Seoses foorumi tarkvara uuendamisega võib uute kasutajate liitumine olla häiritud. Probleemide korral kirjuta info(ät)motokuur.ee

Kundas avati motokrossi 2015 hooaeg (EHKK 1. etapp)

Rattad, varustus, treeningud, rajad, võistlused
User avatar
Motokuur
Tavakasutaja
Posts: 33
Joined: 07. Feb 2013 01:00

Kundas avati motokrossi 2015 hooaeg (EHKK 1. etapp)

Unread post by Motokuur »

Möödunud laupäeval sai alguse kohalik motokrossi suvehooaeg Kunda kevad krossiga, mis juba kuuendat aastat järjest oli Eesti Hobikrossiklubi karikasarja esimeseks etapiks. Kuna päev pakkus väga ilusat ilma ja hulgaliselt põnevaid võidusõite oli raja äärde kogunenud ka märkimisväärne publik võistlussõitude ajaks.
[attachment=0]11134400_798241453563974_742287409_n.jpg[/attachment] Päeva avas kell kaksteist 85cc klass kus päeva noorimad võistlejad üksteiselt mõõtu võtmas käisid. Esimene sõit möödus tugeva võitlusega esikohale kus positsiooni kaitses Andreas Hiiemägi(Kose AMK) ja liidripositsiooni taotles Henry Vesilind(HRC) kuid poolteist ringi enne sõidu lõppu Vesilinnu ramm rauges ja nii saavutas Hiiemägi finishi hetkeks 4,5 sekundilise edu. Teises sõidus läks Hiiemägi varem oma teed suurendades oma edu iga ringiga sekundi kaupa. Etapi kokkuvõttes võit Hiiemäele, teine Vesilind ja kolmas mõlema sõidus sama tulemusega Egert Pihlak.

Järgmisena käisid rajal Retro ja Retro Open klassid kus tegu vanatehnikaga erinevates kategooriates. Klass sai täiendust uute võistlejate näol kellest üks on muidu MX A klassis eelnevatel aastatel osalenud Taavi Laur(Linnamäe Mk). Kuna vorm on mehel hea ja rata pidas vastu siis läks ka mõlema sõidu võit Taavile, teine Priit Laur(Linnamäe Mk) ja kolmas Tarmo Tomson. Retro arvestus kus tsiklid veel vanemad ja renoveerimistöödele pühendatakse vahel terve talv, võidutses Kristjan Lüüding(Saaremaa Mk) edestades Jaanus Lüüdingut(Saaremaa Mk) keda tabasid tehnilised probleemid viimasel ringil. Kolmanda koha peale jätkus aga võistlust mõlemasse sõitu kui Margus Laipalu ühel hetkel tundus kindlalt poodiumil olevat siis väike kukkumine ajas asjad põnevaks kuna loovutatud koht esimeses sõidus tähendas kindlat vajadust parema positsiooni järgi teise sõidus. Samuti tuli rinda pista endast pea kaks korda noorema võistleja Ken Lutta ga, kuid motokrossis mõngib tahtejõud tihtipeale suurimat rolli ja kõigi pingutuste tulemusena Laipalu kolmanda koha ka võttis.

MX40 ja MX50 liitklassis oli tegu tugeva konkurentsiga kus poodiumikohtade küsijaid oli kõvasti rohkem kui poodiumikohti. Päeva lõpuks võttis MX50 arvestuses esikoha Kaido Kase edestades Enno Lustust ja külalisvõistleja Reijo Rosnell i soomest. MX40 arvestuses tegi puhta töö tiitlikaitsja Erki Privoi, teine Marko Forsman samuti soomest ja kolmas Lembit Nõlvak. Kuna aasta lõpul asetatakse järjekorda ka võistlejad kel vanust juba 60 või rohkem kogunenud siis sealt kogus parimad punktid Meelis Veiler.

MX30 ehk algajate üle kolmekümne aastaste klassis oli kahe sõidu tulemuste vahel üks suurimaid vahesid kui esimese sõidu paremik leidis end teises sõidus grupi keskelt ja tagumisest poolest. Peale punktide liitmist võttis esikoha Reno Kruus edestades Reemo Veskit(AYR) ja Reiko Burketit(Pärnu Mk)

MX D tõi rajale kokku 54 alagajat krossihuvilist kelle seas oli esindatud ka üks naisvõistleja kelleks sel korral Juta Saan kes mitmetest meesvõistlejatest mööda kihutas. Päeva parima tulemuse tegi aga antud klassis eelmistel aastatel Retro klassis ilma teinud Andres Pilt(Rõuge krossiklubi). Teise koha võttis mõlemas sõidus stabiilsust näidanud Kristjan Kask ja kolmas Miko Lentsius(Äksi Mk). Kuna alanud hooajal liigub iga etapi esikolmik edasi klass kõrgemale siis saame juba Maardu krossil jälgida juba antud meeste tegemisi MX C klassis.

MX C klassis tegi parima sõidu soomlane Jaakko Översti, teine Rauno Saia(Pärnu Mk) ja kolmas Kardo Orav(MRC). Samuti läks MX B klassist võit ning teine koht soome külalistele kelleks olid vastavalt Nico Nordblom ja Niko Aitta. Eestlastest parima sõidu tegi sel korral Kristjan Lember edestades Günther Põllumäed ja Kerto Kaset.

Päeva naelaks oli kindlasti MX A ja Juunior liitklassi uus formaat kus sel hooajal starditakse kolm korda ja sõit on iseloomult lühike ja tempokas. Kuna MX A klassi oli tulnud ka hulgaliselt soomlasi siis pakkus päev nauditavat võistlust pea igale kohale. Esimeses stardis sai parima lähte Gert Krestinov kes väga ilusa sõidutehnikaga ka lõpuni kohta hoidis ning edumaad suurendas. Teises stardis läks juhtima aga Priit Rätsep(HRC) ja kaks ringi tehti tempot koos Krestinoviga kes Rätsepale puhkust kuskil ei andnud. Teise ringi lõpul Rätsep eksis ning Krestinov läks oma teed ja samuti võttis kolmandast sõidust kindla võidu mis andis kokku etapivõidu maksimumpunktidega. Teise koha sai Rätsep, kuid poodiumi viimase astme peale käis tihe rebimine Ardo Kauriti(AYR) ja Jüri Triisa(Redmoto) vahel kus peale viimast sõitu väljus võitjana Triisa. Juuniori arvestuses keriti aga põnevus lakke kui peale kahte starti juhtis Hans Priidel siis viimase sõidu võiduga võttis ka klassi võidu Jan Jakobson jättes Priidelile teise koha. Samuti kolmandale kohale käis äge andmine Aron Lenziuse ja Don Eric Laane vahel, kellest Lenzius päeva lõpuks parema koha saavutas.

EHKK karikasari jätkub juba 3.mail Maardu krossirajal kus päeva kiireimas klassis on välja pandud ka kopsakas auhinnafond ja silmailu pakuvad Dynami:t tüdrukud. Kohtumiseni Maardus ja suured tänud kõigile kaasaelajatele!
Attachments
11134400_798241453563974_742287409_n.jpg

Post Reply