pannonia 1970-1980a

Töövahendeid, -pingid, rakised, keemia
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

pannonia 1970-1980a

Unread post by peitupaik »

Tere, kui mõitslik on mul osta pannonia millel on süütelukk puudu ja kõik jubinad lenksküljest koos trossidega ja süüte süsteemi kaan? Aga dok olemas ja arvel, isegi need puudu olevad jupid pidi olemas olma. Välja nägi minujaoks normaalne.
Ja hinnaks jäi et 50e ja siis saan endale.
Kui kallik nende juppide ostsimine võib mul minna ?
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Pakun, et tõsisemat remonti vajava pannonia väärtus, on ca 200€ ja sulle tullakse juba uksetaha kauplema.
Kui on eesti numbrid, siis nende väärtus on veel lisaks 150€

Kui tunned, et ise hakkama ei saa, siis osta ära, tee dokumendid oma nimele ja müü edasi.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Väärtus on täpselt selline, mida ollakse nõus maksma. Kuskil poest nn hinnakirja järgi neid ei müüda, on inimesi, kes vanu rattaid üle hindavad ja on neid, kes alahindavad. Sõltub, kuhu vahele sa end paigutad ja kuidas teisi "konkurente" jagub :)
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Kuid kindlasti tasuks sellega kiirustada.
Mul on juba olemas kogemus ühe masinaga, mille oleks pidanud viinapudelieest endale saama.

Vahepeal läks kõvasti aega mööda ja kui kaupa läksin tegema, siis oli masin juba koskisse viidud.
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

sai käidud uurimas

Unread post by peitupaik »

käisin tegin pildid´
http://fotoalbum.ee/photos/peitupaik/sets/1287197
No nii hinnd kujunes ka "minu jaoks" mõistlik 50 ja dok on olemas ja eestis arvel aga märke ei näinud :S aga õiget omaniku pole ka siianni näinud ainutl telefoni teel, selle viinapudeli juttu kuulesin linna vahelt, et nii saab selle, kui selgus, et need inimesed nii "parmud" polegi.
20e puudu kohe peaks kätte samma siis jooksen kohe masina järgni nii et tuld lendab :) Kontrollisin mootor käib ilusti ringi ja kõik piltidel mitte olevad juppid pidid ka olemas olema.
Ehk siis kui raha kokku saan helistan omanikule ja ta otsib asjad üles ja läheb masina juurde kuna masin asu kuskil tema endise naise juures.
Pildidel nähtav audi pidi olema päris hea raiteet, ma lubasin seda ka 1aasta pärast minna kauplema.
Pannonia aasta on 1971
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Tee siis igaks juhuks ka mingi A4 lehele seletuskiri või ostumüügi leping, et mis masina soetasid, kes on arvatavasti reg. omanik, mis hinda maksid, kuidas see masin sinna sai, kaua seal seisnud on jne...

Kui hiljem tuleb välja, et masina on keegi varastanud vms... siis sul on tõestus, et oled heausklik ostja.

Kui õige omanik on käes, siis tee temaga ostumüügi leping, mille vormid leiad ARK kodulehelt.

Kindlasti veendu, et masinal oleks olemas maksevaba kindlustusleping, kui seda pole, siis tee see.
See on tasuta.

Võid ka toksida siia numbri sisse:
https://vs.lkf.ee/pls/xlk/SYSADM.LK_INF ... lustuskate
Et näha, kas on arvel.

Näiteks see audi on juba maha kantud.
Mis tähendab jällegi registreerimisel lisakulu.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Vaevalt, et naapalju ümberehitatud ratta üle keegi nutma hakkab. Samas paberimajandus on kindlasti vaja koos raha omaniku vahetamisega. Seda ma eriti ei usu, et sellel kehtiv registreering on.
Sõidan nagu suudan.
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

.

