslikul jonnil ka.

Teisalt veetsime hulk aega päris päeva lõpus mitme kaasfoorumlasega ühe "koluhunniku" juures, mille omanikuga oli lausa lust asju ajada. Sain sealt terve rea uusi juppe - Izh-56-le sain küljekarbid koos kaantega, Planeta silindrikomplekti, pingerelee ja prillide komplekti koos esitule hoidjatega. Igatahes tulin sealt hea tujuga tulema.

Kiitus korraldajatele.
Aspelund
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 26. Feb 2010 01:00

Unread post by Aspelund »

Äri platsil käib juba laupäeva õhtust saati. Esimesed telgid olid kell kuus õhtul juba püsti ja mitte ainult lätlased ei käinud soetatud jubinatega ringi.

Laadal kehtib aga põhimõte, et varajane ja usin kana leiab tera. Juba pühapäeval kell neli hommikul hakkasid autod ja inimesed saabuma. Lisaks pole demokraatlikus ühiskonnas võimalik sundida müüma midagi ainult ühe või teise rahvuse esindajale. Ja hindade määramine ettekirjutustega kuulub riigi praktikasse, mille eksistents meie territooriumil lõppes 1991.

Kahjuks pole organisaatoritel võimalik kedagi viisakuse osas kasvatada. Kui selles osas on lapsetuba nõrk olnud, ei päästa ka lektsioon väravas midagi. Lätlaste ja venelastega suhtluse teeb lihtsamaks ka vene keele oskus, milles mõned vandesõnad on lihtsalt sidesõnade võrmis. Paljudel juhtudel on esimene p----e saatmine vaid kauplemise alguseks.

Mis tasuta sissepääsu puutub, siis ma jään seisukoha juurde, et kahe euro maksmine kaks korda aastas ei ole üle jõu käiv tegevus. Sel aastal pääsesid tasuta sisse lapsed ja pensionärid, samuti Unic-Moto liikmed. Viimastele oli ette nähtud ka teatud tingimustel tasuta kauplemisplats. Nii et soovitan huvi korral astuda klubi liikmeks.

A.
Last edited by Aspelund on 02. May 2011 10:42, edited 1 time in total.
User avatar
lockeed
Tavakasutaja
Posts: 106
Joined: 20. Jul 2007 00:00
Location: Rae vald
Contact:

Unread post by lockeed »

kellegil pilte ka on ? :roll:
om
Moderaator
Posts: 223
Joined: 30. Aug 2004 00:00
Location: Läänemaa
Contact:

Unread post by om »

Aspelund wrote: Mis tasuta sissepääsu puutub, siis ma jään seisukoha juurde, et kahe euro maksmine kaks korda aastas ei ole üle jõu käiv tegevus.
Huvitav, kuidas Sa suhtuksid, kui näiteks Selverisse sisenemise eest küsitaks ukse vahel 10 senti? Mis see siis ära maksta ei ole, ja selline raha ju põhimõtteliselt Sind vaesemaks ei tee. Ja Viljandi turg on eksklusiivsem koht ja seal käid ju harvemini, järelikult sinna sisenemine maksab 30 senti.

Reaalne elu on igalpool maailmas selline, et müügiga seotud kulud maksab müüja ja küll Ta selle juba oma müügikäibe ja -katte arvel klientidelt tagasi oskab ise korjata.
Piletiga sissepääsud on tavaliselt ikkagi üritustel, kus on selle raha eest ka mingid lisaatraktsioonid.

Eks ma jorisen niisama ja ei olnud mingit probleemi seda 2eurikut maksta ja ei kommenteerinud seda ka. Lihtsalt selline "aga meil tuleb maksta see ja see ja mis see väike raha siis teil välja käia ei ole" jutt nii siin kui automotos pani mind seda kommentaari kirjutama.
Tunnistage ausalt, nagu asjad on ja on olnud juba palju aastaid - Selle laada puhul on tegu Unic-Moto klubi tuluüritusega, mis reaalselt (ja päris suurte numbritega) klubi tegevust finantseerib. Selle vastu ei ole ju kellelgi mittemidagi ja inimesed on nõus selliseid asju hea meelega toetama ja igasugused tuluõhtud on igalpool maailmas levinud. Palun lihtsalt, ärge hämage!

