Motoplat süüde jamab

Uuemate rataste remont, rikked, hooldus
--martink--
Posts: 3
Joined: 24. Dec 2010 01:00
Location: Keila/Tallinn
Contact:

Motoplat süüde jamab

Unread post by --martink-- »

Probleem lihtne, ei saa süütehetke paika. See mis asend ükskord töötab, teinekord jälle ei tööta. Staator on pale pandud nö tagurpidi. Kas märgid peaksid ka siis kattuma, või just 180kraadi vastupidi olema?
Tegemist siis minski kardiga. Kardi sain 11a tagasi, kuid läks suht kohe kokku. Nüüd eelmine aasta hakkasin asjaga tegelema- asi kokku pandud ja Kloostrimetsast ka uus pool ostetud(kuna vana oli õhtal). Vanal ja uuel poolil oli väike vahe- vanal oli kolm kontakti (suretus peaks olema). Praegune staator on omadega suht räbal, aga tundub et küünlale tuleb ikka säde ühtemoodi- lasin elektrtrelliga mootorit ringi. Kõik süsteem oli selline nagu minu kätte kunagi sai. Ainult staatori reguleerimisvõimekust olen tõstnud. Mootori käimine on suht "huvitav", siiamaani on asja käima lükatud(tõmmatud). Päris tihit on nii, et kui kiirelt tõmmata siis hakkab võtma ja mida suuremaks pöörded lähevad seda paremini töötab. On olnud ka juhuseid kus süütehetk tundub ikka väga ideaalne ja siis läheks edasi nagu raketiga. Samas tööle läks kehvasti ja enne välja suremist hakkas jälle jokutama. Benssu tuleb ka vist ikka kuidagi väga palju peale- k52 karpa ja seal ainult 2 kruvi mida näppida. Nõelad asjad tunduvad terved olema.
Mingeid mõtteid, ettepanekudi?
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: Motoplat süüde jamab

Unread post by hundu615 »

Pigem tundub,et pill lihtsalt täis jookseb,lase karbussi nõela alla poole,kui ei aita siis düüside mäng.Mis värvi küünal on?
--martink--
Posts: 3
Joined: 24. Dec 2010 01:00
Location: Keila/Tallinn
Contact:

Re: Motoplat süüde jamab

Unread post by --martink-- »

Küünla värvi all sa mõtled?
Keraamiline osa on täitsa valge, kui seda mõtled.
vaalo
Tavakasutaja
Posts: 57
Joined: 13. Dec 2004 01:00
Location: Tallinn

Re: Motoplat süüde jamab

Unread post by vaalo »

Küünla värvi all mõeldakse tavaliselt isolaatori sisemise otsa värvi. Mida sellest välja lugeda võib, näeb näiteks siit või veidi põhjalikumalt siit.
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: Motoplat süüde jamab

Unread post by hundu615 »

--martink-- wrote:Küünla värvi all sa mõtled?
Keraamiline osa on täitsa valge, kui seda mõtled.

Kui ta nüüd täitsa valge on siis pill ikka täiesti nälgas.
Mato
Tavakasutaja
Posts: 14
Joined: 29. Jun 2013 10:47
Location: Tallinn

Re: Motoplat süüde jamab

Unread post by Mato »

Kuidas sul magnet väntvõlli otsa kinnitatud on? Minski originaal käib kiiluga, motoplatil aga tihvt ette. Võimalik, et magnet pole korralikult fikseeritud ning loksub väntvõlli otsas ja sellega läheb süüde paigast. Või siis vaata karburaatori seaded üle.
Samas, kui see kart sul kopa ette viskab, siis ma olen hea meelega nõus ta ära ostma :)
--martink--
Posts: 3
Joined: 24. Dec 2010 01:00
Location: Keila/Tallinn
Contact:

Re: Motoplat süüde jamab

Unread post by --martink-- »

Motoplati tihvti on löödud vanas pikkuses 70nene nael, ja naela teine ots on parajalt nii pikk et ulatub minski väntvõlli soonde. Orikat kiilu mul polnud, nii et see on oma aretis, tihvt liigub soones radiaalselt mingi 1-2mm äkki. Samas on poldiga otsast kõvasti kinni tõmmatud, et niisama liikumist olla ei tohiks.

küünal on suht bensune, nii et peale tuleb, ja täitsa võimalik et liiga palju.
müma veel ei kipu. Üldiselt elan linnas ja maale iga päev ei satu, nii et igapäevaselt ei näpi toda ja koppa ette nii totaalseltikka ei viska :D
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: Motoplat süüde jamab

Unread post by hundu615 »

Mato wrote:Kuidas sul magnet väntvõlli otsa kinnitatud on? Minski originaal käib kiiluga, motoplatil aga tihvt ette. Võimalik, et magnet pole korralikult fikseeritud ning loksub väntvõlli otsas ja sellega läheb süüde paigast. Või siis vaata karburaatori seaded üle.
Samas, kui see kart sul kopa ette viskab, siis ma olen hea meelega nõus ta ära ostma :)
Kui müügiks läheb siis tekib konkurents :D
Post Reply