Unread post by peitupaik »

pass pidi olemas olema.
Aga see kelle juures seisab( naine) ta ütles, et on arvel ja seletas pikalt ja laialt kuidas ta oli sellega oma mehega ringi sõitnud. Mii , et omanik peaks õige olema.
Aga juhl kui pole arvel ss kirjutan lihtsalt seletus kirja ? Aga see kes müüd mis andmed ma temalt võtma pean ? Nime ja isikukoodi ?
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

Ja oleks tore kui keegi seletaks mis on makse vaba kindlustus ? ja kuidas ma seda kontrollin ?
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Sa ruttad asjadest ette. Kõigepealt on vaja selgeks saada, kas see ratas on registris arvel. Naine võib mida iganes arvata. Reg.nr järgi saab näiteks kontrollida. Või ka selle järgi, milline tehn. pass on. Kui see ei ole arvel ja omab vana kehtetut passi, siis teed ostu-müügi lepingu (näide mnt. lehel olemas nagu eelpool viidatud) omanikuga (kui omanikul oli naine siis sõltuvalt asjaoludest võib ka tema nõusolekut vaja minna paberil) ja sellega marsid Mnt. ameti büroosse (suupärasemalt ARK) ja seal läheb tõenäoliselt esmakordne registreerimine. Võib-olla kui on mingi Eesti vabariigi pass, saab lihtsalt passi ja nr vahetusega aga pigem seda ei usuks. Seejärel teed selle n.ö. maksevaba lepingu, ehk poliisi ei sõlmi, kindlustusmakset ei maksa ja sõita ka ei või.

Sul on päris kindel plaan see asi niipalju korda ajada, et sellega tee peal liigelda võib? Vana sa oled üldse? Load olemas?

Kui nõukaaegne või muidu kehtetu pass on siis minu meelest ei pea sa enda nimele arvele võtmisega ka kiirustama. Järsku läheb tahe üle ja... Muidugi jääb variant, et omanik kooleb maha aga noh. Peaks piisama ka ost-müügi lepingust mis on elusa omanikuga sõlmitud, et edaspidi arvele siiski saada.

Lühidalt tee selgeks, millega sul tegemist. Milline tehn. pass on ja mis number on ning kes konkreetselt tehn.passis omanikuna kirjas on ja kas selle inimese käest allkirja ka ost-müük lepinugle saab.
Sõidan nagu suudan.
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

. No tahanaasta pärast teepeale jõuda, huvi ei kao ära.
No omanik ütles, et ta leidis passi, aga seda ma ise ka enam väga ei usu et see arvel on kuna numbri märke ma ei näinud aga ss ma ei saa ostumüügilepingusse masina registri märke ja asju ka märkida ju mis nendega saab siis ?
Ostu müügi lepingud olemas juba.
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

no paraeguse hetkega ma saan aru et teen lihtsalt ostu müügi lepingu ja selleks ajaks kui masin juba enam vähem korda saab siis panen enda nimele ? Üritan homme omanikule helistada ja küsida, et mis pass on kas eesti või mingi muu ja e kas on arvel või ei ole
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Masina arvele saamiseks pead ta ARK`i viima ja kaasa võtma masina dokumendid ja ostumüügi lepingu, mille leiad ARK`i kodulehelt.

Esmalt saa see masin kätte, siis võta arvele, ning lõpuks tee korda.
Kuna kui sa teed ta korda ja siis selgub, et arvele võtta ei saa, siis sõita ka ei tohi.

Arkis kulub raha 60-150€

Kindlasti tasuks uurida, ehk on sellel masinal ka külgkorv või mingeid muid juppe kuskil nurgataga.
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

külg korvi kahjuks ei ole aga tahan osta( üks suuremaid põhjuseid miks ma sellist masinat tahan) no seda ma tean kuidas need asjad käivad 1 tsikkel juba ostetud ja minu nimel juba millega sõidan. Aga mida sellisega teha mida arvel pole seda ei tea :D esmane reg on 120e :) Hetkel on olen aru saanud, et pean ainult ostu-müügi lepingu tegema :D ja siis kunagi arkis arvele :)
Aga siiski ei tea mida ma seal ostu-müügi lepingus registreerimis märgi lahtrisse kirjutan ?
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Puudub või kadunud - mõlemad täitsa head sõnad.
Sõidan nagu suudan.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Mina ei teadnud, et reg. märk tuleb ark`ile anda, sellest nagu juttu ka ei olnud, kui käisin vajaminevaid asju uurimas, enne kui masinaga kohale läksin.