P.S. Eks ma isegi teen neid mopeedikokkutulekuid just sellise osavõtumaksuga, nagu need on ja korraldan endale ülearuste varuosade garaazimüüke täpselt samadel põhjustel - et saada natukenegi tagasi mopeedidomeeni ja serveriruumi ülalpidamiskuludest ja saada kuidagi kunagi valmis ka muuseumihoone juba mitu aastat tagasi alustatud renoveerimistööd.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Ei usu mina sellesse vabasse sissepääsu ja kauba müüjate poolt kulude katmisse. Seda kahel põhjusel:

1) Vaadates, seda rahvavoori, mis alates 10st-11 tuli ning järjekorda kella 12-13 ajal parklasse sõites, siis tõenäoliselt kõik kohe kindlasti ei ostnud laadalt midagi. See tähendab, et need õnnetud ostjad maksavad kinni selle vahe, mida tasuta külastajad tegemata jätavad. Lisaks juba kell 8-9 oli rahvast juba rohkem, kui vaja, et rahumeeli varuosi kaeda. Liigselt niisama uudistajad teeksid selel reaalse otsimise-uurimise veelgi tülikamaks. A.la et iga aasta tuleks järjest varem tulla, kuni laat öösel kell 02.00 avatakse?

2) Ma pole kindel, kuidas olukord praegu on, aga tõenäoliselt need, kes tahavad oma vanakraamist lihtsalt lahti saada, hoiaksid sellisest üritusest veelgi enam eemale, kui see neile järjest kulukamaks läheb. See tähendaks, et enam jääksid püsima motopoed ja nn "suurärimehed".

Lisaks siinkohal ei sooviks kritiseerida, mida teeb keegi ürituselt laekunud tuludega. Kindlasti kulub see ära ja vaevalt unicu seltskond endale laatade vahelisel perioodil spa pakette ja katuseterasse hotellides kinni paneb järjepidevalt. Kui müüjatest rohkem välja pigistada, siis kahaneb võimalik, et kaubavalik, "juute" tuleb rohkem, laat täitub niisama uudistajatega ja lõppude lõpuks kuskil pole öeldud, et keegi seda laata peab korraldama või kriitilisem külastaja peaks seda külastama. On hea, et siiski Tagadil laadad toimuvad ja vanamasinate ehitajad jätkuvalt endale juppe soetada saavad.

Pileti eest on kõrvalist tegevust laadal küll ja enam. Kaeda teiste masinaid, näha mõne aktiivsema liikurit, leida uusi tuttavaid müüjate/kaas-ehitajate näol. Olla sõpradega koos ning rutiijnist väljaspool vahetada mõtteid oma motohobist. Isiklikult olen nii mõnegi uue kontakti saanud kaupa valides ja seejärel on mõni laadaline jutule tulnud. Mõnikord kaupa sorteerides tekib reaalne ostumüügi tehing hoopis kahe ostja vahel. On ju eelnevates postitusteski öeldud, et aastast aastasse palju tuttavaid nägusi. Seega vanamasinatega tegelejatele taas üks suurepärane keskkond endasuguste leidmiseks ja kontakti hoidmiseks.

Kas muud vanavara laadad on tasuta, et Tagadi sellise tähelepanu alla jäi?
User avatar
vipi666
Tavakasutaja
Posts: 25
Joined: 17. Sep 2009 00:00

Unread post by vipi666 »

Saage üle 2¤, päris naljakas kohe hakkab.
Muidu raha on, et osta vanadele ratastele juppe ja muud sellist, nüüd 2¤ pärast vingutakse.
Suitsupakk ei maksa ka nii vähe.
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Unread post by vootele »

Ma ei tea kuidas teiega on, aga minul on olnud olukordi, kus kuu lõpus viimased 2Eur on kulunud pigem kahe paki makaroni ja odava ketshupi ostmisele, et palgapäevani välja tulla...
User avatar
vipi666
Tavakasutaja
Posts: 25
Joined: 17. Sep 2009 00:00

Unread post by vipi666 »

vootele wrote:Ma ei tea kuidas teiega on, aga minul on olnud olukordi, kus kuu lõpus viimased 2Eur on kulunud pigem kahe paki makaroni ja odava ketshupi ostmisele, et palgapäevani välja tulla...
Siis tuleb töökohta vahetada ;)
Aspelund
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 26. Feb 2010 01:00

Unread post by Aspelund »

Jah, Jaan, see on meie tuliuüritus.

