Seoses foorumi tarkvara uuendamisega võib uute kasutajate liitumine olla häiritud. Probleemide korral kirjuta info(ät)motokuur.ee

MK etapp 2021 "Sõita tahaks"

Võistlused, laadad, messid, kokkutulekud, matkad ja reisikirjad
hmm
Tavakasutaja
Posts: 922
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

MK etapp 2021 "Sõita tahaks"

Unread post by hmm »

Käesoleva aasta nuditud paanika reis oli ikkagi lahe ja tõestas, et saab igasuguste takistuste kiuste sõita.

Meeldetuletuseks, kohe kohe tulebki asjad pakkida ning reisile minna.
Image

Kes te veel "punases" alas olete ning olete olnud seda juba mitu aastat, siis kord mitme aasta jooksul võiks ju augusti paiku 7-10päeva aega leida.

Pakun ikkagi augusti algust reisi alustamiseks, sest kaks aastat on näidanud, et see on sobilik aeg.
Veel on puhkused, koolimöll pole alanud, ilmad on vägagi OK ning üks kõik mis maailmas ka juhtub, selle "paanika" vaibub keset suve (vt puhkused)

Igatahes on selge see, et kui reisijaid rohkem kui 4, siis asjal on teine maik. 3 oli suht OK.

Ermo viskas/loopis jälle kindaid ja pani mind valikute ette... seega olen sõiduratta osas nüüd kahe vahel, kas ikkagi K58@100 (mis on ennast juba õigustanud, lahe sellega sõita ka) või ehitamisel olev jawa 350. Korvi mõte tundub ka huvitav...

Korvidega on ainult see jama, et nendega peab sõitu alustama Eestist - ei ole head/odavat varianti poole peale vedamiseks. Juhul kui kellegil on olemas sõiduk, mis mahutaks 3-4 korviga masinat ja ta oleks reisil ise osaline ka... samas ühe hooga saab sõita Krakovi lähistele.

Eestist startimisega on kehv see, et 4p läheb kaotsi Eesti-Poola ja siis tagasi ka lisaks on kõik juhuid reisi põhi osa alguseks parajalt väsinud.
No tegelikult igal juhul läheb 2+2p sõidupiirkonda liikumiseks. Reisi enda jaoks on vaja ka kuskil 4p - siis saab piirkonda nautida ka.

Suund võiks olla kas siis Aadria mere äär või Rumeenia.
Last edited by hmm on 17. Oct 2020 21:41, edited 1 time in total.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493

User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1384
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2021 "Sõita tahaks"

Unread post by madeinussr »

Kiitused hmm, tsikleid remondi talvel. Teema algus on ideaalselt ajastatud.
Mina hääletan ise Rumeenia poolt ja soolotsikli, sest mäletan hästi kui jõuetu mu Jupiter 3 mägedes soolona oli.
Rumeenia on kasuks räägib odavust, head teed ja meeletult mägesi. Autoga Poola ja sealt edasi oleks ideaalne, sest see aasta toimis see väga hästi.
Tean, et kasutaja roosakummik kibeleb meiega kaasa, lubas talve jooksul finantsi koguda. Usun, et mahume ka neljakesi teedele, sest kolmekesi toimisime ideaalselt.

Augusti algus reisik on ideaalne, see aasta jäime isegi coronavaatenurgast veidi hiljaks, oleks pidand nädal varem minema agaseda me ei osand ette näha. Samas kuupäeva ma ei muudaks.

Ratta osas pean ise veel mõtlema, Jupiter on ennast nüüd eelmise aasta vaatevinklis kenasti tõestanud aga mulon ägedaid rattaid veel millega sõida, seega sõiduratta valiku teen kevadel alles. Praegu ei taha hakata veksleid välja käima.

Poola sõidu peame kuidagi suutma ikkagi ühe päeva peale ajatama, eelmine aasta oli start hiline, aga usun, et paremini planeerides jõuame päevaga. Kõik tsiklid ja asjad õhtul pakitud, mingi start 6-7 siis peaksime enamvähem õhtuks sihtkohta jõudma. Muidugi autojuhtimise teema on kriitiline, sest kuigi juhte on siis õhtuks on kõik nagunii väsinud, sest autos normaalselt magada võimalik pole.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?

hmm
Tavakasutaja
Posts: 922
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2021 "Sõita tahaks"

Unread post by hmm »

Vaatasin selle aasta reisipäevade läbimisi, ning 300km oli selline keskmine, kus oli nii head sõitu, puhkepause, nautimisi jne...
min: 250 siis, kui pool päeva ootasime corona infot + bratsislava kuumuses väike turism + õhtune remont.
380 tagasisõit Krakowi e. puhtalt terve päev rallit - sõit oli väga OK. Kuigi öömaja otsimine südaöises Krakowis polnud enam väga lõbus tegevus.
Pikemad päevasõidud (350+km) tuleks päeva lõunalauas fikseerida e. lõpp määrata ning broneerida kuhugi öömaja ette.
Muide sõidukiirus n.ö. tasastel ning sirgematel teedel (Bratsislava ümbruses) võiks olla ikkagi 90 juures. Meil jäi ta ikkagi 70-80 lähedale (väga üksikutel juhtudel sõitsime 90-100 no need jupiterid ei liikunud ju :roll: ) Õnneks waze sättis meid väga nauditavatele mototeedele 8 ) kus 80km/h oli päris hea.

Seega võiks päevane sõiduulatus 330km (+/-50km) piiridesse jääda - saab nii nautida kui ka vaadata.
Muide selle kohaliku eluolu vaatamistega on nagu on, sest liigume nii ehk naa kaootiliselt ja päeva sõidusiht pannakse paika üldjuhul eelneva päeva õhtu või selle sama hommiku õlle lauas. Lisaks on tegu ikkagi motosõidu nautimistega.

Isiklikult võin öelda, et ega ma eriline ajaloo huviline pole, pigem selline "ahah see asi... ok lähme edasi" + mõne maastiku silmailu fikseerija. Ega motoriietes pole ka nüüd teab mis mõnu kuskil jala liikuda.
Pigem soovin ikkagi tunnetada kohalikku maastikku (mägesid ja veekogusid + söök + õhtumöll)

Nüüd sõiduringi planeeringu algandmeteks tuleks siis selline tegevus:
1p vara alustada ja jõuda vähemalt KRAKOWisse - parem, kui jõuaks veel kaugemale nt Budapesti, kuid siis on juhid juba päris väsinud. Positiivne on see, et ei pea 3a järjest Tatraid kühveldama - no need on head teed, kuid võtavad aja maha veel paremate kogemuste saamiste arvelt.

2p-6..8p sõita ~330km/päevas e. 5p 1600km ...7p 2300km ratastega
7p või 9p tagasi sõit.
Ideaalne on alustada laupäeva vara hommikul (parem reede õhtul juba mingi ots sõita nt Vilnjusesse) ja saabuda järgmise nädala pühapäeval.
Tegelikult tuleks start hoopis sättida tagasituleku kuupäeva järgi, sest kui sõitjad on n.ö. oma igapäeva kohustustest vabad, siis pole stardipäev oluline. Aga nagu ikka on esmaspäev alati mingi uue perioodi algus.

Aegadeks tuleks siis
30.07 (reede) või 31.07 laup. ja tagasi 8.08 pühapäev <- riski bizniz
Ermol vist augusti alguses e enne 03.08 start suht ohtilk... mingi oluline tähistamine...

tõenäoline 6.08 reede või 7aug. Laup ja tagasi 15.08.

Ok aitab praegu...
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493

Post Reply