Riga Junior 1984

Kasutajate uued ja vanad võistlusrattad.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Riga Junior 1984

Unread post by madeinussr »

Mõni aeg tagasi õnnestus hankida neli (4!) NOS krossimopi raami. Üks vähem komplekteeritud raam sõitis tagasi kodumaale lätti, ühe kauples sõber omale ja kaks komplektsemat koos ratastega jätsin omale.
NOS Riga Junior raamid
NOS Riga Junior raamid
Kaasa sain ka mõned, NOS väntvõllid, hülsi ja kolvitoorikud ning paar pisipudinat veel.
Kuna olen pikalt mopeedidega tegelenud, siis oli tekkinud ka korralik tagavara korralikest ja uutest varuosadest, mida ehitamisel kasutada.
kaks raami olid nii komplektsed, et puudu olid vaid mootor, korralik summuti- leegitoru komplekt, trossid, juhtseadmed, kett ja elekter.
Otsustasin, et ühe ratta jätan omale ja teise paiskan turule kui kellelgi on olemas ihalus sellise iluduse järele.
1984a Riga Junior Raam, erineb 1983 aasta raamist lisa amordi kinnituse poolest raami küljes.
1984a Riga Junior Raam, erineb 1983 aasta raamist lisa amordi kinnituse poolest raami küljes.
Töösse võtsin 1984a ratta, sest samasugune (mitte küll nii heas korras on kodus juba olemas). 1983a ratta jätan omale kuna seal on uuema mudeliga võrreldes väike erinevus.

Krossimopeedi raam on täitsa erineva konstruktsiooniga võrreldes teiste Riga mopeedidega, Esihargile ja tagahargile on lisatud "krossitamise jaoks" paar tugevdust. Kas just kõige õigematele kohtadele see on kaheldav.
Esihargi tugevdus
Esihargi tugevdus
Tagahargi tugevdus
Tagahargi tugevdus
Komplekteerisin raami, likvideerisin tehasest kaasa tulnud sinise esmaspäeva vead: esihargis puudusid laagrid :D, üks esihargi juhtpuks oli paigast nihkunud, puhastasin piduritrumlid alumiiniumi valu jääkidest ja hakkasin mootorit ehitama.

Raamid jätsin tolmust puhastamata, sest seda tahaks võibolla uus omanik ise teha.

Jätkub...
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Riga Junior 1984

Unread post by madeinussr »

Ei ole sugugi edenenud mul see kirjutamine.
Paar 1984 aasta mootorit tuli kaasa ühe teise mopeedi projektiga, millegipärast oli neid mootoreid kasutatud varuosadeks, ehk mootorid ise ei olnud kulunud aga juppe oli puudu.

Otsisin oma varudest NOS Š-57 silindri, NOS väntvõlli, Läti laadalt ostetud NOS ühe rõngaga kolvi, mille jaoks sain sõbralt õige rõnga.

Samuti ostsin uued laagrid ja simmerid ning teigin tihendid. Käigukast oli nagu uus kuid veohammasratta võlli vahetasin jämedama nuudiga NOS võlli vastu. Vanematel mootoritel oli peenem nuut ja veohammasratas kippus küljest ära murduma.
kolb ja silinder.jpg
Sidur oli puudu ja selle panin jälle NOS uue, "survelaager jäi kasutatu kuid pronkspuksi sain kloostrimetsast uue.
Karterid puhastatasin ja valujäägid eemaldasin ka. Midagi viilima ei hakanud, tegin enamvähem stok mootori, sama millega nad tehasest tulid (kolb välja arvata). Viimistluse ja koostekvaliteedi poolest tundus ka parem.
20181026_185741.jpg
Silindripea, mootoripuksid, veohammakas said NOS uued, mõned tükid jäid kasutaud kuid korralikud, karbuss, õhupuhasti.

Läikivat summutit mul ka polnud, oli üks krossimeeste summuti mille ise parajaks modisin.
Attachments
20181026_212024.jpg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Riga Junior 1984

Unread post by madeinussr »

Ratas käivitub eeskujulikult ja sõidab nagu sellised mopeedid ikka sõidavad, eks ta sellisel kujul on rohkem nostalgia pill.

Siinkohal tõmban projektile joone alla.
Ratas on müügis huvilistele 999.- eest.

Täna sain omale juba uue huvitava projekti.

Kuludest kah, ajakulu umbes 3-4 nädalat peale tööd paar tundi. Varuosad olid suures jaos varasemast olemas, soetushind oli vast 200 euri. Raamitooriku ja mootori hinnad jätan oma teada.

Paar pilti ka lõpetuseks, ratas on tolmune, uus omanik teeb sellega, mis ise soovib.
Attachments
IMG_5261.jpg
IMG_5261.jpg
IMG_9247.jpg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Riga Junior 1984

Unread post by madeinussr »

MOpeed jõudis tagasi kodumaale :)
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Locked