Kui tark on ARK

ARK, juhiload, seadused ja liikluskindlustus.
Liiklusteemadel vastab IIZI kindlustusmaakler.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Kui tark on ARK

Unread post by roosakummik »

Nimelt tekkis küsimus, et kui targad on arki mehed- mul oleks soov võtta arvele tsikkel, minsk, kuid minskil ei ole peal mitte 125 minski mootor vaid 175 voshodi mootor, et kas see 50 kuupi üleliia on määrav.
Seda ma tean, et vanematel 175- tel on mootoril pooltel isegi peal kiri 175, kuid uuematel seda pole.
Kas mul on üldse ta võimalik arvele saada ta sellises konditsioonis, või mitte.
(Vene mootorrattad on nagu nad on, sellepärast vahet kyll eriti kiiruse poolest ei tee kas 175 või 125)

Tänud
51lK
Posts: 2
Joined: 29. Apr 2008 00:00
Location: Valgamaa

Unread post by 51lK »

Mõte on sul muidugi üllas, aga isiklikult arvan, et arvele võtmisel on ARK-i tegelastel ikkagi mõlemad silmad lahti :)

Kuid edu sellega!
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Kõige seaduslikum viis oleks sul hankida ümberehitusluba. Otsi www.ark.ee -st üles mootori vahetuse kohta käivad võimsuse ja kubatuuri protsendid. Ma ei ole kindel, aga Vossu mootor peaks piirangute sisse ilusti ära mahtuma. Muidugi tuleb pärast sõiduk esitada spetsialistidele, et kontrollida sõiduki vastavust nõuetele.
http://www.ark.ee/atp/?id=501
User avatar
priito
Auliige
Posts: 133
Joined: 23. Nov 2003 01:00
Location: Eesti

Unread post by priito »

No üllad mõtted on tõesti.
Aga...
Viljandi ark-i pliuhkam pani 638 kirja 13kW-sena, sest tema teadis ja oli kindel, et nii on. :roll:
Jawa 250; Iz Planeta 4
Peaaegu nagu pealinna soomlane Kari Munõ
User avatar
N2O
Tavakasutaja
Posts: 30
Joined: 14. Apr 2005 00:00
Location: Saaremaa
Contact:

Unread post by N2O »

Aga otsi selleks ajaks mingi rott 125cm3 mootor vahele, pole raske vahetada ja kindla peale minna.. 1 asi on ARK, teine asi Politsei.
Ninjaaaaa
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

seal on need mootorikinnitused ümber ehitatud, ei vea välja, siis peab sellised universaal kinnitused ehitama, et sobib minski mootor vahele ja sobib voshodi mootor vahele.
raivoku
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 14. Jan 2005 01:00
Location: Tartu
Contact:

Unread post by raivoku »

roosakummik wrote:seal on need mootorikinnitused ümber ehitatud, ei vea välja, siis peab sellised universaal kinnitused ehitama, et sobib minski mootor vahele ja sobib voshodi mootor vahele.
Minuteada ei tohi mootori kinnitusi olla muudetud.
Igal juhul tundub suht lootusetu variant. Sest enamjaolt võetakse ikka arvele masinaid mis on originaali lähedased. (loe korraliku välimusega jne) See tähendab et sa pead palju vaeva nägema, et üldse jutule saada. Teisalt läheb see suht kulukaks. St vedada mitu korda masin arki vahet.
Uhh ühesõnaga kas see ära tasub on omaette küsimus. Kergem ehk oleks leida dokkidega masin.
User avatar
Alar
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 23. Dec 2005 01:00
Location: tartu

Unread post by Alar »

minski mootoil ja voshoodi mootoril pole mitte mingit kinnituste vahet
tõsta kuidapidi tahad :D
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Tegelt ikka on.

Augud on samade kohtade peal küll aga voshodi raamile pannes peab natuke kinnitusi väiksemaks käiama,muidu ei saa.

Vastupidi ei tohiks probleeme esineda :roll:
User avatar
kondekas
Tavakasutaja
Posts: 90
Joined: 31. Mar 2007 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Kui tark on ARK

Unread post by kondekas »

roosakummik wrote:Nimelt tekkis küsimus, et kui targad on arki mehed- mul oleks soov võtta arvele tsikkel, minsk, kuid minskil ei ole peal mitte 125 minski mootor vaid 175 voshodi mootor, et kas see 50 kuupi üleliia on määrav.
Seda ma tean, et vanematel 175- tel on mootoril pooltel isegi peal kiri 175, kuid uuematel seda pole.
Kas mul on üldse ta võimalik arvele saada ta sellises konditsioonis, või mitte.
(Vene mootorrattad on nagu nad on, sellepärast vahet kyll eriti kiiruse poolest ei tee kas 175 või 125)

Tänud
No minu üks sõber sai nii arkist läbi, kindluse mõttes vahetas silindri ära mingi uuema tüübi vastu millel ainult üks summutaja et ei saaks keegi vastu vaielda :D
Mida tasub omada, selle nimel tasub ka tööd teha.
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

...