Aga see ei tähenda, piletiraha jagatakse Unic-Moto liikmete arvuga läbi ja kantakse arvetele laiali. Või et mõnel saabuval õhtul istuks mingi kogus Unic-Moto rahvast piletiraha eest kõrtsus, sõidaks välismaale puhkama või ostaks kallist koduelektroonikat. Teenitud raha eest on näiteks suurel määral sponsoreeritud Suursõitude läbiviimist. Pluss muid tegemisi, mis on seotud vanatehnikakultuuri propageerimisega või vanatehnikaklubide liiduga. Meil ei ole olnud uhkeid balle või kinnisvara. Oleksid Sa ise Unic-Moto või vanatehnikaklubide liidu liige, näeksid seda seestpoolt.

Loomulikult võib tõsta platsimüüjate tasu ning kaotada ära pääsupileti. Ma kaldun küll arvama, et siis jäävad platsile alles rikkamad antikvaarid ja nännimüüjad, palavalt armastatud papit kastidega siis enam ei näe. Kas siis öeldakse meile selle eest aitähh? Võimaluse eest tasuta jalutada asjade seas, mida osta ei jõua? Või kus pole midagi osta? Kus jalgratas maksab mõnekümne euro asemel paartuhat? Delta tagatuli paarsada eurot?

Aga kui kellelgi on mõni parem idee, kuidas hoida Eestis tegevuses üks MTÜ'st tehnikaklubi ilma rikaste sponsoriteta või Euroopa Liidust pumpamata, siis selle mõtte jagamine on lahkelt oodatud.

A.

PS Hetke olen ma ka ise töötu ja elan neist nappidest tugrikutest, mis mul erinevatel viisidel teenida õnnestub. Aga kaks eurot võimaluse eest käia omasugustega suhtlemas leian ma ikkagi. Seda ka Michi makaronide paki kõrvalt.
raivoku
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 14. Jan 2005 01:00
Location: Tartu
Contact:

Unread post by raivoku »

Aspelund wrote: PS Hetke olen ma ka ise töötu ja elan neist nappidest tugrikutest, mis mul erinevatel viisidel teenida õnnestub. Aga kaks eurot võimaluse eest käia omasugustega suhtlemas leian ma ikkagi. Seda ka Michi makaronide paki kõrvalt.

Ma tükkaega mõtlesin kas võtan sõna või mitte. Otsustasin seda ikka teha.
Asi ei ole hinnas. Eelmise võrdlusena kui poodi paneks sissekäigu juurde maksu 10 senti, siis kaoksid nn "vaatamaskäijad" ära. Eriti seda need igapäevased tegelased.
Kas see 2 euri on suur raha. MA arvan, et see on üleliia suur. Nagu Aspelund seletas, selle eest tehakse paljut muudki. Kuid pooli vanatehnikahuvilisi ei huvita see "ülejäänu"
Kuna täpsed summad pole teada. Siis on olukord keeruline.
Kui näiteks 90% läheb maksude ja muude laadaga seotud kulude katteks ei julgeks piuksuda ka. Kui aga 10% laada jaoks ja 90% mujale siis röögiks küll.

Kurtna laadaga ei ole kunagi probleeme olnud. St alati korralikult organiseeritud. Ainuke asi mis silma riivab on see, et lubatakse "öösel taskulampidega kaubelda". Kuskil on piir asjaajamises väga nihu. Laat peaks ikka hakkama pihta kindla kella ajal.
Külastajana on alati olnud hästi reguleeritud ka autoparkimine.

