Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Võistlused, laadad, messid, kokkutulekud, matkad ja reisikirjad
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Unread post by madeinussr »

Eelmisel aastal toimus üsnagi spontaanne sõit Kagu-Eestisse. See aasta samuti vaja masinaid ja mehi testida ja sõidame jälle.
Plaan on teha vähemalt üks ööbimine. Kui kellelgi on ideid kuhu Eesti siseselt minna, pange mõtted kirja. Võibolla tahab keegi meid siinolijatest külla kutsuda ja saunaga kostitada hoopis :D.

Ajaliselt läheb juba kiireks, seega parim aeg oleks tulev nädalavahetus 24-26 juuli. Jätke põllutööd katki, tankige rattad, vormistage ülevaatus ja kindlustus ning läheme sõitma.

Hetkel kolm kindlamatsorti minejat, mina, hmm ja hmm-i sõber. Loodetavasti saab ka roosakummik liituda nendel kuupäevadel. Ülejäänud andke aga julgelt siia teada, kas tulete või kutsute hoopis külla :). Loomulikult on oodatud ka vabandused, et hein vaja teha, katus vahetada, mädand maasikad sisse künda jne. Kui töö on hea siis ja üle paari tunni ei võta siis ehk saame isegi aidata.

terv.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Unread post by roosakummik »

Mina saaksin sauna pakkuda küll. Grillida saab. Isegi öömaja oleks anda. Kaks saaksid magada suvetoas ühes voodis, üks saunas ja muidugi loodusesõbrad saavad telkida hoovi peal, kui siseruumid ei sobi.
Hetkel ootan katusematerjale ja puhkus veel pikk ees jõuan selle katuse valmis küll.
Väikse tuulutuse võiks ikka teha.
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Unread post by hmm »

Ma pole nüüd kindel, et sõber tulla saab... aga sõit võiks toimuda ikkagi.
Kompunniks sõidu kuidagi nii, et ka autoga sõitjad saaks osaleda (nt mõned pereliikmed) - seda lõivu/krediiti on ikka korralikult kasutatud.
Ma ise olen püüdnud jalgrattamuuseumisse ja MOMU-sse minna... Aga kindlasti on huvitavaid kohti veel.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Unread post by Nobody »

Kui pühapäeval tagasi naasete, siis pean sõpradega Kiisal kodukohvikut. Olete oodatud läbi tulema ning maitsemeeli kosutama. Võimalik, et külgkorviga Planeta 3 tervitab väravas :)

Otsige Kollase maja kohvikut.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Unread post by madeinussr »

Mul see homne sõit langes nüüd ära. Kui ilma ja sõitjaid on siis pühap olen olemas kuskil lõunast vast.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Unread post by hmm »

Pühapäeval võiks ju tiiru vähemalt 300km ehk teha...
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Unread post by madeinussr »

Kogunemine täna Väätsal jalgratta muuseumis. Orienteeruvalt 13-14.00. Ja sealt siis edasi kuhugi harjumaa poole.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Unread post by madeinussr »

Suur Motokuuri sõprade suvesõit sai tehtud, oli väga meeleolukas ja mõnus. Osalesid hmm, roosakummik ja madeinussr.
Kohtumispaik oli Väätsa jalgrattamuuseumis www.velomuseum.ee, kus meile tehti põhjalik kahetunnine ekskursioon, proovisime ka riksasõitu (motosõit on parem). Sealt edasi kulgesime Paidesse Kreisitrahterisse sööma www.kreisitrahter.ee. Paidest, võtsime suuna Türile ja sealt edasi Kurgjale Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumi (www.kurgja.ee). Edasi viis meid tee Vändrasse tankima, paagid täis kulgesime mõnusas tempos roosakummiku töökaaslase juurde, kes ka vanatehnika fännina suvel päris palju kilomeetreid oma IZ-49-l sõidab. Kahe aastaga oli neid kogunenud lausa 9000~. Jutud aetud ja masinad imetletud oli kätte jõudnud õhtu ja alustasime kojusõitu, Planeta viie mees läks Vändrast oma teed ja Jupiter kolme ja Voshodi mees jätsid head teed peale Paide Olerexi. Alguse ja lõpu vahele jäi minul umbes 12h ja koju jõudsin 02.00 öösel.

Rattad pidasid eeskujulikult vastu, Spidomeetri näit oli minu rattal suurenenud 320km võrra ja kutusekulu keskmiseks sain 6l/100km.
Järgmine kord loodan, et mõnel motokuurlasel on võimalus veel meiega liituda, sest sõita ja teiste motokuurlastega muljetada on tore.

terv
Attachments
25A29A3A-9F88-4B4E-ACA5-376EA5064391.jpeg
92F03E3F-B53A-4710-A9ED-4C5C236E248A.jpeg
31CD4287-C2E8-46A6-9233-850AF73F655D.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Unread post by madeinussr »

Viimasel pildil toimub üks väga tähtsa detaili otsing.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Unread post by hundu615 »

Me jällegi käisime sõbraga Viljandi-Valka õlle järel,tuli ca 200km.Mul jawal läks kontaktivahe liiga väikeseks ja sellest kadus jõud ja paukus lärtsus,kuid koju tõi :)
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: Motokuuri sõprade suur suvesõit 2020

Unread post by hmm »

madeinussr wrote: 29. Jul 2020 16:13 Viimasel pildil toimub üks väga tähtsa detaili otsing.
Jah ning lõpuks asendati tähtis detail traadiga ning järgmine päev soetasin 70 sendi eest 10tk asemele.

Mina sain koju 2.20paiku. Ratas peaaegu hea, seltskond ok. Rattale üle 400km juurde.
60 km/h on piin sõita...
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
Post Reply