K: iz planeta krossika süüde?

Rattad, varustus, treeningud, rajad, võistlused
Taavi626
Posts: 6
Joined: 14. May 2012 00:00

K: iz planeta krossika süüde?

Unread post by Taavi626 »

Tere,
Mul on iz planeta mootoriga krossikas cz raamil. Kuid asi hetkel sealmaal, et oleks vaja süüdet. Originaal süütel on tarvis akut, mida pole mul krossika raamil kuskile panna. Esimesed mõtted oleks minski, voshoodi (mini) süüde peale panna. Kas kellegil on aimu, mis teha on vaja? Milline peaks olemavahe tükk? Ehk saaks pilte sellest tükist, ning mõõdud oleks ka teretulnud, saaks lasta treida.
Ette tänades.
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Re: K: iz planeta krossika süüde?

Unread post by minimo »

Taavi626 wrote:Tere,
Mul on iz planeta mootoriga krossikas cz raamil. Kuid asi hetkel sealmaal, et oleks vaja süüdet. Originaal süütel on tarvis akut, mida pole mul krossika raamil kuskile panna. Esimesed mõtted oleks minski, voshoodi (mini) süüde peale panna. Kas kellegil on aimu, mis teha on vaja? Milline peaks olemavahe tükk? Ehk saaks pilte sellest tükist, ning mõõdud oleks ka teretulnud, saaks lasta treida.
Ette tänades.
Ehk oleks sae süüde parem valik?
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

kindlasti on see töökindlam, mindgi hakkas huvitama, kuidas kinnitused välja näeksid.
andres1234
Tavakasutaja
Posts: 163
Joined: 19. Dec 2009 01:00
Location: Võru linn

Unread post by andres1234 »

Tervitus seltsimehed :D

Endal samamoodi olnud see mure jalge ees.Sae süüte panekust siis niipalju ,et mul on seegi läbi proovitud ja see toimima ei hakka, kuna izhi käima lüies ei saavuta mingil juhul neid pöördeid ,et sae süüde sädet hakkaks andma. Tegemisel ma juba arvasin , et see asi mul toimima ei hakka , aga ikka proovisin. Kaks päeva valmistasin karterit sellejaoks ümber.
Võrridel töötab se asi muidugi ideaalselt sest võrr jookstakse ju käima , üldjuhul ,ja vätvõll teeb kergema vaevata seal kuskil 7-800 pööret minutis ,et säde tekiks. Izhil teeb väntvõll heal juhul 400 pööret käima lüies.
Sinna ei sobinud ka iga saesüüde, ma uurisin ja puurisin kuni leidsin ühe vana husqwarna sa süüte Põlva husqwarna poest.
Erinevus teiste saesüütetega seisneb selles et süütepool on juhtmetega edasi viidud kaugemale.Enamustel on süütepool ankru juures ja sealt tuleb küünlajuhe mis on jube lühike ja izhi silindri plokikaaneni se ilmselgelt ei ulatu.
Süüde muidu ise selline.

Image
Image

Selle varjandi välistaks.
2. ON tõesti võimalik panna mini või delta mopeedi süüde ja toimib väga hästi.Muidugi peab seal hallis karbis ühe kondega läbi lõikama.piirab pisu pöördeid.Sõbral on tehtud ja toimib.Kusjuures seda ta aretas ka rally gaz 51 peale ja ka toimis , muidugi suured ümbermuutatused.
3.Ja viimane varjant on kõige lollikindlam kuigi ka kõige kallim on Hispaania motoplat, mille ma endalegi peale aretasin tagurpidi.
Aastaid töötanud ja probleemi ei kuskil .Mul on ta nii planeta krossikal kui ka izh spordi peale aretatud . Spordil pole muidugi vaja über keerata .

Muidu edu leiutamisel. : )
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Minski süüde sobib kenasti kui vahetükk teha, enda Spordil peal ja läheb kenasti vändast käima, "hallis karbis" midagi läbi ei lõiganud. Aga ka mopi elektron süüde sobib kenasti tavalisele Planetale peale, jällegi on vaja vahetükk teha.
Last edited by madeinussr on 21. May 2012 14:34, edited 1 time in total.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Sama lugu on endal ühe invaka mootoriga. Sinna oleks tarvis otsa aretada mingi kergem ja lihtsam süüde. Võlliots on keermega ning mõnda rootorit sinna nii muretult otsa ei saa vast panna.

Halli anduriga oleks vast kõige lihtsam, kuid see tähendaks igakordselt ka aku olemasolu...
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Taavi626
Posts: 6
Joined: 14. May 2012 00:00

Unread post by Taavi626 »

Üks võimalus oleks veel, et kui leida selle IZ Planeta 1 või 56 (ei tea täpselt) orginaal süüde ning kas siis seda oleks ka käivita nii võimalik et kui panna aku asemel hoopsiki adapter / patarei mille pingeväärtuseks oleks 6-7V?
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

Ma olen iz spordi süüte vahetükki näinud, seal on seda natuke lihtsam teha, kuna seal rohkem ruumi, ning see plaat tuleb praktiliselt täitsa ümmargune. V.A ketipoolne äär tuleb maha lõigata.
Aga planetal vähem ruumi minu mäletamist järgi, kas kellegil selle vahetüki mõõte või pilti pole anda?
T.M
manergo
Posts: 2
Joined: 03. May 2012 00:00

Unread post by manergo »

Milleks ratast uuesti leiutada!? Kui oskad venekeelt veidi siis palun vaata seda linkihttp://www.moto.masteraero.ru/moto_rossiya_39.php sealt peaks leidma midagi ;)
Taavi626
Posts: 6
Joined: 14. May 2012 00:00

Unread post by Taavi626 »

Kahjuks ei oska ma piisavalt vene keelt ;(
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

siis kasuta google chrome lehitsejat, mis suudab ka venekeelt tõlkida inglisekeeleks.
manergo
Posts: 2
Joined: 03. May 2012 00:00

Unread post by manergo »

Google tõlgi on suurem osa kõik keeled, tõlgi sellega eesti keelde ;)
Taavi626
Posts: 6
Joined: 14. May 2012 00:00

Unread post by Taavi626 »

eks ma proovin translatei :D
Post Reply