Honda CR80 ei käi!

Uuemate rataste remont, rikked, hooldus
raksike
Tavakasutaja
Posts: 29
Joined: 07. Jan 2007 01:00
Contact:

Honda CR80 ei käi!

Unread post by raksike »

Mul on siin üks õnnetu Honda Cr80, mis otsustas põhimõtteliselt üle öö mitte enam normaalselt käia!
Ühel rõõmsal päeval sai üritatud masinat käivitada, masin käivitus väga kehvasti. Lõpuks kui sai käima, siis gaasi andes tahab välja surra, vahest kuidagi meelitades saab pöördesse. Natukene paremaks teeb asja toore klapi rakendamisel, minuarust on hääl ka kuidagi selline natukene teravam. Mida olen proovinud teha? Vahetasin välja plokikaane tihendi, karpa juures olevad tihendid, kontrollisin üle nn. reed valve klapid (mõni kuu tagasi vahetatud), puhastasin karburaatorit oma 2-3 korda, üritasin ujukitaset sättida, vahetasin ära küünla, olen proovinud muuta nõela taset ja kruttinud karpal erinevaid kruva aga muutusi pole eriti täheldanud. Varem enne seda jama käivitus masin külmast peast teisest hoobist ja toorest pole mitte kunagi tahtnud, soojast peast käivitus esimesest hoobist. Kui praegu üritada käivitada, siis käivitub ainult gaas maas, tühikäik on üli madal. Ehk oskab soovitada keegi mida võiks veel vaadata/kontrollida, ise mõtlesin veel vända otsatihendeid vahetama hakata aga ei tahaks lambist sellepärast hakata hooratta tõmmitsat ostma mingi 25euri eest.

Iseenesest tuleks ülemisele otsale kah remont ära teha aga ma ei usu, et selles on asi, kuna probleem tekkis pm üle öö.
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: Honda CR80 ei käi!

Unread post by iceman »

kõik osutaks nagu bensiini vähesusele , kas kraanist jookseb pahinal ,kui paagikork eemaldada , siis muutub midagi ?
kui korda ei sa võid mingi hinna määrata .
raksike
Tavakasutaja
Posts: 29
Joined: 07. Jan 2007 01:00
Contact:

Re: Honda CR80 ei käi!

Unread post by raksike »

Kui vaadata küünaöt, siis see tundub pigem märg, kui kuiv.
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: Honda CR80 ei käi!

Unread post by iceman »

aga kompressioon on hea ,piisav ? paljudel juhtudel , eriti müügipillidel , kus vaja ainult juhtmed ühendada , küünal vahetada , osta 3eurine tihend jne. :? on tegelik põhjus kinnijooksnud kolb , vigane rõngas või muu säärane kuritarvituse tagajärg .
raksike
Tavakasutaja
Posts: 29
Joined: 07. Jan 2007 01:00
Contact:

Re: Honda CR80 ei käi!

Unread post by raksike »

Vaevalt, et üle öö jääb nii hõredaks, et enam üldse ei käi, ei ole mingi alles ostetud masin. Ma pigem ei hakkaks kohe kolbi vahetama, kuna ei usu, et asi selles on, eks see ülemine osa ei ole enam oma esimeses nooruses aga on omal ka varem igasugu masinaid olnud ja mitte ükski hõre masin ei ole niimoodi käitunud.
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: Honda CR80 ei käi!

Unread post by hundu615 »

Tuleb ikka see tõmmits osta,lõhnab küll sedasi,et vända otsa tihend kutu ja saab lisaõhku.
raksike
Tavakasutaja
Posts: 29
Joined: 07. Jan 2007 01:00
Contact:

Re: Honda CR80 ei käi!

Unread post by raksike »

Väljamaa foorumites soovitatakse seoses temperatuuri muudatusega proovida suuremat düüsi aga igaksjuhuks tuleks see otsatihend ka ära vahetada.
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: Honda CR80 ei käi!

Unread post by iceman »

kui on simmerling hapu , siis hakkab pööre peale jääma . kuidagi ei saa küünalt tatiseks teha . külmaga suurem düüse muidugi kuid jällegi ei sobi sümtomitega , vähekättesaav mootor peaks küünla halliks või valgeks põletama .
raksike
Tavakasutaja
Posts: 29
Joined: 07. Jan 2007 01:00
Contact:

Re: Honda CR80 ei käi!

Unread post by raksike »

Vot ei teagi siis, kust hakata edasi otsima, üldiselt tühikäik on küll väga madal.
Post Reply