Võrdlusena Melliste laat meenutas mulle küll eelmine aasta "ratsa rikkaks saamist" korraldajate poolt. Kus tõmmatud oli vaid lint ümber pargi ja paar tegelast müüsid pileteid. Pargi ise kuhu saad ja ei huvita neid rohkem midagi kui su raha.
User avatar
eru
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 19. Mar 2010 01:00
Contact:

Unread post by eru »

Nõus raivoku-ga, et laat avatakse ikka kindlal kellaajal. Ka minul ei ole kahest eurist üldse kahju sissepääsuks maksta, sest selle eest sain 5 tundi ka rutiinivabalt ja huviga jälgida kõike mida silm haaras ja ka kemmergut külastasin. Kui siin eespool oli juttu laada korraldamisest, siis oli ettepanek atraktiivsuse mõttes töötava vana ja vene tehnikaga kohaletulnutele lausa tasuta sissepääs, sest sellega saab korraldada väikese näituse, mis tooks ehk ka rohkem publikut ja oleks ehk ka motivaatoriks vanaraua ja veneraua omanikele ennast rohkem näidata. Ega Eestis ei ole veel korraldatud "vene"raua kokkusaamisi. See oleks ju üks võimalus paarkorda aastas mõtteid jagada. Ruumi ju on seal peaväravas. Need lihtsalt sellised mõtteavaldused.
Dnepr MT-10, Ural M-63, Minsk 3.112, TGA-200-01F «Muravei» ja sellest elu vaid ei koosne
User avatar
ishijupp
Moderaator
Posts: 123
Joined: 05. Oct 2005 00:00
Location: Harku

Unread post by ishijupp »

Üks, kaks või kolm euri, vahet pole, turumajandus, turg paneb asjad paika. Kui külastajaid jätkub, siis võib küsida ka rohkem ning järelikult on üritus küsitud hinda väärt. Küll on pisut magedavõitu põhjendada pileti hinnatõusu sellega, et tulud ei kata kulusid...
User avatar
izh350
Tavakasutaja
Posts: 120
Joined: 28. Apr 2006 00:00

Unread post by izh350 »

:roll:
Last edited by izh350 on 24. Sep 2012 12:49, edited 1 time in total.
gen
Tavakasutaja
Posts: 132
Joined: 30. May 2009 00:00

Unread post by gen »

Olles harjunud selle 10kr sissepääsu tasuga oli see 2eurone veid ehmatav.Me kõk ju teame et oleme euroopas ja püüame igati hindasid selle kandiga ühtlustada.Eurooplase on see kaks eurot suht väike raha.(paari aasta eest Pühapäeva hommikul Helsingis hulkudes oli võimatu leida kioskitest jooki või jäätist alla 2euro(poed olid veel kinni))

Meile kelle palgad on jäänud Nõukogude aja tasemele(Nõukogude ajal 80rubla oli juba kõva palk)on see 2eurot aga suur raha.Me peame lihtsalt palkadega euroopale järgi jõudma ja asi korras.

Mulle isiklikult üritus meeldis,lootused olid võib olla suuremad kuid päris tühjade kätega ma ei jäänud.

Oluline on et asi jätkuks.
User avatar
kassartur
Posts: 8
Joined: 14. Aug 2010 00:00

Unread post by kassartur »

Kahte eurot polnud kahju maksta. Parkimine oli kenasti organiseeritud, päike kohale veetud ja puha. Temperatuuri koha pealt võiks küll veidi nuriseda. Olin küll veidi pettunud, et väravas see aasta klepsu ei antud- hoopis löödi mingi tindiplekk käele. Sain Riga13 sadula ja tagatule ja taskutäie uus pulikaid. Ning sihukesed veidrad asjad nagu 5,25 tollised disketiseadmed ürgaegsele arvutiprojektile. Olen neid juba aasataid edutult otsinud. Poleks oodanud neid selliselt laadalt leida ning müüjagi tunnistas et tal pole aimugi, mida ta mulle müüs.
Peale 10-t oli aeg lahkuda kuna rahvast oli juba liiga palju.
Kokkuvõttes jäin igati rahule. Kui vihma ei saja, siis sügisel jälle.
Condamed
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 10. Feb 2010 01:00

Unread post by Condamed »

Kas keegi saaks mulle öelda , millal see laat jälle toimub ?

Vabandan , kui see oli kuskil eespool kirjas , lihtsalt pole varem käinud ja tahaks ise ka järgmine kord tulla :)
Post Reply