Võrri ja mopeedide arvelevõtt

ARK, juhiload, seadused ja liikluskindlustus.
Liiklusteemadel vastab IIZI kindlustusmaakler.
tumbleweed
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 16. May 2011 00:00

Võrri ja mopeedide arvelevõtt

Unread post by tumbleweed »

Tere
Küsiks kuida peab praegu toimima et saaks võimalikult valutult mopeedi või punnvõrri arvele ja mida siis teha kui birka puudub!
Tänades Karl
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Võrri ja mopeedide arvelevõtt

Unread post by madeinussr »

Esimese asjana soovitan mõnelt raamilt birka saada, MNT paneb sulle sinna muidu paber birka.
Kui see korras ja masin muidu tiptop, siis MNT esindusse kirjuta seletuskiri jne.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
masinist
Posts: 3
Joined: 20. Dec 2010 01:00
Location: Viljandi- Jõgeva

Re: Võrri ja mopeedide arvelevõtt

Unread post by masinist »

Mõni päev tagasi käisin ja soovisin Minile numbreid saada, aga ei õnnestunud, kuna onude arvates ei ole birka needid algupärased ja seegaon birka ise paigaldatud, tunnistasin ausalt, et ise võtsin birka maha raami puhastamise ja värvimise jaoks, aga ei huvitanud neid mu selgitused.
Nüüd ei teagi mis teha, kas pisut "ilutseda" birka kallal ja proovida järgmises büroos või on lootusetu juhtum.
Attachments
55510761_1266438383508688_1865957612718129152_n.png
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Võrri ja mopeedide arvelevõtt

Unread post by madeinussr »

Vot siin on nüüd veidi nihu jah, Jõgeva ARK kohta on ennegi sellist juttu kuulda olnud.
Teoreetiliselt on see masin nüüd andmebaasis olemas koos selle sama dokumendiga ja uuesti arvele ei tohiks enam saada.
Ainukene reaalne koht oleks Tallinna MNT kuhu uuesti ette näidada, aga enne soovitan ette helistada ja lugu ära rääkida.

Teine variant on uus birka vanade neetidega otsida ja uuesti MNT-sse nullist. Seekord väldi siis Jõgeva oma :)
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: Võrri ja mopeedide arvelevõtt

Unread post by hmm »

Kahjuks ei näe reaalseid pilte masinast ja birkast.
Loogiliselt oleks see akt vaidlustatav, sest kas raaminr ja birka nr klapivad?
Kui jah, siis korrektsem seletus juurde, et needid olid kahjustatud... Sõidukit identifitseeritakse ikka raami nr järgi, mitte ainult birka...
Igatahes korralikum ja üheselt mõistetav seletus ja uuesti jõgevale.
Kui ikka EI, siis kiri TLN.
Neil on andmebaasid samad ja eks nad püüavad omasid ka kaitsta e. kui üks büroo tegi negatiivse otsuse, siis peaks see sama tulemus olema igal pool.
Kõige selle juures peab sul olema ikka vettpidav seletus masina legaalsuse kohta.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Võrri ja mopeedide arvelevõtt

Unread post by madeinussr »

Minimopeedil pole raaminumbrit. Seda enam ei mäleta kas mootori ja birka nrid klappisid. Näiteks Ishidel pole ka planeta ja hilise esimese jupiteri raamidel enam numbreid. Samamoodi Spordil.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: Võrri ja mopeedide arvelevõtt

Unread post by hmm »

Nu siis on jama lugu ja MNT ameti tegelasel suht vettpidav väide... Kui ainult birka tõendab masina legaalsust ja samasust siis jääb üle hankida ajastu truud needid ja birka tagasi panna ning oma seletuskirjale kaalu juurde hankida:
- kus kohast ratta said, kui perekonna masin, siis ka vanemate kiri juurde...
- renoveerimisest pildid - enne birka äravõtmist.

Kahjuks pole ühtegi mini olnud - lihtsalt Riga7 on nii raami nr kui ka birka.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
masinist
Posts: 3
Joined: 20. Dec 2010 01:00
Location: Viljandi- Jõgeva

Re: Võrri ja mopeedide arvelevõtt

Unread post by masinist »

Seletuskiri oli kaasas ja seda aksepteeriti, lihtsalt mu jaoks jäi arusaamatuks, et miks peaks keegi nöökima võrri-mopeedi andmesildi neetide pärast, mina kinnitasin oma ausõnaga, et see on selle raami autentne birka ja numbritega pole keegi sahkerdanud, aga no mis vaielda ametnikuga, kes suht "mulonpohhui" suhtumisega on. Kui hakkasin ratast bussi tagasi tõstma, siis veel hõiskas selja tagant, et ahjaa- peeglid on ka puudu, no mida hekki rsk.
Igatahes saatsin vaide Maanteeameti peavalitsusele akti koopiaga, eks näis mis pealinna härrad sellest arvavad.
Meenus veel, et lugesin vanadest teemadest, et kui võrride arvelevõtt käis lihtsustatud korras, siis mõned tegelased jalutasid kohalikku büroose ratastega, mille polnud üldse birkasid küljes ja keegi ei näinud selles probleemi- anti kleeps uue raaminumbriga ja asi korras, miks siis nüüd selline kius ja vaenulikkus. :oops:
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: Võrri ja mopeedide arvelevõtt

Unread post by iceman »

hmm wrote: 25. Mar 2019 10:23 Nu siis on jama lugu ja MNT ameti tegelasel suht vettpidav väide... Kui ainult birka tõendab masina legaalsust ja samasust siis jääb üle hankida ajastu truud needid ja birka tagasi panna ning oma seletuskirjale kaalu juurde hankida:
- kus kohast ratta said, kui perekonna masin, siis ka vanemate kiri juurde...
- renoveerimisest pildid - enne birka äravõtmist.

Kahjuks pole ühtegi mini olnud - lihtsalt Riga7 on nii raami nr kui ka birka.
on võimalus , et sinu R7 on hoopis R5-s ,kuna väidetava rusikareegli kohaselt nummerdatiraame topelt kuni viiendani, edasi ainult birka .
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: Võrri ja mopeedide arvelevõtt

Unread post by hmm »

Ma ei oska nüüd öelda kas on ikka R5... kuna originaaldokumendid jutustavad R7-st. Mul nii birka kui raaminr ühtivad dokumentidega. Ainult kui MNT-s ülevaatamisel oli, siis polnud dokustaate veel leidnud ja 7 lugesime 1-ks...
viewtopic.php?p=99909#p99909
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
Post Reply