Autoorienteerumise Karikasarja 7. etapp Tallinnas 24. okt

Võistlused, laadad, messid, kokkutulekud, matkad ja reisikirjad
Seiklusminister
Tavakasutaja
Posts: 58
Joined: 18. Sep 2015 16:28

Autoorienteerumise Karikasarja 7. etapp Tallinnas 24. okt

Unread post by Seiklusminister » 07. Oct 2015 18:45

Külmad on tulekul ja moto-hooaeg hakkab otsa saama. Nüüd on hea võimalus võtta sõbrad ja istuda autosse ja tulla seiklema.

24. oktoobril saab stardi Eesti Autoorienteerumise Karikasarja 7 etapp. Etapp leiab aset Tallinnas Paljasaares ja Koplis ning on stiililt joon-orienteerumine.

Võistluse start on Paljassaare tipus asuvast parklast N59.47266 E24.72117 ja finish on Kultuurikatla lähedal asuvas söögikohas. N59.44571 E24.74913

Raja pikkus on kuni 100 km ja optimaalne läbimise aeg 3-3,5 tundi.

Võistlusele saab registreerida: http://autoorienteerumine.ee/?menu=KVetapp7_2015

Samalt aadressilt näeb ka võistlusjuhendit.

Soodsam registreerimine võistlusele kestab kuni 16. oktoobrini, ehk siis veel 9 päeva.

Kuna tegemist on õhtuse võistlusega, siis toimub raja läbimine pimedas. Edukaks soorituseks on vajalikud võistkonna peale taskulambid ja vähemalt 1 android süsteemiga nutitelefon tulemuste ja vaheaegade fikseerimiseks.


Mis on Joonorienteerumine? Joonorienteerumine on autoorienteerumise liik, kus võistejad läbivad kindlaksmääratud võistlustrassi. Trass võidakse määrata kas topograafilise kaardi või rajalegendiga. Reeglina on oluline võimalikult täpselt järgida ka etteantud sõidukiirusi. Kontrollpunktide asukohad ei ole võistlejaile eelnevalt teada, need tuleb rajal liikudes leida. Ajakontrollpunktides fikseeritakse võistlusauto saabumisaeg ja selle alusel kontrollitakse etteantud kiiruste järgimist.

Soovitan kõigil huvilistel end varakult kirja panna ja tulla võistlema. Tegemist on väga põneva võistlusformaadiga. Lisaks Paljassaarele tiirutab rada ka Kopli liinide kandis ja see võistlus võib olla viimane võimalus seda kanti veel praeguses olekus külastada.

Võistelda saab kahes võistlusklassis.

A ehk sportklass, milles osalevad kaheliikmelised ekipaažid koos liiklusvahendiga, mille juhtimiseks on vajalik B kategooria juhiluba.

V ehk vabaklass, milles osalevate võistkondade suurus on piiratud sõidukis lubatud sõitjate arvuga, mille juhtimiseks on vajalik A või B kategooria juhiluba.

A klassis on keelatud kasutada asukohta ja kaarti kuvavaid elektroonilisi seadmeid (GPS, nutitelefon jms). See lisab võistlusele veelgi põnevust ja osalejad saavad oma oskused pimedas eriliselt proovile panna!


Võistluse korraldaja: MTÜ Rajaajaja
Võistluse trass: Seiklusministeerium
Info ja küsimused: Joonas@seiklusministeerium.ee


[b]Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad[/b] - [b][url]http://www.seiklusministeerium.ee[/url][/b]

Post Reply