Garaazi mõõtmed?

Töövahendeid, -pingid, rakised, keemia
User avatar
tarmok1
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 22. Feb 2009 01:00
Location: tartu
Contact:

Garaazi mõõtmed?

Unread post by tarmok1 »

Plaan hakkata kevadel garaazi ehitama aga mis oleks normaalsed mõõdud garaazile kuhu peaks mahtuma auto,paar tsiklit,kanal ja kogu garaazi kraam.
Mis oleks parajad mõõdud ja kui sügav võiks olla kanal?
Tarmok.
-DELTA-
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 01. Dec 2008 01:00
Contact:

Unread post by -DELTA- »

mul oleks sama plaan :twisted:
User avatar
casher
Tavakasutaja
Posts: 78
Joined: 27. Sep 2006 00:00
Location: Saaremaa

Unread post by casher »

Kanal võiks olla ikka rohkem kui poolteist meetrit. Peaasi et liiga madalaks ei jääks kuna siis endal nõme seal kanalis ukerdada. Sügavamaks võib jääda. Igakell saad midagi alla panna.
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Enne ehitama hakkamist peaks tutvuma ehitusseadusega, hiljuti tehti seal muudatusi. Igas omavalitsuses on ka ehitusspetsialist, kelle käest saab täpset infot. Mina olen selle asja läbi teinud 2008 aastal. Selajal oli lubatud ilma projektita ehitada kuni 60 m2 (ülalt vaadates katuse pindala, põranda pind tuleb u. 40 m2) ja kuni 5 m kõrgune hoone. Samuti ei olnud vaja ehitusluba, piisas vallavalitsuse "kirjalikust nõusolekust", mis maksis 500 kr (riigilõiv). Projekti ei olnud vaja, kuid hoone joonis kahes vaates ja asendiplaan oli nõutud, need tegin ise.
Seega kõigepealt lugege läbi ehitusseadus ja siis ehitusspetsalisti juurde.
Kanal peab olema nii sügav, et saaks auto all püsti liikuda.
Oman mõnda roostes mootorratast.
-DELTA-
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 01. Dec 2008 01:00
Contact:

Unread post by -DELTA- »

kui ma ehitaks puukuuri asemel garaa¨i, siis minu arust ei ole mingit luba vaja või ma eksin :roll:
User avatar
tarmok1
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 22. Feb 2009 01:00
Location: tartu
Contact:

Unread post by tarmok1 »

teints wrote:Enne ehitama hakkamist peaks tutvuma ehitusseadusega, hiljuti tehti seal muudatusi. Igas omavalitsuses on ka ehitusspetsialist, kelle käest saab täpset infot. Mina olen selle asja läbi teinud 2008 aastal. Selajal oli lubatud ilma projektita ehitada kuni 60 m2 (ülalt vaadates katuse pindala, põranda pind tuleb u. 40 m2) ja kuni 5 m kõrgune hoone. Samuti ei olnud vaja ehitusluba, piisas vallavalitsuse "kirjalikust nõusolekust", mis maksis 500 kr (riigilõiv). Projekti ei olnud vaja, kuid hoone joonis kahes vaates ja asendiplaan oli nõutud, need tegin ise.
Seega kõigepealt lugege läbi ehitusseadus ja siis ehitusspetsalisti juurde.
Kanal peab olema nii sügav, et saaks auto all püsti liikuda.


Selge.t2nud targa info eest.
Tarmok.
User avatar
wake
Moderaator
Posts: 85
Joined: 25. Oct 2003 00:00
Location: Saare talu - Põlva - Värska
Contact:

Unread post by wake »

Teintsi jutt peab paika ka praegu. Lisaks tasub läbi lugeda ka KOV ehitusmäärus. Enda kogemused näitavad, et enne peab endale kõik vajaliku selgeks tegema ja siis alles vastava spetsialisti jutule - ükskõik mis alal.
Korstnapühkimistööd - 5258784
www.laurilinnus.ee
User avatar
schanzez
Posts: 8
Joined: 09. Apr 2006 00:00

Unread post by schanzez »

Kõik jahuvad siin seadusi, aga küsimus polnud selles kui pikka ja laia võib ehitada, Vaid mis oleksid optimaalsed mõõtmed selliste vajadustega garaazi ehitamisel.
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Võta aluseks auto mõõtmed.

Selleks pargi auto, lükka sellel uksed pärani lahti ja hakka mõõtma. Kui tahad ainult auto jaoks ruumi, siis jäta pärani lahti lükatud ukse ja "seina" vahele veel meeter maad ruumi. Ette ja tahapoole ka meetrike. Saadki teada, kuipalju sul on vaja auto jaoks ruumikest. Sest seinaääred hakkavad nagunii kola täis olema.

Nüüd sellele autoruumile lisa elementaarne tööpind pluss ruumi selle ümber askeldamiseks. Näiteks mul onul on tööpinnaks 2 X 1 meetrit tööriistariiulitega laud ja selle ümber jooksuruumi lisaks autoruumile umbes poolteist meetrit. Täiesti optimaalne.

No ja kui tahad seal nokitseda ka tsiklit, siis vaata lihtsalt rahulikult üle, kas on veel ruumi vaja või aitab ka juba.

Kui planeerid juba alguses omale pugeriku, siis pugerikus oled elu lõpuni
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Tehke uus garaa¸ vana garaa¸i või kuuri kohale. Siis sateliidipilt ei muutu ja pole mingit probleemi.
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Ma kardan, et see sateliidipilt ei nussi kedagi.
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
Post Reply