Seoses foorumi tarkvara uuendamisega võib uute kasutajate liitumine olla häiritud. Probleemide korral kirjuta info(ät)motokuur.ee

Kuni 125cc euroopas??

ARK, juhiload, seadused ja liikluskindlustus.
Liiklusteemadel vastab IIZI kindlustusmaakler.
gen
Tavakasutaja
Posts: 132
Joined: 30. May 2009 00:00

Kuni 125cc euroopas??

Unread post by gen »

Lugesin ühest artilist uue 125cc KTM kohta masinal on 15hj ja max kiirus 130km/h.Viimast Euroopa turule piiratakse 100 peale ja Saksamaal suisa 80km/h.

Seal oli veel mainitid et:paljudes Euroopa liidu riikides kuni 125cc ja kuni 15hj masinaid võib juhtida autojuhi lubadega.(Kahjuks polnud seal välja toodud riikide)
Kui tõesti on nii siis Eesti kui usin Euroopa liidu seaduste austajana on uuest liiklus seadusest sellise vaatenurga välja jätnud.Huvitav miks?

User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2012
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Ei ole asjaga kursis, kuid ehk on mingi idee selles, et surmaotsijad ei läheks nende võrridega autobahnidele ja kasutataks neid vaid linnaliikluses.

Autolubade kohapealt, siis autopidamine näiteks Berliinis maru kallis luksus. Küllap tehakse autojuhtidele sooduseid, et nad neli ratast sobivatel aastaaegadel kahe ratta vastu vahetaks.

Igasugused linnatsooni lubade tasud, saastemaksed. Diisliga kesklinnas sõita ei tohi.. jne jne. Võibolla on isegi hea, et me veel kõike üle ei võta. Berliinis ei tohi isegi romu tänaval seista (meie pildis tavaline), selle pealt kohe suured maksud/trahvid, seetõttu 100 euroseid autosi seal ka palju. Mida türklased kokku ostavad ja mööda euroopat maha müüvad, kus seadused pehmemad. :roll:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.

Post Reply