Unread post by xander4 »

priito wrote:No üllad mõtted on tõesti.
Aga...
Viljandi ark-i pliuhkam pani 638 kirja 13kW-sena, sest tema teadis ja oli kindel, et nii on. :roll:

vabandan offtopicu pärast aga mulle on ka algusest peale tekitanud hämmingut kuna enda 638 on paberite järgi 13kW ... :?
oskab keegi öelda mis variant sellega on ...
xander4
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 27. Jan 2009 01:00
Location: Raplamaa , Hõreda
Contact:

Re: Kui tark on ARK

Unread post by xander4 »

roosakummik wrote:Nimelt tekkis küsimus, et kui targad on arki mehed- mul oleks soov võtta arvele tsikkel, minsk, kuid minskil ei ole peal mitte 125 minski mootor vaid 175 voshodi mootor, et kas see 50 kuupi üleliia on määrav.
Seda ma tean, et vanematel 175- tel on mootoril pooltel isegi peal kiri 175, kuid uuematel seda pole.
Kas mul on üldse ta võimalik arvele saada ta sellises konditsioonis, või mitte.
(Vene mootorrattad on nagu nad on, sellepärast vahet kyll eriti kiiruse poolest ei tee kas 175 või 125)

Tänud

vuntsi tsikkel ilusti üles ja mine kohale ... hoia oma suu kinni ja vaata lihtsalt mida meestel öelda on ... kui mees asja jagab siis teed üllatunud näo 8O ... what a f...k , et näe müüja mind tillist tõmmanud :roll: ...
tean lihtsalt üht auto mootorivahetuse lugu kus omanik rääkis kohapeal liiga palju ja sellega keeras asja veits nihu ... oleks vait olnud , poleks keegi midagi jaganud ... hiljem teises ARKis võeti auto ilusti arvele ... omanik pidas nüüd suu kinni ... :oops:
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Kui võtaks ühe vene rolleri, näit. Vjatka ja asendaks mootori mõne tänapäevase 50cc rolleri mootoriga, kas siis saaks ark`is selle arvele 50cc rollerina, et sõita ilma A-kat juhiloata?
User avatar
kondekas
Tavakasutaja
Posts: 90
Joined: 31. Mar 2007 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by kondekas »

Kardan et selleks vajalikud sul ümberehituse paberid vms. Sest kuna masinal pole originaalis 50 ccm mootorit on ta registris kirjas kui mootorratas, usun et asi suht keeruline.
Mida tasub omada, selle nimel tasub ka tööd teha.
User avatar
kondekas
Tavakasutaja
Posts: 90
Joined: 31. Mar 2007 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by kondekas »

Kardan et selleks vajalikud sul ümberehituse paberid vms. Sest kuna masinal pole originaalis 50 ccm mootorit on ta registris kirjas kui mootorratas, usun et asi suht keeruline.
Mida tasub omada, selle nimel tasub ka tööd teha.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Kuid arvele läheks ta kui isevalmistatud motoroller.
Motorolleri arvelevõtmine on kordades odavam kui mootorratta arvele võtmine.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Kui sa tahad lihtsalt Vjatkale teise mootori panna siis see ei lähe iseehitatud sõiduki alla. Iseehitatud sõidukil on tsipa teistsugused nõuded....või õigemini iseehitamise osakaal peab olema suurem...
Sinu hetke soov läheks rohkem mootorivahetuse/asenduse kategooriasse ja ka seal on omad tingimused ja minumäletamistmööda võis mootoritöömaht olla suurem/väiksem originaalist kas 10 või 30%...pole ammu kokku puutunud selle teemaga enam.
-DELTA-
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 01. Dec 2008 01:00
Contact:

Unread post by -DELTA- »

mul tekkis küsimus et kui ta mootori ära vahetaks siis kas mootori nr. passi mitte ei lähe.vana mootorit peale pannes on aga teine nr.?
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Teoreetiliselt kui sa teed mootori vahetuse siis jah tõenäoliselt peaks minema uue mootori number passi.
Aga jah see mootori vahetus on ka suhteliselt kitsasse vahemiku ajatud....et võimus,töömaht ja vist oli midagi veel mis peab ette antud vahemiku jääma vana mootoriga võrreldes.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Mootori nr enam passi ei lähe!
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply