Ring Hiiumaale 14. juuli 2011

Võistlused, laadad, messid, kokkutulekud, matkad ja reisikirjad
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Ring Hiiumaale 14. juuli 2011

Unread post by Mattu »

Ühesõnaga käisin 14. juulil ja tegin Hiiumaale ringi peale. Hommikune äratus oli nõks ennem kuute, see tagas normaalse laekumise 7:40ks sadamasse. Ostsin eelnevalt e-pileti, et oleks mugav sadamas moblaga tõkkepuu alt läbi pääseda. Noh, see variant ei töödanud, tuli ikkagi triipkoodi vastu lugejat hõõruda.

Praam (laev?) oli uus ja mugav, ventilatsioon ja puha. Mulle jäi ka mulje, et reaalselt kulus sõidu peale tund ja kaheksa minutit. See mulle sobis.
Hiiumaal maabudes põletasin kohe Kärdlasse, panin paagi täis ja tankisin tagavara kanistri ka täis. Olerexist tõmbasin otse Kõpu tuletorni juurde ja kohe nii otse, et mõned kilomeetrid pidin veerema mööda mingit eriti nilbelt lahtist kruusa või kruusakive. Oleks teeristist vasakule läinud, oleks Kõpus olnud vist ainult asfalti kasutades. Kõpu juures tekkis korra häming, sõbrad pidid seal RMK alal juba telkima aga juhatused polnud päris täpsed. Tuletorni juures olevast postkaardipoest aga sõbralik tädi kohe juhatas. Muidugi olin ma seal RMK majakese juures käinud varemalt aga siis oli talvine üleelamine. Suvel nägi tee natuke teistmoodi välja :lol:
Rannas oli kerge sirutus ja sejärel suundusime kolonnis juba tiirutama. Sai käidud seal:
Image
vaade Sealt:
Image
ja siis Kalana sadamas:
Image
Image
viimane oli küll väga lahe ja rahulik koht. seal oleks võinud taamalt kerkivate vihmapilvedest hoolimata istuda pikalt. Natukene sai iseennast tankida kama ja juustuvõileivaga (ja see oli ikka võileib küll - soovitan!!). Ühtlasi sai ratas oma igapäevase imetlejate portsu vist ka küll kätte. Ise ma käisin ka kai peal aga rahvas oli ikka ratast vaatamas käinud. Üks moment saabus ka ilmselt 638 matkaja (mingi kott tal taga peal oli nagu mul) aga siis kui ma tagasi jõudsin kai pealt, sõitis ta just minema. juhtub.
Kalanast suundusime läbi teeremondi Emmastesse, kus tegime tanklapeatuse ja seejärel poepeatuse ning siis suundusime Sõru sadamasse sööma-jooma-puhkama.
Image
Ahjaa, WC-st soovitaksin kasutada toda n.ö. Jahtklubi kuivkäimlat, kui seda mis kõrtsihoone taha jääb ja vesivarustusega on. Vähemalt tollel päeval kindlasti.
Turska ei söönud kuna see oli otsas aga selline mahe kalapüügi ja istumise-rääkimise aeg oli seal küll. Hakkas tekkima ka kerge rammestus, seda nii 12 tundi pärast sõitmise alustamist. Suundusime otsima mõnda rannaäärset telkimiskohta, teeotsijana sõitsin kõige ees ja kui Regio näitas, et rannani veel paarsada meetrit siis... küllap ka oli aga mingi pea 2 meetriste kõrkjate tõttu polnud seda näha :D
See on see põhjus miks ma kodumaist kartograafiat ja teid kaartidel ei usalda. Elu on õpetanud, et linnad on ehk õieti aga kaugem loodus teedelt.... naerukoht :lol: ortofotod on siinjuues kogenud silmale suuremaks abiks :wink:
Igastahes tuli sealt aga kodu poole edasi suunduda
Image
ja kella 18:30 praami ootejärjekorras olin ma teises reas esimene ja praamile sai tänu regatile alles pea kell 19:00. Praamil istusin üleval tekil, nautisin meretuult ja mõtlesin, kas jõuab koju ennem vihma või ei...
Väga positiivseks emotsiooniks kujunes praami maabumisel kuuldud lause, ühe noore naise suust. Nimelt too naine läks oma väikse tütrega rattast mööda autotekil, jäi siis seisma, pööras ringi ja ütles tütrele: "Vaata, see on JAWA!" Magnifico, ma ütlen, Magnifico!
See tingis ka vajaduse sadamast korraliku gaasiga lahkuda :oops: et ikka näidata...
Muidugi tõmbas sobival hetkel mootor ennast täis (nõel sissesõidu perioodil kah 4-s astmes) ja kui ma käima mootori sain, olin ka ühtlasi viimane mahasõitja ülemiselt tekilt. Ennem Haapsalut pöörasin paremale, et saada otsemini koju. Hommikul oli seal teeremot, õhtul juba midagi asfaldi moodi. Igastahes see ei tolmanud :D
Tee peal möödus üks must Audi, millest väga intensiivselt viibati - jällegi oli tore. Kusagil Martna teeotsa ligidal sai selgeks, et asi võib märjaks minna ja sealt edasi sai rulli isuga väänatud.
Tallinna maanteele keerates sain ka paarkümmend piiska ja uuesti sain natuke pihta Teenuse silla (õigemini sillaremondi) läheduses. Koju jõudsin peale üheksat ja nagu arvutused näitavad läbisin ma sellel päeval umbes 353 km. Kütusekulust ja sõiduajast natuke hiljem. Igastahes on ratas nüüdseks läbinud kokku 1005 km peale eduslit taastamist-koostamist.
Kõik oli lahe ja varsti tahaks jälle :P
Kusagil pidada ka mingi Jawatreff toimuma 8 )
Ratas järgmine hommik kergelt tolmust pestuna:
Image
Sõidan nagu suudan.
Post Reply