Ning kohapeal ei saanud roostes polte lahti, number jäigi mulle.
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

http://www.mnt.ee/file.php?15968
no seal on selline lahter naqu registreerimismärk
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Mattu wrote:Puudub või kadunud - mõlemad täitsa head sõnad.
Või võtad andmed dokumentidest
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Vaata sõbrake, ei võta sa midagi, kui numbrit füüsiliselt ei ole!
Seejärel hakkad büroos kohe seletuskirja kirjutama, kuhu sa selle numbri pärast ostu-müügi vormistamist panid, kui see seal kirjas on :twisted:

Või siis töötaja on nii lahke ja lubab sul selle lahtri loetamatuks sodida.
Sõidan nagu suudan.
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

nii, et siis seda lahtrit ei täidagi?
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Kas dokumentides on Reg. number kirjas?
Kui jah, siis sealt see maha kirjutagi.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

peitupaik wrote:nii, et siis seda lahtrit ei täidagi?
kirjutad "puudub"
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

okei, mul isaga väike vajajama , talle ei meeldi eriti see ratas ta ei usu eriti pannoniasse juhul kui asi katki jääb siis oleks kellegil soovi seda ära osta ?
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Ütled isale, et see on edasimüügi eesmärgil soetatud.
IZH
Tavakasutaja
Posts: 97
Joined: 03. Jul 2009 00:00
Location: Tõrva
Contact:

Unread post by IZH »

Otsi veel, äkki see number kuskil kuuris.
Vanatehnikahuviline :)
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

no ennem on mul vaja paar asja üldse ise endal maha müüd , kuna raha vaja
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Paku ettemaksu ja too masin koju.
Kui kogu raha makstud, siis vormistate dokumendid.
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

no endal mõistus ei luba nii , selline tunna naqu teeks laenu vms... parem maksan korraga ära, et jamasid ei tekiks :)
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

rääkisin omanikuga, tehniline pass on olemas ja numbriärk ka kuskil. Ja kuna 10e on puudu siis küsisin alla ss ütles et ilma passita. Pakkusin talle et maksan pool ja saan masina kütte kui raha juurde saan maksan ülejäänud ja siis saan passi
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

nubrimärk on 52-32 esz(ei oska vene tähti kirjutada)
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

lähen 25e tsikli järgi......
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

peitupaik wrote:nubrimärk on 52-32 esz(ei oska vene tähti kirjutada)
Ehk siis see ratas ei ole arvel ja arvele läheb esmase registreerimisega.
Sõidan nagu suudan.
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

jep, masin kodus kohe tulevad uued pildid.
peitupaik
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 25. May 2012 00:00

Unread post by peitupaik »

http://fotoalbum.ee/photos/peitupaik/sets/1287197 lisasin sinna pildid :) Kellel nüüd pannoniale külg korvi on ?
:D
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Unread post by iceman »

isa tundub sul, erinevalt ülejäänud karjast, matsu jagavat. et mõttetu ost ja see 50 juba üle makstud. pann on veneaegsetest müügil olmud ratastest kehvim. nagu suurema kubatuuriga säärekas. 50 eest oleksid saanudki sõitva võrri ja saanud seda sihipäraselt kasutadagi võibolla. ja jõudu seda 250 müümisel. sa oled ikka kosmoses omadega.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

iceman wrote:isa tundub sul, erinevalt ülejäänud karjast, matsu jagavat. et mõttetu ost ja see 50 juba üle makstud. pann on veneaegsetest müügil olmud ratastest kehvim. nagu suurema kubatuuriga säärekas. 50 eest oleksid saanudki sõitva võrri ja saanud seda sihipäraselt kasutadagi võibolla. ja jõudu seda 250 müümisel. sa oled ikka kosmoses omadega.
Kõige reaalsema hinna saab ostast ja ma olen 100% kindel, et see ületab mitmekordselt 50€
MAZ
Tavakasutaja
Posts: 137
Joined: 22. Oct 2006 00:00
Location: Elva
Contact:

Unread post by MAZ »

Minu arust on selle pannonia probleem selles,et seda on kõvasti teiste nõukogudeaegsete mootorratta osadega ära tuunitud. Pannonia T5 on asju veel laatadel liikumas, aeg ajalt mõni tükk ka osta.ee-s. Aga üldiselt kroom osadega kipub olema üsna hapu seis. Neid küll tehakse järgi,kuid maksavad ikka väga palju. Korralikke asju enam odavalt ei leia.
Üldiselt töökindluse poolest T5 ei ole eriti hea aga kõik olenes ka peremehest :wink:
Hinna osas ma ei hakka kaasa rääkima,kuna see sõltub liiga paljudest teguritest.
Post Reply